Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

Nema na čemu, drago mi je da si sredio. :)

Btw:

ICjC3.png
 
Znam za taj twitt od 13.sept. U opciji su dva datuma 23.sept i 5.okt. Voleo bih da bude kako treba skroz pa makar malo i kasnio. Komplikuju ga samsungovci sa ovim touchWiz-om i CSC kao prvo, a drugo je rfs koji ubija performanse. Nisam siguran da će to ikada oni da reše. Hvala bogu pa postoje RayanZa i ostala kompanija sa LagFix idejama:)

Opasno mi se sviđa Froyo sa Galaxy Tab-a. Launcher je ekstra a i email i dialer apps u landscape su super.
 
Ne verujem da će Samsung preći sa RFSa u neki drugi filesystem, ali dokle god daju source lako će se to rešiti, evo voodoo lagfix pretvara tu RFS particiju u EXT4, to i sam koristim.

A touchWiz sam batalio posle 3 sekunde korišćenja i stavio LauncherPro. :)
 
Hm... Da nije stvarno problem mozda prenezno power dugme? moguce je... Cekaj a na poslu ti se ugasi, onako sam od sebe, dok stoji na stolu?
Podzemne vode, podzemne vodeee :)
Da sam od sebe, stoji na stolu. To se izgleda desava kad je zakljucan a izgubi signal i onda ode u koma stanje...toliko sam zadovoljan sa telefonom, ali me ovo ubi. Ono sto je najgore niko ne moze da mi garantuje da i ako ga zamenim da se to nece desavati.

Trenje care uspelo je:banana: Code vraćen, na froyo JPH root,lagfix i 2e recovery. Ništa lepše trenutno ne postoji :party:
Thanks.

@Caesar Ono što sam hteo da kažem je da na 2.1 stock verziji koja je došla uz SGS XXJG5 power dugme kada se drži isključuje telefon i pored toga što je zaključan.
Na 2.2 verziji Froyo isto dugme kada se zadrži duže resetuje telefon.

Power dugme je "mekše" nego što bi trebalo i na nezgodnom mestu zbog zaobljenosti bočne strane telefona. Moguće je da u džepu (ako je tesan :)) ili u futroli dođe do pritiskanja istog. Meni se to desilo pa sam pretpostavio da možda to jeste problem i kod tebe. Ako se tel Gasi na stolu van džepa onda nešto drugo nije u redu.

Trenje za moderatora :)

Kad bi bar neko provalio sta je uzrok gasenju pa bar da znam da li VIPovce da vatam za gusu ili je do softw
 
Kad bi bar neko provalio sta je uzrok gasenju pa bar da znam da li VIPovce da vatam za gusu ili je do softw

Uzmi sačekaj još 10 dana da izađe Froyo, pa updateuj preko Kiesa oficijalno, ako se ne reši problem - onda u servis.
 
Meni danas stigao onaj paket sto sam narucio preko amazona.Trebalo je 6 dana da stigne(od dana narucivanja).
 
Jel si zadovoljan futrolom, kakva je izrada? narucio sam istu...

Da.Zadovoljan sam i futrolom i ovim silikonskim kućištem. :smoke:

Koža je kvalitetna...nije skaj ili nešto slično.Kompletna izrada je stvarno odlična.
Telefon lepo ulazi.
 
Poslednja izmena:
Vidim pojavili su se modeli sa 16gb.Jel to legalno ili sta?Ima lik prodaje legalno sa racunom za 530e da nije malo mnogo,sta vi mislite?
 
jes mnogo....to su vodafonovi telefoni
 
ipak sam odustao od desireHD i hocu sto pre da kupim ovo cudo od galaxy-a....
fora je da necu da potrosim vise od 400-420eura...kako ste vi kupili? jel standard u oglasima(ono,mobilni svet i ostale *****rije...ili)? sta mi savetujete?
video sam na burek forumu oglas pocetkom septembra,lik je uzeo na ugovor pa prodaje uz garanciju od 24meseca za 38000 din(sto je smesno...sad je vec naravno odavno prodat)
na netu ima da se nadje sa garancijom od 24meseca za 460eura...sto je spram onih 38.000din puuuno.

odustao sam od desireHD jer nije mnogo nista bolji, a i svakako koji god da uzmem, za 2-3 meseca necu imati ponovo najjaci telefon i tako mogu u krug..moram se smiriti malo....a ovaj,video sam sa launcherPRO(ili kako se zove) moze fino da izgleda OS :)
 
Ako hoces 24 meseca garancije, onda samo oglasi. Ako ti odgovara i 6/12, onda ima i po radnjama (mada brzo nestane, a ni cene nisu nesto extra povoljne).
 
