Šta je novo?

Samsung Galaxy S21

Svaki video je 4k 60fps.
 

Prilozi

  • 0642132D-363A-4C79-A966-750F3F2ADDBA.jpeg
    0642132D-363A-4C79-A966-750F3F2ADDBA.jpeg
    123.7 KB · Pregleda: 44
Nisam imao priliku da vidim uzivo silver, mozda me zato i vuce crna boja.
Edit- imam ponudu za s21u iz telenora 256gb sa racunom i garantnim listom (juce uzet) za 925e, uzeti ili je preterana cena???
Moze objasnjenje ovog "sa računom i garantnim listom"...?
Ako se dobije uz telefon od operatera i fiskalni racun, sta to znaci?
Da li je to isto kao da je kupljen u bilo kojoj maloprodaji, pa kad se pokvari telefon da se mora menjati jer se ne moze popraviti, da li to moze kupac iz druge-trece ruke sam da obavi bez punomoci i ne mora zvati-traziti onog ko je u Telenoru (VIP-u) uz ugovor za tarifu uzeo telefon?
 
^Zeha, Naravno da znači da mora vlasnik ugovora da bude prisutan, a ne Janko, Marko...
 
@Zeha sve je to isto, samo za zamenu mora vlasnik.
Koje su vremenske razlike izmedju obicnog i brzog punjenja, posto bi isključio brzo punjenje?
 
Au brate, kupio si telefon od 900 evra. I to Samsung brzo punjenje nije nesto vau. 25w neće da ti ošteti bateriju.

Malo se opusti i uživaj u telefonu
 
У 2021. години пуњење од 25w је срамота назвати брзим, то кажем као корисник истог🤣
 
Jeste, ali zavrsava posao. Presao sa 40w m20pro, ima razlike ali nije strasno...
 
Pitam cisto onako, zanimalo me je. @sarulja91 u pravu si.
Vodio sam se politikom od pre da brzo punjenje steti.
Steti temperatura, tj zagrevanje baterije koje je vece pri brzem punjenju, odnosno upotrebi jacih punjaca, ali ovde i dalje govorimo o 25w tako da nemoj da brines. Sto se tice vremena, treba mu oko 60-70 minuta da s3 napuni do kraja ako je baterija ispod 10%.
 
Pitam cisto onako, zanimalo me je. @sarulja91 u pravu si.
Vodio sam se politikom od pre da brzo punjenje steti.
naravno da šteti, kao i bežično punjenje koje je za 10+ stepeni toplije od običnog punjenja...previsoka toplota je glavni neprijatelj svakog uređaja, uključujući i baterije...puni kako tebi odgovara, ako ti se baš žuri koristi brzo punjenje ponekad, ali ja ti ne bih preporučio da to radiš stalno...nema razloga da se bilo kome pravdaš kako puniš ili koristiš telefon...
 
Ma pitao sam cisto onako, cisto me je zanimalo zbog prica od pre.
Za sad mi je jedina mana sto nema led lampicu, navikao sam. Svidja mi se sto su ubacili kao na lg g2 double tap, tako da taster sa strane i ne koristim. Video sam stavio na 4k 30fps, 60fps mi se uopste ne svidja kako izgleda, da ne kazem katastrofa. Za slike nemam reci, sve pozitivno.
Probao sam video 4k 60fps 5min i malo se zagreo, ali nista posebno.
 
Koristim s21plus par dana, pre njega 11 pro. Osim sto je 11 pro drzi bolje bateriju, face id je mnogo lakša opcija od otiska, stavio bih mu onakav notch za face id odma... Video bolji na 11pro, slike jednake. Zvučnici su isti, 120hz nije velika razlika u odnosu na ip animacije... Nisam imao problem sa zagrevanjem
 
@Stefan1995 ako ti je frka za baterijom, trudi se da telefon dopunjuješ kad se spusti na 20% (znači ne čekaš da padne ispod) i da ga skidaš na 80%. To će ti značajno smanjiti broj ciklusa a samim tim i degradacije baterije.

