Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Imam istu verziju vibera na S20fe SD865 i nemam nikakvih problema, poruke i obican poziv rade dobro kao i uvek, jedino video poziv nisam probao... Pomislih da nije nesto na relaciji Exy hardver-softver, ali vidim neko je napisao da i na Honoru ima problema sa viberom...
 
Da se upisem i ja, i meni se posle 6 meseci koriscenja telefon blokirao prilikom primanja poziva i restartovao, viber posle poslednjeg apdejta zabada (novembarski apdejt), instalirao sam danas najnoviju verziju vibera pa cu videti. Instagram laguje neverovatno, skrol je katastrofa i bukvalno me je sramota da nekom nesto pokazem na telefonu jer ne znam kada ce zabagovati, na kraju sam instalirao 3rd party aplikaciju za instagram i sa tom aplikacijom je donekle ok. Animacije su dosta ispeglali sa One UI 5 ali u globalu daleko je od savrsenog. Mislim da cu prodati telefon, sta mislite da je dobra kupovina posle S22, gledao sam Pixel 7 ali generalno trazio bih manji telefon, slicnih dimenzija kao S22, jel imatr neki predlog a da nije iPhone?
 
Mozda je ipak softverski problem, cim zabada u odredjenim aplikacijama
 
Kad smo kod Vibera, znam da je off topic, ali ovo se meni desava na kompu kad Viber zapocne backup, lan totalno blokira.
Cim ugasim wifi, ping se vrati u normalu i net proradi, cim ukljucim wifi ponovo, ping skace, cak i ako je viber backup stopiran.
To se desava sve dok ne force stop-ujem Viber.
Neverovatno i zanimljivo.
1670114762525.png
 
Ne bi smeo dialer da ima veze sa tim :).
 
Eno vam nove verzije Vibera na Play store, da ne morate da skidate ko zna odakle (ako vec nije odradjen automatski update).
 
Da se upisem i ja, i meni se posle 6 meseci koriscenja telefon blokirao prilikom primanja poziva i restartovao, viber posle poslednjeg apdejta zabada (novembarski apdejt), instalirao sam danas najnoviju verziju vibera pa cu videti. Instagram laguje neverovatno, skrol je katastrofa i bukvalno me je sramota da nekom nesto pokazem na telefonu jer ne znam kada ce zabagovati, na kraju sam instalirao 3rd party aplikaciju za instagram i sa tom aplikacijom je donekle ok. Animacije su dosta ispeglali sa One UI 5 ali u globalu daleko je od savrsenog. Mislim da cu prodati telefon, sta mislite da je dobra kupovina posle S22, gledao sam Pixel 7 ali generalno trazio bih manji telefon, slicnih dimenzija kao S22, jel imatr neki predlog a da nije iPhone?
Meni se upravo resetovao nakon blokiranja kada sam otvorio notifikaciju neke aplikacije za popuste.
 
A onda sw zeza, ne hw, po svemu sto pisemo.
 
Ne možeš to tako da zaključiš. Možda jedna ili više stvari trigeruje felerični deo u hardveru...
 
I meni sve ovo lici na neki softverski problem, deluje mi da ram/task menadzer ne radi posao kako treba. Utisak mi je da je jako lose telefon softverski optimizovan, jer se cesto desava da ne moze da isprocesuira neki pozadinski task, msm da se zbog toga i desava zamrzavanje i restart. Ili da cekamo da Samsung konacno sredi optimizaciju ili da probamo sa neko 3rd party aplikacijom koja ce recimo na sat, dva automatski ubijati pozadinske taskove.
 
Ja isto ne koristim njegov dialer već godinama koristim Drupe i nisam do sada imao problem sa javljanjem/zvanjem tako da ništa ne treba isključiti...
 
Jedino mi Viber pravi problem... doduše juče se blokirao prvi put ... ostalo sve radi OK.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221204_120141_Device care.jpg
    Screenshot_20221204_120141_Device care.jpg
    100.7 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Nakon 64h koriscenja vibera 19.0.1.0, aplikacija nije ni jednom zakucala, skroz bez problema, malopre mi izbaci na g storu azuriranje na 19.0.2.0, azurirah ga pa cemo videti sta su uradili sa najnovijom verzijom...
 
Ja sam trenutno na 19.0.2.0 (azuriranje sa Paly Storea) i aplikacija opet zabada i zamrzava telefon. Strasno sta jedna aplikacija uradi...
 
Developer-i štrajkuju, pa ne mogu ili neće da prilagode apk kako treba novom A13 sistemu.
 
^ da štrajkuju ne bi radila ni na Iphone. Daleko od toga da radi odlično ali ipak ne zabode kao na samsungu. Verzija 19.0.0
 
Ako pocinje da ludi onda ga vratis na 19.0.1.0 i iskljucis auto-update na play... Meni od prvog dana na telefonu je iskljuceno to, rucno azuriram sta smatram da treba 🤷‍♂️
 
I ja sam na a13 i viber radi normalno, tako da neki problem s22 serija ima, da li hardver ili softver ili oboje to necemo nikad saznati.
 
Plot twist, viber je kriv za restartovanje telefona prilikom javljanja.
Šalim se, ali od kad sam preksinoć video šta mi viber backup radi sa lan internetom, ništa me više ne bi čudilo, pogotovo što je to aplikacija koju svi imamo i koja utiče na pozive i ima te dozvole i pristupe.

Što se vibera tiče, sad mi je zakucao skroz, pet minuta mu je trebalo da zatvori app.
Najnovija 19.x verzija, sa 18.x je radio super.
Clear cache je odradio posao za sad, nema daljih bagova.
 
Plot twist, viber je kriv za restartovanje telefona prilikom javljanja.
Šalim se, ali od kad sam preksinoć video šta mi viber backup radi sa lan internetom, ništa me više ne bi čudilo, pogotovo što je to aplikacija koju svi imamo i koja utiče na pozive i ima te dozvole i pristupe.

Što se vibera tiče, sad mi je zakucao skroz, pet minuta mu je trebalo da zatvori app.
Najnovija 19.x verzija, sa 18.x je radio super.
Clear cache je odradio posao za sad, nema daljih bagova.
Ja nemam viber i uopste ga nisam instalirao pa mi se restartovao na pozivu
 
Malo luđa stvar, možda pomogne, postaviti temu u crnoj boji (da nije ova plava koja je default), staviti sliku na pozadinu ćaskanja (kod mene je ova zelena šuma sa četinarima), Podešavanja-Privatnost-Lični podaci-prve 4 stvari isključiti tako da nisu označene.
To sam ja uradio, možda je tu neki gremlin...
 
Nazad
Vrh Dno