Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Jedva čekaš da ga skrcaš? [emoji3]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Ma i zaboravio sam koliko je divna sloboda ne paženja na telefon...mada proće i godišnji [emoji23][emoji849][emoji56]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nakon sto sam danas malo proterao Note20u kroz ruke, sve sto mogu da kazem je da je stvarno sve savrseno fluidno, ekran je fenomenalan, olovka radi iznenadjujuce dobro ali ume i da se lepo zagreje kad je video call u pitanju. Nemam male ruke ali sprava je stvarno povelika, malo previse za moj ukus,,,
Jedino sto moram da primetim je da je ta mystic bronze nekako vise boja za devojcice i sve one koji se tako osecaju... :d
 
Poslednja izmena:
Хахаб за боју ѕе слажем, не бих носио то бронзано, нема тих пара.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Nije loša bronzana, kapiram da sa sivom nillkin maskom izgleda dobro. Naravno, ja bih išao na mystic black, gledao sam recenziju kod Mislava sa crnim modelom, izgleda vrh.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 
Za desetak dana korišćenja, još mi se telefon nije zagrejao da ne moze da se drži.
10ak minuta Duo video poziv na 4g, normalna temperatura.
Standby drain ~1% na sat.
Zadnja dva dana koristim Telenor data umesto Vipa, i čini mi se da manje troši bateriju.
Dex radi lepo, ali mi prikazuje da TV nije kompatibilan (LG 55B7V). Izbacuje poruku da za punu funkcionalnost treba povezati Hdmi kablom.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Za note ubedljivo najbolja crna. Izgleda kao komad monolitne ploce
 
Nakon sto sam danas malo proterao Note20u kroz ruke, sve sto mogu da kazem je da je stvarno sve savrseno fluidno, ekran je fenomenalan, olovka radi iznenadjujuce dobro ali ume i da se lepo zagreje kad je video call u pitanju. Nemam male ruke ali sprava je stvarno povelika, malo previse za moj ukus,,,
Jedino sto moram da primetim je da je ta mystic bronze nekako vise boja za devojcice i sve one koji se tako osecaju... :d
Posto ste u svetu fotografije. Koji su vasi utisci? Jeste li probali pro mod. Moze li se izvuci sta iz tog senzora?
 
Nisam probao pro mod, verujem da je dobar, senzori odavno nisu problem sto se tice fotografije jer ja sam jos pre 1000 godina sa Sony Z3 stampao i prodavao 60x60 i 60x40 formate, tako da sam siguran da je ovo jos bolje.
Jedino mi Note20U stvarno povelik, za moj nacin koriscenja mobilnog sokocala.
 
^ Note 20 kamera je ovde već uveliko proglašena za totalni fail i krš, tako to ide na benchu.

@hunder

Pre 4 godine si objasnio u S7/Edge temi, koliko je bolja S7E kamera u pro modu, čak si postavio i kraće poređenje sa semplovima. Zašto sada sumnjaš u Note 20 Ultra kameru? Bolja je i softverski a posebno hardverski u odnosu na S7 modele.
 
Note 20 ultra kamera = S20 ultra + laserski autofokus

+- neka peglanja i manje bitne sitnice

Kamera je odlična, a još će par ažuriranja da legne .
 
Poslednja izmena:
Sumnjam. Vidim da ima i ljudi i na forumu koji su u pored svega kupili i ovaj Nope 20 Ultra.

Resice oni to sve, ovo je samo faza.
Nema šanse da ga uzmem. Verzija 256/8 koja se kod nas prodaje je ispod svega što se prodaje bilo gde. Čak nisam video da bilo ko ima ovu verziju. Obično je min 256/12 i to 5G. Imam 8 pro i note 10+. Ovaj note ću zaobići.

Sent from my IN2023 using Tapatalk
 
Ovaj i sljedece sa exynosom. Ja sam isto ganjao note seriju, iako nisam koristio olovcicu toliko, ali je note uvijek bio bolji od s serije. Ali to se sada bukvalno izjednacilo.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
c47408d403d135c459b3e5a228a35693.jpg
44979096bd82a51c07b0a29cf2aa49cf.jpg


Lep telefon, mada ne znam kako da prokomentarisem grbu od kamere i telefon kad metnes na sto.

