Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Ako neko planira, ja sam sad probao. Pozvao k. centar na 063 9000, moze tako da se aktivira ali meni nije moglo jer imam stari paket, morao bih da obnovim ugovornu obavezu da bih mogao da koristim uslugu...
 
Na telenoru ne daju uz pakete koji vise nisu u ponudi. U prevodu, nov ugovor.
 
To kada gledam ko nije pod UO i neće da pređe na novu UO mi često ne bude najjasnije.

Kontam da može lova biti razlog, ali ni to nije dovoljno dobar razlog s obzirom da danas postoje razne opcije da se ima saobraćaja i za manje love od toga što se plaća neki stari paket.
 
Kod mene konkretno nema nikakvog smisla potpisivati novi ugovor zbog volte-a.
 
Ne mislim samo zbog Volte, više zbog količine saobraćaja za određenu cenu. Ali hajde, to nije za diskusiju ovde.
 
Uz oktobarsko azuriranje baterija se brze prazni, prvih par dana sam mislio da tripujem, ali ne, evo 10 dana kasnije primetno slabije drzi baterija posle azuriranja.
S21ultra je u pitanju.
 
Super, ja sam od starta na tom fw i kao što već rekoh, uopšte nisam impresioniran autonomijom kako su pojedini hvalili istu.

Nego imam pitanje za milion dolara tj problem koji mi baš treba da rešim; radi se o gboard aplikaciji....na s20 bez problema imam srp.de.eng korekciju tj predlog reči, na s21 ultra uz 100% identična podešavanja samo srb.eng (nemam de). De se pojavi samo ako zadržim space i prebacim na nemački ali onda mi se poremeti red znakova na slovu lad duže držim a to me dovodi do ludila pošto sam već navikao slepo da kucam. Zna li iko šta da odradim/promenim...častim za rešenje.

Slike u prilogu, valjda objasne šta me muči...
 

Prilozi

  • 20211008_204704.jpg
    20211008_204704.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 25
  • 20211008_204751.jpg
    20211008_204751.jpg
    104.3 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20211008-204936_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20211008-204936_Samsung Internet.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 25
Rešeno, ***** sam...iz nekog razloga u srpskom layoutu nisam upalio da radi korekciju i za nemački! Sad sam happy; konačno mogu opet da kucam. I čudi me kako google nije napravio backup opciju da se sačuvaju sva podešavanja, svaki put iznova moram sve da podešavam kad menjam telefon (sreća samo pa sam sveo menjanje na 1-2 godišnje)!
 
Isto se pitam. Neka automatska sinhronizacija podešavanja i zapamćenih reči odnosno generalno stila kucanja bi mi baš dobro legla. Pretpostavljam da je to onemogućeno zbog zaštite privatnosti i tome sl.
 
Pitanje; jel i vi ostali koji imate s21 ili telefone sa adaptivnih 120hz imate situaciju kad skrolujete gore dole ovako preko slika u temama (evo ove moje 3 iznad na orimer) da počne da secka...kao da spusti na 30 fps (mrzi me sad da palim counter, ali nisam mnogo omašio).

Znači s20 gde mi je zakucano na 120fps (još sam upalio i qhd+) uvek radi maksimalno glatko, na 21 ultra slide schow 🙄
 
Ista situacija kod mene 😞
 
It's not a bug it's a feature :D
Iako nas to nervira on sam proceni da je veliki framerate overkill i smanji ga da bi stedeo bateriju
 
Po ovoj aplikaciji na mom a52s je setovano fiksno 120hz.Bas sam htio da provjerim,hvala!
 
Aj ispratite koliko SOT cete izgubiti time, ne bi me cudilo da je tipa 30% manje
 
Baterija je osetno losija nego pre, iz dana u dan sve vise primecujem i sve sam sigurniji. Adaptivni refresh rate nisam primetio da stuca u svakodnevnom radu, obraticu paznju bas na to, sada ste me bacili u razmisljanje..
 
Kolika je bila razlika u ceni na KP izmedju polovnog S20U i novog S21U kad se pojavio kod operatera? Da li se seca neko?
 
Pa kada se pojavio S21 Ultra kod operatera, S20 Ultra je bio negde oko 800 evra na oglasima.
 
To i mene ceka... Mozda malo vise.
 
Pitanje, nesto se psialo o tome cini mi se... Brzo punjenje radi samo sa odredejnim modelom ili modelima Samsung zidnih i auto punjaca?
A da li radi brzo punjenje sa orginal odgovarajucim ili svim, bilo kojim brzim Samsung punjacima?
Da li radi sa org Sami punjacem i nekim npr baseus dugackim kablom (2m)?
 
Pitanje, nesto se psialo o tome cini mi se... Brzo punjenje radi samo sa odredejnim modelom ili modelima Samsung zidnih i auto punjaca?
A da li radi brzo punjenje sa orginal odgovarajucim ili svim, bilo kojim brzim Samsung punjacima?
Da li radi sa org Sami punjacem i nekim npr baseus dugackim kablom (2m)?
Radi...bar ovaj moj org od s20 i neki 2m usb-c na c kabel što mi brat iz amerike doneo.
 
Pitanje, nesto se psialo o tome cini mi se... Brzo punjenje radi samo sa odredejnim modelom ili modelima Samsung zidnih i auto punjaca?
A da li radi brzo punjenje sa orginal odgovarajucim ili svim, bilo kojim brzim Samsung punjacima?
Da li radi sa org Sami punjacem i nekim npr baseus dugackim kablom (2m)?
Fast charging kod mene na S21 Ultra radi uz punjač od S10+ i originalni (i IKEA) kabl. 👍
 
Ova Samsung nedelja od 25.20. sto pocinje, neko sedmodnevno rođendansko slavlje, popusti neki... zna li se il iskustveno sta se moze ocekivati...?
 
Pozdrav mogucim buducim kolegama.
Planiram da predjem sa Mate 30 pro na S21 plus a vrlo moguce i ultru ako iskrsne nesto povoljno. Moze par saveta od vas koji vec imate plus ili tru da li cu opste osetiti neku bitnu promenu? Generalno, Mejt mi za sada radi top, ali me smara to cimanje sa google play servisima i ostalim glupostima.

Hvala unapred.
 
Oktobarski update mi je smanjio autonomiju sa max 6h sot na max 5h sot.
Nisam želeo do sada da javljam jer nisam bio 100% siguran, ali oktobarski apdajt je uništio autonomiju na sva 4 uređaja koje imam u bližem okruženju. Isto kao što je septembarski doneo brojne dobre stvari (u mom slučaju ne, ali neke serije imaju brojne prednosti), tako je oktobar uništio.
 
Ja to rekoh posle 5 dana otkad je pusten oktobarski update. Katastrofa autonomija, osetno losije.
 
Šta je krivac? Jel divljaju Google play servisi ili nešto drugo? Ako je standby drain problem, probajte da obrišete Google app, ona često pravi problem, pogotovo ako koristite google search widget.
 
Šta je krivac? Jel divljaju Google play servisi ili nešto drugo? Ako je standby drain problem, probajte da obrišete Google app, ona često pravi problem, pogotovo ako koristite google search widget.
Ja sam krivac, što sam instalirao isti 😏🙄 ...al definitivno u najgorem trenutku sam uboo 🤯🤣🤭
 
Nazad
Vrh Dno