Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

u test modu Kiesa ili regularnom?
Sa kog fw-a ideš upg, JMx?
 
vec 3h se zezam oko kies-a i sada sam se totalno pogubio....
prvo nije hteo da mi se kies poveze sa mobom, probao sam sve predloge sa neta i nista nije uspelo, i onda kao ae da skinem onaj kies sa australijskog sajta i ono proradi...yey
nego, posto ga nisam ranije upotrebljavao jel moze neko da mi kaze sta ovo znaci kada idem na update firmwarea?
http://yfrog.com/1s94744646j
i sta trebam da uradim pre nego sto ista uradim sa updatovanjem?

btw, u pitanju je default rom, fon je samo rutovan
 
Poslednja izmena:
vec 3h se zezam oko kies-a i sada sam se totalno pogubio....
prvo nije hteo da mi se kies poveze sa mobom, probao sam sve predloge sa neta i nista nije uspelo, i onda kao ae da skinem onaj kies sa australijskog sajta i ono proradi...yey
nego, posto ga nisam ranije upotrebljavao jel moze neko da mi kaze sta ovo znaci kada idem na update firmwarea?
http://yfrog.com/1s94744646j
i sta trebam da uradim pre nego sto ista uradim sa updatovanjem?

btw, u pitanju je default rom, fon je samo rutovan

Ja sam imao ovaj prob, ali kad sam update-ovao sam kies onda nisam vise imao problema, sve radi savrseno

Verovatno JM1?

EDIT: Sad videh da je JPH, sad ću da proverim o čemu se radi na xda-developersu.

EDIT2: To je i dalje beta Froyo, budite pažljivi sa tim, ja čekam dok se ne pojavi proverena varijanta.

EDIT3: :) Mada pouzdan član koji je leakovao par firmwarea na xda (Richthofen nick) kaže da je ovo final.

Ma nije final. Evo sta mi pise posle update:

Model number: GT-I900
FW version 2.1-update1
Baseband version: I9000XXJM1
Kernel: 2.6.29
Build: ECLAIR.XFJM6

Sad bemli ga, ne znam sta donosi ovaj update?
 
Updateovao si ti na JM1. :) Ja sam danas updateovao na JPH, klonite se ovog firmwarea, resetuje vam kod na KOR umesto TOP (on je za Srbiju), užasan je, zatvara sam aplikacije (uradio sam factory reset), tako da sačekaćemo još za final Froyo.
 
ae sada neka mi neko objasni sta su jm1 i jph i sl stvari, kako stavljate te firmwaree, pogubio sam se u celoj prici a hteo bih da se poigram sa telefonom :)
 
ae sada neka mi neko objasni sta su jm1 i jph i sl stvari, kako stavljate te firmwaree, pogubio sam se u celoj prici a hteo bih da se poigram sa telefonom :)

Veruj mi i ja sam pogubljen, toliko citam forume vezano za ove stvari tako da fakticki i ne znam sta citam vise :)

To su neke verzije firmware-ova koliko sam shvatio. E sad bi voleo da mi trenje objasni sta je to KOR, a sta TOP i zasto ovaj KOR ne valja? Posle update primetio sam da mi telefon malko brze radi ili sam u iluziji :). Do sad mi nije zatvorio aplikaciju sam od sebe.

@trenje
Ako uradim factory reset (hard reset) vratice mi na FW koji je bio kada sam kupio telefon?
 
a cek, sve updatove idete preko kies-a? malo sam u tripu posto meni nece da updatuje fon
 
KOR je Koreja, blokira buduće updateove preko KIESa. TOP je product code za Srbiju.

Što se tiče flashovanja, ima par strana iza Hajli je objašnjavao meni.

@Caesar

Nope, samo će resetovati podešavanja i izbrisati aplikacije.

Zeznuo sam se, nemaš JM1 firmware, već XFJM6, taj sam dugo koristio i odličan je. Sada koristim XWJM8, on nije oficijalan.

@Seraph

Ja sve flešujem preko Odina, videću da se nakanim da napišem tutorial za flashovanje, samo da znaš da ovim gubiš garanciju, mada ako nađeš koji si firmware imao po defaultu kapiram da neće biti problema za vraćanje.



