Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Znao sam da će mi jedna od pametnijih odluka u 2020. biti što sam kupio telefon bez operatera.
 
Nema to veze sa 5nm procesorom (koji je inače na brzinu napravljen (SD i Exy) sve radi trke sa "jabukom" ) več je fora što Samsung jednostavno neće da da tu opciju za S i N seriju 20 (... kao SD 865+ je jadan slab ) , jednostavna priča - svaki novi model je ultra giga mega bolji od par meseci starijeg i kupuj narode , gledamo to unazad 2-3 godine a sada ljudi polako shvataju . Meni je baš bilo urnebesno kad sam bio u Ušću i gledam telefon S21U cena 152.990 a preko puta TV Samsung 65" 4K UHD Smart NU7092 košta 102.990 dinara :D :D :D


The Spectra 580 ISP is a triple image signal IPS which will make it possible to record video from three different simultaneously in 4K HDR quality. It supports up to 200-megapixel single camera, up to 64-megapixel dual cameras, and up to 28-megapixel triple cameras.
 
Izuzetno čudna stvar mi se desila: danas ulazim u Samsung Browser (koji mi je default i jedini koji koristim na telefonu), pretražujem nešto i otvorim novu karticu kad ono sajt Monda. Ja novu novu karticu, opet isto. Ja u podešavanja browser-a kad tamo za home page podešen sajt Monda. Prvo, nikada nisam posetio taj sajt, nemam instaliranu aplikaciju, znači baš nikakve konekcije s Mondom. Drugo, prethodno je sve vreme home page bio "quick access". Ne znam šta je i na koji način moglo da promeni ovo? Koliko god bilo banalno i lako za rešiti, izuzetno je čudno i frustrirajuće da bilo ko/šta ima takav pristup telefonu. Nije bilo ni update-a, niti je telefon kupljen u Srbiji pa da bi na neku foru došao tako fabrički... totalni rebus. Ima li neko ideju šta bi moglo biti po sredi?
 
Ako je MTS-va kartica onda gura sam taj sajt. Isto tako i sa Telenorom, bez obzira gde je telefon kupljen (ne znam da li je zbog parametra za 4G tj internet preko mreze pa ima podatke odatle). To iskljucis i teras dalje kao da nista nije bilo 😁
 
Da, i meni se to dešavalo u više navrata u Telenoru...samo prepraviš opet na blank ili quick acess i ćao.

Inače stigla (pretpostavljam 3.1 Ui) nadogradnja za S20 HK. Smor mi da radim nadogradnje dok neko ne potvrdi da radi google feed skroz levo 😇
 
Da, i meni se to dešavalo u više navrata u Telenoru...samo prepraviš opet na blank ili quick acess i ćao.

Inače stigla (pretpostavljam 3.1 Ui) nadogradnja za S20 HK. Smor mi da radim nadogradnje dok neko ne potvrdi da radi google feed skroz levo 😇
Код мене је Samsung free лево, нзм може ли се подешавати да бираш које ће ти вести бити, знам да је пре могло...
 
Код мене је Samsung free лево, нзм може ли се подешавати да бираш које ће ти вести бити, знам да је пре могло...
Na 21 seriji može da se bira, čekam da to stigne i ma s20 obzirom da za to nikakav dodatni hardver ne treba. Cimanje mi svaki put iznova pisati onih par linija u adb za qhd i 120hz 🙄
 
Ako je MTS-va kartica onda gura sam taj sajt. Isto tako i sa Telenorom, bez obzira gde je telefon kupljen (ne znam da li je zbog parametra za 4G tj internet preko mreze pa ima podatke odatle). To iskljucis i teras dalje kao da nista nije bilo 😁

Da, i meni se to dešavalo u više navrata u Telenoru...samo prepraviš opet na blank ili quick acess i ćao.

Da mi niste rekli nikada ne bih povezao to s tim. Sad kad vratim film, tačno sam taj dan ubacio drugu karticu u telefon (MTS prepaid), aktivirao je i sve kako ide... sigurno je tad i ovo promenjeno. Neverovatno..
 
Kod mene S20+ MTS, još uvek ništa :)
 
Stiglo na SEE
 
Cao drugari. Sticajem okolnosti sam uzeo kod drugara s20+ bukvalno nov uredjaj bez jedne tackice...
E sad kada dolazim sa p30 huawei uredjaja jedino sto mi smeta je baterija i trajanje iste...
Imate li neke savete za mene sto se tice potrosnje baterije !?
 
Cao drugari. Sticajem okolnosti sam uzeo kod drugara s20+ bukvalno nov uredjaj bez jedne tackice...
E sad kada dolazim sa p30 huawei uredjaja jedino sto mi smeta je baterija i trajanje iste...
Imate li neke savete za mene sto se tice potrosnje baterije !?

Ako korostis 120hz namesti da radi ma medium power.
 
Koristim 120Hz i medium power već par nedelja na S20+ i iskreno nisam primetio neko preterano poboljšanje u trajanju baterije, možda 5% recimo...
 
A gde se vrsi to podesavanje da isprobam ?
 
Evo uputstva pa isprobaj :)

 
Ili ja ne umem da namestim ili one ui 3.1 zeza !
 
Cao drugari. Sticajem okolnosti sam uzeo kod drugara s20+ bukvalno nov uredjaj bez jedne tackice...
E sad kada dolazim sa p30 huawei uredjaja jedino sto mi smeta je baterija i trajanje iste...
Imate li neke savete za mene sto se tice potrosnje baterije !?
Napraviš ciglu od telefona i pogasiš/smanjiš sve živo ili ga menjaš za nešto provereno. Imaj na umu da će vremenom ta autonomija sve gora da bude.
 
Nisam siguran sta je "opipljivo" doneo 3.1 sem sto smo docekali portrait mode na Samsungu u 2021. godini.
 
Object removal 😉
 
Stigao martovski security patch na S20 Ultra.

Screenshot_20210310-170442_Software update.jpg
 
Nazad
Vrh Dno