Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Imam za preporuku jednu dobru aplikaciju.. Zove se GalaxyMaxHz i ima je na play-u. Naime sluzi da ogranicite osvezavanje ekrana na npr 96MHz umesto 120 i ujedno da vidite koliko u trenutku se osvezava. A za premium verziju moguce je spustiti donju granicu na 10MHz dok je fabricki 24MHz za staticnu pozadinu.. Treba se ovo testirati i videti da li donosi neki boljitak sto se tice baterije.
Evo linkica: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tribalfs.gmh_donate&hl=en&gl=US

Ja za sada furam 96MHz jer ne mogu bas da vidim razliku izmedju 120 i 96, a baterija je mozda malo vidi :D
Zanima me posle par dana , da li ti se produžilo trajanje baterije sa 96hz ?
 
Iskreno imam je 3 dana od kada sam je ubacio, jos nisam to dovoljno da kazem testirao. Ako postoji veoma je minimalno.. Mislim da bi vise ustedeo kada bi uspeo sa 24 na 10Hz da spustim za staticnu sliku, ali za to moram da kupim aplikaciju..
 
Da li neko može da proveri aktivnost Google play services u pozadini? Meni stoji da je aktivnost bukvalno svo vreme od kako je skinut sa punjača a prikazuje mi potrošnju od 2%, peti najveći potrošač u statistici. Vanced MicroG takođe svo vreme aktivna. Potrošnja oko 1%.
 
Da li neko može da proveri aktivnost Google play services u pozadini? Meni stoji da je aktivnost bukvalno svo vreme od kako je skinut sa punjača a prikazuje mi potrošnju od 2%, peti najveći potrošač u statistici. Vanced MicroG takođe svo vreme aktivna. Potrošnja oko 1%.
To je normalno, gs moraju da rade stalno u pozadini kako bi notifikacije normalno funkcionisale, do 2.5% znači da je sve ok.
 
Kako ste zadovoljni sa S22 Ultra? Prodao sam iPhone 12 PRO pa bih malo da se vratim na Android. Vredi li tih 900€. Ili sačekati seriju 23
 
Pa telefon ima više mana nego vrlina, pogotovo za ovu cenu: osrednji zvučnici, osrednji vibro motor, solidna baterija (nekad dobra, nekad samo ok), solidan signal. 😁
 
telefon je ok
sve zavisi ko sta želi i kako to da dobije
kao i kod drugih uređaja neko ima ,a neko nema probleme
ja sam imao 2x za ovih 6 meseci - restart i nisam cuo i nije mene cuo sagovornik
za 6 meseci rada meni je to ok , a za druge nznm
od mene preporuka za S22U
moj je exy legalno kupljen u našoj radnji sa 2 god garancije
 
Prodadoh 12 Pro dok još drži cenu i stvarno nemam predstavu šta da uzmem od Androida a da bude bez nekih mana. Vidim ovde gomilu negativnih komentara za S22 seriju. Prosto mi je neverovatno da se to dešava Samsungu sa svojom glavnom serijom telefona. Druge brendove i nisam uzimao u razmatranje, računam da je Samsung tata Android tabora sto se tiče kvaliteta, apdejta, garancije… Fold serija mi nije zanimljiva zbog glomaznosti, Flip 3 sam imao-očaj od baterije. Kažu da su sad povećali par stotina mA ali i dalje ne znam koliko je to dovoljno s obzirom da mi je na Flip 3 baterija bila na 20-30% već oko 16h kad dodjem kući s posla. Druga iritantna stvar oko Flip serije je da daš te ozbiljne pare za tel a da kamere ne bude najbolje od najboljeg. Dva ozbiljna kompromisa preko kojih mi se ne prelazi tako lako, loša baterija i prosečne kamere. Zato sam i razmišljao za S22U ali izgleda da ću razmisliti o predlogu kolege iznad za S21U. Nadam se da ga neće samo softverski unakaziti zbog prodaje aktuelne i nove S23 na proleće.
 
@Superiorni18 Pa nije da imaš neki izbor, s22 ultra kakve god da bagove ima (a velika većina je zbog nekih aplikacija i skrivenih grešaka korisnika), je i dalje najbolje što android može da ponudi.
Slažem se isto da je s21 dobra opcija, takođe, ako ćeš da čekaš s23 ultra koji bi trebalo da bude s22 ultra na steroidima, možeš čak da uzmeš neki note 20u ili note 10 da premostiš još par meseci. Sve su to odlični telefoni a novi model će biti tu za par meseci.

Ja iskreno sa s22u apsolutno nikakvih problema od početka nisam imao ali znam kako može da iritira kad ti se neke nebuloze dešavaju.

