Šta je novo?

Samsung Galaxy Note N7000

Ja se recimo posle note-a ne bi vratio na s2 u zivotu. Imao sam skoro mesec dana vremena uporednog testiranja dok sam prodavao moj s2. Mogao sam da vagam do mile volje. Ne postoji stavka koju s2 odradjuje bolje u realnom koriscenju. No ima nas raznih. Sto se tice podrske zajednice, posto me kuvani romovi ne zanimaju, mada ih ima i za note dosta, sve sa s2 sekcije vam vazi i za note. Recimo adhoc patch za s2 je isti i za note, tw4.5 takodje, unlocker takodje, itd.
 
Eh, al se zakačiste oko Note vs SGS2. Oba telefona su odlična, ali logično je da Note mora u nekim stvarima biti bolji, ali u nekim i lošiji, ne može biti sve onako kako je Bozha napisao. Prva stvar u kojoj Note odnosi pobedu je rezolucija i dijagonala ekrana. Ja na primer nemam te tripove kako je telefon preveliki, a kada ga držiš u ruci, shvataš koliko je to jedna divna sprava, sa odličnim ekranom. Verujem da će mnogi ceniti Note kao nešto na pola puta između mobilnog i tableta, jer je surfovanje na njemu stvarno dosta bolje iskustvo (što je i logično zbog veće dijagonale ekrana).

Sa druge strane, Note pati od tih povremenih štucanja i bagova, tako da je što se tiče same glatkoće upotrebe, SGS2 trenutno ipak bolji. Kada bude došao ICS na Note, on će tek tada zasijati, i ova razlika će verovatno nestati. SGS2 inače ima nešto bolje GPU performanse od Note-a, ali zato Note ima brži CPU i biće brži u stvarima koje se oslanjaju na procesor. Tačno je da je baterija bolja na Note-u, ali ne u svim slučajevima, na primer jasno je da će Note imati kraće trajanje baterije pri surfovanju, jer bela pozadina na Samoledu ove dijagonale stvarno proždire bateriju.

Ajmo još malo oko dijagonale. Zašto nekima smeta veća dijagonala ekrana na Note-u. Smartfon se danas vrti oko internet related korišćenja, igrica, raznih aplikacija, a sve će to biti ugodnije na većem ekranu. Ako vam je u džep stao telefon od 4.3 inča, staće vam i 5.3 inča. Znam da je bila neka priča o farmerkama i problemi kada sedate - pobogu, ko još sedi negde sa telefonom u džepu, telefon izvadiš iz džepa da te ne žulja. Recimo, kada bih uzimao novi telefon i da se dvoumim između Note-a i SGS2, izbor bi pao na Note.
 
Poslednja izmena:
"Ako vam je u džep stao telefon od 4.3 inča, staće vam i 5.3 inča"

nije bas tako..note je bolji uređaj od S2 tu nema dileme, ali je s2 kao telefon neuporedivo laksi za svakodnevnu upotrebu..ja nosim samo jedan aparat sa sobom i dosta sam mobilan preko dana tako da mi ta velicina ekrana na primarnom aparatu - telefonskom uređaju ne odgovara..

"Note pati od tih povremenih štucanja i bagova"

sa ovim se slažem, i to mi je smetalo od prvog minuta korišćenja posle s2..

Ja sada ne koristim ni s2 ni note, i cekam xperiu s ili s3 (nexus sam preskocio)
 
Ajmo još malo oko dijagonale. Zašto nekima smeta veća dijagonala ekrana na Note-u. Smartfon se danas vrti oko internet related korišćenja, igrica, raznih aplikacija, a sve će to biti ugodnije na većem ekranu. Ako vam je u džep stao telefon od 4.3 inča, staće vam i 5.3 inča. Znam da je bila neka priča o farmerkama i problemi kada sedate - pobogu, ko još sedi negde sa telefonom u džepu, telefon izvadiš iz džepa da te ne žulja. Recimo, kada bih uzimao novi telefon i da se dvoumim između Note-a i SGS2, izbor bi pao na Note.


