Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

presao na s22 ultra snapdragon sa iPhone 13pro.. da ne otkrivam toplu vodu, ovaj tel je bomba za sad iako je kamera dosta fluidnija na iphone i bolja za neke osnovne dnevne potrebe.. nisam koristio samsung jos od s8 i cini mi se da nema konkurencije u android svijetu više cisto je pitanje ios ili one ui...fingerprint sjajan ali face id dosta svjetlosnih godina ispred na iphoneu u svim uslovima (zbog notcha vjerovatno) tako da sam odustao od njega na samsungu.. baterijom nisam razočaran ali to je na pro max modelima iphonea 30 posto bolje nego na ovom nazalost, s druge strane duplo brze se puni pa eto...wi fi i 4g brzi na iphone ne znam da li je mozda do snapdragona za americko trziste... web browsing bolji na iphoneu i nedostaje mi imessage malo. ipak android sloboda je nesto sto mi prija i mislim da ovaj tel sa ovakvim ekranom, dizajnom, lakocom rukovanja, s penom, brzim punjenjem, nevjerovatnom kamerom,nudi vise za cak i manje para.. 😎 pozz ljudi
 
Da li je normalno da se S22 zagreje prlikom punjenja? Puni se punjačem od 15W.
 
Zavisi koliko se zagreje. Ako je nesto malo normalno je, ako je dosta nesto nije u redu, ovo vazi u slucaju da tel ne koristis dok se puni.
 
Meni se telefon ne greje uopste, jer koristim sporo punjenje. Uglavno kada znam da nigde necu ici 2 narednih sata
 
Ja nisam primetio da se greje ni na very fast punjenju, mada doduše imam onu silikonku sa zadnje strane pa moguće da i zbog toga ne primećujem...
 
Prekjuce sam odradio update na 5.1, pre toga sam dve nedelje imao festival 'bili ste nedostupni' poruka, i na a1 i na mts ... znam da update ovo ne resava, ali izgleda da s22 serija nece dobiti trajno resenje problema, i ostace nedovrsena
 
Ja nisam primetio da se greje ni na very fast punjenju, mada doduše imam onu silikonku sa zadnje strane pa moguće da i zbog toga ne primećujem...
Zbog toga je 😃 mora da se greje, pogotovo još ako je negde na krevetu ili kauču.
Ja sam moj punio tako što ga ili ostavim na zaklopljenom laptopu ili postolju lampe, pošto se toplota odmah rasipa sa telefona dalje.
 
Prekjuce sam odradio update na 5.1, pre toga sam dve nedelje imao festival 'bili ste nedostupni' poruka, i na a1 i na mts ... znam da update ovo ne resava, ali izgleda da s22 serija nece dobiti trajno resenje problema, i ostace nedovrsena
Meni radi nikad bolje. Nema restarta, nema propuštenih poziva. Konačno sam jako zadovoljan telefonom. Radi kako dolikuje flagshipu.
 
S22, star 2 i po meseca, OneUI 5.1, odradjen factory reset pre par dana, ugasen 5g, danas sam na 4g uz malo whatsapp-a i instagram-a imao 1h SoT-a i posrkao je od 100% do 52%, znaci 48% baterije... Uzas... Pre njega imao A71, sa istim postavkama i istim koriscenjem bi skinuo oko 10%.
 
nego kako se smanjuju prozori aplikacija sa ovim novim one ui 5.1,ne skonta to nikako?
 
@aco77 , Prevučeš prstom iz levog ili desnog gornjeg ugla i resize-uješ app.
 
Probaj, baš je lako.
 

Reddit user u/0192837465sfd found with their Galaxy S22 series device that Samsung Keyboard had been reporting extraordinary power use after the One UI 5.1 update. The company's customer support team later advised them to clear the cache from the app's settings and then reboot the device (you can try the same if you suspicious of the app by navigating to Settings > Apps > Filter Button > Show System Apps > Samsung Keyboard > Storage > Clear Cache and Data).
Settings > Apps > Filter Button > Show System Apps > Samsung Keyboard > Storage > Clear Cache and Data).
 
Sta je ovo, zamrla tema, smo izgleda svi presli na s23u? :D
 
Ja i dalje imam problem sa zvukom na slušalicama kada stižu poruke. Dok stižu poruke smanji se zvuk muzike, ali se posle nekoliko notifikacije zvuk muzike zaglavi na nivo tokom notifikacije (za nekih 50% manji) I samo reset pomaže.
 
Posle skoro 4 godine napokon se odlučim da promenim P30 Pro i da predjem na S22 Ultra, ali prema komentarima vidim da telefon ima dosta bagova (pre svega softverskih), što me dosta ohladilo.

Interesuje me da li su ovi bagovi rešeni poslednjim update-om? Da li vredi sada uzeti ovaj telefon za 850-900 EUR (za koliko se moze naci nov na oglasima) ili da uzimam s23 ultra koji se moze naci za cca 1.200 EUR. Napominjem da mi je baterija jedna od bitnijih stavki kod telefona.
 
Ako ti je baterija bitnija, preskoci S22 seriju, losije hladjenje + exynos chip daju dosta losije rezultate od snapdragon chip-a u S23 seriji.
 
Zerdos: prodao sam u ponedeljak svoj S22U koji je radio bez greške od prvog dana - pa sve dok ga nisam prodao, telefon je iz A1 garancija još 14 meseci, prodat za 825€ (polovan 10 meseci korišćen).
Ko je pratio forum u poslednje vreme vidi se očigledno manji broj ''žalbi'' na greške u radu, tako da je moguće da se situacija posle godinu dana ažuriranja software-a popravila - ako nije onda nikada i neće...
Preporuka je naravno Samsung S23 Ultra - ko može sebi da priušti, ali i Samsung S22 Ultra (ko ima sreće) je odličan telefon.
 
Posle skoro 4 godine napokon se odlučim da promenim P30 Pro i da predjem na S22 Ultra, ali prema komentarima vidim da telefon ima dosta bagova (pre svega softverskih), što me dosta ohladilo.

Interesuje me da li su ovi bagovi rešeni poslednjim update-om? Da li vredi sada uzeti ovaj telefon za 850-900 EUR (za koliko se moze naci nov na oglasima) ili da uzimam s23 ultra koji se moze naci za cca 1.200 EUR. Napominjem da mi je baterija jedna od bitnijih stavki kod telefona.
Uzmes s23u i ne razmisljas da li ces imati problema.
 
Nazad
Vrh Dno