Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

i jel mora root interne ili moze i externe kartice? i jel bitno da li je microsd unutra ili da je vadim?
 
Da odgovorim na oba pitanja, ne mora da bude prazna kartica, na root interne kartice se stavlja, a za svaki slučaj izvadi microSD.
 
Ok jos par dana i uzimam ovaj tel pa cu da probam razliku.Nego me malo isprepadaste sa ovim signalom i bagovanjem.Posto zivim u Zemun polju signal mi nije jaca strana,bar ne u mojoj kuci.Previse armature krastavac :)I jos jedno vezano pitanje za lagfix,jel mora telefon da se rootuje ili ne.I da li udate novog softvera brise stari tj srpski jezik.
 
mislim da root nije potreban
upravo sam ga odradio, fon leti, dobio sam dobar boost u quadrantu(sa 900 na 1850) ali je i dalje patetican posto vidim da neki cupaju preko 2500+
bas sam testirao war&peace iz book store-a, pre mu je trebalo da otvori 6-7 sec, sada to odradi za sec

e i da, da li mogu da brisem ovaj zip sa roota ili mora tu da visi stalno?
 
Ajde da vidim da li sam dobro shvatio pre nego sto sje**m nesto :)

1. Skinem file iz linka sto je trenje postavio Voodoo-lagfix-3.0-GT-I9000-update i udarim rename => update.zip.
2. Nakon toga prebacim ga u root kartice => sdcard/update.zip.
3. Iskljucim telefon, izvadim microSD i upalim ga sa volume up + home + power, izaberem apply update.zip i pustim se da se odradi konverzija iz rfs u ext4.

Kada Froyo bude izasao da bi ga official update-ovao uradim sledece:

1. Napravim folder u /sdcard/Voodoo/disable lagfix
2. Iskljucim i upalim telefon (obicno na power on/off)

Nadam se da sam pohvato sve i da napomenem da mi telefon nije ni flashovan ni rootovan
 
Dobro si shvatio, to je to. :)

Nije potreban root.
 
ovaj prvi deo ide bas tako, udjes u recovery mode i uz pomoc 'home' buttona startujes update.zip
restartovace ti mob, zabosce na onaj startscreen 'galaxy s bla bla', nesto ce ti reci preko zvucnika(nisam bas slusao sta tacno, samo sam razumeo ext4) i tako ostavi fon, meni je trajalo fazon 5min i sam ce onda da se bootuje....nakon toga ti je kreiran u root-u /voodoo folder...drugi deo jos ne znam :D
 
neam pojma, nisam siguran, ali mislim da ti racuna samo bas slobodan ram bez onog koji OS zauzima
 
ili to ili je ostatak za graf.čip... čini mi se da sam gledao šemu procesora i video da je deo rezervisan za PowerVR SGX540 graf.čip...
 
haha ovo postaje sve bolje i bolje....dobih dead pixel na sred ekrana xD
s obzirom da je telefon uzet preko vipa, tj kupio sam ga od lika koji je uzeo preko vipa i kao ima garanciju, jel ikako ostvarljiva? vidim da na onom garantnom listu su navedeni ovlasceni servisi, pa jel mogu kod njih direktno da odnesem?
kakav fail....
 
Sta je fail?
 
cela situacija oko ovog fona....te ne mogu update, pa se gasi sam od sebe, I sada mi pixel otegao papke....cekam sta je sledece...
 
Ma, nema to veze, da li je polovan star 15-30 dana ili nov.

Problem sa update-om je problem sa kompom, problem sa telefonom je u pikselu i gašenju. Sad, znaš i sam da se garancija kod većine proizvođača uvažava za više od 1 ili 3 mrtva piksela, sad ne znam kakav je stav Samsunga po pitanju mob.tela. Što se gašenja tiče, to je problem sa softverom i rešićeš ga oficijelnim update-om na 2.2.

Znam da si malo razočaran, i treba da probaš da reklamiraš taj mrtvi piksel, ako može, ali ostali problemi nisu do fona, i rešiće se...
 
Ma, nema to veze, da li je polovan star 15-30 dana ili nov.

Problem sa update-om je problem sa kompom, problem sa telefonom je u pikselu i gašenju. Sad, znaš i sam da se garancija kod većine proizvođača uvažava za više od 1 ili 3 mrtva piksela, sad ne znam kakav je stav Samsunga po pitanju mob.tela. Što se gašenja tiče, to je problem sa softverom i rešićeš ga oficijelnim update-om na 2.2.

Znam da si malo razočaran, i treba da probaš da reklamiraš taj mrtvi piksel, ako može, ali ostali problemi nisu do fona, i rešiće se...