Ja sa 186cm i 86kg nemam problema sto se tice egronomije. Ako izuzmemo telefonske i sms funkcije, koje sasvim korektno odradjuje i nokia 3310 od 10e, a uz put najmanje zulja, upravo su internet, gaming, aplikacije, multimedija ono sto cini savremeni smartphone uredjaj. Internet na 5.3 ekranu dobija zaista mnogo upotrebljiviju formu. Maltane da vishe surfujem sa fona nego sa kompa. Citanje textova na toj rezoluciji i velicini mnogo manje umara. Gaming sa kapacitivnim kontrolama po meni tek na ovoj dijagonali ima smisla. Ne moze se porediti recimo Modern Combat 3 gameplay na s2 i na note-u. Bilo kakvo zajednicko gledanje slika, videa, prezentacija na note-ovom ekranu izgleda mnogo bolje, i to ne samo zbog velicine. Ako uz to dodamo da note ima i bolji zvuk, hvatanje gps i wifi signala, da moze vise da se prica, sta jos ostade :)? Ajd videcemo sta ce biti u martu sto se tice ICS-a. Medjutim, pitanje je kolko ce prve verzije ics-a biti ispeglane kao zadnje verzije gb-a...
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kako podesiti u stock browser-u da otvara normalno web strane, a ne "m" verzije verzije sajtova?
 
Dakle svi se sem Boze slazemo da Note ne radi glatko ko sgs2 i da zna da stuca, pa kako sad to? :)
 
Mislim da bi trebali da otvorite novi Thread i tamo oprzhite SGS2 vs SGN.

Nisam imao S2. Prešao sam sa HD2 na Note i to ne mozhe da se poredi.

Nego niko ne odgovori na moje pitanje - "Imate li "Color banding" i "blocky blacks"? "
Izgleda da svi Note-i pate od ovoga i nije josh utvrdjeno da li je S ili W problem. Samsung se ne oglašava za sada zvanično. Da li je moguće da niko od Vas nije to do sada primetio?
Pustite ovaj video u polu mraqu i...
 
Poslednja izmena:
Au bre ljudi al ste se raspisali odjednom u ovoj temi:p

Evo i mog misljenja.
Kao ex SGS2 juzer ono sam primetio nakon vise od 2 meseca s NOTEom je sledece:
-SGS2 je u startu bio lagovao kao sada NOTE, ali je to vremenom ispeglano
-na NOTEu mi duze traje baterija nego sa SGS2 ali opet kad pogledamo ista je i veceg kapaciteta
-NOTE iako mi je dosta bolji u pogledu rada i velicine, SGS2 je kompaktniji i laksi za upotrebu jer ma koliko sve mogao na NOTEu da obavim 1 rukom uvek imam strah da ce da mi ispadne, a i ne moze da tako lako stane u dzep kao SGS2 bez straha da necu da ga nagnjecim
-Note je definitivno kvalitetnije odradjen telefon ali mana mu je sto poklopac baterije "krcka" ( i to nakon samo 1 otvaranja da se stavi kartica) kao stare nokije i to me izludjuje
-NOTEu definitivno treba vise rama uz trenutnu verziju SW, videcemo koliko cce sledeci update istog ispeglati stvari po pitanju zauzetosti memorije

Ono sto moram da napomenem to je da je zvuk jacci definitivno u odnosu na SGS2, radio,WIFI i GPS bolje hvataju signal na noteu.Note nema priblem koji je imao SGS2 s prvih par updatea a to je da ne radi kako treba razgovor s ljudima preko sluski koje idu uz telefon.To je ono cega sam mogao za sad da se setim
 
Mislim da bi trebali da otvorite novi Thread i tamo oprzhite SGS2 vs SGN.

Nisam imao S2. Prešao sam sa HD2 na Note i to ne mozhe da se poredi.

Nego niko ne odgovori na moje pitanje - "Imate li "Color banding" i "blocky blacks"? "
Izgleda da svi Note-i pate od ovoga i nije josh utvrdjeno da li je S ili W problem. Samsung se ne oglašava za sada zvanično. Da li je moguće da niko od Vas nije to do sada primetio?
Pustite ovaj video u polu mraqu i...

