Šta je novo?

Samsung Galaxy Note N7000

Znaci da ako ne radis wipe ili factory reset nisi u opsanosti. :)

Ja sam flesovao speedmod kernel u kojem je iskljucena ona naredba koja ih 'uciglici'. :)
 
Problem je jako ozbiljan jer vazi za veliki broj telefona. Cak je i Google morao da intervenise kako bi se stvar sto pre sredila. Ima dosta teksta i materijala na tu temu pa koga ne mrzi neka procita :)
Ja sam upravo presao na Paranoid, videcemo kako ce da radi.

Aj javi za 2,3 dana kako stoje stvari. Sinoc sam citao thread za taj rom i ima sod, i jos po kojih bubica. Cekamo tebe da das svoj sud. P.S. Jel radi screen shot olovkom?

@Cwelle- vidim ja da ce da se odomaci ovaj moj izraz :D
 
Za sada samo problemi, SOD-ova koliko hoces. Telefon mi je totalno nepouzdan. ROM kao ROM je bolji od Stunnera i sve sto nudi je zaista super ali SOD me ubi. Probao sam i drugi kernel i undervolt pa mozda i pomogne.
 
Za sada samo problemi, SOD-ova koliko hoces. Telefon mi je totalno nepouzdan. ROM kao ROM je bolji od Stunnera i sve sto nudi je zaista super ali SOD me ubi. Probao sam i drugi kernel i undervolt pa mozda i pomogne.

Bas sam to citao da se ljudi zale.. Jel imas neki preslog koji rom da se stavi a da lepo radi sa sve S funkcijama? Moze i GB i ICS. Ja sam mislio check rom da stavim
 
Ja sam na stock ICS LP5 i speedmod kernelu vec nekih dve nedelje ,sve fino radi ...
 
Kazu da je reseno. Baterija je ok.

Vidim ja da cu opet da skoknem na ICS (Izuzetno Civilizovan Sistem) :D

Tek kad se vratite na Hleb od Djumbira provalite koliko je Sendvich ispeglaniji i generalno bolji. Zanima me jos, jel si rootovao?

Inace, u s3 temi se sprema atentat na Bozhu xD, a NOte ispade kao zezancija pored s3. Kuva se, kuva se x)
 
Nemam trougao. Rutovao sam ga sa onim zergrush cim sam uzeo telefon. Mislim da je bio KKA. Posle sam uvek koristio Mobile Odin. Trougao mozes da dobijes samo ako koristis PC Odin. Imas na xda forumu linkove za sve.
 
Nemam trougao. Rutovao sam ga sa onim zergrush cim sam uzeo telefon. Mislim da je bio KKA. Posle sam uvek koristio Mobile Odin. Trougao mozes da dobijes samo ako koristis PC Odin. Imas na xda forumu linkove za sve.

Ok, hvala, bio mi samo naziv bitan. Nemam vise pitanja :)

P.S. kad dodjes iz Austrije, donesi neku cokoadu :d
 
Poslednja izmena:
Promasio si zemlju. Treba ti Svajcarska. :d

Samo ti donesi, znam ja sta sve tamo imate :D

@djidji- i ja sam mislio da nema veze dal koristis mobile ili pc odin. Kuvan rom kad ubacis dobijes trougao, ali znam da imas neke programcice koji to rese. U svakom slucaju, mobile odin tek mozes da koristis nakon root-a.
 
i @EMRAX

I meni je na stock lpy germany radilo sve lepo, al rizik je ipak tu- ne smes velike fajlove da brises, da uradis factory reset.. Jel sa tim kernelom reseno nesto od ovoga? Koliko traje baterije?

