Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Drug se žali na to da su pokvarili zoom na S21U, da li je još neko od vas primetio razliku u kvalitetu na višim nivoima zoom-a?
 
Kod mene je staklo i radi ok zvuk. Sa poslednjim pecom opet radi sve samo da ispratim jos malo bat.
 
Drug se žali na to da su pokvarili zoom na S21U, da li je još neko od vas primetio razliku u kvalitetu na višim nivoima zoom-a?
Značajno je pokvaren, bukvalno je u low light uslovima neupotrebljiv, tačno uništavaju kamere pred izlazak novog modela, isto je bilo i kad je izašao s22u.
 
A da neko vrati stariju verziju softvera pa da se zaista uporedi? Ovako rekla-kazala u stilu teorije zavera nije mnogo korisnio.

Ja se ne sećam kako je bilo u low-light uslovima ali nikada zoom noću nije meni osta kao dobar u sećanju.
 
Može savet, kako je najbezbolnije uraditi Factory Reset, a da slike i podaci negde ostanu, tj. da se napravi bekap? Kapiram da bih mogao na neki drugi telefon da odradim onaj smart switch, pa samo posle FR, vratim na svoj telefon opet smart switch, ali pitanje da li ce mi uspeti to, pošto je telefon neki dosta stariji i ima jako manje memorije nego trenutni S21 Ultra.
Takodje da li se aplikacije za banku moraju ponovo namestati, kad se odradi FR (kontam da mora :()?

I da sve ovo radim, jer i dalje imam problem sa 2 kartice, mts mi je izdao čak i eSim i opet sam većinom puta nedostupan, tako da ostaje poslednja slamka FR, ako i to ne uspe, nema ideja više...
 
^ najlakše je preko kompa i Smart Switch odraditi bekap.
Za banke mora iznova logovanja ....
 
Da ostavim misljenje za S21U sa decembarskim patchom mozda nekom bude korisno. U odnosu na note10+ veooooma malo poboljšanje. Ono sto mi je najbitnije kamera malo bolja....prednja dosta poboljsana(meni nije bitna) zadnja u nekim situacijama malo bolja u nekim ista(zenin A52s ume cesto da napravi bolju fotografiju od S21U) Oprostio sam nedostatak olovke(svakodnevno je koristim) nedostatak memorijske kartice i klecanje telefona na stolu zahvaljujuci izbacenim kamerama ali ovako mali napredak je razocarenje. Da napomenem da volim da promenim telefon i nije mi zao da dam pare ali ovo gubi smisao. S22U sam kratko koristio ali ono sto svakodnevno pisu na S22 forumu me nateralo da cekam S23U. Za mene su Samsung i Iphone(koji mi ne odgovara) telefoni ostale ne razmatram.S21U nije bio moj izbor dosao je u sklopu duga ali ide na KP.
 
Da ostavim misljenje za S21U sa decembarskim patchom mozda nekom bude korisno. U odnosu na note10+ veooooma malo poboljšanje. Ono sto mi je najbitnije kamera malo bolja....prednja dosta poboljsana(meni nije bitna) zadnja u nekim situacijama malo bolja u nekim ista(zenin A52s ume cesto da napravi bolju fotografiju od S21U) Oprostio sam nedostatak olovke(svakodnevno je koristim) nedostatak memorijske kartice i klecanje telefona na stolu zahvaljujuci izbacenim kamerama ali ovako mali napredak je razocarenje. Da napomenem da volim da promenim telefon i nije mi zao da dam pare ali ovo gubi smisao. S22U sam kratko koristio ali ono sto svakodnevno pisu na S22 forumu me nateralo da cekam S23U. Za mene su Samsung i Iphone(koji mi ne odgovara) telefoni ostale ne razmatram.S21U nije bio moj izbor dosao je u sklopu duga ali ide na KP.
A šta je problem sa koriscenjem olovke? Ja je vrlo cesto koristim, ima par stvari koje ne funkcionisu u odnosu na Note, ali za svakodnevne stvari radi sasvim ok
 
Malo poboljsanje a kamera ima 10x opticki zum :LOL:

Koristi malo duze, videces koliko je zaista dobar telefon. I obrisi lepo sociva, dosta kvari sliku ako se ne obrise lepo.
 
@Savant...mislio sam nema slot za olovku mora da se kači na zaštitnu masku radi ok naravno
@DeonTuck za zum nemam reci odlicna stvar u svakodnevnoj upotrebi retko se koristi zato ga nisam pominjao. Naravno da ocistim sočiva isti su uglovi isto osvetljenje.. .da li je do zadnjeg ažuriranja pa su nesto zajebali ne znam nemam neko prethodno iskustvo ovo sad je lose. Od s2 na ovamo sam na Samsungu nekada je napredak bio vidljiv sad je minimalan
 
@Savant...mislio sam nema slot za olovku mora da se kači na zaštitnu masku radi ok naravno
@DeonTuck za zum nemam reci odlicna stvar u svakodnevnoj upotrebi retko se koristi zato ga nisam pominjao. Naravno da ocistim sočiva isti su uglovi isto osvetljenje.. .da li je do zadnjeg ažuriranja pa su nesto zajebali ne znam nemam neko prethodno iskustvo ovo sad je lose. Od s2 na ovamo sam na Samsungu nekada je napredak bio vidljiv sad je minimalan
Da, ja sam doduse navikao odmah na tu siru masku i ne smeta mi, ionako je telefon preveliki za dzep i mora u torbicu. A ova olovka mi je zgodnija od one u N20, veca je i lakse se drzi, vise lici osecaj na pravu olovku.
 
