Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Oktobarski update, VoLTE na sim1 i sim2, BT sa GT2 non stop sinhronizacija i spao sam sa 6.5sot na jedva 3.5h.. I lokacija je ukljucena takodje..
 
Sve to isto osim sim 2 koji palim s vremena na vreme,izmedju 6 i 7 sati bez problema
 
Da li volte vise trosi bateriju?
 
Ne bi trebalo.
Moram opet ovo da napisem- baterija je katastrofa, nesto su opasno zajebali, jedva dan izdrzi max upotrebe, a pre lagano.
Zanima me da li koristite kad slikate optimizator scena i ako koristite u kojem slucaju?
 
4 dana sve ok i danas iz cista mira ucutase notifikacije. Sleduje mi reset telefona. Ako bekapujem sve sa smart switch, na pc, jel to pouzdano da mi se sve vrati na telefon posle reseta?
 
Tebe možda zeza neka app koju si instalirao. Bolje uradi samo backup neophodnih stvari (kontakti, fotke, viber, whatsapp, šta koristiš već), a ovo ostalo kreni ručno preko play store jer tu ionako vidiš šta si imao instalirano.
 
Ptobacu tako, mada nemam nijednu app da sam instalirao da je ne koristim... Ovo se desava bez ikakvog pravila vremena dana, jednog momenta rade i posle 5 minuta odjednom ne
 
Ako ti se to bude dešavalo i nakon reseta, svakako odnesi u servis. Mada sam ja ubeđen da je to softverski problem.
 
I ja sam, zato mi se i ne nosi u servis. Jer kada se restartuje telefon, sve radi. Jedino sto sam da kazem "cackao" je to sto imam neku app instaliranu koja mi omogucuje da instaliram font na telefon koji ja hocu. Ostalo su sve neke klasicne aplikacije sa play store...
 
Možeš da probaš nju da deinstaliraš ako jedina nije sa store-a. Odradiš običan restart i vidiš šta se dešava (ukoliko to još nisi proverio).
 
Krenula akcija za Samsung, dobiju se buds2 i neki wifi duo punjac.
Buds2 su sigurica 100e na KP, punjac nemam pojma posto je al nije manje od 50e (nagadjam)...

Dal uzeti S21U il S21+, dal O15 il O30, dal ne uzimati uopste i cekati S22U ili S22+...
Dal ostati na M1 (bez uo i cekati nešto)...

Ja u velikoj četverolemi...
 
Krenula akcija za Samsung, dobiju se buds2 i neki wifi duo punjac.
Buds2 su sigurica 100e na KP, punjac nemam pojma posto je al nije manje od 50e (nagadjam)...

Dal uzeti S21U il S21+, dal O15 il O30, dal ne uzimati uopste i cekati S22U ili S22+...
Dal ostati na M1 (bez uo i cekati nešto)...

Ja u velikoj četverolemi...
Ja bi uzeo s21u.. Dok s22 serija prelezi decije bolesti proci ce vise od 4meseca, zato ti se ne isplati da cekas.
 
Ja bih čekao S22 Ultra. Uz S22 Ultra u preorderu će sigurno ići Buds Pro ili Buds 2 i verovatno punjač i/ili neki smart cover.
 
Bekap odraditi preko Samsung Cloud-a!
 
Ja bi uzeo s21u.. Dok s22 serija prelezi decije bolesti proci ce vise od 4meseca, zato ti se ne isplati da cekas.

Ja bih čekao S22 Ultra. Uz S22 Ultra u preorderu će sigurno ići Buds Pro ili Buds 2 i verovatno punjač i/ili neki smart cover.
I obojica ste u pravu, zaista.
Izuzev sto se ne isplati kupovati telefon(e) s obzirom da kostaju mnoooogo para, to je nekad bilo znatno jeftinije...

Zabolece me glava mozgajuci.
 
OneDrive za fotke ili Google Photos. Cloud takođe radi preko OneDrive ali se logovanje vrši automatski i tebe baš bude briga. Bekapuješ ceo telefon i uživaš. Jedino kontakte posle povlačiš preko Google-a jer Cloud radi bekap kontakata koji su na telefonu isključivo.
 
Nakon okt apdejta baterija i WiFi domet su znatno oslabili. Prosto, u spavaćoj sobi u kojoj mi je signal bio nešto slabiji ali ipak ok, sada prelazi na 4g s mesta. Nešto su baš zeznuli. S21 ultra 256 snapdragon
 
Evo i novembarskog za exy (dbt)...samo sec. updates ~227mb...sumnjam da su vratili išta na bolje, al sačekamo kolege koji imaju duže telefon da podele utiske.
 
5-6.5h.. S' obzirom da sam sa dve razlicite kartice, razlicitih provajdera sa ukljucenim VoLTE i sa ukljucenim BT-om, sinhronizacijom sa satom non stop i ukljicenom lokacijom, ja sam zadovoljan. Zavrsim dan sa 30%. Singl sim i klasicno silovanje kamere, instagrama, fb-a i ostalih klasicnih aplikacija koje se najvise koriste trebalo bi da prodje sa ~7h sot. To je samo moja pretpostavka..
 
Zavisi od koriscenja, ne moze niko da ti odgovori tacno, svako koristi tel na drugaciji nacin.
Pa nema mnogo velikih razlika u koriscenju izmedju onih koji su spremni da plate premijum telefone, bar ne na ovim nasim prostorima, u svakom slucaju rec je o zahtevnijim korisnicima.

Kada sam prelazio sa s7edge na s10, primetio sam da mi baterija osetno krace traje na novom uredjaju, pa ne bih da opet omasim pri izboru.

Ispratio sam neke testove baterija, i tesko je biti ravnodusan kada vidis da iphone 13 pro max zavrsi sa 20-30 procenata na kraju testa, a ultra se isprazni do kraja. Tako da sam u dilemi da li cekati s22 ultru ili uzeti s21u, posto vec nisam neki fanatik jabuke i notcha.

7 sati SOT je pristojno, mada bi realno bilo da covek ocekuje vise od baterije od 5000 mAh.
 
Stigla novembarska zakrpa i wipe cache, sada par dana da se slegne pa pisem utiske da li su popravili stanje baterije koje su urpopastili oktobarskom zakrpom. Mada cisto sumnjam jer je update svega 222mb.
 
Jel ima neka fora da se udje u recovery bez konekcije sa kompom i type c kabla?
 
@nidzakv ili komp ili neke usb c slusalice, kako sam jednom citao, to je valjda samo za Evropu zbog sigurnosti.
Update- na prvu ovaj novembar je jos gori po pitanju baterije, nadam se da ce za nekoliko dana biti bolja situacija.
 
Nazad
Vrh Dno