Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

Našao sam, na engadget-u, ali to je samo španski ogranak Samsung mobile-a objavio. Možda važi samo za njih...
Ma izaći će pre, sigurno!!!
 
Inace, sad sam na mobilnom svetu nasao lika koji nudi telefon za 420e, 2 godine garancije...

56001938.jpg


Nazvao ga, dogovorio se da mi posalje, dao adresu, prosao sam sa 410e....

E sad,koliko mu je verovati da je garancija od Samsung electronics (kad tako malo kosta, cudno mi)...kaze od neke firme(rekao mi ime da proverim na netu,al nisam bas hteo da zapisujem pa sam zaboravio....firma se bavi prodajom elektronske robe) i koliko mu je za verovati da je SAMO 2 dana star,kao sto pise u oglasu ( da li to znaci da je 2 dana koristen ili da je uzeo pre 2 dana....a kad sam ga nazvao kaze da je uzeo u 5ak, sto je pre 5 dana,i da,eto, od 5 dana NE MOZE BITI stariji jer je tad bio jos u radnji...kao videcu na garanciji...)

Znam samo da sam trazio da posalje AKS-om,da mogu da vidim pre nego sto platim robu,da me ne bi u kutiji sacekao neki kinez,ili manjak opreme,ili iskrzan telefon.... prvi put ovako kupujem telefon, pa necu da me zeznu.
sta vi mislite?
 
Poslednja izmena:
pobogu sta se bunis xD
star 2, 5, 10 ili 15 dana isto je dokle god je telefon 'kao' nov. koristen ili ne za to vreme, opet je svejedno dok izgleda i radi kao nov.
javi utiske kad ti stigne fon :)
 
danas on putuje za BG, pa mi salje tek sutra (sto znaci u petak je kod mene)
:)

a upravu si za to 2-5-10-15 dana star, samo da je nov...znaci,ako na garanciji pise prosli petak, moze biti kad u cetvrtak posalje samo 6 dana star, sto je opet STRAVA....ali sam bre razmazen jako (bar znam da priznam) uvek sam u CELOFANU dobijao sve..pa zato
 
danas on putuje za BG, pa mi salje tek sutra (sto znaci u petak je kod mene)
:)

a upravu si za to 2-5-10-15 dana star, samo da je nov...znaci,ako na garanciji pise prosli petak, moze biti kad u cetvrtak posalje samo 6 dana star, sto je opet STRAVA....ali sam bre razmazen jako (bar znam da priznam) uvek sam u CELOFANU dobijao sve..pa zato

Samo nemoj da se zaprepastis kad ti ekran bljesne, bice ti smesan tvoj 3GS :)
 
haha :) ma cackao sam ga, znam kako bljesti,a imao sam i wave (isto samoled)
nadam se da me nece zeznuti i da ne posalje.
 
zato sto iOS= igrica igrica, slatka aplikacijica...
a android je vishe customizable, ozbiljniji...android te ne ogranicava te na home screen (springboard) i samo takav kakav je da mozes da ga imas (uz promenu wallpaper-a i ikonica),nego mozes full customization da odradis... a i ne samo to, mnooooogoooooo je prost iOS(gledam npr na iPad-u...ccc homescreen i TO JE TO! nema niceg vise osim ikonica na njemu) Jeste mu to donekle u neku ruku prednost...ali suvise prost da bi drzao paznju vise od godinu-dve. Bas sam razmisljao kako ne bi mogao na iPhone4 da predjem, jer, ISTO JE SVE KAO I KOD 3GS-a, samo bolji ekran + kamera sa blicom.... :/ sta ce mi noviji 3GS...

cudan je taj filing, ne moze se opisati,i dalje mislim da je iphone najbolji fon na svetu,samo mnogo precenjen (if you get what i mean) :)

p.s. a i ja nisam APPLE USER, ja sam OTAC, gradjanin novog sada, sasvim sam objektivan uvek bio, i nisam nikad bio fanboy... kad sam jedno vreme branio igranje FPS igara na ps3 joystick-u, nisam to radio jer volim PS3 i ne prihvatam cinjenicu da je na mishu bolje igranje FPS-a, nego sam jednostavno tako mislio...drugari su se smejali,a onda sam ih navukao na nemoguce, na ono sto govorili: UZHAS JE IGRATI BILO KOJI FPS NA DZOJSTIKU!!! da....samo sam realan, nikad zbog onog sto posedujem nisam skrenuo s uma da mislim da je to najbolje....
 
