Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

Koristim je dugo. Možeš i da vidiš broj punjenja baterije (zgodno ako kupuješ polovan mob). Može da proveri da li ima novija verzija softvera i izbaci linkove.
 
Kako najjednostavnije uraditi migraciju sa rootovanog Note 2 na nerootovani Note 4?

Samsung backup je zapamtio Call i SMS log što je ok. Međutim ako pustim Google da radi restore aplikacija on vraća po nekom random principu, nikako one koje su bile poslednje instalirane.

Sačekao bih sa rootom posle Lolipopa.

Sam root preko CF-AUTO-ROOT ili ima neka metoda bez računara?
 
Kako najjednostavnije uraditi migraciju sa rootovanog Note 2 na nerootovani Note 4?

Samsung backup je zapamtio Call i SMS log što je ok. Međutim ako pustim Google da radi restore aplikacija on vraća po nekom random principu, nikako one koje su bile poslednje instalirane.

Sačekao bih sa rootom posle Lolipopa.

Sam root preko CF-AUTO-ROOT ili ima neka metoda bez računara?

probaj
Samsung Smart Switch Mobile
sluzi za prebacivanje sa bilo kog telefona na Samsung telefon
 
Vreme( ne sat nego prognoza) na lock screenu nece da mi se updejtuje? U pitanju je njegova aplikacija? Ima li neko predlog sta da radim
 
Vreme( ne sat nego prognoza) na lock screenu nece da mi se updejtuje? U pitanju je njegova aplikacija? Ima li neko predlog sta da radim
Osim ako nisi gasio neke procese probaj sa restartom uredjaja. Zna nekad da zabode vreme (prognoza).
 
1.png
2.png


Link2SD (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=en) podaci:
User applications : 120
System applications :278

Rut + TWRP recovery (očišćeno Samsung đubre + Greenify - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify.pro&hl=en)
Sync uvek uključen, FB + messenger, Chronus, Android Lost, SwiftKey, Pushbullet, Series Guide i još par stvari ...
 
Nije los rezultat mada ja sam uspeo da izvucem 7h sota bez ikakvih modifikacija sistema mobile data/wifi uvek on kao i sync. Mada to je bilo kad sam bio konektovan na wifi 99% vremena. A kad sam vecinom na mobile data zbog loseg mob neta tj njegove pokrivenosti jedva izvlacim 4h sota.
2b41be785ed9ad5081193bb6a1db30ac.jpg

4a2bc507cb4775f07b8e4839afd41090.jpg

89ea951d4c81f21c77d19dc80f1f788f.jpg
 
Poslednja izmena:
Može da drži baterija 2 dana sigurno - nije to loše, npr preko noći skine 1% ...
Što se tiče neta - više bežični nego podaci :)

Rizmal zavisi koliko imaš aplikacija :)
 
Poslednja izmena:
Može da drži baterija 2 dana sigurno - nije to loše, npr preko noći skine 1% ...
Što se tiče neta - više bežični nego podaci :)

Rizmal zavisi koliko imaš aplikacija :)
Po app2sd imam 57 mojih app fb, g+, twitter stalno aktivni. Sync vremena na svaka 3h iskljucio sam od app koje su dosle uz tel sledece: dropbox, flipboard, svoice, whatsapp, instagram, messanger. Sve ostalo je ukljuceno.
Ali definitivno je najbitnije biti na konstantnom izvoru signala tad ispod 6h sota nemam. Al to je uglavnom ili kad sam kuci ili kad zaglavim na poslu pa imam full wifi signal
 
Flipboard, whatsapp i gomilu drugih SISTEMSKIH Samsung programa sam obrisao :)

EDIT : Setih se još - Evernote, Google Play Books, Google Play Games, Google Play Magazines, Google Play Movies, Google Play Music, Google Play Newsstand, Hangouts, Pages Manager ...
 
Poslednja izmena:
Flipboard, whatsapp i gomilu drugih SISTEMSKIH Samsung programa sam obrisao :)
Ja se jos nisam usudio da rootujem mob jer ga imam skoro 2m pa da ne gubim garanciju ali u jednom trenutku cu to definitivno uraditi. E da da napomenem ja sam zamenio TW sa Nova Prime [emoji1]
 
Što je najbolje ja imam kupljen Nova launcher ali ga još nisam instalirao :)
Cimanje zbog ovih vidžeta, polako ima vremena za to čačkanje ...
 
^ hvala za ovo.
 
probaj
Samsung Smart Switch Mobile
sluzi za prebacivanje sa bilo kog telefona na Samsung telefon

Hvala za ovo. Odradio je deo posla ali ne sve. Najviše mi je pomogao My Backup Pro.

Mada je TB i dalje i mama i tata, samo što neću još da rootujem telefon.

SNG
 
Hvala za ovo. Odradio je deo posla ali ne sve. Najviše mi je pomogao My Backup Pro.

Mada je TB i dalje i mama i tata, samo što neću još da rootujem telefon.

SNG
Ako je bar nesto odradio dobro je...
Meni pomaze kad ljudi sa iphona prelaze na samsung ...ima opciju da se sa icloud ulogujes pa iscita odatle i ubaci u fon podatke
 
Da li ove Exynos (910C) verzije imaju LTE?

Kad uđem u Mobile data pokazuje samo 3G i 2G.
 
Da li i vama nudi samo ove opcije u Network mode? Žena koristi Sony Xperia SP, dete Ace 4 LTE i na oba se pojavljuje opcija za LTE bez obzira što je Telenor nema i ponudi.

66c8a66d9a8cbcc8652bcaca9f2501bd.jpg
 
Poslednja izmena:
Odredjeni firmware odredjene zemlje ima opciju za LTE. Mislim da postoji i workaround, ali da treba root, da treba par linija u build.prop-u da se izmeni i jos negde u sistemu.
 
Nazad
Vrh Dno