Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Speck je daleko od kineza,jedan od najnoljih brendova za maske. Kupis speck lepo i radice ti sve,imas i spigen i jos par dobroh brendova a ne ovako da pitas sto ne radi maska od pa evra, i ne treba da radi
 
Poslednja izmena:
Pa pričamo o futrolama... Nije original apple proizvod. To je poenta. Hanman 10eur, spec možda 30ak, apple preko 100... I vidi rade!
Izvinjavam se što sam pomislio da mooozda ta kineska će raditi kako treba. Samo to.
A dobio sam komentare da nisam znao da je kineska, da kupim original i sl. Sve svrsishodni komentari. Očigledno je lakše to pisati nego samo reći - tako je kako je, ne radi, ne postoji softverska opcija da se aktivira i ćao.
 
Tako sam i ja kupio olovku za note da probam i nije radila dobro i sta jel treba da pitam ovde i gusim temu zasto ne radi olovka od 4e kad original kosta 40,ne radi zato sto je kinez jeftini i to je to. Ne treba gusiti temu
 
Коначно ажурирање и за SD...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220525-211924_Software update.jpg
    Screenshot_20220525-211924_Software update.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 90
  • Screenshot_20220525-211917_Software update.jpg
    Screenshot_20220525-211917_Software update.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 74
Ако си ажурирано редовно досад да, ако ниси нема никакве потребе, боље заобићи...
 
Skoro sam ga i uzeo, druga polovina aprila. Ažuriran je tada aprilskim, a onda peske aplikaciju po aplikaciju instalirao. Brzinom sam zadovoljan, baterijom ne bas. A mozda previse ocekujem od baterije
 
С обзиром да је ово Самсунг телефон(познат по Battery drain - у) и стар скоро 2 године, није превише лошији од нових модела што се тиче батерије, доста сам био напољу па је радио peak brightness....
 

Prilozi

  • Screenshot_20220604-171743_Device care.jpg
    Screenshot_20220604-171743_Device care.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 69
Jutros iznendjanje... crn ekran na jednom od dva N20 Ultra.
Telefon radi, vibrira, cuje se zvono kada pozovem sve regularno, ali ekran crn i ne reaguje na dodir.
Juce normalno radio, apsolutno nikakve predznake problema sa ekranom nije pokazivao.
Kupljen 09.2020 god. Odneo sam ga malo pre u ovlasceni servis, prihvacen u garanciji.

E sad, politika servisa je ono sto me je izbacilo iz takta. Naime, pre nego sto su pitali za problem, i pogledali garanciju, odmah su mi stavili do znanja da se svi podaci iz telefona brisu, te da, ukoliko zelim da mi sacuvaju podatke, to naplacuju 2000 din nevezano za garanciju. Ok, ukoliko je zaista neophodno da se podaci izbrisu, 2000 zaista nije mnogo da se sacuvaju, ali kakve veze podaci imaju sa zamenom ekrana.. ili baterije...itd.. Znaci oni na ovaj fazon uzmu 2000 svakome ko donese tel na servis.
Opet, nije problem u 2000, nisu to neke pare, ali je bezobrazluk da se na takav nacin uzima novac ljudima ukoliko kvar ne zahteva gubitak podataka.
 
Pa lepo im objasni da "znaš za jadac", odnosno da se prilikom zamene ekrana i baterije, ne dira matična ploča gde su podaci, barem bi tako trebalo da bude. Neka me neko ispravi ako grešim...
 
Svakom tel koji se odnese u zvanican servis se ucitava fabricki fw i brisu podaci,bar je takvo pravilo bilo do prosle godine. Mogao si to i sam kuci da odradis i da imas na kompu
 
Malo je teže sačuvati podatke kad ne možeš kliknuti na ekranu "Dozvoli USB prenos" ali verujem da može (dugo nisam tako nešto radio) !
 
Mislio sam na slike i video bar,copy paste,ako je vec bio nakacen na tom kompu nece mu nista traziti,ovako je bezveze da placa mada nije ni 2000din puno da ti izvuku sve i miran si
 
@dule2303 Koji je validan razlog za to ? Zasto bi bilo ko ucitavao SW i brisao podatke na telefonu ukoliko menja bateriju na istom ? Ako je nesto pravilo, ne znaci da je normalno.
Nije pitanje da li je neko to odradio kuci, sve je povezano sa nalozima, bekapovano, slike sacuvane, nije rec o podacima.. rec je o idiotskoj politici da rade i naplate ti nesto za cim nema nikakve potrebe. Ukoliko kvar ne zahteva gubitak podataka, ili ti nisi trazio uslugu cuvanja podataka iz bilo kog razloga, apsolutno nikakvo opravdanje ne postoji da to rade i naplate ti.
 