Ne ja nemam CB ni BB, ni na ovom videu ni na THE MOUNTAIN sa VIMEOa...
Snimak mi identicno izgleda na NOTEu kao i na monitoru, nema razlike, cak sta vise bolje su boje na NOTEu:)
 
CB se najbolje vidi na cakculatoru napominjem u polumraku ili mraku jer se na svetlu to ne vidi jasno. Imash li tu?

Ovako ne znam dal je tako napravljeno ili ne ali od centra pa ka ivicama zraka se vidi prelaz iz svetle u tamnije nijanse ali opet moram da napomenem da je to izrazenije na mom monitoru (asus ml239h)nego na NOTEu i ne lici na CB koji se desavao na SGS2 u pocetku dok FW nije updatovan i taj probblem otklonjen snimke i calc sam gledao u mraku .

BAs cu da uporedim calculator s SGS2 sutra nakon vencanja, uzecu ga od buduce supruge :D i reci cu ti dal je calc u CB kod NOTEa ili je identican sa SGS2 jer sad bas i mene interesuje...
 
Poslednja izmena:
Dakle svi se sem Boze slazemo da Note ne radi glatko ko sgs2 i da zna da stuca, pa kako sad to? :)

Zato što neki ljudi imaju tu neku potrebu da predstave uređaj koji poseduju u najboljem mogućem svetlu, i ponašaju se zaštitnički kada neko drugi kaže da nešto ne valja sa njim, kao decu da mu diraš :) . Ne izuzimam sebe iz takvih situacija, dešava se i meni :)

- "secka mi ovo" - "ma kakvo seckanje meni radi savršeno"

- "baterija mi je loša" --- "šta ti je, baterija je odlična, ti imaš neki falični primerak"

- "nije ovo baš kako treba" --- "ma šta ti je, mora to tako da bude"

- "secka mi pomalo ovo" --- " ma de secka, savršeno je glatko"

- "baguje to i to" --- " kakvo bagovanje, ne znaš ti to da koristiš"

- " x je bolje od y" --- " ne, ne, y je definitivno bolje od x"

Ima tu pomalo ubeđivanja sebe da imaš uređaj koji je bolji nego što zapravo jeste, i ne priznaješ da ima mane. Tako nešto na primer najviše mrzim kod Apple korisnika, gde im je sve bajno i da im odgovara baš tako kako jeste. Tu dosta utiče i da svaki ciga svoga konja hvali, nekad i previše :)
 
Gizmo Bravo. Bas tako.
Rizmal Cestitke i puno srece u braku :)
 
Poslednja izmena:
Ovako ne znam dal je tako napravljeno ili ne ali od centra pa ka ivicama zraka se vidi prelaz iz svetle u tamnije nijanse ali opet moram da napomenem da je to izrazenije na mom monitoru (asus ml239h)nego na NOTEu i ne lici na CB koji se desavao na SGS2 u pocetku dok FW nije updatovan i taj probblem otklonjen snimke i calc sam gledao u mraku .

BAs cu da uporedim calculator s SGS2 sutra nakon vencanja, uzecu ga od buduce supruge :eek:D i reci cu ti dal je calc u CB kod NOTEa ili je identican sa SGS2 jer sad bas i mene interesuje...

Chestitam.
Hvala na trudu.normalan je da se vidi prelaz, ali mora da bude techan. Ima puno ljudi na xda koji se zhale i samsung im menja ekrane ali bez uspeha. Chak im i vracjaju pare.
 
Poslednja izmena:
- "secka mi ovo" - "ma kakvo seckanje meni radi savršeno"

- "baterija mi je loša" --- "šta ti je, baterija je odlična, ti imaš neki falični primerak"

- "nije ovo baš kako treba" --- "ma šta ti je, mora to tako da bude"

- "secka mi pomalo ovo" --- " ma de secka, savršeno je glatko"

- "baguje to i to" --- " kakvo bagovanje, ne znaš ti to da koristiš"

- " x je bolje od y" --- " ne, ne, y je definitivno bolje od x"

Ovo mi tako lici na priesta, kovaca, mislio sam da su se i oni ukljucili u temu :D

Rizmal cestitke :)


Galaxy S 2 powered by ICS Soul Bound
 
Prenaduvali ste sve po obicaju. Note je mnogo ozbiljniji uredjaj od s2 i to je cinjenica, ma koliko to bolelo s2 Priestolike usere koji masovno obitavaju ovde :).

