Šta je novo?

Samsung Galaxy S23

^ znam 🤣. Ali iskreno odlična serija od Samsunga. Sad ćemo videti kako će se pokazati S24.
 
@War10ck_97 Samo US je dobio ovaj update za sada.
 
Koju foliju si stavio za 1000 dinara? Ja sam stavio mobile outfitters, ali pocela malo da se odlepljuje sa strane, verovatno od Nillkin futrole...za sada drzi dobro, jedino tu na levoj strani malo odlepila
Bukvalno piše u poruci koju si citirao :) Samsung radnja u Galeriji, seku po meri i lepe na licu mesta.
 
Bukvalno piše u poruci koju si citirao :) Samsung radnja u Galeriji, seku po meri i lepe na licu mesta.
Ok, video sam da si tamo stavio, ali nisam video da si uzeo secenu foliju...mislio samm da prodaju neke kao fabricke folije
 
Screenshot_20240208_192429_Software update.jpg
 
Skontao sam da ova nova samsung tastatura pamti koje ste pismo koristili u kojoj aplikaciji. Naprimer u whatsapp sam pisao cirilicom i instagramu, a na messenger i na internetu predragu latinicom. Kad ponovo udjem na whatsapp bude ćirilicna tastatura, a na messenger latincna.

Mozda je to bilo i na starijim verzijama, al da ja nisam primetio.
Извини на "глупом" питању али како се пали ћирилица на Самсунг тастатури?
Skontao sam da ova nova samsung tastatura pamti koje ste pismo koristili u kojoj aplikaciji. Naprimer u whatsapp sam pisao cirilicom i instagramu, a na messenger i na internetu predragu latinicom. Kad ponovo udjem na whatsapp bude ćirilicna tastatura, a na messenger latincna.

Mozda je to bilo i na starijim verzijama, al da ja nisam primetio.
Извини на "глупом" питању али како се пали ћирилица на Самсунг тастатури?
 
Samsung tastatura Podešavanja > Languages and Types > Manage input languages pa tu pronađi srpski ćirilica, kao na screenshot-u. Ako ti je telefon na srpskom onda pronađi pandan ovim putanjama.
Ubacili su i ćirilicu ali i dalje imaju slovo viška u tastaturi i lošije predviđanje nego GBoard.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240208_224936_Samsung Keyboard.jpg
    Screenshot_20240208_224936_Samsung Keyboard.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 69
  • Screenshot_20240208_225125_Gmail.jpg
    Screenshot_20240208_225125_Gmail.jpg
    62.1 KB · Pregleda: 131
Evo jedna point & shoot sa 10x kamerom od veceras.
 

Prilozi

  • 20240208_165248.jpg
    20240208_165248.jpg
    137.9 KB · Pregleda: 154
Je li vam radi Play store? Imam 10 aplikacija spremnih za azuriranje, samo ih stavi na pending i ne desava se nista vec drugi dan.

Play system update skine do 40 posto i zabode, posle pise currently not available.
Nove app sa store-a da skida hoce, ali ne i da ih azurira.
 
Je li vam radi Play store? Imam 10 aplikacija spremnih za azuriranje, samo ih stavi na pending i ne desava se nista vec drugi dan.

Play system update skine do 40 posto i zabode, posle pise currently not available.
Nove app sa store-a da skida hoce, ali ne i da ih azurira.
Radi normalno.

Kad pričamo o ažuriranju, pojavila se nova verzija One Ui tj tačnije 15.0.09.1, pa ko hoće može ručno da ažurira.
 
Radi normalno.

Kad pričamo o ažuriranju, pojavila se nova verzija One Ui tj tačnije 15.0.09.1, pa ko hoće može ručno da ažurira.
boli te uvo, meni ovako za store već 2 dana i system danas 🙄
 

Prilozi

  • Screenshot_20240209_004103_Google Play Store.png
    Screenshot_20240209_004103_Google Play Store.png
    166.8 KB · Pregleda: 100
  • Screenshot_20240209_004053_Google Play Store.png
    Screenshot_20240209_004053_Google Play Store.png
    53.5 KB · Pregleda: 68
Je li vam radi Play store? Imam 10 aplikacija spremnih za azuriranje, samo ih stavi na pending i ne desava se nista vec drugi dan.