Takođe je i tu ono pravilo da se uglavnom nezadovoljni korisnici javljaju i da se stiče utisak da je bagovito a realnost je da je kod velike većine sve ok nego nas mrzi da komentarišemo jer nemamo potrebe 😁
 
Prodadoh 12 Pro dok još drži cenu i stvarno nemam predstavu šta da uzmem od Androida a da bude bez nekih mana. Vidim ovde gomilu negativnih komentara za S22 seriju. Prosto mi je neverovatno da se to dešava Samsungu sa svojom glavnom serijom telefona. Druge brendove i nisam uzimao u razmatranje, računam da je Samsung tata Android tabora sto se tiče kvaliteta, apdejta, garancije… Fold serija mi nije zanimljiva zbog glomaznosti, Flip 3 sam imao-očaj od baterije. Kažu da su sad povećali par stotina mA ali i dalje ne znam koliko je to dovoljno s obzirom da mi je na Flip 3 baterija bila na 20-30% već oko 16h kad dodjem kući s posla. Druga iritantna stvar oko Flip serije je da daš te ozbiljne pare za tel a da kamere ne bude najbolje od najboljeg. Dva ozbiljna kompromisa preko kojih mi se ne prelazi tako lako, loša baterija i prosečne kamere. Zato sam i razmišljao za S22U ali izgleda da ću razmisliti o predlogu kolege iznad za S21U. Nadam se da ga neće samo softverski unakaziti zbog prodaje aktuelne i nove S23 na proleće.
Što se tiče flip 4 baterije i samog rada telefona oduševiće te. Ako ti ne smetaju lošije kamere od ultre svaka preporuka za flip 4.
 
@Superiorni18 Pa nije da imaš neki izbor, s22 ultra kakve god da bagove ima (a velika većina je zbog nekih aplikacija i skrivenih grešaka korisnika), je i dalje najbolje što android može da ponudi.
Slažem se isto da je s21 dobra opcija, takođe, ako ćeš da čekaš s23 ultra koji bi trebalo da bude s22 ultra na steroidima, možeš čak da uzmeš neki note 20u ili note 10 da premostiš još par meseci. Sve su to odlični telefoni a novi model će biti tu za par meseci.

Ja iskreno sa s22u apsolutno nikakvih problema od početka nisam imao ali znam kako može da iritira kad ti se neke nebuloze dešavaju.

Takođe je i tu ono pravilo da se uglavnom nezadovoljni korisnici javljaju i da se stiče utisak da je bagovito a realnost je da je kod velike većine sve ok nego nas mrzi da komentarišemo jer nemamo potrebe 😁
Nisu krivi ni korisnici ni aplikacije nego Samsung. Valjda je to jasno, kada se vidi da se ti problemi vuku unazad 5-6 generacija, kao i da ti problemi kod istih korisnika na drugim telefonima ne postoje.

S23 će biti "S22 na steroidima" isto koliko je S22 "S21 na steroidima"...
Drugim rečima, biće dobro ako na novoj seriji reše bagove ove serije (ali da ih nijedan korisnik više nema), a ostalo će biti šminka.
 
Slažem se isto da je s21 dobra opcija, takođe, ako ćeš da čekaš s23 ultra koji bi trebalo da bude s22 ultra na steroidima, možeš čak da uzmeš neki note 20u ili note 10 da premostiš još par meseci. Sve su to odlični telefoni a novi model će biti tu za par meseci.
Slažem se , ako čovek hoće da sačeka S23U a da ima skoro pa isti utisak najbolja opcija da taj vremenski razmak premosti sa Note 20 Ultra (ima ih u top stanju za do 500 evra , a i drži Note cenu uvek) .... blizu je S23 serija - još 4 meseca .
 
Meni je s22u pored ovoliko problema neisplativ i zamisli kupis uredjaj i razmisljas da li ces normalno moci da pricas.
 
Moze li pomoc, desava mi se da mi se recimo news feed na Instagramu i na Fbu osvezi malo, onda skrolujem ka dole i onda vrti onaj kruzic. Isto tako, video zabode posle odredjenog vremena, opet vrti kruzic, i posle nastavi da pusta.
A internet 4g, ili wifi pun signal.
Sta moze biti, s22u je u pitanju?
 
