Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Ljudi, gledam sad nesto za s21 seriju ima dve verzije softvera za avgust 2022, evo konkretno za s21+ ima sa oznakom: G996BXXU5CVGB za tu verziju pise da je build date jul mesec i G996BXXU5CVH7 nesto kasnije. Jel bolja ova druga verzija, tj novija po datumu sto se tice performansi i baterije, ja nisam imao ovu prvu za avgust tako da ne znam, ali sam sad na ovoj drugoj zakrpi G996BXXU5CVH7 i zadovoljan sam, tu mi je baterija dosta dobra, a ostalo jos pratim kako se ponasa telefon. Jel to kao bio neki bug u toj prvoj pa onda ispravili u toj drugoj sve za avgust, posto za obe verzije pise da se security patch avgust, jel to ova novijeg datuma kao bolja nesto, ne kontam?
 
Poslednja izmena:
Prelepi zalazak sunca, telefon od 1300e (S21Ultra) i stock aplikacija za kameru... Lepo sam rekao pre godinu i vise dana da Samsungovi programeri mogu komotno da skoce u kofu govana da se malo okupaju zajedno sa svojom sramotom. Kad bi se ovo desilo Sony-ju ili Apple-u njihovi programeri bi momentalno izvrsili harakiri... Razumem ja kad je neko pristrasan, i ja ovaj telefon hvalim za fluidnost, rad sa aplikacijama, ekran, bateriju... svasta nesto... ali ovakav hardver kamere, nikako ne sme da prati programerski horor od aplikacije za to isto... Razlicita podesavanja, razlicite kamere, i dobijes ovako "realan" prikaz onoga sto vidis... :/
 

Prilozi

  • 20221019_173619.jpg
    20221019_173619.jpg
    147 KB · Pregleda: 93
  • 20221019_173611.jpg
    20221019_173611.jpg
    101.7 KB · Pregleda: 65
  • 20221019_173602.jpg
    20221019_173602.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 69
Ma ovo je feature, nema stresa😂. Pixel je najbolji dokaz da jedna kamera i dobar algoritam mogu cuda da naprave.
 
Prelepi zalazak sunca, telefon od 1300e (S21Ultra) i stock aplikacija za kameru... Lepo sam rekao pre godinu i vise dana da Samsungovi programeri mogu komotno da skoce u kofu govana da se malo okupaju zajedno sa svojom sramotom. Kad bi se ovo desilo Sony-ju ili Apple-u njihovi programeri bi momentalno izvrsili harakiri... Razumem ja kad je neko pristrasan, i ja ovaj telefon hvalim za fluidnost, rad sa aplikacijama, ekran, bateriju... svasta nesto... ali ovakav hardver kamere, nikako ne sme da prati programerski horor od aplikacije za to isto... Razlicita podesavanja, razlicite kamere, i dobijes ovako "realan" prikaz onoga sto vidis... :/
Reci nam kako si dobio bolju sliku? 😀
 
Screenshot_20221019_202308.jpg

Isto S21U.. Letos..
 
Prelepi zalazak sunca, telefon od 1300e (S21Ultra) i stock aplikacija za kameru... Lepo sam rekao pre godinu i vise dana da Samsungovi programeri mogu komotno da skoce u kofu govana da se malo okupaju zajedno sa svojom sramotom. Kad bi se ovo desilo Sony-ju ili Apple-u njihovi programeri bi momentalno izvrsili harakiri... Razumem ja kad je neko pristrasan, i ja ovaj telefon hvalim za fluidnost, rad sa aplikacijama, ekran, bateriju... svasta nesto... ali ovakav hardver kamere, nikako ne sme da prati programerski horor od aplikacije za to isto... Razlicita podesavanja, razlicite kamere, i dobijes ovako "realan" prikaz onoga sto vidis... :/
Moraš da isključiš automatski HDR ili da slikaš u pro modu.
Bez ikakvih filtera i obrade...20210707_204550.jpg
 
Moraš da isključiš automatski HDR ili da slikaš u pro modu.
Bez ikakvih filtera i obrade...Pogledajte prilog 360133
Ovo je prelepo... Izgubio sam 10 minuta, probao svasta nesto, i nisam mogao da dobijem boju sunca kao sto je ti ovde na slici imas... Donekle sam upucen u fotografiju, ali pro mod nisam probao u ovom slucaju... Ipak, ako je potreban pro mod za ovako prostu stvar, to je jos jedan razlog za kritiku idiota iz Samsunga... :)
Moraš da isključiš automatski HDR ili da slikaš u pro modu.
Bez ikakvih filtera i obrade...Pogledajte prilog 360133
Ovo je prelepo... Izgubio sam 10 minuta, probao svasta nesto, i nisam mogao da dobijem boju sunca kao sto je ti ovde na slici imas... Donekle sam upucen u fotografiju, ali pro mod nisam probao u ovom slucaju... Ipak, ako je potreban pro mod za ovako prostu stvar, to je jos jedan razlog za kritiku idiota iz Samsunga... :)
 