Poslednja izmena:
ae sad jedna mala pomoc...stavim folder 'disable lagfix' u voodoo, resetujem fon, i on mi ga vrati na staro....obrisem voodoo folder, resetujem fon on mi ga vrati u ext4 xD
update.zip mi je i dalje na fonu, ali zasto ga pokrece automatski iako nisam u recovery modu? ne znam da li da obrisem taj update.zip da ne za*ebem nesto i da li ce posle toga biti ok

* lol, a quadrant sve gori i gori, tri puta sam pokusavao da sredim ovo i 3x mi je menjao nazad u ext4 , rezultat je u pocetku bio 1800, u sledecem 1600, sada 1200...bojim se da restartujem fon ponovo xD
 
Poslednja izmena:
Bas me zanima otkud to da sa iPhone prelazis na android? Obicno apple useri se tesko odlucuju na ovaj korak...

I ja sam tako uradio, prešao sa iPhone na Android. :)

ae sad jedna mala pomoc...stavim folder 'disable lagfix' u voodoo, resetujem fon, i on mi ga vrati na staro....obrisem voodoo folder, resetujem fon on mi ga vrati u ext4 xD
update.zip mi je i dalje na fonu, ali zasto ga pokrece automatski iako nisam u recovery modu? ne znam da li da obrisem taj update.zip da ne za*ebem nesto i da li ce posle toga biti ok


Nemoj brisati voodoo folder, ne pokreće on update.zip, već taj kernel koji je flashovan u sebi ima instrukcije da kada postoji folder disable lagfix on vraća ili ostavlja u RFS, a ako ne postoji onda vraća ili ostavlja EXT4.
 
aha, skapirao sam.... thx :)
e da, znaci da slobodno brisem update.zip?
 
Inace, sad sam na mobilnom svetu nasao lika koji nudi telefon za 420e, 2 godine garancije...

56001938.jpg


Nazvao ga, dogovorio se da mi posalje, dao adresu, prosao sam sa 410e....

E sad,koliko mu je verovati da je garancija od Samsung electronics (kad tako malo kosta, cudno mi)...kaze od neke firme(rekao mi ime da proverim na netu,al nisam bas hteo da zapisujem pa sam zaboravio....firma se bavi prodajom elektronske robe) i koliko mu je za verovati da je SAMO 2 dana star,kao sto pise u oglasu ( da li to znaci da je 2 dana koristen ili da je uzeo pre 2 dana....a kad sam ga nazvao kaze da je uzeo u 5ak, sto je pre 5 dana,i da,eto, od 5 dana NE MOZE BITI stariji jer je tad bio jos u radnji...kao videcu na garanciji...)

Znam samo da sam trazio da posalje AKS-om,da mogu da vidim pre nego sto platim robu,da me ne bi u kutiji sacekao neki kinez,ili manjak opreme,ili iskrzan telefon.... prvi put ovako kupujem telefon, pa necu da me zeznu.
sta vi mislite?

Bas cudno taj isti lik mi je rekao da je dobio taj tel na poklon od Vip-a al ima samo blanko garanciju...nebih da malerisem al garancija bez fiskalnog nije garancija i ni jedan servis ga nece prihvatiti
 
Bas cudno taj isti lik mi je rekao da je dobio taj tel na poklon od Vip-a al ima samo blanko garanciju...nebih da malerisem al garancija bez fiskalnog nije garancija i ni jedan servis ga nece prihvatiti

ne znam kako znas da je to isti lik....ovaj je iz presheva...nije iz BG-a...
 
ne znam kako znas da je to isti lik....ovaj je iz presheva...nije iz BG-a...

Pa zvao sam ga jutros oko 8h (posto sam i ja u potrazi)i rekao mi je to da je blanko garancija i jos nekih par stvari na ne bas tecnom jeziku.Dobro ga pogledaj pre nego ga uzmes.Mozda je nov al je garancija sigurno fals...
 
To na slici je omnia 2 a ne galaxy s (šta stvarno prodaju od ta dva ne znam), deluje jeftino uz taj paket.