Iphone XS Max
c92e9fd0b88b2371b8ddc0dc0d072178.jpg


Samsung note 20 ultra - nista nisam dirao sem sto sam stavio slikanje 4:3
ab2e89315042d27d81bf41d6fe03010d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Standardno, boje naglasenije na samsungu. Prilikom zumiranja na vrata, ime ulice na vratima se malo, ali malo bolje vidi na iphone-u. A ova veca slova Kentucky i lice zene skroz lijevo mi je bolje na Note-u. Sve u svemu obe slike su dobre. Pretpostavljam da bi 11 pro bio bolji podobro od xs max.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Grba je neverovatna. Čekam nestrpljivo da stigne Dbrand...

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Da htedoh da dodam da je otkljucavanje telefona otiskom brze na huawei p30 pro nego na samsung note 20 ultra. Al brze da je na p30 instant dok se na note 20 ceka :D Ne kapiram dal je neka dodatna zastita pa radi vecu proveru u odnosu na p30. Bas se oseti ko je presao sa p30 na note 20.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jeste...ultrasonični vs optički (prvi navodno daleko sigurniji ali i primetno sporiji).

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^ Note 20 kamera je ovde već uveliko proglašena za totalni fail i krš, tako to ide na benchu.

@hunder

Pre 4 godine si objasnio u S7/Edge temi, koliko je bolja S7E kamera u pro modu, čak si postavio i kraće poređenje sa semplovima. Zašto sada sumnjaš u Note 20 Ultra kameru? Bolja je i softverski a posebno hardverski u odnosu na S7 modele.
Eto ne mogu da verujem da i posle 4 godine automatika na samsungu pravi onakve fotke. Koliko nas ima predznanje ili znanje da fotka u pro modu.
 
Grip case + Red Dragon skin.

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Preuzeo ga danas. Napravicu malu foto sesiju sa njim i N10+, cisto radi poredjenja.

Ubi me 138GB podataka koje treba da prenese Smart Switch putem kabela.

Poceo sam na pre 2h na 67 i sada sam na 17% baterije, pa sam ga stavio na Samsung Power Bank / Wireless Charger, jer ne bi izgurao. Doduse, ima nesto i do toga sto on sada puni 10ku, ali sta sad...
Usput sam imao 10ak poziva i isto toliko poruka i email-ova, pa je i to uticalo na praznjenje...
 
Poslednja izmena:
Ja sam drugaru radio preko wifi oko 100gb. Trajalo je bas dugo i oba su morala na punjac.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
@jiggy1984 ajde kad budes imao vremena bas uradi poredjenje ,hvala
 
Preuzeo ga danas. Napravicu malu foto sesiju sa njim i N10+, cisto radi poredjenja.

Ubi me 138GB podataka koje treba da prenese Smart Switch putem kabela.

Poceo sam na pre 2h na 67 i sada sam na 17% baterije, pa sam ga stavio na Samsung Power Bank / Wireless Charger, jer ne bi izgurao. Doduse, ima nesto i do toga sto on sada puni 10ku, ali sta sad...
Usput sam imao 10ak poziva i isto toliko poruka i email-ova, pa je i to uticalo na praznjenje...
Tu nešto ozbiljno nije u redu (mislim na tih 138gb)!?!...oba telefona su usb-c i to 3.0 (novi note 3.1 čak).

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
I ja mislim da nešto nije u redu, aj da je preko wifi...

Послато са SM-G988B помоћу Тапатока
 
Kakav smart switch to je glupost. Prebacis rucno
 
To apsolutno i sam preferiram...100gb oko 8-10min [emoji56][emoji847]

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Note ultra nema otkljucavanje pomocu zenica oka?

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
 
Nema to prijatelju jos od note 9,iris scener.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Vrh Dno