Prodadoh 12 Pro dok još drži cenu i stvarno nemam predstavu šta da uzmem od Androida a da bude bez nekih mana. Vidim ovde gomilu negativnih komentara za S22 seriju. Prosto mi je neverovatno da se to dešava Samsungu sa svojom glavnom serijom telefona. Druge brendove i nisam uzimao u razmatranje, računam da je Samsung tata Android tabora sto se tiče kvaliteta, apdejta, garancije… Fold serija mi nije zanimljiva zbog glomaznosti, Flip 3 sam imao-očaj od baterije. Kažu da su sad povećali par stotina mA ali i dalje ne znam koliko je to dovoljno s obzirom da mi je na Flip 3 baterija bila na 20-30% već oko 16h kad dodjem kući s posla. Druga iritantna stvar oko Flip serije je da daš te ozbiljne pare za tel a da kamere ne bude najbolje od najboljeg. Dva ozbiljna kompromisa preko kojih mi se ne prelazi tako lako, loša baterija i prosečne kamere. Zato sam i razmišljao za S22U ali izgleda da ću razmisliti o predlogu kolege iznad za S21U. Nadam se da ga neće samo softverski unakaziti zbog prodaje aktuelne i nove S23 na proleće.

Ima itakako zadovoljnih korisnika S22U serije, samo se oni manje oglašavaju na forumu. Kod mene radi bez greške, već skor punih 7 meseci, tako da preporuka za S22U. Mislim da je besmisleno vrtenje u krug i čekanje nove serije, S23U će biti skoro identičan S22U, a kada izađe S23U, onda samo za par meseci izlazi novi Fold. Stoga, ako ti se sviđa S22U, kupuj. Takođe ni sa S21U nema greške i dalje vrhunski telefon.
 
Nece biti skoro identitican, ni blizu. Pocni samo od Snap8 Gen 2. Ako je ovogodisnji exy u rangu 888, onda kao da si dobio tri godine upgradea u vidu brzine, trajanja baterije, nemanja ovih decijih bolesti.
A to je samo cip. Gde je ostalo..
 
Za Evropu će po svoj prlici i dalje biti Exy čip.
 
Pucali su sebi u nogu dovoljno vec. Mislim da je Snap za sve dok ne ispeglaju taj ubogi exy. Kontam da ce ga stavljati u A seriju, ali u top modele vise ne.
 
Čitam ovde da će ipak biti Exy. Ne znam, meni to lično ne predstalja problem, pošto mi Exy radi dobor, ali da je bolje da bude svuda snap jeste.

 
Prodadoh 12 Pro dok još drži cenu i stvarno nemam predstavu šta da uzmem od Androida a da bude bez nekih mana. Vidim ovde gomilu negativnih komentara za S22 seriju. Prosto mi je neverovatno da se to dešava Samsungu sa svojom glavnom serijom telefona. Druge brendove i nisam uzimao u razmatranje, računam da je Samsung tata Android tabora sto se tiče kvaliteta, apdejta, garancije… Fold serija mi nije zanimljiva zbog glomaznosti, Flip 3 sam imao-očaj od baterije. Kažu da su sad povećali par stotina mA ali i dalje ne znam koliko je to dovoljno s obzirom da mi je na Flip 3 baterija bila na 20-30% već oko 16h kad dodjem kući s posla. Druga iritantna stvar oko Flip serije je da daš te ozbiljne pare za tel a da kamere ne bude najbolje od najboljeg. Dva ozbiljna kompromisa preko kojih mi se ne prelazi tako lako, loša baterija i prosečne kamere. Zato sam i razmišljao za S22U ali izgleda da ću razmisliti o predlogu kolege iznad za S21U. Nadam se da ga neće samo softverski unakaziti zbog prodaje aktuelne i nove S23 na proleće.
Ja nemam nista protiv S21U ali se secam kao juce kada su svi pljuvali po tom telefonu kao sad po S22U. Znam da je bio neki problem oko fokusa na kameri da je brljavio i ne znam koje jos gluposti je imao, pa su to ispolirali vremenom i gle sad najbolji od najboljeg. Ovoga se secam jer imao sam S21+ koji nije imao ni jedan problem.. Cenim isto da ce biti i sa S22U, mozda cak od ovog velikog One UI 5.0 update rese dosta stvari. Ostaje samo da se saceka i vidi. Kao sto mozes procitati gore neke stvari smo vec mi korisnici uspeli da ustanovimo kao npr seckanje pri nekim sajtovima ili YT-u sta prouzrokuje problem i sl. nista strasno jednim update-om i reseno je vecina stavir..
Ja sam jednom sa ovim telefonom imao problem da ne cujem sagovornika i to je to, za mene nije veliki neki deal pogotovu ako uzmemo da sam ceo dan bio na vezi sa telefonom i da mu nisam davao mira 5 min. Da se desava cesce ne bi imao nikakvih problema da podelim to ovde kao sto sam podelio to cime mi se prvi put desilo..
Ali nemam nameru da pljujem po telefonu koji me dobro sluzi, barem za sad :)
Sto se tice iPhone, nije ti lose da pogledas 13 Pro Max jer vec si imao jabuku, jedino ako ti je malo dojadila.. Ja tom telefonu dajem prednost jer ima fenomenalnu bateriju (ako mene pitas po meni je to jedna od kljucnih stavri koje gledam da ima telefon)

Čitam ovde da će ipak biti Exy. Ne znam, meni to lično ne predstalja problem, pošto mi Exy radi dobor, ali da je bolje da bude svuda snap jeste.