Naravno, što je ovaj opseg kraći i što su početna i krajnja tačka punjenja bliže 50% (znači npr uključiš na 35%, skineš na 65%) to će se degradacija dalje smanjivati ali su poboljšanja marginalna u odnosu na 20-80% pa sam ti zato i preporučio 20-80. To je neki optimum u smislu da uvek imaš dovoljno baterije a da ozbiljno smanjiš broj ciklusa.
 
Ma nije mi frka, onako sam samo pitao... Nekad stavim da se puni kad ima 30%, nekad 10% i skidam kad se napuni skroz. A nekad kad je hitno dopunim na pola sata. Tako sam punio i kad sam imao s8 plus i nikakvih problema nisam imao. Ne opterecujem se toliko za to, jednostavno me je zanimala vremenska razlika izmedju brzog i sporog punjenja.
Jel ste ostavili fabricka podesavanja kamere ili promenili nesto?
 
ako koristiš brzo punjenje do 100% razlika se smanjuje, i nije ni toliko značajna...brzo punjenje ima prednost da ga brže dopuniš ako si baš na 5 posto a želiš malo više struje dok ne dođeš ponovo do nekog punjača...napravila se malo fama oko tog brzog punjenja generalno kao da su svi direktori boinga koji žure na sastanak sa bilom gejtsom...
 
Ja ne.. Probao sam da prebacim klasicno preko usb-a slike, video i muziku i ne ide. Gde gresim??
 
Inače, da podelim jednu zanimljivost apropo mog jučerašnjeg posta da se značajno više greje telefon od prijatelja, identičan S21U 256 GB kao moj, mada kupljen nedavno.
Danas sam ubacio moju karticu u njegov telefon i telefon je propevao, ne greje se, signal je 50% jači, neverovatno, kao da sim nije 100% kompatibilan, mts je u pitanju i kod mene i kod njega.
Čisto da znate, ko ima slab signal, neka prvo to proveri. Ubacio sam u moj telefon njegovu karticu i sve je ok bilo.
Lu-di-lo.
 
Ako je on imao lošu karticu zbog koje mu se grejao telefon, kako je onda ok radila u tvom telefonu? Ne verujem da je do kartice :)
 
Nemam pojma, u realnom vremenu smo testirali i par sati smo zamenili kartice.
 
Nidje veze.
Moze pomoc za problem koji imam- probao sam da prebacim slike, video i muziku sa racunara na tel i kad prikacim usb pise mi samo da puni tel, ne mogu nigde da promenim za transfer fajlova,... Nisam koristio original kabl, nego sam uzeo sa majkinog p10 koji je usb c. Da nije problem u kablu ili je nesto drugo u pitanju??
 
Hahahahaha ne mogu da verujem koja glupost. A najgore sto trenutno nemam kabl.... Gde ima da se uzme adapter sa flesa na usb c, posto na racunaru nemam usb c port?
 
Ja sam kupio u radnji običan kabal za 300 din.... i flešovao preko ODIN-a nekoliko puta S21+ i Ultru , prebacivao giga snimaka , muzike i fotki sa kompa na telefon i obrnuto.
 
Sta onda drugo moze da bude problem? Kad prikacim kabl samo mi pise punjenje i ne mogu da promenim to zato sto mi samo to i ima.
 
Ja takodje nisam uspeo.. Doduse nisam ni imao vremena da se zezam sa tim. Ako se snadjes, podeli znanje :)
 
Sta onda drugo moze da bude problem? Kad prikacim kabl samo mi pise punjenje i ne mogu da promenim to zato sto mi samo to i ima.
Znam da ima kabal koji podrzava prenos ali ne i punjenje, nisam siguran za obrnuto
 
Uzeo sam danas kabl usb a na usb c i sve radi normalno. Kaze mora original kabl da bi ti sve radilo, ostali samo izbacuju da se puni.
 
Nazad
Vrh Dno