Pa po meni jedino resenje je u Vip-u uz osnovni paket 60.Telefon izadje 380e+500din preplata.
Ja cekam jos par dana da zavrsim ovaj 6 mesec i uzimam ga kao drugi telefon.A sto se tice tezine telefona...ma koliko on kvalitetno uradjen tezina moze da ga ubije.Jer gravitacija je cudo :).Nije isto kad padne telefon og 120g i tel od 180g.Masa puta ubrzanje :) heheheh
 
Ako hoces 24 meseca garancije, onda samo oglasi. Ako ti odgovara i 6/12, onda ima i po radnjama (mada brzo nestane, a ni cene nisu nesto extra povoljne).

Oglase zaboravi ja sam proveo vise od mesec jureci ovaj tel.Jednostavno niko ga ne prodaje.Ima par likova iz Novog sada sto nesto mute sa blanko garancijama al to nije resenje
 
Ortak kupio pre 2 nedelje, nasao na oglasima. Otisli, videli, kupili (sa Vip-a, sa sve fiskalnim i garancijom). 400€ bio.
Tako da ima, ali jako retko. A takvo je stanje i po radnjama - donose po par komada, jos uvek to slabije ide i veci je rizik nego npr. neka Nokia...
 
Koliko vidim, problema koliko hoces sa "galaksijom". Ortak je isto uzeo bio pre par meseci u VIP-u i skoro mu je riknulo nesto, ne znam tacno u detalje, ali toliko su ga zezali ovi iz VIP-a da je covek poludeo. Na kraju mu uvalili neki Blackberry kao zamenski telefon dok je njegov u servisu, prava steta.

@OTAC

Nemoj da zuris sa kupovinom, sacekaj lepo Desire HD, pogledaj kako ce da se pokaze u odnosu na Galaxy, pa onda proceni. Lol za onaj kompas sto si pominjao, tu sam se bas lepo ismejao. :)
 
ipak sam odustao od desireHD i hocu sto pre da kupim ovo cudo od galaxy-a....
fora je da necu da potrosim vise od 400-420eura...kako ste vi kupili? jel standard u oglasima(ono,mobilni svet i ostale *****rije...ili)? sta mi savetujete?
video sam na burek forumu oglas pocetkom septembra,lik je uzeo na ugovor pa prodaje uz garanciju od 24meseca za 38000 din(sto je smesno...sad je vec naravno odavno prodat)
na netu ima da se nadje sa garancijom od 24meseca za 460eura...sto je spram onih 38.000din puuuno.

odustao sam od desireHD jer nije mnogo nista bolji, a i svakako koji god da uzmem, za 2-3 meseca necu imati ponovo najjaci telefon i tako mogu u krug..moram se smiriti malo....a ovaj,video sam sa launcherPRO(ili kako se zove) moze fino da izgleda OS :)

U HTC Desire HD temi si napljuvao galaxy da sam pomislio da mozda ne vidis dobro ili si gledao pogresan telefon :)

Sala na stranu. Oba telefona su jako dobra sve zavisi sta ti odgovara. Meni se npr touchwiz mnogo vise svidja nego sense, ali to su ukusi o kojima ne treba diskutovati. Probao sam launcherpro i samsung tada postaje kao htc dakle mozes da biras sta ti se svidja. Meni je ekran na galaxiji daleko bolji od hd-a, a da ti ne pricam kada sam ga stavio pored iPhona 4. Tada je Stevina retina izgledala kao isprana krpa naspram galaxije.
I ono sto je najvaznije nemoj to da gledas kao samsung, jer svi oni prave hardw, a ono sto ti je najvaznije je softw a to je sjajni Android. Kako li ce galaxy raditi za par dana kad izadje zvanican froyo.
Eto nadam se da sam ti malo pomogao u odabiru. Da dodam to sto pricaju da plastika nije bas najbolja, ne slusaj ih, stvarno je odlicna.

Ja sam ga platio 330€ u VIPu sam mesecnom pretplatom od 1000 din sto mi jako odgovara.
 
Koliko vidim, problema koliko hoces sa "galaksijom". Ortak je isto uzeo bio pre par meseci u VIP-u i skoro mu je riknulo nesto, ne znam tacno u detalje, ali toliko su ga zezali ovi iz VIP-a da je covek poludeo. Na kraju mu uvalili neki Blackberry kao zamenski telefon dok je njegov u servisu, prava steta.

