Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Može li neko da proveri da li je moguće startovati Dex na televiziru ako je telefon konektovan na VPN (preko open VPNa u mom slučaju). Meni nije hteo da startuje a kad nema VPN veze radi normalno.
 
35€ zamena baterije u Samsung-u, a S21U se može nabaviti već za 450€ , inače dobiće i verzije Android-a 14 i 15.
 
Zamena baterije jedino ako je Exynos model, SD modelima neće da menjaju bateriju u Samsungu. Ja sam hteo da menjam kod njih, pa sam saznao to.
 
^ uzeo Exy model 12/256 (450€) i iskreno ne vidim da treba menjati bateriju. Izvuče mi oko 5-6h SOT-a sa svim mogućim app i AOD i Lokacija .... Sve . Posle S22U i S23U nalazim se u čudnoj dilemi 🤔 ... Da li je opravdana tolika razlika u ceni ....
 
S21U je greota prodavati. Dajem pola godine s23u da dodje na sličan SOT kao S21U.
 
Vagam izmedju nekoliko telefona - koliki je danas sot na obicnom s21?
 
Vagam izmedju nekoliko telefona - koliki je danas sot na obicnom s21?
Prijatelju, SOT zavisi isključivo od individualne upotrebe i .
Pitanje je između kojih modela telefona se premišljaš?
Ja merkam 1 od ova 3 modela: s21/256, iP13/14 i S23/256...
 
Ima li neko problem kad otkljuca telefon da mu ostane kao duh home page ili notification bar ako se zakljuca telefon na njemu? Juce skinuo ovaj aprilski update mislio da ce se rijesiti sa njim, medjutim ista prica. Jako iritantno, vec nekoliko verzija sistema ima isti problem. Jos kad hocu da ga skrinujem da prijavim problem ne prikazuje se bag.
 
S20fe, s20 snap i s21 exy
S21 !
Imao sam S20 i Exy i SD i jako je mala razlika u trajanju baterije tako da od njega odustani. S20fe nisam imao in ne znam šta reći. S21 sam imao i Exy i SD i baterija ide u korist SDa ali ništa značajno ali ako ti na SD verziji nešto crkne ima mečku da rodiš dok to popraviš i ako uopšte popraviš...
 
Imao S20 Exy i SD, razlika očigledna u korist SD.
 
1 sat SOTa je meni nikakva razlika a ni očigledna ali to je moje mišljenje. Imao sam i s22 Exy i SD i razlika je, takođe, nikakva što se trajanja baterije tiče.
Exynos ima ozbiljan problem sa standby. Tu mu je najveći battery leackage kao i sa modemom koji troši pa ubija. Ne zaboravimo, Exy jezgra rade po šemi 2+2+4 dok je kod SDa to 1+3+4 (na S20 mislim)
 
Prijatelju, SOT zavisi isključivo od individualne upotrebe i .
Pitanje je između kojih modela telefona se premišljaš?
Ja merkam 1 od ova 3 modela: s21/256, iP13/14 i S23/256...
Od ova tri s23 8/256, osim ako 14 nije pro verzija, ako je obicna onda samsung.
@reksoNa da nemas burn in? Po ovome sto si napisao na to lici.
Da se ubacim na temu exynos.. Imao sam s21u sa exy cipom i odlicno je radio, nikakve greske sa njim. Exy 2100 je dobar, exy 2200 u s22 ima problem sa modemom, kazu da su ga ispravili sa aprilskim abdejtom, ali zbog cega bi uzimao s22 kad je s23 vec ispod 700e i plus je nov uredjaj.
 
Da li baterija potpada pod garanciju kod ProMobi-ja? Konkretna situacija - kada telefon dođe na 6% preostale napunjenosti ugasi se posle 30 sekundi korišćenja. Nije opasno ali će se sigurno pogoršati pa da znam samo.
 
@Stefan1995 nije u pitanju burn in, prekontrolisao sam ekran za svaki slucaj ali zdrav je. Bag se desava da nekad ga nema po duze vrijeme a nekad u danu po par puta. Bukvalno ako sam na home page zakljucao telefon, kad ga otkljucam ostane kao da je blurovan screenshot tog home pagea postavljen za wallpaper, sat, ikone, baterija ma sve, ne vidi se dok npr ne diram ekran jer nalegnu prave ikone i sat na to mesto, ali skrolanjem desno npr dje su mi ikonice na drugom mestu pozicionirane ostanu i one sa homepagea blurovane i sat i sve. Bukvalno kao da sam uradio screenshot, blurovao ga i postavio ga za wallpaper. Sto udje u neku aplikaciju ili pokusam da uradim sc tog baga on nestane. Desavalo se i da zakljucam telefon dok mi je spusten notification bar pa onda prikazuje to kao blurovani wallpaper.
Kao da se UI uspava i napravi taj bag, jer sto se udje u bilo koju aplikaciju to nestaje. Desavalo mi se to jos prije 2,3 meseca, proslo par apdejta softvera a i dalje postoji. Uzasno me nerviralo pa radio i factory reset ali im je bag i dalje prisutan. Ni touchwizz nije ovako brljavio.
 