Speedmod developeri kazu da je uklonjen taj deo koji direktno utice na hardbrick..Mada ja od tada nisam imao potrebe da bilo sta brisem i resetujem...Baterija mi traje duze nego na GB ,mada sam i ja malo oladio od njakanja fona ,pregura mi 24h ,mada ne igram igre i slicno nesto zahtevno...Taj kernel u sebi ima i root , samo uradis flash i sve je gotovo
 
Poslednja izmena:
Speedmod developeri kazu da je uklonjen taj deo koji direktno utice na hardbrick..Mada ja od tada nisam imao potrebe da bilo sta brisem i resetujem...Baterija mi traje duze nego na GB ,mada sam i ja malo oladio od njakanja fona ,pregura mi 24h ,mada ne igram igre i slicno nesto zahtevno...Taj kernel u sebi ima i root , samo uradis flash i sve je gotovo

Sad sam skinuo taj kernel i pise da je samo za gb romove, sto znaci, sta? Da se iz gb roma uflashuje pa posle toga neki stock ics? Isto pise da se podize brojac:
"The Galaxy S2 and Note keep track of how many times you have flashed a custom kernel or firmware. This could void your warranty. The counter can be reset but the procedure is not trivial, and you'll need to use a hardware USB jig". Ako je tako, pre bih koristio metodu koju je Cwelle koristio
 
E to sam vec zaboravio,ne znam... Jel tolika frka sa tim brojacem ,nisam se informisao? Znam da mi je nestao momentalno kada sam ranije ubacio Telenor stock GB rom
 
E to sam vec zaboravio,ne znam... Jel tolika frka sa tim brojacem ,nisam se informisao? Znam da mi je nestao momentalno kada sam ranije ubacio Telenor stock GB rom

Pa fora je da pise koliko puta si flashovao non stock rom ili kernel, pa kad to vide u servisu kazu pa pa ako ti zatreba popravka u garntnom roku. Sad ne znam da li se brojac resetuje zajedno sa gubljenjem trougla uz ovaj program triangle away
 
Sredio sam Paranoid, radi kao sat :) Brzi i stabilniji od Stunnera, tu nema diskusije. Jedino sto mi fali je veca kastomizacija status bara i notifications drawer-a koji ima AOKP u odnosu na CM9. Sve ostalo - radi sjajno.
 
Sredio sam Paranoid, radi kao sat :) Brzi i stabilniji od Stunnera, tu nema diskusije. Jedino sto mi fali je veca kastomizacija status bara i notifications drawer-a koji ima AOKP u odnosu na CM9. Sve ostalo - radi sjajno.

Kako si sredio? Znam da si ubacio drugi kernel i hteo si undervolt da radis. Sta je na kraju urodilo plodom? I samo ovo me interesuje: jel radi screenshot olovkom?
 
Naravno da ne radi, nema TW framework. Realno nije ti ni potrebno, screenshot imas u power meniju. Problem sam resio instaliranjem aplikacije wakelock koja radi "nesto" sto ne dozvoljava SOD (i nema negativan uticaj na bateriju). Baterija je sjajna, 12h, 80%, od toga sat vremena telefonski razgovori i sync sa 5 email anloga na svakih 15 min.
 
Naravno da ne radi, nema TW framework. Realno nije ti ni potrebno, screenshot imas u power meniju. Problem sam resio instaliranjem aplikacije wakelock koja radi "nesto" sto ne dozvoljava SOD (i nema negativan uticaj na bateriju). Baterija je sjajna, 12h, 80%, od toga sat vremena telefonski razgovori i sync sa 5 email anloga na svakih 15 min.

Otkud znam, rekoh mozda su zbudzili :)

Za bateriju je ok, to je neki standard. A jel preko 2g/3g ili wifi radis sinhronizaciju? Meni jedva na 3g pretekne od ujutru do uvece- 2 push mail naloga, i ostale sync dzidza bidze, solidno net, i oko pola h razgovora/20ak sms
 
3g, naravno. Ja sinhronizujem GMail, 5 firminih e-mail naloga, TW/FB/4SQ i to sve preko 3G. Telefonski razgovora obavim sigurno sat-dva dnevno, SMS ne konzumiram. Sada sam na 40% baterije posle 29 sati :)
 
Nazad
Vrh Dno