@OTAC

Nemoj da zuris sa kupovinom, sacekaj lepo Desire HD, pogledaj kako ce da se pokaze u odnosu na Galaxy, pa onda proceni. Lol za onaj kompas sto si pominjao, tu sam se bas lepo ismejao. :)

To sto je tvom ortaku riknuo ne znaci da telefon ne valja. Pre nego izneses takav stav, zamolio bih te da ga argumentujes cinjenicama. Jedini problem koji galaxija ima je da se sam od sebe ugasi i to ne svima nego samo nekima (nazalost i meni). Ali to je verovatno samo softw problem
 
Poslednja izmena:
To sto je tvom ortaku riknuo ne znaci da telefon ne valja. Pre nego izneses takav stav, zamolio bih te da ga argumentujes cinjenicama. Jedini problem koji galaxija ima je da se sam od sebe ugasi i to ne svima nego samo nekima (nazalost i meni). Ali to je verovatno samo softw problem

A ima nas mnogo koji nemaju ama baš nikakav problem sa Galaxijem, a da ne pričamo o onih 5-6 miliona ljudi van Srbije (samo na US tržištu je ove nedelje otišao 2-milioniti primerak, računaj da je u Evropi bar milion pazareno, a u Aziji minimum koliko USA i Evropa zajedno). Pa, neka je bilo 50.000 reklamacija, to ti je opet 1%, a sumnjam da je bilo toliko...
 
@gizmor:
ali ne znam sta da cekam (to mi je i bio prvenstveni plan) desire HD,kad vec vidim da ce ZANIJANSU biti bolji od galaxy-a...i to ne po ekranu,nego kameri,blicu....hm....i mozda jos koja sitnica...
malo je veci 4.3" sto je ipak (bar meni) mali mali mali minus...

sve u svemu. desireHD,s obzirom da obican desire kosta nov 400+ eura, nece biti ispod 450..a sigurno ce cak i preko 500e ici. to ne zelim.

@neko ko je spominjao na ugovor u VIP-u
mogu i tako da uzmem,ali imam lep broj u telenoru(mobtelu) vec dugo godina i ugovorom zbog kupovine proslog telefona sam do avgusta 2011 obavezan (pa necu da idem u vip ili negde drugde, da imam 2 racuna?! :) )

@caesar: jeste,pljuvao sam galaxy samo zbog touchwiz-a koji ima kao i wave (inace wave s badom vec sam rekao da sam imao i nikad vise) pa sam mislio da je slicno, cak i ako je galaxyS sa androidom... danas sam otisao na yotube, google, malo procackao o tom launcherpro...zatim otisao u VIP radnju i jos se malo igrao... bez teksta sam :) jako lepo klizi (sto mi je bitno posle 3GS-a) ekran TAMAN,da je veci vec bi bio cigletina,a ovako je samo cigla xD.... ma sve je savrseno, tako da bih ga uzeo...video sam po oglasima za 430-440-450...izgleda cu morati da trazim jos koji dan,pa ako nista, ebes ga, pljunu cu eto 450, s tom lovom SIGURNO kupujem.


znam da se necu zeznuti,samo da ne bude nekih problema, i da mi vazi garancija.
 
Poslednja izmena:
Mislim da smo touchwiz-u dali malo vremena da pokaže sve svoje kvalitete. Mnogi su ga odbacili odmah na početku uz izgovor da liči na iOS ui, da ima ružne ikone itd. Moje lično iskustvo je izuzetno dobro. Uvek sam imao odbojnost prema raznim nadogradnjama UI-a bilo kog osnovnog OS-a bilo na računaru ili telefonu. Tako je i stock android izgled i funkcionalnost bio jedini za mene mogući.

Koristeći touchwiz svakodnevno, stvorio sam naviku i pored pokušaja da koristim LauncherPro jednostavno se uvek rado vratim TW-u kao kada se posle dugog puta vratim kući :) Sve je tu na dohvat ruke, pregledno i funkcionalno. Sve se lepo uklopilo u android i ponekad je vrlo teško napraviti razliku šta je stock a šta je samsung dodao.

Neke od prednosti nad stock/LauncherPro launcher-om:

-Kontrole za muzički plejer kada je tel zaključan,
-Prekidači za wifi,bt,gps u liniji za notifikaciju,
-Preglednost u app treju, lista nije beskonačna već podeljena na stranice levo-desno. Lako pamtim gde je koja aplikacija. Laka reorganizacija prevlačenjem ikona kao i deinstalacija prostim pritiskom na "minus". Reorganizacija dock-a. Froyo donosi pinch to zoom za izbor strane/ekrana.

Dodao sam neke slike ekrana(froyo back+home) kao ilustraciju:
1. Lock screen
2. Home Screen
3. Pinch to Zoom u app tray-u (izbor strane sa aplikacijama) (froyo)
4. Strana 4 sa aplikacijama u edit režimu gde je moguće deinstalirati aplikacije i vršiti reorganizaciju uključujući i dock,
5. Pinch to zoom za izbor home screena (froyo)

Nije TW tako loš i treba mu dati šansu.
 

Prilozi

  • SC20100919-173719.png
    SC20100919-173719.png
    416.1 KB · Pregleda: 85
  • SC20100919-111247.jpg
    SC20100919-111247.jpg
    86.7 KB · Pregleda: 80
  • SC20100921-200230.png
    SC20100921-200230.png
    132.8 KB · Pregleda: 84
  • SC20100921-200258.png
    SC20100921-200258.png
    82.3 KB · Pregleda: 77
  • SC20100921-200312.jpg
    SC20100921-200312.jpg
    107.1 KB · Pregleda: 74
Koristeći touchwiz svakodnevno, stvorio sam naviku i pored pokušaja da koristim LauncherPro jednostavno se uvek rado vratim TW-u kao kada se posle dugog puta vratim kući :)

Kod mene je to sve obrnuto, pokušavao sam sa TouchWizom par dana i uvek se vratim na LauncherPro. :)
 
A meni je recimo TouchWiz najbolji interfejs na telefonima koji sam koristio :) Ima nas raznih :)
U stvari imam zamerku samo na ono slide glass to unlock, ruzno mi je nekako, a onaj WidgeLocker program koji sluzi za zamenu unlocka, ipak ne radi tako dobro.
 
A meni je recimo TouchWiz najbolji interfejs na telefonima koji sam koristio :) Ima nas raznih :)
U stvari imam zamerku samo na ono slide glass to unlock, ruzno mi je nekako, a onaj WidgeLocker program koji sluzi za zamenu unlocka, ipak ne radi tako dobro.

Možeš da dobiješ pravi stock lockscreen ako želiš. treba ti JM8 ili JPH. Prosto se kopira android.policy.odex iz frameworka ili napraviš za svoj firmware poseban(teža varijanta).

Jedina mana je što nema kontrola za muzički plejer.

inače više nije tako teško izmeniti framework pa se očekuje da neko napravi i kompletan stock za sgs.
 
Možeš da dobiješ pravi stock lockscreen ako želiš. treba ti JM8 ili JPH. Prosto se kopira android.policy.odex iz frameworka ili napraviš za svoj firmware poseban(teža varijanta).

Jedina mana je što nema kontrola za muzički plejer.

inače više nije tako teško izmeniti framework pa se očekuje da neko napravi i kompletan stock za sgs.

Hvala :D
Cekam da izadje pravi froyo pa cu malo da se igram
 
Možeš da dobiješ pravi stock lockscreen ako želiš. treba ti JM8 ili JPH. Prosto se kopira android.policy.odex iz frameworka ili napraviš za svoj firmware poseban(teža varijanta).

Jedina mana je što nema kontrola za muzički plejer.

inače više nije tako teško izmeniti framework pa se očekuje da neko napravi i kompletan stock za sgs.

Upravo, evo kako kod mene izgleda:

qbbgv.png
 
@caesar: jeste,pljuvao sam galaxy samo zbog touchwiz-a koji ima kao i wave (inace wave s badom vec sam rekao da sam imao i nikad vise) pa sam mislio da je slicno, cak i ako je galaxyS sa androidom... danas sam otisao na yotube, google, malo procackao o tom launcherpro...zatim otisao u VIP radnju i jos se malo igrao... bez teksta sam :) jako lepo klizi (sto mi je bitno posle 3GS-a) ekran TAMAN,da je veci vec bi bio cigletina,a ovako je samo cigla xD.... ma sve je savrseno, tako da bih ga uzeo...video sam po oglasima za 430-440-450...izgleda cu morati da trazim jos koji dan,pa ako nista, ebes ga, pljunu cu eto 450, s tom lovom SIGURNO kupujem.


znam da se necu zeznuti,samo da ne bude nekih problema, i da mi vazi garancija.
A zamisli kako tek leti kad mu stavis lagfix :). Veruj mi iPhone 4 se postideo kad smo ga stavili jedan pored drugog.
I tel jeste veci ali ima samo 119g, skoro pa ga i ne osecas u dzepu

A meni je recimo TouchWiz najbolji interfejs na telefonima koji sam koristio :) Ima nas raznih :)
U stvari imam zamerku samo na ono slide glass to unlock, ruzno mi je nekako, a onaj WidgeLocker program koji sluzi za zamenu unlocka, ipak ne radi tako dobro.

Ja sam stavio 2.0 lock app. To ti je da ga unlockujes kao iphone, imas gomilu skinova, nabijao sam kompleks pre neki dan jednom Stevinom fanboyu :)
 
To sto je tvom ortaku riknuo ne znaci da telefon ne valja. Pre nego izneses takav stav, zamolio bih te da ga argumentujes cinjenicama. Jedini problem koji galaxija ima je da se sam od sebe ugasi i to ne svima nego samo nekima (nazalost i meni). Ali to je verovatno samo softw problem

Cemu takav stav? Samo sam rekao da je ortaku pravio problem, nisam zakljucivao nista. Nigde nisam rekao da telefon ne valja, telefon je odlican, jedno vreme sam cak razmisljao da ga i kupim.
 
Nazad
Vrh Dno