Zato sto mora prvo da proveri da li je problem softverske ili hardverske prirode. Ucita fabricki fw i ako je sve u redu sto bi otvarao telefon. Ne pricam o bateriji nego bas o tvom problemu konkretno. I ja bih isto tako uradio
 
Nema mi to logike... pa zamisli odneses laptop na servis crkao ekran.. i oni kazu ok, moramo ponovo da vam instaliramo windows i sacuvamo podatke, to vam je 6000 din.
 
A zamisli zacrneo ti ekran usled greske u windowsu? A displej nije pokvaren ,sta ce da uradi ? Ako hoces da sacuvas podatke vadi hard pa kopira i to ce da ti naplati sigurno. Po meni je ovo sto ti ucitava fabricki fw vrlo logicno kada ga ovako odneses na popravku
 
Nisam nikad cuo za takav slucaj... a za crknuti ekran jesam mnogo puta. Niti sam ikada cuo da je kada nekome na telefonu pretane da radi ekran problem bio SW prirode a znam dosta slucajeva.
Sto znaci da je procenat takvih slucajeva gde SW to izazove na nivou statisticke greske, i nije normalno da ti zbog 2% necega primenjujes pravilo na ostalih 98%
 
Onda sam i ja u tom procentu posto se meni to desilo sa s9 ,ucitali fabricki i sve radilo normalno ,doduse i ja sam petljao nesto sa odinom ali oni to nisu mogli da znaju
 
To je ok... ti si petljao po tel i izazvao to... ali da SW sam od sebe iz cista mira ugasi ekran...

I to je upravo ta prica, takav slucaj si imao eto ti, mozda jos par ljudi koji su cackali nesto.. ali nije normalno da se zbog tih nekoliko izolovanih slucajeva na svakom uredjaju ucitava SW i brisu podaci.
Ljudi imaju (kao ja na drugom N20 Ultra) po 5 email sluzbenih naloga, nekima stize po 100 mejlova dnevno, dokumentacije, tehnicki nacrti, instalirane licencirane SW za posao i jos milion stvari.. i zaista nije ok da nekome to sve obrises ukoliko nema potrebe za tim, jer da bi posle opet to sve podesio ti treba da cimas 10 ljudi za licence, podesavanja, dozvole itd.

Srecom ode ekran na ovom koji mi sluzi za zabavu :)
 
Ma da ali to im je pravilo,da li je glupo ili ne nama kao korisnicima jeste ali tako je kako je
 
@Argentto Разумем скроз твоје незадовољство, али схвати да код нас чим рекламираш нешто(тражиш поправку за џ) овлашћени сервиси ће увек тражити да те изваћаре за нешто, тако је за сваки део технике, срећан је онај кога не превеслају😂
 
Isti kvar sam imao kao i ti, crkao display prošle godine u februaru, telefon živ, touch živ, display mrtav.
Upravo zbog toga što u bilo kom trenutku može bilo šta da zvekne na telefonu, sve podakte koji su mi bitni backup-ujem non-stop.
 
Da li neko može da mi kaže gde bih mogao da kupim/poručim nov Note20 Ultra i da li sada ima novih modela da se kupe? Kupio bih ili njega ili S22 Ultra, međutim 22U mi je van budžeta po trenutnoj ceni.
 
Kod nas da je legalno mislim da N20 U nemaš više nigde.
 
Рекао бих ти да заобиђеш Самсунг у широком кругу, имам N20U SD откад је изашао и служио је врхунски, све до фамозног OneUI 4.1
Какво је то ђубре, анимације катастрофално успорене, губи ми се кући wifi сигнал редовно, краће траје батерија, дешава ми се повремено да неће да се повеже аутоматски на buds live, што је некад било незамисливо.
Да сам био паметан да га никад не мрднем са андроида 10 који је био најбољи OS.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220704-000422_One UI Home.jpg
    Screenshot_20220704-000422_One UI Home.jpg
    93.3 KB · Pregleda: 42
Svi smo mi na greškama naučili...ili nismo ;)
Учимо, али полако
Прво сам научио да ми егзинос више неће ући у кућу, а после дуго, дуго година ако овако наставе ни Самсунг😀
 
Nazad
Vrh Dno