Šta je novo?

Samsung Galaxy Note N7000

ne mora da znaci :) mozete da vidite na rts sajtu kako moze da zvuci citanje vesti na srpskom jeziku (gore desno - "citaj mi") i mogu reci da je prilicno upotrebljivo :)
 
Bolje da mu onda dodje u krevet devojka/žena, pa nek mu čita :)

A kad dodje u krevet ko onda misli o knjizi :D
 
Jel neko probao da unlock-uje fon preko one aplikacije sa google play-a?
 
Jel komplikovano dosta?
Citao sam neki tutorijal, mada bi vise voleo da vidim jos koji.
 
Nema sta da je komplikovano ,treba da kliknes tri puta displej i gotovo
 
Samo da javim da je blackcliping sa Criskello's romom sveden na minimum. Sa stock GB je bas bio katastrofa sad je dosta podnosljivije. Samo sad me nervira staklo sto ide preko kamere: posle oko tri nedelje koriscenja u donjem desnom uglu je toliko ogrebano da je zamagljeno. Sreca pa ne utice na kvalitet fotografije posto je senzor u sredini.
 
Zeleo bih da stavim android 4 na svoj Note, ali blage veze nemam kako se to radi....
Da li ima ovde neko ko to radi i ako ima neka se javi na pm ;-)
Ovo stoji na telefonu sada.
Pozzzz

 
Samo da javim da je blackcliping sa Criskello's romom sveden na minimum. Sa stock GB je bas bio katastrofa sad je dosta podnosljivije. Samo sad me nervira staklo sto ide preko kamere: posle oko tri nedelje koriscenja u donjem desnom uglu je toliko ogrebano da je zamagljeno. Sreca pa ne utice na kvalitet fotografije posto je senzor u sredini.

Evo posle samo 3 nedelje... Zar nisu mogli i tu da stavi neki gorilla glass ??

IMG_5441.jpg
 
Pa kad ga stalno stavljaš na sto da se hvališ :p

Salu na stranu, nevera, sta da kažem...
8 meseci GS2 vala stavljao sam ga svuda i ništa nema...
 
NArode, ajd na brzinu jedna informacija, da ne tražim po temi :D

Kakva je trenutno situacija sa otključavanjem Telenor-ovog Note-a, jel sve SW, ima li na XDA postupak?

Hvala!!!
 
Samo skini sa marketa app

na icsu nije htelo da otkljuca.

A Ono za kameru i grebanje nema sanse. Posle 3-4 meseca ni najmanju tackicu nisam imao. To isto da ispustis mob na pod, pukne ekran, pa da se pitas sto nije jace staklo :d I probao sam te romove sto su pricali da kao smanjen black clipping, i nista nisam posebno primetio. Po meni note 1 je zbog toga jedan od najvecih fejlova od svih prenosnih uredjaja: kupis zbog ekrana, a on upravo najgora stavka. Ceka se dvojka da stigne kod nas.
 
Uuuu :zgran: Cime si ga sredio ovako - smirgl papirom?!

Pa kad ga stalno stavljaš na sto da se hvališ :p

Salu na stranu, nevera, sta da kažem...
8 meseci GS2 vala stavljao sam ga svuda i ništa nema...

Pa i da ga stavljam na sto sa smirgl papirom ovako nesto ne sme da se desi. Ali nestavljam ga, stoji mi u torbici ili u džepu. I da staje u dzep od farmerka. Na stolu mi stoji jedinu kuci ili na poslu.

I da vas ne zavara ovo je slikano macro modom, u real life-u se vidi samo pod odredjenim uglom ali ipak se vidi i nervira. Mozda je lose nalepljeno ono staklo u tom uglu pa onaj metalni ram neodradjuje svoj posao i zato su se ogrebotine pojavile samo u tom uglu.

Čekam nek mi stigne hard case sa dx.com pa cemo videti...

A Ono za kameru i grebanje nema sanse. Posle 3-4 meseca ni najmanju tackicu nisam imao. To isto da ispustis mob na pod, pukne ekran, pa da se pitas sto nije jace staklo :d.

Kako nema sanse? Jel' ti vidis sliku sto sam uploadovao? I ne nisam vukao phone po asfaltu pa da se pojave ove ogrebotine. Jedino sto nemam nikakvu zastitu za njega.


I probao sam te romove sto su pricali da kao smanjen black clipping, i nista nisam posebno primetio. Po meni note 1 je zbog toga jedan od najvecih fejlova od svih prenosnih uredjaja: kupis zbog ekrana, a on upravo najgora stavka. Ceka se dvojka da stigne kod nas.

Na stock GB je taj black clipping bio bas izrazit i netripujem se da je smanjen na Criskelo's romu. Znam da se netripujem posto me to uzasno nerviralo na GB.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da je to imao na umu..vrv hoce ics tw stock. Verovatno i ne zna da ima the brick bug.. Uglavnom google + xda
Ma ja samo hocu da upgrade-ujem android sa 2.3.6 na 4! Takodje bih voleo da imam interfejs kao sto je na S 3-ojci. To je valjda ICS ili sta god :) Laik sam, a pritom koristim Mac i sve mi je komplikovano kod ovog upgrade-a, tako da mi je jednostavnije da lepo platim i da mi neko to odradi.... zato sam rekao da mi se bilo ko javi na pm.
poz
 
Ma ja samo hocu da upgrade-ujem android sa 2.3.6 na 4! Takodje bih voleo da imam interfejs kao sto je na S 3-ojci. To je valjda ICS ili sta god :) Laik sam, a pritom koristim Mac i sve mi je komplikovano kod ovog upgrade-a, tako da mi je jednostavnije da lepo platim i da mi neko to odradi.... zato sam rekao da mi se bilo ko javi na pm.
poz

Za obican update nemoj da placas dzabe. Iako mozda imas dosta kinte, nema razloga da bacas. Preko kiesa se updatuje na 4.0 ili preko samog telefona. Izgled kao na s3 mozes da postignes custom romom (e to je vec malo drugacija prica). Kada ubacis zvanicni ics, znaj da mozes da ga brikujes ukoliko radis factory reset, bilo kakav wipe, a i transfer/brisanje velikih fajlova na telefonu moze isto dovesti do brikovanja. Na tvom mestu bih isao ili na kuvani rom ili ostao na 2.3.6

Da sam iz bga, lako bismo sredili to za kratko vreme.
 
Koji je trenutno najbolji stock ICS ROM i sa kojim kernelom se najbolje slaze?
 
Ja koristim Criskelo's ICS v11.2 + Speedmod kernel.
 
Koji je trenutno najbolji stock ICS ROM i sa kojim kernelom se najbolje slaze?

Ja sam bio zadovoljan dok sam koristio fusion (tad bila verzija 2), i radio je isto sa notecore i sa speedmod. Nikakvu razliku nisam primetio.

Edit: kad kazes stock, mislis kuvani rom sa TW? Ako mislis na region, to nisam koristio, al ljudi su uglavnom fabricki rom koristili sa speedmodom.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim paranoid v1.5, prvih mesec dana je radio fino, sad je poceo da senrabija na sve strane, moram da ga menjam :( Smara me stvarno...
 
Nazad
Vrh Dno