Play system update skine do 40 posto i zabode, posle pise currently not available.
Nove app sa store-a da skida hoce, ali ne i da ih azurira.
Restart za play store ili cekaj da peoradi samk od sebe..
A za system update i meni je zabadao, al se jutros sredilo samo od sebe
1000004845.jpg
 
Restart za play store ili cekaj da peoradi samk od sebe..
A za system update i meni je zabadao, al se jutros sredilo samo od sebe
Pogledajte prilog 428050
hahaha mene izgleda Gugl stavio na crnu listu.
probao sam čišćenje keša, date, restartovao fon, izlogovao i ulogovao sa sa naloga, ništa.
probao sam ručno da ažuriram aplikacije i sve rade osim ovih guglovih.
ista priča i sa play system update.
 
Pa probaj mejl ili Google iz browsera. Još bolje sa da drugog uređaja.
 
Jel ima neki nacin da dobijem isti layout za notifikacije (malo veci i odvojeni tabovi) i isti font od one ui 6 na one ui 5.1 (s23 ultra) ili neki one ui 6.0 emulator, hocu da ostanem na androidu 13, ali da imam font i notifikacije kao na androidu 14?
 
Ima li neko da je koristio i s23+ i s23 ultra, da baci neki kratak uporedni komentar? Hocu da se pocastim posle 4 godine sa obicnim s10.

Iz ergonomskih razloga naginjem ka plus modelu, navikao sam da baratam telefonom jednom rukom i da ga drzim u dzepu, bojim se da ce mi ultra biti preglomazna i preteska. S druge strane, 150e gore-dole, koristicu ga narednih 2-3 god najmanje... Ako su performanse drasticno na strani ultre mozda je to ipak bolji izbor, kontam da se covek navikne na dimenzije :)
 
Ultra će ti sigurno biti preglomazna i preteška dok to i pominješ, nema tu navikavanja, samo zavaravanja. Još dolazi leto, ako nosiš šorceve/bermude, ukoliko nisi 2+m visok ne bi uopšte razmišljao u tom smeru (čak šta više, verovatno će ti i 23+ biti veliki i nezgodan za korišćenje jednom rukom posle s10).

Što se performansi tiče, nema tu neke razlike na strani ultre ali zato imaš bolji kamera sistem i olovkicu.
 
Ja imam i S23U i S23+. Ultra je cigla bas, da sam odmah probao plus, uzeo bih njega i umesto Ultre. Olovku nikad izvadio nisam BTW. Svakako bih uzeo plus model. Cak sam ove godine hteo Ultru da zamenim za S24+, ali ga uka...se sa Exynos-om.
 
Ima li neko da je koristio i s23+ i s23 ultra, da baci neki kratak uporedni komentar? Hocu da se pocastim posle 4 godine sa obicnim s10.

Iz ergonomskih razloga naginjem ka plus modelu, navikao sam da baratam telefonom jednom rukom i da ga drzim u dzepu, bojim se da ce mi ultra biti preglomazna i preteska. S druge strane, 150e gore-dole, koristicu ga narednih 2-3 god najmanje... Ako su performanse drasticno na strani ultre mozda je to ipak bolji izbor, kontam da se covek navikne na dimenzije :)
Sve sam koristio iz linije 23. Ultra je najbolja, ali moraš nažalost sam da presečeš. Plus ima prednost jer je dosta lakši za korišćenje od Ultre. Mislim na ergonomiju.
Baterija je manje više slična, tu ne bi pravio poređenje jer su slični.
Kamere su dobre i na Plusu, pitanje da li ćeš videti neku razliku između Ultre i Plusa. Ako slikas auto mod, nećeš tu videti razliku. Ako si napredniji korisnik i slikas auto mod, i u 50 ili 200mp onda Ultra ima prednost. Takođe ako koristiš baš dosta kamere, i koristiš realno više od 3x zoom, onda Ultra. Ako ne, svejedno ti je.
Dalje, ekran kao ekran, isto ti je to osim veličine i rezolucije.
Olovkicu dal koristiš realno? Ako da, onda Ultra. Ako ne, onda svejedno.

Generalno, ja bi tu presekao po veličini telefona i udobnosti. Ako ti nije velik telefon Ultra za svakodnevnu upotrebu, i ako nije velika razlika u ceni u odnosu na Plus onda Ultra. Ako si neko kome smeta velik telefon i oštri ćoškovi telefona, onda Plus.
 
Ja isto planiram da se počastim u naradnih mesec dva,bacio sam oko na 23Ultru. Šmeknem cene kod operatera i kad nisam pao u nesvest 😭 Vidim da su cene na KP realnije ove od madjara,samo mi se to ne uzima zbog garancije...
 
Јел зна неко фору како да искључим екран без power тастера? Рецимо, док ми је укључен Deezer на екрану. Нисам нашао ниједан gesture који то може. С тим да знам за фору са 2 тепа на home екрану да могу да искључим (и укључим) екран, али ми то не ради посао.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno