Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

To je model za kinesko trziste. Neces se obradovati podrskom za njega.

Cena inace jeste malo niza, ali nista posebno, Note 3-ci je pala cena dosta i u oglasima, i kod "prodavnica" tipa LS.
 
Kao i 9002, model za kinesko tržište, sa nekim kineskim bloatware-om pa ubačenim više jezika itd. ROM-ova verovatno nema, kao i za 9002, ako možeš da živiš sa tim, jeftiniji je od klasičnog Note 3...
 
Jedno pitanje:

Imam note 3, ali nikako ne mogu da ukljucim 3g internet, samo imam edge mrezu. Cim ukljucim samo wcdma, telefon izgubi mrezu. Znaci, u podesavanjima sigurno nema, jedino ako ima neka opcija da se kroz skriveni meni ukljuci 3g i 4g net. Sa 2g mrezom, radi odlicno i bez ikakvih bagova, cim prebacim wcdma only, telefon izgubi mrezu. Da li postoji neki skriveni meni da ukljucim 3g mrezu i 4g?
 
Jesi probao sa drugom karticom da budes siguran da nije do nje?

Da, probao sam sa svim karticama i drugim oficijalnim romom, ali nece. Sada mi je jedan drugar rekao da je prilikom otkljucavanja, unistio sertifikat telefona, sta god to znacilo i da je vracanje istog u servisu od 1500 do 2000 dinara...nigde ne mogu da nadjem kako se vraca, posto verujem da nije nesto bas specijalno zahtevno
 
Probaj drugi FW mislim da je problem basebend ili modem sve jedno
 
Do sada sam pokusavao samo sa romovima. Iskreno i ne znam sta je ovo FW, a pogotovu da ubacujem baseband :(
 
Ma ja ga nosim par meseci i sve radi normalno osim 3g interneta. Mozda je i hardverski kvar, nemam pojima, mislio sam da ima neki secret code i da se to jednostavno samo ukljuci...ali nije izgleda tako
 
Ljudi, burazer uzeo Note 3ku, snap dragon 800 model - dosao mu je sa stock 5.0 lolipopom. Stvarno je mint primerak nasao ali bih hteo da mu stavim neki dobar rom, imate li preporuke? :)
Hvala. :wave:
 
Meni je Stock bez bloata najbolji izbor (jer meni licno odgovara TouchWiz, navikao sam se od S3 Duosa na kome je super radio, a na Note 3 tek radi bez problema).

Sem ako mu TouchWiz ne smeta, ne vidim razlog da stavlja nesto drugo.
 
Bas tako. Package desabler pro, ugasis sto mislis da ti je visak odnosno ne treba i uzivas u telefonu (eventualno stavis nova launcher ili neki drugi).
 
Ja sam na alex base TW obrisano nekoliko app koji mi ne trebaju, inace ima dosta romava ima portirani od note 5 koj rade dobro
 
Much obliged. :wave:
 
I meni sad...mogli su da izbace 5.1 do sad umesto sto seckaju stalno
 
ja ne primecujem nista novo, vi? Hoce li uopste izaci oficijalni 5.1??
 
Sto tako sakate telefon :(
 
Zato sto je telefon odlican, jos sa pocetnim softverom, zasto da ga sakate novim OSom, koji nikada nista pametno ne donese, vec samo probleme?
 
Posle ovog zadnjeg apdejta je nestao lag kad se zatvaraju sve aplikaciji, a vidim da smart manager izgleda malo drugacije. Na antutu bencmarku sad pokazuje malo vise 44635, koliko se secam ranije je bilo oko 43k. Moze li neko da preporuci neki dobar custom rom bez bagova??
 
Pobeda totalna ako N3 ne dobije 5.1.1 a neo verzija dobila vec :D
 
Na 5.0, N9002 je najzad dobio najprostiju i najnormalniju dual SIM funkciju - biranje kojom karticom da se zove sa dialera :D Kako me je smaralo sto moram rucno da biram kartice :)
(5.0 je odavno izasao za N9002, nego sam ga tek danas stavio za probu)
 
Iskrena preporuka za Temasek CM 12.1 (zadnja verzija, 1.86).

Telefon se pretvorio u Nexus sa s-pen funkcijama.

Baterija oko 5h sot ili 4h sot + 1h razgovora, stalno ili wifi ili edge /3g, 5 mail naloga (jedan push), viber, wa, sms, hangouts...

Telefon prosto leti, mogućnost kojekakve "customizacije" na nivou, s-pen POTPUNO funkcionalan (naći na netu folk verziju spencommand), nema bug-ova, battery drain...
 
Ja se na tw ne vraćam a zbog ovog veoma pooooozitivnog iskustva, sledeći telefon obavezno Nexus.

E da, i sam Temasek preporučuje negde kod njega u temi da se flešuje arter97 kernel, zadnja verzija.
 
Pen me uopste ne interesuje, samo da nema battery drain jer sam proslu probu temaseka imao bas to, preko noci ga posisa i mrzelo me da trazim i fleshnuo darklord. A i on me sad izdaje sto se baterije tice...
 
Nema drain. Na slikama se vidi da je android sistem drugi, ali to je zato što sam eksperimentisao sa spen-om pa sam par puta resetovao telefon, inače uglavnom bude screen, call pa ostalo. Ovo je trenutno stanje, ostalo je još 37% baterije. Inače spen sa spencommand radi bolje nego na tw zato što možeš da edituješ sve i svašta, počev od tona prilikom vađenja i vraćanja spen-a, broja prečica u air command, akcija...

uploadfromtaptalk1450812766998.pnguploadfromtaptalk1450812774302.pnguploadfromtaptalk1450812779276.png
 
Nazad
Vrh Dno