Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

To je veliki problem, racunaj da izgubis jedno 30-40% zbog takovog signala na 24h.
 
@juventus89 napravi bixby rutinu da kad si povezan na kućni wifi, koristi samo 2G mrežu, signal bi trebalo da ima četiri crte, pa vidi da li se poboljšalo trajanje baterije.
 
To je veliki problem, racunaj da izgubis jedno 30-40% zbog takovog signala na 24h.
Reci mi samo da li ima veze ako sam na wifi a los signal? Ili samo kada sam na mojim podacima?

Инсталирај https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android.telnet па да видимо какве су ти вредности. Лош сигнал може да буде проблематичан.
Upravo instaliram.
Screenshot_20230323_095318_Network Signal Info.jpg
Ako ista znaci slika. Ili da mi kazes cime da se vodim, neki parametar.
 
To sto ti je napisao se i odnosilo na tvoje pitanje. Naravno da ima veze i kada si na wifi, signal je signal. Ako pise jedna ili dve crtice, to te zeza
 
Ima veze i kad nisi na mobilnom netu, meni kraće traje baterija kući na WiFi (signal mi je na 2 crte uglavnom) nego napolju na 4g s dobrim signalom.
 
Sad na poslu sam pogledao dva telefona isto na A1 mrezi. Ili im je pun signal ili jedna crtica manie. Pritom su oba dosta jeftinija telefona. Ja izgleda imam problem sa mrezom. Samo to treba sad ispitati ko zna kako i sta.
20230323_101051.jpg
 
Na istom mestu ti imaš slabiji signal? Ili?
 
Na istom mestu bukvalno.
Mozes da me posavetujes sta da preduzmem?

Evo sad upravo kolega ima ovako, a ja dve pa jednu.20230323_103615.jpgScreenshot_20230323_103757_One UI Home.jpg
 
Samsung i exy generalno imaju los modem i za sad su uvek imali los signal (sd se ne racuna). Jedino da probas da resetujes mrezna podesavanja, ako bude isto to ti je to.
Ne bih da te plasim, ali dok sam imao s8+ imao sam isti problem kao i ti i posle otprilike tri nedelje nisam imao signal uopste, crklo nesto na maticnoj.
 
Ja kada stavim tipa 3g samo, poveca se signal za jednu crticu. Kada stavim 2g bude max al ne mogu nista da otvoriom preko neta.
 
Пробај са авиончић модом да малтретираш телефон, и и иди како ће се држати. Ако је то ок, онда хм... Не знам да ли може картица да буде проблем?
 
Ja kada stavim tipa 3g samo, poveca se signal za jednu crticu. Kada stavim 2g bude max al ne mogu nista da otvoriom preko neta.
Ja ti iznad i rekoh da napraviš bixby rutinu, kad si povezan na wifi, signal će ti biti pun i neće toliko trošiti bateriju, čim se raskačiš preći će na 4G i imaćeš net u svakom slučaju.

Ne rešava ti problem permanentno, ali bar za vreme kod kuće ne bi trebalo da ti troši bateriju kao inače.

Kod mene je na običnom S21 SOT od 5 i po, do 7 i po sati sa tom rutinom, a punim ga do 85 i praznim do 15-20%.
 
Dobra rutina, samo imam jedan mali problem. Nista spec, ali me ubija. Tipa rutina nece da se ugasi ako samo izadjem iz dometa wifi i da mi upali 4g, nego samo kada ja kliknem i ugasim wifi. Kada izadjem iz dometa prebaci na 2g net.
 
Za to vec nisam siguran, posto kod mene radi isto da li ja ugasio wifi ili izasao iz dometa, "if" uslov nije ispunjen, pa ne ostaje na 2G. Pretposavljam da si stavio reverse action, cim ti radi za slucaj kad ugasis wifi?

Ono sto mi pada na pamet je da ti je ukljucen "Switch to mobile data" pod intelligent wi-fi, a ti ne izadjes skroz iz dometa wifi mreze, vec budes tu negde na rubu dometa i telefon sam prebaci na mobile data zbog lose konekcije wifi mreze. U tom slucaju nije trigerovana bixby rutina. Ako ovo nije slucaj onda mozda da probas da kreiras istu rutinu, samo sa drugim program tipa Tasker i njegove alternative, ne znam koje su sad aktuelne.
 
Za to vec nisam siguran, posto kod mene radi isto da li ja ugasio wifi ili izasao iz dometa, "if" uslov nije ispunjen, pa ne ostaje na 2G. Pretposavljam da si stavio reverse action, cim ti radi za slucaj kad ugasis wifi?