Postao sam juče vlasnik S21 Ultra.
Testiram mobilni i prvi utisci su da sam prezadovoljan.
Uradio sam update, instalirao aplikacije koje sam imao na prošlom S10.
I imam dve nejaanoće. Prva je (neko je već pisao o tome, a to je da mi na obe kartice signal uglavnom na dve ili tri crte u najboljem slučaju. Na S10 plus mi uglavnom svuda bio do vrha ili u najgorem slučaju tri crte.
Druga stvar je da ne znam kako da se otarasim ovih reklama svaki put kad tapnem da otključam ekran.
Evo na šta mislim.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230425_174548_One UI Home.jpg
    Screenshot_20230425_174548_One UI Home.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 49
Edit.
Uspeo sam sto se ove reklame tice. Reinstalirao neku Global samsungovu aplikaciju
 
@Stefan1995 nije u pitanju burn in, prekontrolisao sam ekran za svaki slucaj ali zdrav je. Bag se desava da nekad ga nema po duze vrijeme a nekad u danu po par puta. Bukvalno ako sam na home page zakljucao telefon, kad ga otkljucam ostane kao da je blurovan screenshot tog home pagea postavljen za wallpaper, sat, ikone, baterija ma sve, ne vidi se dok npr ne diram ekran jer nalegnu prave ikone i sat na to mesto, ali skrolanjem desno npr dje su mi ikonice na drugom mestu pozicionirane ostanu i one sa homepagea blurovane i sat i sve. Bukvalno kao da sam uradio screenshot, blurovao ga i postavio ga za wallpaper. Sto udje u neku aplikaciju ili pokusam da uradim sc tog baga on nestane. Desavalo se i da zakljucam telefon dok mi je spusten notification bar pa onda prikazuje to kao blurovani wallpaper.
Kao da se UI uspava i napravi taj bag, jer sto se udje u bilo koju aplikaciju to nestaje. Desavalo mi se to jos prije 2,3 meseca, proslo par apdejta softvera a i dalje postoji. Uzasno me nerviralo pa radio i factory reset ali im je bag i dalje prisutan. Ni touchwizz nije ovako brljavio.
Radio si factory reset i nisi vracao nista (aplikacije i podatke), nego si radio cist fr i opet je imao pomenuti problem? Imas garanciju na tel?
 
Radio si factory reset i nisi vracao nista (aplikacije i podatke), nego si radio cist fr i opet je imao pomenuti problem? Imas garanciju na tel?
Da, cisti fr i to prije par meseci i sad opet na ovom aprilskom. Nemam garanciju jer sam evo prije godinu dana mijenjao 12PM za ovaj jer bolujem od androida odavno. Kasno sam presao na One UI 5 i od njega ovo pocelo. Prije njega nijednom. Mislim da je softverski bag, ne znam sta bi od hw-a moglo da uzrokuje...
 
Cudi me da je ostao isti problem i nakon fr. Promeni rom, ubaci nemca npr, pa javi da li ti je pomoglo. Prvi put cujem za ovaj problem, pogotovo sto je one ui 5 po meni najbolji skin od androida. Tebi izgleda kao da procesor nema dovoljno snage i baguje..
 
Ima li neko problem kad otkljuca telefon da mu ostane kao duh home page ili notification bar ako se zakljuca telefon na njemu? Juce skinuo ovaj aprilski update mislio da ce se rijesiti sa njim, medjutim ista prica. Jako iritantno, vec nekoliko verzija sistema ima isti problem. Jos kad hocu da ga skrinujem da prijavim problem ne prikazuje se bag.
Mislim da ti imaš neki hardverski problem, tj. da ti gpu pravi problem.
Probaj da uključiš ovo ispod, a ako ti je već uključeno onda isključi. Screenshot_20230426_175335_Settings.jpg
 
Danas mi se pokvario Ultra i više ne može da se uključi. Da li predavanjem u servis njima ostavljam na izvolte sve podatke koji su uskladišteni na internu memoriju?
 
Pozdrav!

Koji kupiti punjač od 25W za Samsung S21 ultra, Samsung ili Anker? Ili nesto drugo?
 
Nazad
Vrh Dno