Link

Cuj 15%. Kako za koga.

Sta vam to secka i sta vam to konkretno baguje? Meni Deadspace ne secka, ni full hd ne secka, a vama secka sta? Kalendar? Imenik? Napisah u prethodnim postovima, ubacite zadnju verziju TW4.5 imate upustvo kako da ga instalirate tako da vam bude hardverski accelerated i preporodicete se. Ne moze svakom sve isto da radi. Ko zna kakve launchere, teme, i ostali bloatware neko instalira na svoj fon, pa ocekuje da mu leti. Ja zaista imam minimum widgeta, furam stock, i nisam primetio pomenute probleme. Baterija mi drzi bolje od s2, nista mi ne baguje, telefon radi ko sat.

Takodje, idite na settings, pa na power saving pa proverite sta vam tamo stoji. Jedino da snimim moj note kako sljaka.
 
^

Cccc. Sta ti vadis kao argument. Pa nemoj sad da ti okacim 50 takvih istih linkova za s2, 4s, i bilo koji drugi telefon na planeti:

Link

Po ovome sad ispade da su svi s2 telefoni zuckasti, i kome nije taj laze? A u realnosti, ja taj problem nisam primetio na mom bivsem s2.

Link

Link

itd...

Kad na taj nacin udjes u problematiku, imas osecaj da se svaki model telefona raspada :). Okacicu danas video, nema druge...
 
Poslednja izmena:
^

Cccc. Sta ti vadis kao argument. Pa nemoj sad da ti okacim 50 takvih istih linkova za s2, 4s, i bilo koji drugi telefon na planeti:

Link

Po ovome sad ispade da su svi s2 telefoni zuckasti, i kome nije taj laze? A u realnosti, ja taj problem nisam primetio na mom bivsem s2.

Link

Link

itd...

Kad na taj nacin udjes u problematiku, imas osecaj da se svaki model telefona raspada :). Okacicu danas video, nema druge...

Ajoj, pa nije u tome poenta. Nisam ja pričao da su S2 ili 4S savršeni, baš naprotiv, već ovde je priča o tome kako ti misliš da je Note savršen, a nijedan telefon nažalost nije.
 
Lepo li je sprdati se i trolovati temu 5 strana a ne reci nijedan konkretan argument. Evo kao sto sam obecao snimak rada mog Note-a u realnom radu. Snimao sam u 320x240 i namerno 60fps da bi se sto bolje videlo fantomsko "seckanje":

[YOUTUBE]WPFJma-_Iuc[/YOUTUBE]


Posto na youtubu se ne vidi bas najbolje, nije 60fps, evo vam originalni fajl, na kom se mnogo bolje vidi, ovde:


http://www.mediafire.com/?u2tbsibdufmvlbt


Sta ovde secka hebemu misha? Mozda meni nesto promice? Nema shanse da na note-ovom hardveru secka a na s2 ne secka. Od prvog posta sam naveo da koristim TW4.5 a ne kriminalni default TW koji je i na s2 izbagovan (ne pamti strukturu foldera u app). Meni je prvo sto uradim kad uzmem samsungov telefon, izbacim TW skroz iz sistema. Takodje, ja koristim foldere. Imam recimo folder "domace" i tu su mi sve domace aplikacije, zatim foder "games" tu su sve igre, pa folder "System" tu su sistemske aplikacije, itd. U okviru foldera su aplikacije poredjane po logicnom redosledu. Tako u 2 klika nadjem sta mi treba. Da skrolujem 10 ekrana da bi dosao do aplikacije mi je sumanuto. Kad se zaskrolujem, zaboravim i sta sam hteo. Zato su folderi i TW4.5 must have za mene. Takodje, koristim 3 home ekrana. Na prvom su mi datum/mail/camera/wifi/flash, na drugom vemenska prognoza i internet aplikacije, na trecem vesti. Ne vidim potrebu za vise.
 