@Savant...mislio sam nema slot za olovku mora da se kači na zaštitnu masku radi ok naravno
@DeonTuck za zum nemam reci odlicna stvar u svakodnevnoj upotrebi retko se koristi zato ga nisam pominjao. Naravno da ocistim sočiva isti su uglovi isto osvetljenje.. .da li je do zadnjeg ažuriranja pa su nesto zajebali ne znam nemam neko prethodno iskustvo ovo sad je lose. Od s2 na ovamo sam na Samsungu nekada je napredak bio vidljiv sad je minimalan
Ja prilicno cesto koristim 10x optiku, posebno za snimanje, jednostavno je neprikosnoven. Doduse i cesto nesto slikam ili gledam kad ne mogu lepo da procitam. Zaista je cak i iPhone 14 pro max smesan u poredjenju sa ovime. Generalno ljudi ne koriste, ali gomila njih i ne zna sta ima i sta znaci 10x optika, itd. Znam licno primere a da su ljudi iz IT price ali ih telefoni ne zanimaju preterano kao ni kamera (insta i quick photo)
 
Sta i kako radi telefon kad ga restartujete, da li se sve samo upali, proradi od prve ili morate da otkljucate telefon pa sacekate malo da se sve podigne i upali?
Radi li vam odma otkljucavanje na otisak ili mora sifra od linija?
Imate li uplajenu onu oznaku "zupacnika" a kad otklucate tanku liniju skoja tece u desno i pise teleofn startuje (tako nesto)...?
Isto se desi i kad se odradi update A i kad naravno ide restart telefona...
Kako je kod vas?
Ovo nekad nije bilo na S9+, a ne secam se od kad ima na S21Ultra ali bude redovno.
Da to nije tako od A12 ili tek od A13 ?
 
Mislim da je poruka o optimizaciji od skoro tu, a otkljucavanje sifrom nakon paljenja je moralo i na A12 ranije
 
Kod mene prvo trazi pin od sim kartice, i lozinku telefona. Tako je bilo i na A11, A12 i sad na A13. A za ovaj mali zupcanik mislim da je od A13 tu
 
I kod mene ima zupcanik, optimizuje app. Isto mi je i na tabu S7. Sinoc stigne poruka na viber, slika, da otvorim, nece da ucita, kaze nemam dovoljno memorije. Udjem u fike menager ono pise 0/0 kb.Kao da ne cita memoriju tel. Restaartovao i proradilo. Prvi put ovakva akcija.
 
Evo da se javim konačno posle dužeg perioda mučenja. Odradio sam januarsku zakrpu čim je izašla, pre jedno 10ak dana. Od mts-a mi je stigao eSIM, tako da je sad postavka ovakva: jedna fizička kartica (yettel) i eSIM (mts) i konačno da kucnem u drvo, sve radi kako treba. Niko mi se nije žalio da nisam bio dostupan, rade obe kartice kako treba, tako da se ja sa ovog updejta više ne pomeram (neka mi neko lupi šamarčinu ako krenem da updejtujem bilo koji sledeći updejt). Iskreno mislim da sam tako rešio problem, ubacivanjem eSIM, pa nekako više ne baguje. Ne mislim da ga je januarski updejt sredio, ali kako god, bitno da sve radi. Eto možda nekom bude od pomoći, ako je imao slične probleme. 🍻
S21 Ultra 256gb/12ram
 
Sve je to jasno ali kvalitet same fotografije je malo popravljen. Vi pricate o kamera sistemu i to je ok. Jednostavno nije to neki napredak koji sam ocekivao tako da ga danas menjam za S22U pa ce da vidimo
 
Ne znam da li sam usamljen slucaj, ali cini mi se da je baterija dosta bolja sa januarskim update-om!?
 
Ja sam na decembarskom i jos je bolja nego na oktobarskoj prvoj verziji android 13
 

Prilozi

  • Screenshot_20230115_073955_Device care.jpg
    Screenshot_20230115_073955_Device care.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 23
Ljudi može pomoć
Uzeo sam 100 gb Google drive, kada radim bekap slika , ono mi u Google photos bekapuje i skrinšot
Može li samo da mi bekapuje folder sa slikama
 
Označi u photos app koje foldere će sa ti sync-uje.
 
Tu je problem što screenshots idu u camera folder, a on svakako mora da se selektuje za back up.
 
Da li neko možda poseduje Xiaomi 33w punjač, da li mu je super fast charging ili fast charging?
 
Fast ide..
 
Nazad
Vrh Dno