Prodaju i9000 sa tom cenom ali samo uz pakete BEL 400, FRESH 2000 i MIX 2300. Sve gluplji paket od glupljeg, pogotovo ovaj BEL 400 koji ne znam ko koristi.
 
Slika je pogrešna, ali je to promocija za i9000. To se vidi u katalogu.
 
Ovako ljudi, znate svi da ovaj telefon tecno pusta HD video, ali posto ima rezoluciju 800x480 valjalo bi smanjiti fajl da bi manje mesta zauzimao na kartici a i stedeo bateriju jer manje dekodira prilikom pustanja. Ja sam malo eksperimentisao sa softverom, kodecima, setovanjima, bitrateom pa evo da podelim iskustva.

Kao prvo, koristim H264 (tj AVC) kompresiju, jer najbolje kompresuje :) Takodje sam se odlucio za mp3 stereo i mkv kontejner, ali to mozete po zelji.
Naravno prva i glavna stvar je resizeovati film, ukoliko imate 1280x720 ili 1920x1080 video, onda stavite rezoluciju 800x450 jer je to tacno 16:9. (Ako vam je video manji po visini, npr 1280x650 jer neki filmovi znaju da budu dodatno razvuceni, uradite ili crop ili stavite manju rezoluciju da bude sto tacniji odnos sirine i visine.)
Ja sam koristio program SUPER converter, mislim da je u pitanju "donate" verzija, nadjite je sami.
Evo screenshota sa podesavanjima:

2isa0zo.png


Glupi program nema opciju za automatski frame rate, pa mora za svaki fajl koji hocete da kompresujete rucno da se pogleda pa stavite framerate koji je bio i na originalu. VODITE RACUNA O TOME.
Klikom na malo H u video opcijama otvara se meni za H264 podesavanja, stavite bas kao sto je kod mene: High profile (oni drugi su jednostavno zastareli), level 3 (jer on tacno odgovara ovoj rezoluciji i fpsu), a reference frame stavite 4 (moze i 3, moze i 5, obicno se koriste vrednosti u tom opsegu za filmove; ali ukoliko kompresujete crtani ili anime, slobodno mozete da stavite i vise, npr 7-10). Bitrate sam stavio 1488, od njega naravno zavisi velicina fajla i kvalitet, vec na 1200-1300 kvalitet je vrlo dobar, a preko 1700 mislim da nema smisla ici.
Za zvuk kako hocete, ja sam stavio mp3 stereo 44kHz 160kbps

To je to :D Ostaje jos da se saceka nekoliko sati da zavrsi :D
Za subtitlove ne znam jer ih uglavnom ne koristim, vidim da ovde nema opcija, dodajte ih posle rucno iz nekog programa koji nudi muxovanje (cak i ovaj nudi, to je onaj prvi radio button u gornjem levom cosku, pre MKV)
 
Koja je procedura vracanja fabrickog softvera posto je instalirana beta verzija 2.2.Windows ga sad preposnaje samo kao hard disk
 
To na slici je omnia 2 a ne galaxy s (šta stvarno prodaju od ta dva ne znam), deluje jeftino uz taj paket.
Slika jes' pogresna, ali na promociji je Galaxy S... na BEL400 za 24 soma, prilicno dobra cifra ;)
BEL400, kao i ova dva paketa sto je Laza naveo... malopre videh u (novom) Merkatoru, sepuri se Galaksija u foliji :d

I nema nista na novim MIX paketima (tj. MIXNET), jos je to suvise frisko da bi pocele promocije sa njima :)
 
Kad bi bilo 24k uz MixNet L sutra bi otišao i pazario telefon :)
 
Samo da dodam da sam doticni tel drzao u ruci cisto da vidim kakav je?Odmah mi vrag nije dao mira te momentalno izvadih svoje naoruzanje omniju hd.Istog momenta primetih losiju sliku na galaxi i rekoh sebi nemoguce.Pustih demo helikopter i na jednom i drugom te da kazem jedan kraj drugog da ne bude zabune.Vidoh da sam bio u pravu po pitanju ekrana jer u startu se videlo da ima losiji ekran od omnije hd.
Sad vi meni kazite kako je to moguce?
 
Nazad
Vrh Dno