Mislim da ako je kupio polovan taj sto mu ga je prodao je sigurno je menjao FW ili sta vec pa sad ne moze da uradi official update.

Sto se tice gasenja evo meni posle update za sada se nijednom nije ugasio, a cuo sam da verovatno resava problem ako gasis GPS i latitude (ovo drugo nisam mogao da nadjem gde je).

E sad za mrtvi pixel ja bih isao da reklamiram
 
fon sigurno ima oficijalni rom, bio je samo "1 click" rutovan...e sad, ako mi ovi iz vipa ne uvaze garanciju zato sto nije fon uzet na moje ime jel ima neka alternativa? naravno, pre toga moram da unrootujem fon I nekako sklonim "superuser permission"
 
nema veze na koga je tel kod vipa... samo ako pise na garanciji mogu da prave problem mada i tada je glupo...
 
lepo pise da prilikom prodaje telefona garancija nastavlja da vazi, jer garancija je vezana za uredjaj a ne za coveka :) slobodno reklamiraj, a ako te zezaju (nije cudno u zemlji Srbiji) zovi inspekciju :D
 
malopre sam banuo do vipa, rece mi ona likusa sto radi tamo da mogu telefon da odnesem ovlascenom servisu, jer oni nece da to ide preko njih(vipa) ako telefon ja nisam uzeo.....
naglasila mi je barem 4x da ga nosim u servis AKO je pod garancijom, iako sam joj rekao da imam garantni list i da je telefon mesec dana star...mozda sam trebao da joj nacrtam.
al dobro, mozda je bolje ovako cisto da znam, za sada mi ovaj jedan nije neki problem jer se gotovo i ne vidi, ali u slucaju da pocnu da se mnoze vec ce mi ozbiljno smetati :)
 
cela situacija oko ovog fona....te ne mogu update, pa se gasi sam od sebe, I sada mi pixel otegao papke....cekam sta je sledece...
Ah, to... ja mislio da si ono konstatovao samo na osnovu jednog zaglavljenog/mrtvog pixel-a (jer, naravno, to je sasvim normalna pojava, znamo to svi... ne volimo je, ali je ipak normalna :)), koji se mogao desiti i desava se na bilo kom drugom fonu.
Meni se tako pojavio jedan zaglavljeni, rozikasti pixel nakon godinu i po dana na basnoslovno placenom SONY monitoru... nema izuzetaka, takva tehnologija.

A sto se tebe tice - krastavac, poter'o te maler, sta da ti kazem... uostalom, znas to i sam :) (pa svaki drugi post u ovoj temi je tvoj :d)
Nazalost, ne verujem da ista mogu da ti ucine u vezi toga, tj. da to ne moze da se reklamira... ipak, displej k'o displej, slicna prica vazi k'o i za (kompjuterske) monitore, retko ko ima Zero dead pixel politiku. Pitanje je samo kakva je politika kompanije u ovom slucaju, posto ima manje pixel-a u odnosu na standardne monitore...

BTW, nisi ni treb'o da im pricas da nisi ti licno kupio telefon od njih... ionako te odma' gledaju drugim ocima - ne znam zasto.
 
ma kao sto rekoh, ne smeta mi pixel, jedva se i vidi, nego znas....da mogu mirno da spavam, kakve sam srece moze pola ekrana da mi zamre u sledecih par dana, a to bi vec trebalo da padne pod reklamaciju :D

e al' neljubazni su skroz ovi sto rade, u fazonu su da te odma skinu sa q***, samo jednom kada mi je bila frka jedna starija zena sto je radila tamo se bas iscimala da mi pomogne. a kao njihov postpaid korisnik valjda zasluzujem da se malo iscimaju....danas cekam u redu da pitam za ovo, i ispred mene neka zena uzimala broj, ova sto radila pakovala to ko robot, prilazi neki lik, i kao 'jel mogu samo jedno kratko pitanje da vas pitam?' i likusu bas zabole, nije ni podigla pogled da ga vidi, nego kao da lik ne postoji...
mislim to je bezobrazluk koji bi me iznervirao u svakoj situaciji :)
 
Poslednja izmena:
Slabo plaćeni, pa ih zabole...ovi iz telenora imaju 50% bolje plate...posebno kako se penješ naviše u hijerarhiji...
 
ma kao sto rekoh, ne smeta mi pixel, jedva se i vidi, nego znas....da mogu mirno da spavam, kakve sam srece moze pola ekrana da mi zamre u sledecih par dana, a to bi vec trebalo da padne pod reklamaciju :D
Ti se bolje ponadaj da stvarno zamre, tako bi mozda mogao da dobijes brand new phone... neki koji te nece ovoliko muciti! :D:D:D
 
SUPER.
 
Nazad
Vrh Dno