Proizvođači telefona su toliko postali opsednuti time da na fotografijama ne sme biti ubijenih shadows-a i pregorenih highlights-a da je to dovelo do toga da svaka fotografija izgleda hdr-ovano, sve kao naslikano, plastično i ravno. U uporednim testovima se kao velika prednost navodi to da je kamera uspela da rasvetli senke a to je totalno pogrešno, senke i svetlo oblikuju jednu fotografiju, daju joj trodimenzijonalnost i život, ovo danas je sve otišlo u pogrešnom smeru. Huawei, kao i svi Kineski proizvođači, imaju baš agresivan taj hdr processing dok je recimo iPhone najblaži. Samsung je ranije bio umeren što se toga tiče a danas je na granici da se pridruži ovoj ekipi na čelu sa Huaweiem. Zbog svega navedenog, ukoliko želiš lepe i tačne boje, fotografiši u Pro modu, ukoliko želiš da uhvatiš neki brzi momenat, fotografiši u Pro modu, ukoliko želiš da slikaš raw pa da radiš šta god hoćeš sa tom fotografijom, fotografiši u pro modu :)
 
Dok se bavim planovima da idem na iphone 13 zbog bolje baterije, ovih dana primecujem da je baterija prilicno bolja nakon ovog poslednjeg update-a? Jel to nesto do mene ili...?
 
Bolja baterija nego nov dok je bio i to posle skoro 2 godine starosti.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221022-150621_Device care.jpg
    Screenshot_20221022-150621_Device care.jpg
    65.2 KB · Pregleda: 50
Kod mene je uključeno da zaustavi punjenje na 85%, primetio sam da kako se skine sa punjača, iz nekog razloga jako brzo padne na 84%, daleko brže nego sa 84% na 83% itd.
 
I ja san primetio da odmah spadne na 99%. Nije da je bitno
 
Nikako mi nema logike da zbog ustede bat, iste punimo do 85 %, a sa druge strane proizvodjac garantuje XX punjenja do pada kapaciteta bat na 80 %. Ako se ne puni do 100 %, dnevno ce trajati krace a puniti se cesce....A to opadanje sa 100 % na 99 % ide u prvom satu, jedino gde mi je 100 % potrajalo i par sati /sa Google navigacijom, netom../ je sa A52 i A52s.
 
Opet vezano za punjac. Da li ovi ljudi lazu kada napisu orginal ili ? Nista meni nije jasno. I koliko treba da bude ampera punjac? Screenshot_20221022_220306.jpg
 
I meni je brzo gubio prve procente kada sam ga punio do 100%, brže nego Mate 10 Pro koji sam imao ranije. Nije problem, samo sam primjetio. Inače u zadnje vrijeme ga i ja punim do 85%, sa isključenim Super Fast punjenjem, i traje mi obično puna dva dana, mada nekad nešto kraće.
 
Pa možda jeste original, ne znači da su 100% kopije, uvek i u svemu ima izuzetaka; poenta je da se ljudi ubiše da ti obajsne da nije vredno rizika od tipa 600din.
 
Izvinjavam se na duplom postu.
Sada kada sam kupio punjac 25w samsungov zbog super brzog, desava se sledece. Ubacim njega tipa pise da ce napuniti super fast za 20 minuta, ubacim stari od Huaweia koji je samo fast i pise da ce napuniti za 16 minuta. U cemu je sada fora ako ovo iko zna?
 
Gde si kupio i posto je Samsung od 25w?
Ne znam da li smem javno da pisem to, mozda je protiv pravila foruma. Mogu da ti napisem u privatnu.
Ne znam dal mi mozda kablic nije los. Ne mogu da probam da zamenim sa ovim Huawei jer je na usb type c. Ali van svake pameti je da pokazuje da ce pre napuniti na ovaj fast nego na super fast.
 
Niej van svake pameti ako koristis neki levi kabal. Mora da bude kabal odgovarajuc. Naravno, kao i da si zaista uzeo original punjac. Ako nije original, ne bih se ja plasio i zastrasivao ljude po forumu da ce nesto da se zapali. Imam 5 kineskih punjaca od razne tehnike i nijedan se nije zadimio, samo kvalitet nije isti i zaista moze da se pokvari ili izazove neki kvar. Ali vatrogasci, to je onako blago reci preterivanje. Jok, raznece celu zgradu 😂
 
Niej van svake pameti ako koristis neki levi kabal. Mora da bude kabal odgovarajuc. Naravno, kao i da si zaista uzeo original punjac. Ako nije original, ne bih se ja plasio i zastrasivao ljude po forumu da ce nesto da se zapali. Imam 5 kineskih punjaca od razne tehnike i nijedan se nije zadimio, samo kvalitet nije isti i zaista moze da se pokvari ili izazove neki kvar. Ali vatrogasci, to je onako blago reci preterivanje. Jok, raznece celu zgradu 😂
Haha, znaci sad moram i kablic da kupim orginal. Haos majke mi 😁
 
Sta li se zezas sa tim punjacem, uzmi lepo sve original i neces da imas nikakvih problema. Kabl valjda vec imas samsungov, dobio si uz tel.
Ko planira da azurira na oktobar sve preporuke od mene, sve je sredjeno. Ne pamtim kad mi je baterija trajala vise od 48h. Jedino nisam probao kameru, ne znam da li su je zeznuli ili poboljsali, ali za ostalo cista 10.
 
Vrh Dno