JPH je Froyo (2.2 android) rom, ali se meni ne sviđa kako radi, pa sam ga vratio na XWJM8.
 
preko kiesa instalira xfjm6
 
@Ceasar

Hajd' uđi u dialpad i otkucaj *#1234# i napiši šta je izašlo za PDA, PHONE i CSC, ako nije problem. :)
 
Cek ovako ajmo od pocetka. Znaci ja kada sam kupio mob pre nekih 2 nedelje niti sam ga flashovao niti sam dirao bilo sta. Onakav kakvog sam ga kupio tako sam ga i koristio, znaci nisam pipnuo nista vezano za FW. Danas sam igrom slucaja nakacio na KIES cisto da vidim ima li sta i pisalo mi je you can UPGRADE YOUR FW. Kliknuo sam na YES i KIES je sve obavio sam. Znaci update je bio OFFICIAL. Kada sam upalio mob posle upgrade primetio sam da "swipe glass to unlock" je drugaciji i da ima one strelice <<<< >>>>. Otisao sam na about phone i sledece je pisalo:

MODEL NUMBER: GT-I9000
FW VERSION: 2.1-update1
BASEBAND VERSION: I900XXJM1
KERNEL VERSION: 2.6.29 root@SE-S603 #2
BUILD NUMBER: ECLAIR.XFJM6

Kada sam ukucao *#1234# dobio sam sledece:
PDA: I900XFJM6
PHONE: I900XXJM1
CSC: I900OXFJM3

Zanima me kakav je ovo update kad nije Froyo? Gde mogu da vidim da li sam na KOR ili TOP?

Na XDA forumu se raspisase, a to sto su svi instalirli je i dalje FROYO BETA koliko sam razumeo.

Takodje sam primetio da mi je mob posle update malko brzi i odziv je bolji
 
Opušteno, i dalje si na TOP. :) Ima jedan program na xda developers, zove se SGSToolbox čini mi se, preko njega se može proveriti koji je product code, samo što zahteva root čini mi se.

To je Eclair update, aka novi firmware sa 2.1 androidom, bolje radi nego taj stock koji je bio u telefonu.
 
Opušteno, i dalje si na TOP. :) Ima jedan program na xda developers, zove se SGSToolbox čini mi se, preko njega se može proveriti koji je product code, samo što zahteva root čini mi se.

To je Eclair update, aka novi firmware sa 2.1 androidom, bolje radi nego taj stock koji je bio u telefonu.

Hvala ti. Stavrno mi deluje da je malo brzi i dobio sam task manager apk u njemu.

Aj sad da vidimo kako Seraphu ne prijavljuje update na kiesu. Prvo jel si updatovao kies?
 
Sve sto je Caesar rekao i kod mene je isto, telefon se ponasa malo bolje, mada ja nisam imao problema ni sa prethodnim romom.
 
Sve sto je Caesar rekao i kod mene je isto, telefon se ponasa malo bolje, mada ja nisam imao problema ni sa prethodnim romom.

Nisam ni ja imao sve je radilo ok, ali ovaj mi deluje da je za nijansu brzi. Mozda je samo placebo :)

@trenje
Ono sto si ti instalirao i pola XDA foruma je ustvari Froyo beta?

Rekao si da si uninstall tu beta i da ti se nije svidela, mozes li mi reci zasto si bio nezadovoljan?
 
kies mi je navodno poslednja vezija...

onaj code

PDA: I9000XWJG5
PHONE: I9000XXJG1
CSC: I9000OXXJG4

about phone:

model no.
gt-i9000

fw version
2.1-update1

baseband version
I9000XXJG1

kernel version
2.6.29
root@SE-S603 #2

build no.
ECLAIR.XWJG5

helphelp :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da ti kazem, ja sam se sinoc konekovao na Kies i kao Caesaru mi je ponudio da odradim update na ovaj rom. Ne znam u cemu je problem. Mozda bi mogao da probas da reinstaliras Kies....
 
jbem ga, ovako mi izgleda u kies-u kada idem na update driver
http://yfrog.com/1s94744646j

Bas mi je krivo, jer ne znam kako da ti pomognem. Ti sad imas neki FW JG. Najbolje da sacekas trenje da ti on da smernice. Ja sam samo prikljucio mob na KIES i dole u desnom uglu mi je odmah izbacio FW update i to je bilo to.

