Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Malo mi je cudno da je problem u softveru na dva uredjaja...
 
U pocetku ti je radilo sve normalno i onda samo krenulo da se pojavljuje ili posle nekog abdejta brljavi?
Ada znam da je najmanja mogucnost u softveru, jer da je problem u njemu dosta bi imalo problema. Nazalost je mozda hardver j*g.
 
Sve je radilo ok. Bio je jedan update koji se instalirao kad sam uzeo telefon... Od tada nije bilo update
 
Meni se to desavalo na S10+ i na OP7.
Ne moraš restartovati telefon, samo upali i ugasi airplane mod.

Rešenje za Samsung je bilo da se u access point podešavanjima napravi novi profil, sve ostavi isto osim:

authentication type- umesto pap nemoj ništa, not set,

Za APN type stavi deafult.

Tako nešto, nisam baš siguran, proguglaj, ima tema sigurno negde na netu.

Probaj ugasiti volte.
 
Probao sam sa ovim podesavanjima APN, nasao sam na netu temu o tome, pa cu videti da li je to resenje...
 
Od jutros sam kod brata i gledamo snimke ( 4k 60fps) malopre sa s21u preko tv-a (4k 120hz) i meni se iskreno ne svidja kako izgleda, kao da je previse izostreno i vestacki :/
P.s. kako da mu namestim da kad se ugasi ekran na tel da se odmah zakljuca, namestio sam ovo pre na mom s8+ i ne mogu da se setim gde se nalazi.
 
P.s. kako da mu namestim da kad se ugasi ekran na tel da se odmah zakljuca, namestio sam ovo pre na mom s8+ i ne mogu da se setim gde se nalazi.
Idi u Settings, zatim Lock screen, pa zatim Secure Lock settings, tu uneseš svoj PIN kod, pa zatim izabereš opciju Auto lock when screen turns off i tu od ponuđenih opcija izabereš Immediately.
 
Jel se nekome dešava sledeće na telefonu, hoću da uporedim, pošto imam u bližoj okolini 3 korisnika ovih telefona:
Kada prodrmate telefon gore dole malo jače na kratko (2x gore-dole) i prislonite nakon toga kameru uhu, da li se čuje škljoc nakon 2s od završetka drmanja?

Npr. kada hodate sa njim i držite ga u ruci ne čuje se taj proces, nego periodično škljocne kao da zavibrira minimalno pa se vibracija prenese i na ruku.
(na mom toga nema, na drugom ima, na trećem ranije bilo, sada ne)
 
Jel se nekome dešava sledeće na telefonu, hoću da uporedim, pošto imam u bližoj okolini 3 korisnika ovih telefona:
Kada prodrmate telefon gore dole malo jače na kratko (2x gore-dole) i prislonite nakon toga kameru uhu, da li se čuje škljoc nakon 2s od završetka drmanja?

Npr. kada hodate sa njim i držite ga u ruci ne čuje se taj proces, nego periodično škljocne kao da zavibrira minimalno pa se vibracija prenese i na ruku.
(na mom toga nema, na drugom ima, na trećem ranije bilo, sada ne)
Čuje se na svakom - optička stabilizacija.
 
Kod mene je gubitak interneta izazvala najveca glupost,promena access point. Sve sredjeno za sekund
 
Pročitao sam sve o problemu zvanom cameraservice_worker wakeup, suma sumarum zavisno od serije modula, na nekim telefonima je to izraženo, na nekim nije, koliko sam uspeo da shvatim na većini jeste.

Da li je bug ili je Samsung to implementirao da bi se manje čulo zveketanje kamera, ne znam, ALI ono što je sigurno.
Dok telefon miruje, ovo nema nikakav uticaj.
Kada je telefon u džepu, torbici ili ne daj bože ruci duže, može da troši i 20% dnevno.
Gledao sam screenshot-ove gde je lik koji je 25k koraka prepešačio dobio potrošnju za 15h od 27%, sudeći prema BetterBatteryStats - BBS.

Što znači ako ste aktivni, ovaj telefon nije za vas 😂

XDA tema https://forum.xda-developers.com/t/cameraservice_worker-partial-wakelock.4234161/


Samsung bi mogao pustiti patch, ovi sa XDA se nadaju.

I da, u statistikama baterije (u Samsung UI) ovaj proces ćete videti pod Google Services, barem sam ja tako povezao.
Savršeno se poklapa sa mojim koracima tokom dana. Za sada, rekord je 9%. Da li je tako, ne znam ovo sa sigurnošću, testirajte.
 
Poslednja izmena:
Juče ceo dan na nogama, 29 000 koraka, google play services 3.2% baterije.

S21U 128 gb
 
Isto i kod mene. 3-3.5% baterije dnevno ode na Play Services, a imao sam prosek 15k koraka dnevno u zadnjih 30 dana.
 
Sada videh, za ove koji gledaju traže 256 GB, pojavio se u Telenoru.
 
I da fascinantno mi je da MSR (Telenor) nije pustio julsko ažuriranje.
 
Zvao sam jutros da se raspitam nešto oko kupovine i pitali me da li hoću 128 ili 256. Iznenadio sam se za 256 i kaže da im je danas stiglo i da će se pojaviti na sajtu poslovnicama.
 
I kod mene se javlja problem sa potrosnjom baterije, a nisam nesto puno bio u pokretu... Nadam se da ce to da rese u skorije vreme.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210724-004549_GSam Battery Monitor.jpg
    Screenshot_20210724-004549_GSam Battery Monitor.jpg
    93.9 KB · Pregleda: 39
  • Screenshot_20210724-004603_GSam Battery Monitor.jpg
    Screenshot_20210724-004603_GSam Battery Monitor.jpg
    121.8 KB · Pregleda: 40
Kako ide sa isporukom Samsunga A02 kao poklona uz uzet s21? Dobio sam poruku da ce mi stici do 15.8, a planiram na more u subotu...
 
Gde mogu da nadjem dbrand skin u Srbiji? Imao je neko sa foruma da pravi, ali ne mogu da se setim ko je bio.
 
Nazad
Vrh Dno