Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Ma računam da će a13 već biti sledeća nadogradnja a to svejedno ne planiram neko vreme. Kad već svi ovaj hvale valjda će i na snapu da radi kako treba

@marinko98 kakva znatiželja, 5 nadogradnji sam preskočio ;)
 
Pa skorije bi trebao A13.. Jel dobila s22 serija A13?
 
Jeste, danas smo pozurili da je instaliramo😂.
 
Samo da javim da sam se po ko zna koji put vratio na S21 5G (nem' para za vise) i igrom slucaja se potrefilo da je u pitanju SD SoC i U1/XAA verzija i da sam se po ko zna koji put odusevio izbalansiranoscu i zaokruzenoscu uredjaja tj. svim njegovim kvalitetima (samo neka me euforija sto duze drzi) ;)
 
To ja govorim već neko vreme. 😇
@rangors realno bolji tel i nisi mogao kupiti; 22 ima bolju kameru i nešto je manji al lošiju bateriju. Sve u svemu, uživaj sa 21. I ja, kako vreme prolazi sve više volim ovaj moj, posebno što je 256gb
 
Meni se cini da je kamera dosta losija, juce sam slikao bas dosta i ne svidja mi se uopste kako su slike ispale.
Zum je postao neupotrebljiv.
 
Imao sam S22 sa Exy i sa SD-om i mogu vam reci da je velicina OK ali da softver nije prilagodjen velicini tj. nikako nisam mogao adekvatno da podesim GUI prikaz na S22. Sto se kamere tice meni je to manje-vise slicno, zvuk na S22 je tisi za 20tak% u odnosu na S21 ostalo je stvar ukusa. . . Oba su odlicna ali meni je S21 zakon!
 
Meni se cini da je kamera dosta losija, juce sam slikao bas dosta i ne svidja mi se uopste kako su slike ispale.
Zum je postao neupotrebljiv.
Meni je utisak isti. Na moru sam trenutno i dosta slikam i snimam, i nisam zadovoljan ishodom, kao recimo prosle godine kada su mi slike bile odlicne
 
Ovo se odnosi u odnosu na pre, prvenstveno na a11.. Ostalo sve radi odlicno, ali me jedino kamera nervira.
Jel ima neko problem sa google maps, stalno je tel stavlja u mirovanje?
 
Za 7:30min spavanja noćaš telefon potrošio 3% baterije...izgleda nisu zeznuli ništa za ovih par meseci (doduše možda jesu kameru kako reče čovek iznad ali dotle još nisam stigao).
 
Na koliko drzite RAM plus, ja sam stavio na 8gb i primetio sam da je telefon mnogo brzi i responzivniji. Mene zanima ima li razlike kada je na 8gb, 2gb i disabled u trajanju baterije pre svega, ako je neko testirao, jer sam citao na stranim forumima, vecina uglavnom kaze da je bolje na 2gb ili skroz iskljuceno za bolje performanse, e sad kod mene na 8gb bas dobro radi, samo me zanima potrosnja baterije?
 
Ram-plus sam iskljucio na 0 pomocu adb komande na ui4.1. Kazu ga Ram-plus usporava. Oacicu komandu kada budem pri kompu.
 
Ram plus na 12gb rama?
 
Nema potrebe za njim, ali nazalost ne moze da se iskljuci, tj tek na one ui 5 su ubacili funkciju da moze da se iskljuci.
 
Probacu jos preko adb komandi da ubacim 0 i 1gb da vidim kako se ponasa, stalno imam neki blagi fps drop, najvise se primeti u galeriji kada gledam video u 60fps 4k ili fhd svejedno, to se primeti u galeriji kada pomeram kameru levo desno prilikom snimanja, i cim restartujem telefon sve bude super, onda posle par sati opet pocne blago da "podrhtava" video, kao da ga nesto polako usporava, mislim na telefon...
 
Probacu jos preko adb komandi da ubacim 0 i 1gb da vidim kako se ponasa, stalno imam neki blagi fps drop, najvise se primeti u galeriji kada gledam video u 60fps 4k ili fhd svejedno, to se primeti u galeriji kada pomeram kameru levo desno prilikom snimanja, i cim restartujem telefon sve bude super, onda posle par sati opet pocne blago da "podrhtava" video, kao da ga nesto polako usporava, mislim na telefon...
Nesto slicno se i kod mene desava.
Ja mislim da je kod mene razlog jer sam spustio onu skalu animacija na 0.5. Mozda i nije, ne znam.
 
@juventus89 i ja drzim sve one animacije na 0.5x tako skoro na svakom telefonu koji sam imao, mozda bi trebalo bar jednu od te tri ostaviti na 1x, sta znam...
Mada praticu par dana stanje sa ram plus, da vidim kako se ponasa sa svakom postavkom
 
Kod:
adb shell settings put global ram_expand_size_list 0,1,2,4,6,8

Evo adb shell komande za otkljucavanje svih vrednosti RAM Plus-a na UI 4.1. Komanda se unosi preko PC-a+adb-a (ko zna, razumece).
Nakon sto kliknete na 0 i time iskljucite RAM Plus ponudice vam se Reboot telefona. Odradite isti i uzivajte. RAM Plus bice 0
Ko ne zna, neka proprati clanak sa ovog LINKa.

Uzivajte ;)
 
@juventus89 probao sam i na 0 isto je sto se tice video snimka, fon radi ok.
 
@rangors da, da to je ta komanda, nasao sam i ja na netu, hvala svakako za post 🙂
 
Evo neki lik testirao ram plus na one ui 5
 
Imam jedan problem, nemam zvuk na sluskama kada spojim preko usb c dongle, koristim original samsungov usb c na 3.5mm sve radilo super i sad hteo malo da slusam muzku, nisam dugo, nema zvuka uopste, a cuje se ono kad se spoji kao da radi i prikaze mi na ekranu kad ga spojim na fon, sta moze biti problem?
 
Ma nije, probao sam nece ni druge slusalice ni zvucnici, reklamiracu ga svakako, uzeo sam ga pre nesto vise od mesec dana. Osim ako ima nesto da se podesi dodatno na telefonu, stvarno ne znam...
 
Baterija sa zadnja 2 apdejta unistena kod mene, bukvalno mi se desavalo da od 9 do 14h dodje na 20%. Nenormalno se grije i pri koristenju bez punjaca i na punjenu bez koristenja, ne znam dal ce mu clean install ista pomoci.
Screenshot_20221030-104311_Settings.jpgScreenshot_20221030-104332_Software update.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno