Šta je novo?

Samsung Galaxy S22

Cim nema neku zastitu za kamere izbegavam.
Edit: Protective Standing Cover oficijalna je po meni najbolja, iako malo podeblja tel (malo vise :) )
Ovo?
Nikako :)

EF-RS908_001_Front_Navy_RGB.jpg


Ako ti je do postolja, imaju i ovo:

Galaxy_S22_Ultra_5G_Case_Ultra_Hybrid_S_Crystal_Clear_Title_Image.jpg


 
Poslednja izmena:
Rezervisao sam telefon za sutra da ga uzmem, pa kud puklo da puklo :). Nadam se da nisam pogresio, ali znam da ne dobijam ni puno toga.
 
@vojkan85 , mogu ti reći da si prošao fantastično sa doplatom od 350e , S21U je jako teško prodati ka keš preko 600e
(y) ... a i ko će čekati još 8-9 meseci na S23U (od nas ovde retko ko iskreno 😁 ) .
 
@Stock Postolje sam otvorio samo kad sam kupio futrolu, da bi video kako izgleda i od tad stoji zatvorena. Jeste glomazna, ali vredi svaku paru. Providne su okej, ali da nisu silikonske i da su malo bolje uradjene, ali takve jos nisam video.
Sta je jos ostalo da poprave, koliko vidim sve probleme su resili? Secam se da je s21u bila sredjena tek sa junskim ili julskim abdejtom.
@Proday kako ti se cini snap verzija s22u?
Edit: @zoreli_ ja ne znam ni sta bi s23u mogla bolje da donese? Jedino kamere i mozda prednja da bude ispod ekrana, sto je jos uvek nemoguce, posto je los kvalitet slike.
 
Update, stigli pokloni. Malo sam zatecen velicinom bezicnog punjaca, mislio sam da je dosta manji, ovo je bas prilicno veliko tipa 16x10x2cm. Brzina punjenja solidna. Sluske skroz zanimljive, jedino sto sam primetio je da bi ANC mogla da bude agresivnija tj bolja, ili ja ne znam da podesim. Na ulici u jednom trenutku nista nisam cuo sagovornika od busa koji je prolazio iako je bila aktivirana, mada ostavljam mogucnost da je do podesavanja.
Mozda jos bitnija stvar, zadnji 4,5 dana baterija znacajno bolja. To je nekih 7 dana posle update-a junskog. Sada moze 4h SOT-a. Sa YT i Instagramom je cak bilo 6h SOT-a. 4g/wifi 50-50, adaptivno osvetljenje, adaptivno osvezenje, BT non stop upaljen i povezan sa satom, Lokacija upaljena stalno.
 
Ubiše ti telefon Google Play services.
 
Nije to smešno, to je žalosno. Zato je prilikom registracije i bilo da li si pravno ili fizičko lice. A Samsung kao i ostale korporacije, boli ih uvo za običnog korisnika čak i kada je odnos 99:1, bitno je da titraju jaj*a firmama.
Nisi ti mene razumeo, ja sam i s22+ u s22u poručio kao pravno lice, s22+ se registrovao 4 nedelje kasnije za poklon i dobio poklonpre 10 dana, moj mob jok nista

Smatram npr da firme prave daleko vece racune od prosecnog fizičkog lica, telefon za pravna lica na ugovor su godinama skuplji nego za fizicko lice, i poslovni korisnik ocekuje profesionalnost na prvom mestu. Jednostavno kao pravno lice odlučuje o 10-20-30 pretplatničkih brojeva, i logično je da će njega da opsluže jer im teže padne da 10-20-30 lako naplativih brojeva pređu u konkurenciju, nego jedan na fizicko lice
 
Što sam se razočarao kada sam video da su im Stand Protective Cover-i transparentni. Kako su se obrukali za Official Case, nema dalje. Moraće Spigen neki da radi, Tough Armor. Danas treba da uzmem telefon, pa javim utiske.
 
@sarulja91 , ne mogu da verujem da je ovako mali SOT :oops: . Nešto tu definitivno ne štima - ili uraditi hard reset ili ceo FW zadnji junski flešnuti preko odina (ja bi tako ... iskreno ovo bi me stvarno iznerviralo ) .
 
Dakle, po informaciji iz XYZ moje slušalice su predate kuriru još 18.06. ali se on očito izgubio negde u širem rejonu Voždovca čim ne može skoro nedelju dana da pronađe put do adrese isporuke.
 
@sarulja91 , ne mogu da verujem da je ovako mali SOT :oops: . Nešto tu definitivno ne štima - ili uraditi hard reset ili ceo FW zadnji junski flešnuti preko odina (ja bi tako ... iskreno ovo bi me stvarno iznerviralo ) .
Gugl servisi mu opasno jedu bateriju, ne bi smelo da ide preko 3% svakako. Tako da da, definitivno probati s resetom za pocetak.
 
