Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

N910C ima LTE support, samo je pitanje kako je ubacen kroz software. Mozda je dovoljno da bude WCDMA i on skapira da ima LTE mrezu, a mozda ce to doci sa novim 5.0.1 kao opcija. U svakom slucaju, nemamo je jos u Srbiji, tako da je svejedno ;)
 
Jedno pitanje, verovatno vise generalno nego za N4.

Da li ste probali da uploadujete neki video na Youtube sa N4?
Da li znate kako je moguce iskljuciti bilo kakvu kompresiju? Naime, iako uploadujem 1080p video, kada ga posle pogledam on na Youtube izgleda daleko daleko losije nego original. Evo konkretno o cemu pricam:

Original:

original.jpg


Youtube:

youtube.jpg
 
Ma to preteruju, N4 u ovoj temi nikoga nije odusevio, samo je OK, ali nista spektakularno :)
Samo najbolji telefon na svetu, piih moz misliti...

Ova nagrada ima jos vecu tezinu kada znamo da su urednici Bencha uglavnom Apple-ovci, no ovoga puta razlika je toliko ocigledna da se nije moglo navuci.
 
Poslednja izmena:
u kojoj kategoriji je najbolji?

baterija? nije
kamera? nije
brzina/softver? nije
ekran? verovatno jeste uz iphone
podrška? nije
 
Posle godinu dana na N3 sam uzeo N4 i nista spektakularno nije. Stvarno ne znam cemu odusevljavanje. Da ne pominjem ekrane koji su problematicni na gomili primeraka.
 
Kad vidiš kakvi precenjeni telefoni su na drugom i trećem mestu onda bi tuga bila da nije prvi ...



u kojoj kategoriji je najbolji?

baterija? nije
kamera? nije
brzina/softver? nije
ekran? verovatno jeste uz iphone
podrška? nije

Pazi nije baš to tako loše kao što ti misliš - pogotovo kamera :)
Baterija 5-6 sati na ovu dijagonalu i rezoluciju + olovčicu - ne može se reći da je loš rezultat ;)
Brzina softvera je odlična - problem je kvalitet i funkcionalnost istog ... (npr LG-ev quickremote je za 3 klase funkcionalniji nego ova kršina od samsung daljinca)

Ono u čemu je Samsung definitivno najgori je podrška + đubre koje dolazi uz telefon !
Ajde i na to đubre nekako da zažmurimo - sredi se to ALI onda se izgubi garancija zbog KNOX-a, što je takav bezobrazluk da nemam reči (telefon 700+ € koji rutuješ i izgubiš garanciju - van pameti :mad:)...


Samo zbog Samsung softvera i KNOX-a ima da prodam ovaj telefon - tačnije čekam LG G4 ili HTC M9 :)
 
Poslednja izmena:
gde sam ja rekao da je bilo šta loše? samo kažem da nije najbolji ni u jednoj od tih kategorija. ako nije najbolji ni u čemu, ne može biti ni najbolji telefon, samo može najviše da odgovara nekom za njegove potrebe. ali ultimativno najbolji - jok (kao što nijedan to nije).

što sad da prodaješ kad si već okinuo knox, sad ti je svejedno :D
 
gde sam ja rekao da je bilo šta loše? samo kažem da nije najbolji ni u jednoj od tih kategorija. ako nije najbolji ni u čemu, ne može biti ni najbolji telefon, samo može najviše da odgovara nekom za njegove potrebe. ali ultimativno najbolji - jok (kao što nijedan to nije).

što sad da prodaješ kad si već okinuo knox, sad ti je svejedno :D


Vrlo zanimljivo rezonovanje, znaci mora bas u svemu da bude najbolji da bi bio najbolji na trzistu :)
Naravno da moze da bude, pa cak i da kazemo da ni u jednoj kategoriji nije najbolji (osim sto ima daleko najbolji ekran, kakav crni iP ocugledno nisi poredio jedan do drugoga, pa sto prakticno jedini ima Gorilla 4, pa sto kamere zapravo jeste najbolja od svih velikoserijskih telefona, sto su izrada i dizajn najvecem broju ljudi najbolji...).

No, za objektivno poredjenje i izbor najboljeg se uzima ukupan rezultat.
Dakle izdelimo na 10 kategorija (npr ekran, kamera, izrada, brzina, mogucnosti...), pa za prvo mesto dodelis 10, drugo 9 trece 8 poena i tako nadalje i onda saberes.