Pa to je i kljucno sto koristis 3 home ekrana. Koliko sam puta ponovio da je problem kad se koristi originalnih 7? Tad note zapinje ko blesav a sgs2 i dalje radi savrseno tecno. Ko ih tero da po defaultu trpaju sedam komada. Ja drzim 5 i sad mi ne koci, al to ne menja cinjenicu da sa sedam zapinje.
Isto tako posle mene je jos par ljudi ponovilo da zadnji poklopac kvrcka i da mu fali memorije, samo tebi nista ne fali.

I smeta mi jos jedna stvar, od trenutka kad se pritisne dugme za budjenje do trenutka kad se upali ekran prodje dosta vremena, nesto vise nego na sgs2.
 
Poslednja izmena:
^

Kod mene je skoro pa trenutno paljenje ekrana. Ako treba snimicu i to :).

Znaci meni ipak radi ko sto sam i rekao. Kojih sad 7 ekrana, ko to jos koristi?

Mislim prihvaticu izvinjenje, nema problema :).

Sto se tice rama, edukujte se:

So this discussion again... every single android device gets this.
The RAM that you "can't see" is used by system apps, drivers and the kernel.

1gb is plenty even with some RAM used already. By default Android never closes apps but instead keeps them open in the background thus "eating" RAM to enable faster multitasking. Rarely will you face a situation when the used memory gets too low, and in most cases Android takes care of that by shutting down less important and unused apps itself. If you for some reason have a fetish to see all the RAM unused and available, then you either:

a) Are a PC gamer (Android doesn't have games heavy enough to eat up tons of memory)

or

b) You don't understand how Android works.

Everyone should understand the one main principle of android:
unused RAM is wasted RAM. There is no point having 1gb, 2gb or 16gb of RAM if it isn't used. And like someone earlier said, the two uses for RAM in Android devices are either multiple applications or heavy applications. There are no heavy enough apps to eat 1gb of RAM, so the amount of applications is what affects the available memory. If you close every app from any task manager etc. then you are in principle destroying the multitasking abilities of Android.

And if you want to shut down apps that eat battery or stop the phone from going to sleep, then I strongly suggest uninstalling those apps instead. Apps that do this when they aren't active are badly coded and should not be used

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1355981
 
Pa edukuj se ti majstore. Da li note dolazi sa fabricki namestenih sedam ekrana? Da li tad zapinje? Da li sgs2 sa sedam ekrana zapinje?

Pretpostavljam da nema sanse da priznas da note dosta cesto pobije aktivne aplikacije u pozadini kad se koristi multitasking bas zato sto mu nestane memorije? Isto tako dosta cesto ako se koristi vise aplikacija a pre svega ako se surfuje sa vise tabova kad se izadje iz programa vidi se kako Note ponovo ucitava sve widgete i home screenove koje je pogasio zbog nedostatka memorije. Al ne, tebi se to ne desava i Note-u ne fali memorije. Verovatno je ovako jos i bolje, ebem li va zasto, al smislices vec nesto.
 
Druze o cemu ti pises. Jel ti posedujes galaxy note? Kakvo dugo paljenje ekrana, gasenje aplikacija, 7 ekrana, pretera ga:

[YOUTUBE]LynB6A4mf04[/YOUTUBE]

Ne znam kako radi note sa 7 home ekrana, 42 widgeta ko zna koja, 64 custom teme, 2 kuvana roma i slicno. Ja sam okacio kako meni radi i lepo se vidi. Nisam primecivao te probleme o kojima ti pricas u realnom koriscenju telefona. Surf, igre, multimedija rade besprekorno na mom setup-u, sto sam i dokumentovao snimkom.
 
Prvo paljenje iz deep sleepa, svako sledece je brzo. Nije ovo neki preteran problem al sam ga sto puta stisnuo dva puta misleci da nisam stisno.
 
DOsta sa offtopicom.
 
Nazad
Vrh Dno