Dobro je za nas trenutne korisnike Exy. sto ce jos da se radi na poboljsanju rada samog procesora i u prethodnim modelima.. Da su ugasili ja smatram da bi mi tu izvisili dosta...
Inace i ja sam za zmaja da bude svuda :D
 
@dule020 , u pravu si za S21U, pljuvaše ga, a na kraju telefon godine. Isto će tako biti i sa S22U, biće proglašen telefonom godine, a oni koji imaju problem ti problemi će biti ispeglani sa updateima (većina problem je i sada ispeglana, a masa korisnika nikada nije imala nikakav problem) pa sledeće godine kada izađe S23U, ako bude bio sa Exy, biće bolje kupi S22U, ispeglan je.

Mislim da je zmaj bolje svuda jer na taj način neće imati na šta više da se kuka, a Samsung će zacmentirati time No.1 poziciju, ali Samsung neće da se odrekne Exy jer je to njihov čip.
 
Nije poenta da se model hvali kada dobije tone i tone update-a i tako ga ukrote da bi radio kako treba. To po meni kada gledam iz IT struke, mora da izađe čisto kao suza i bez ikakvih problema. Sve serije moraju da budu iste, i bez većih problema, bagova itd. Naravno da svuda postoje bagovi, otklanjaju se update-ima, ali osnova mora da bude dobra. Ovde se neretko dešava taj restart uređaja, da se ne čuje sagovornik itd. To po meni ne sme da se dešava ni na jednom uređaju koji se nosi time da je flagship i koji košta toliko koliko košta. Kontrole su sve gore, nema više kvaliteta, nego samo štancuj pa koliko može da se izbaci po traci. I veliki greše, Microsoft, Google itd., ali Samsung već godinama daje pomake time što peglaju prethodne probleme u novim serijama tamo gde su prethodnici zakazali.
 
@dule020 , u pravu si za S21U, pljuvaše ga, a na kraju telefon godine. Isto će tako biti i sa S22U, biće proglašen telefonom godine, a oni koji imaju problem ti problemi će biti ispeglani sa updateima (većina problem je i sada ispeglana, a masa korisnika nikada nije imala nikakav problem) pa sledeće godine kada izađe S23U, ako bude bio sa Exy, biće bolje kupi S22U, ispeglan je.

Mislim da je zmaj bolje svuda jer na taj način neće imati na šta više da se kuka, a Samsung će zacmentirati time No.1 poziciju, ali Samsung neće da se odrekne Exy jer je to njihov čip.
To koji su proglasili S21U treba da se zapitaju da li su normalni? Posle 1god peglanja i nekih 15 update telefon je počeo da radi kako treba sto je morao iz kutije. Ista priča za S22U, ko voli da daje 1400€ za telefon i da mu kida živce super ja mu dajem moju podršku.
 
Moj kolega koji ima S22U od marta meseca(iz Vip-a), apsolutno nikakvih problema sa telefonom nema(malo pre ga zvao da mi još jednom potvrdi). I šta ćemo sad reći, izuzetak ili pravilo?
 
Moj kolega koji ima S22U od marta meseca(iz Vip-a), apsolutno nikakvih problema sa telefonom nema(malo pre ga zvao da mi još jednom potvrdi). I šta ćemo sad reći, izuzetak ili pravilo?
Nećemo reći ni jedno ni drugo jer nemamo egzaktan podatak koliko ljudi ima problema a koliko nema.
 
Znam samo da sam srećan što nemam nikakvih problema (jer je to bukvalno pitanje sreće) ali mi je žao i što mnogi imaju probleme jer se niko sigurno ne bi bez razloga žalio...
 
Postalo je kako se kome zalomi. I kod mene je bilo isto sve ok, pa se javio jedan po jedan problem sa mrežom, pa da ne čujem sagovornika, pa restart itd. Nekome sve radi kako treba, ali svakako veliki propust je za ovakav uređaj i njegovu cenu. Ja to ne mogu da opravdam.
 
Nazad
Vrh Dno