Na kraju bi N4 bio prvi sa tipa 78 poena, Z3 drugi sa 62, G3 treci sa 58, iP 6+ cetvrti sa 52 itd...

Mislim da nikada do sada nije postojao telefon koji je toliko suvereno drzao tron najbolheg na trzistu kao sto je to danas slucaj sa Note 4 telefonom, cista demonstracija moci.
 
u kojoj kategoriji je najbolji?

baterija? nije
kamera? nije
brzina/softver? nije
ekran? verovatno jeste uz iphone
podrška? nije

A koji je po tebi najbolji,3310 ili iphone 6?Ni jedan telefon nije savrsen ali tebi s eto ne vredi ponavljati.I da,Note 4 ima najbolju kameru,kao i ekran.
 
Nema najbolju kameru. Nema najboljeg telefona danas, zavisi od potreba svakog čoveka.
 
Mora neki telefon poneti krunu. :) to je kao da kazes ne postoji trenutno na svetu najbolji borbeni avion,zavisi od potreba drzava..
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako u duhu srpstva nisi napravio poređenje sa automobilima, gde nađe borbene avione :D
 
Nisam hteo zbog previse subjektivnost i fanbojizma prema istim :)
 
Poslednja izmena:
A i meni jako slatko kad neko pise o necemu o cemu pojma nema...
 
Ne trudim se... nije bilo sarkazma u mom postu al ajde...
 
Bez obzira na sve mane i vrline od svih telefona koje trenutno novac moze da kupi note 4 je najbolji,ali ta titula ce trajati jos 2-3 meseca dok se ne pojave novi modeli lg,htc,samsunga itd.Tako je to sa tehnikom.Sto se tice poredjenja sa iphone 6 to je besmisleno,razliciti svetovi i svaki je najbolji u svom svetu.Ne znam sta vise tupite i raspravljate i to su najzesci oni koji nemaju ni jedan ni drugi telefon nego naklapaju eto cisto da nesto kazu,kao strine neke
 
najgore je što će te za 3 meseca opet da se prepucavate u nekoj sličnoj temi.
 
Imam N4 i 6+, po meni je 6+ daleko kvalitetniji i bolji uredjaj.

Prvo sto sam primetio kod N4 jeste da je dugme daleko ali daleko losije od iphone-a. Drugo fluidnost nije kao na iphone-u i ima ponekad crashovanja i potreban je restart.

A ni izgled mi se ne dopada zbog onih krivih ivica koji su trebali biti kao na iphone 5/5s.

Ekran iako je QHD, deluje mi losije nego na 6+. To je moje subjektivno misljenje.
 
Smarate sa tim telefonom koji je imao idealnu veličinu godinama pa su promenili mišljenje :)
Kakav crni ajfon, to ni lud ne bi kupio, samo vidiš ko sve to nosi, iz kojih razloga i sve ti bude jasno (čast izuzecima koji se bave razvojem aplikacija ili zbog posla imaju isti) ...
 
Poslednja izmena:
Jel ti kupujes telefon zbog sebe ili zbog drugih?

Ja kupujem zbog sebe, i ne zanima me da li je neko kupio zbog jabuke, selfija, kurcenja, velicine itd... Ja znam zasto sam ga uzeo i znam za cega mi treba.
 
Ne kupujem - kupio sam ga odavno :)
Samo kažem iz mog iskustva - pričam o nekoliko ljudi koje dobro znam i koji imaju ajfon ;)
Max 10 aplikacija, a kupili su samo zbog brenda krastavac
 
Imam N4 i 6+, po meni je 6+ daleko kvalitetniji i bolji uredjaj.

Prvo sto sam primetio kod N4 jeste da je dugme daleko ali daleko losije od iphone-a. Drugo fluidnost nije kao na iphone-u i ima ponekad crashovanja i potreban je restart.

A ni izgled mi se ne dopada zbog onih krivih ivica koji su trebali biti kao na iphone 5/5s.

Ekran iako je QHD, deluje mi losije nego na 6+. To je moje subjektivno misljenje.
Cisto trolovanje, ne preza ni od laganja... Ne kontam takvo ponasanje, ni cvrsti materijalni dokazi ne mogu da stanu na put njihovim uverenjima...
 
Nazad
Vrh Dno