I tako danas ustanovih da sam izgrebao ekran na novom telefonu, ne znam ni kad ni kako...par grupisanih ogrebotinica kod vol tastera. Znači iskusno im je ovo sa ne stavljanjem fabričke nalepnice više, a telefon otporan kao maslačak na vetru otprilike!!
 
I tako danas ustanovih da sam izgrebao ekran na novom telefonu, ne znam ni kad ni kako...par grupisanih ogrebotinica kod vol tastera. Znači iskusno im je ovo sa ne stavljanjem fabričke nalepnice više, a telefon otporan kao maslačak na vetru otprilike!!
Ispadne da pre kupovine telefona moraš odmah imati white stone, jako mi čudno da se tako lagano ogrebalo.
 
Malo je offtopic, (ali ipak je S22+ u pitanju 😇) ali resih da iscimam yettel preko tvitera, i odgovorili su mi da moram da zamenim karticu odlaskom u bilo koju poslovnicu, da bi mogli da mi aktiviraju VoLTE. Jel se to odradjuje na licu mesta, posto nisam do sad radio?
 
Ispadne da pre kupovine telefona moraš odmah imati white stone, jako mi čudno da se tako lagano ogrebalo.
Uvek najbolja opcija...ili bar fabrička folija. Ja 21 nosim već 4 meseca (pre par dana sam stavio whitestone)...za tih 4m, ne znam jel sam išta zapatio na telefonu a prvi je za koji me apsolutno bilo briga da li će da se izgrebe ili ošteti. 22u sam danas prvi put otprilike izneo iz kuće, nosio u praznom džepu (brz dugmadi) i ruci i vratio kući sa 4-5 ogrebotinica, strašno 🙄😔
Malo je offtopic, (ali ipak je S22+ u pitanju 😇) ali resih da iscimam yettel preko tvitera, i odgovorili su mi da moram da zamenim karticu odlaskom u bilo koju poslovnicu, da bi mogli da mi aktiviraju VoLTE. Jel se to odradjuje na licu mesta, posto nisam do sad radio?
Meni su aktivirali preko call centra, nikakvo menjanje kartice (kartica ima bar 5 god)
 
Uzeh danas S22 Ultra, black edition :D. Lepo radi, nema štucanja, štekanja itd. Podesio sve po svome, instalirao PDP i telefon ode u Boot Loop i Safe Mode pa sam morao fr pa opet sve iz početka. Znači ne stavljam više te gluposti ni pod razno. Nema grejanja, nema ispadanja prlikom poziva. Stavio sam neku foliju za početak, i Nillkin Cam Shiled. So far, so good.
 
Posavetovao me drug da sklonim aplikaciju Smart call recorder, ili tako nešto se zove. Tvrdi da je tu problem sa restartovanjem.
Skinuo sam je, ionako ne snima kako treba.
Pa ću videti uskoro jel to bio problem
 
S22U sve uključeno bez štednje , posle nedelju dana korišćenja mogu reći da je opravdao očekivanja . Šta je moglo biti bolje - zvučnici , sve ostalo je top .

Screenshot_20220625-001735_Device care.jpgScreenshot_20220625-001742_Device care.jpg
 
22u sam danas prvi put otprilike izneo iz kuće, nosio u praznom džepu (brz dugmadi) i ruci i vratio kući sa 4-5 ogrebotinica, strašno 🙄😔
Verovao ili ne i nosenje u dzepu moze biti problem. U dzepu cesto zna biti takozvanog "dzepnog peska" koji moze da izgrebe i telefon ali i ekran. Isto desava se da nakon pranja u dzepu ostane prasak za pranje vesa koji takodje moze da izulja stvari koje nosis u dzepu.

Poznanik je stavio telefon u dzep bermuda koje je par dana pre toga nosio na kupanje i bermude su oprane u medjuvrvmenu ali izgleda ostalo malo peska i izgrebao telefon, mnogo vise po lajsnama nego po ekranu i to najvise stradala lajsna koja je bila na dnu.
 
Ja sam za prvu jer jednostavnost i elegancija su mi na prvom mestu - naravno ako pruža odgovarajući stepen zaštite.
 
Prva je slim, i ona verovatno najlepše leži u ruci zbog gabarita.
 
Zato mi se i sviđa najviše. Telefon je već sam po sebi ogroman i ne treba mu i ista takva futrola koja će ga načiniti još ogromnijim.
 
Rugged mi iskreno ne deluje jace od Tough.
 
Nazad
Vrh Dno