@trenje

Jel si probao onu aplikaciju ONECLICKLAGFIX od RyanZ's?
 
au, znaci otisao da se istusiram, vratim se kad ono fon ugasen -.-
morao sam da mu vadim/vratim bateriju da bi mogao da se upali....
a sinoc sam primetio u dva navrata da mi je mreza pukla bila skroz na par sec dok sam bio na nbgu
 
Poslednja izmena:
Serafe, koj' si ti baxuz... :d:d:d
 
au, znaci otisao da se istusiram, vratim se kad ono fon ugasen -.-
morao sam da mu vadim/vratim bateriju da bi mogao da se upali....
a sinoc sam primetio u dva navrata da mi je mreza pukla bila skroz na par sec dok sam bio na nbgu

Pa, naravno, kad se tuširaš u 12 sati, to se bre uveče radi :D:D:D
 
au, znaci otisao da se istusiram, vratim se kad ono fon ugasen -.-
morao sam da mu vadim/vratim bateriju da bi mogao da se upali....
a sinoc sam primetio u dva navrata da mi je mreza pukla bila skroz na par sec dok sam bio na nbgu

Ja imam taj prob ali mi se desava iskljucivo samo na poslu. Izgleda da je neki bag sa SIM karticom ili kad je los signal on se nekako zabaguje. Citam na XDA da dosta njih ima ovaj prob. Fora je u tome sto i da ga vratis nazad i trazis novi aparat postoje velike sanse da ti opet bude isto. Jedan lik je na tom forumu 5 telefona vratio nazad i uzimao nove i opet mu se isto desavalo.

Dacu ti jedan savet. Nemoj da vadis bateriju nego drzi power button jedno 15-ak sekundi i on ce se upaliti, tj izacice iz "koma" stanja. krastavac ako budes skidao stalno poklopac i vadio bateriju razdrndaces fon. Za sad nema resenja za ovaj prob...:mad:
 
Poslednja izmena:
ae bas cu da probam to sa drzanjem dugmeta sl ako se desi(a nadam se da nece :D)
pa i nije bas tako lako razdrndati ovaj poklopac s obzirom da se nigde ne savija pri skidanju/stavljanju a i kada se stavi ne krcka niti seta, prilicno stabilno izgleda
 
@trenje
Ono sto si ti instalirao i pola XDA foruma je ustvari Froyo beta?

Rekao si da si uninstall tu beta i da ti se nije svidela, mozes li mi reci zasto si bio nezadovoljan?

Pa sigurno je beta - nema mnogo jezika i baš laguje. Gasio mi je neke aplikacije sam od sebe i čini mi se da je memory management mnogo lošiji nego na Eclairu. Takođe je imalo lagova u meniju, itd.

Bas mi je krivo, jer ne znam kako da ti pomognem. Ti sad imas neki FW JG. Najbolje da sacekas trenje da ti on da smernice. Ja sam samo prikljucio mob na KIES i dole u desnom uglu mi je odmah izbacio FW update i to je bilo to.

Pa to bi bilo to, jedino da se updateuje Kies, ne bi valjalo raditi neki hack ako hoće oficijalni firmware, možda ima drugi product code nego što imamo mi.

@trenje

Jel si probao onu aplikaciju ONECLICKLAGFIX od RyanZ's?

Jesam - fino je radio taj lagfix, ali se pojavio pravi lagfix koji /data formatira iz RFS (filesystem koji koristi Samsung) u EXT4 i telefon je mnogo brži.

Lako se instalira, postavi se update.zip u root kartice, uključi se fon sa kombinacijom volume up + home + power, izabere se apply update.zip i pusti se da se odradi konverzija iz rfs u ext4.

http://project-voodoo.org/downloads/Voodoo-lagfix-3.0-GT-I9000-update.zip

Ovaj fajl se skine, preimenuje se u update.zip i to je to, meni radi savršeno.
 
Jesam - fino je radio taj lagfix, ali se pojavio pravi lagfix koji /data formatira iz RFS (filesystem koji koristi Samsung) u EXT4 i telefon je mnogo brži.

Lako se instalira, postavi se update.zip u root kartice, uključi se fon sa kombinacijom volume up + home + power, izabere se apply update.zip i pusti se da se odradi konverzija iz rfs u ext4.

http://project-voodoo.org/downloads/Voodoo-lagfix-3.0-GT-I9000-update.zip

Ovaj fajl se skine, preimenuje se u update.zip i to je to, meni radi savršeno.

Hvala ti. Sta bi mi bez tebe ovde :). Ajde sad jedno noob pitanje, ako uradim taj voodo, jel mi to nece smetati da udate official froyo kad izajde preko kies-a?
 
Nije uopšte noob pitanje, skroz je na mestu.

Moći ćeš, samo što ćeš pre toga morati da disableuješ lagfix, tj. da ga vrati iz EXT4 u RFS, to se lako radi, napravi se folder ili fajl pod imenom "disable lagfix" u /sdcard/Voodoo/ i restartuje se fon i sačeka dok on sve to konvertuje nazad i to je to. :)
 
Nazad
Vrh Dno