Ono sto mi pada na pamet je da ti je ukljucen "Switch to mobile data" pod intelligent wi-fi, a ti ne izadjes skroz iz dometa wifi mreze, vec budes tu negde na rubu dometa i telefon sam prebaci na mobile data zbog lose konekcije wifi mreze. U tom slucaju nije trigerovana bixby rutina. Ako ovo nije slucaj onda mozda da probas da kreiras istu rutinu, samo sa drugim program tipa Tasker i njegove alternative, ne znam koje su sad aktuelne.
Hvala brate. Bilo ukljuceno revezno. Sada cu da vidim kakva je situacija sa ovim Inteligentnim prebavivanjem na podatke.

Inace od jutros koristim samo 3g na poslu. Signal je malo bolji, baterija osetno bolja. Zvao A1 i posle pola sata davljenja mene i operatora svelo se na to da je do njih sve u redu 😀
 
Društvo, da li ste odradili ovu poslednju sigurnosnu "zakrpu" na S21U i ako jeste jel niste primetili nikakve probleme? Pitam, zato sto je ja nisam uradio, a stalno me maltretira ona notifikacija za updejt, pa da li je uradili ili ne?
 
Društvo, da li ste odradili ovu poslednju sigurnosnu "zakrpu" na S21U i ako jeste jel niste primetili nikakve probleme? Pitam, zato sto je ja nisam uradio, a stalno me maltretira ona notifikacija za updejt, pa da li je uradili ili ne?
Uradio sam ja. Sve je u redu, nikakvih problema do sad. Baterija dobra kao i uvek, ako te zanima. Kod mene je baterija dobra mozda zato sto nikad nisam koristio brzo punjenje, jednostavno nemam potrebu za njim.
@juventus89 ako na 3g imas skoro pun ili pun signal, a 4g je slab, onda je problem do a1 i njihove pokrivenosti i exy kao cipa.
 
I sad baterija top na 3g. Al slabo net otvara 😀
krastavac ne moze sve
Moze, posebno kada platis za premijum uredjaj. Te probleme nema ni niza klasa telefona. Promeni karticu ili uradi hard reset ili oba. Promeni na onaj Nemacki sto su savetovali pre u temi. Ja bih ga pre bacio u kantu nego da radim to sa 2g 3g wifi on off.

Imas esim, kupi globaltel za 300din i vidi kako on radi.
 
Moze, posebno kada platis za premijum uredjaj. Te probleme nema ni niza klasa telefona. Promeni karticu ili uradi hard reset ili oba. Promeni na onaj Nemacki sto su savetovali pre u temi. Ja bih ga pre bacio u kantu nego da radim to sa 2g 3g wifi on off.

Imas esim, kupi globaltel za 300din i vidi kako on radi.
Ma veruj mi da mi je muka brate, ovo sam rekao ironicno. Malo malo se desava da nesto moram da budzim i da jurim po internetu tutorijale kako i sta uraditi.

Probacu ovo sve lepo sto si mi rekao. Ako nista, sad gledam na kp cene za s21 ultru snap nisu skupe. Cak sta vise, mogu da prodam moj i da ne doplatim nista za snap verziju. Ali cimanje mi je ako i tu bude problem, sta onda?
 
Uzmi neciju karticu od tvojih i probaj u kuci, ili od tog kolege koji ima pun signal pa idi dalje.
 
Probao. Ovo je do mog fona, to je to. Nema sta drugo. Keva ima neki niskobudzetni fon, bije pun signal. Ja jednu crticu pored nje, ista mreza i sa njenom karticom.


Screenshot_20230324_151005_Chrome.jpg
I dok kucam ovo ne mrda jedna crta.

Generalno ovo nije nikakav kvar, izgleda da tako mora.
 
Izvinjavam se na duplom postu, nemam opciju edit. Da li moze neko da kaze koju rec kakva je situacija sa Snapdragon verzijom? Neko kaze da je osetno bolja.
 
Brt odnesi mob u Promobi, turi novu bateriju. Oko 7K je..
 
To da. Razlika može biti u jednoj crti i to je to.
 
Dešava li se da su slike van fokusa kada se slika glavnom kamerom u auto režimu? Probao sam sve (reset aplikacije, podešavanja, auto optimize off/on)ali se problem nakratko "reši" pa vrati.
 

Prilozi

  • 20230322_131207.jpg
    20230322_131207.jpg
    274.5 KB · Pregleda: 36
  • 20230321_160522.jpg
    20230321_160522.jpg
    287.6 KB · Pregleda: 37
Nazad
Vrh Dno