Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

Ako se dobro sećam i plasma televizori imaju tu manu da se useče npr logo od programa i tako ti stoji.

3 godine S2, 2 i nešto godine S3 i nisam imao burn in. Normalno korišćenje, auto osvetljenje. Napolju sam digne, kad si u zatvorenom spusti i to je to. Neko ko drži non stop max prvo oćoravi, a kasnije dobije i burn in :D
 
Djilko na cemu si sad? :) Nisi valjda presao na nekog kineza :)
 
Jesam :) uzeo m2 note, čisto zbog baterije, a i 2 giga rama, ništa bolje za te pare. Jednostavno ne vrede mi te pare flagship-ovi, pogotovo što ovaj bar meizu radi za sve pare. Bolje od S5, a fala bogu multitasking je tu isto dobar :)


uploadfromtaptalk1452682185852.jpguploadfromtaptalk1452682191167.jpguploadfromtaptalk1452682196161.jpg
 
Znao sam :D
koliko se krece on? Cek baterija toliko dobra,sta je fora? Mene tu najvise brine ekran eventualno kamera. Po meni je samoled daleko od svih, dugo sam na samsungu bas ali odavno nisam iznosio telefon duze od ove N3, citave dve i po godine. Nesto me svrbi menjao bih ali pojma nemam sta mada ne bih imao problem i neki HTC za proemnu. ima ovde nekih kineza sa vrh spec za 130ak e. N3 mi jos uvek radi fenomenalno ali nemam mira :)
 
Ekran je odličan, baš onako. IGZO Sharp display.

Kamera onako, lošija je od Note 3, ali sasvim okej, mada softver tu igra ulogu, mislim da će sa flyme 5 srediti još više.

Inače ima manual mode što se tiče fotkanja (a to imaju samo high end telefoni G4, S6 edge+, Note 5) tako da noćne mogu super da ispadnu. Senzor je inače onaj iz S4 ili Note 3, ali opet kažem SW je tu problem.

Baterija traje, jer je štedljivi procesor, a uz to je brz, sve bi mogao Samsunge da potuče, sem S6 (iako ima bolji multitasking od svih Samsunga, što nije teško), lagan je flyme kao sistem i eto dobre baterije (3100 mah).

Dve kartice, obe podržavaju LTE...

I sve to za manje od 200 eura :)

Ako te nesto bude zanimalo pusti mi PM :)
 
Kad kaze "obe podrzavaju LTE", misli da moze da se bira koja je LTE a koja je 2G-only :) Posto mislim da nijedan telefon nema LTE na obe kartice (mozda Vibe X2, ali nisam imao prilike da ga isprobam u praksi)
 
Haha ti to na konto mail onih prepiski[emoji14]
Dobro je npr kombinovati telenor internet paket i PostPaid i dobiješ na to 50% više za oba paketa. Onda na internet staviš LTE only, a ovaj ti na 2G i uzivas :)
 
Koliko dugo važi onaj jedan servis od dana kupovine u slučaju npr loma ekrana. Koliko se kreće zamena ekrana na 9005
 
Može li neko da mi kaže da li naši operateri prihvataju garanciju fizičkog tipa (recimo da crkne display ili bilo šta drugo) ako je Knox 0x1?
 
Jedino ako je mrtav skroz da ne mogu da vide knox, meni je crkao zvucnik na S4 i prvo sto su uradili je uslikali Knox 0x1 i vratili mi telefon i rekli ako hocu popravku nova ploca kosta toliko i toliko :)
 
Zato ja i kazem - garancija kod nas je samo trosak za budale :) Bolje iz oglasa.
 
Ne slazem se sa tim :)

Garancija vredi itekako, dok se jednom ne opeces ni ne skontas... Ja sam strpljivo cekao mesec dana pred istek garancije da krenem da fleshujem romove ;)
 
Meni je sve u redu... Ali sam hteo da flash-ujem nešto pa zato pitam... Ali izgleda da neću :)
 
Ja bas zato sto nista garancije ne pokriju kada su mi zatrebale i kazem :)
 
I meni je tu radila, ali zato sto sam imao vezu, ne zato sto je vazila :D
 
Zna li neko da li igde u Srbiji da se kupi Polarcell baterija za Note 3? Gledao sam sve oglase pre neki dan i ništa nisam našao...
 
Ebay ili amazon... Stize za 7-10 dana.
 
Da li neko jos ima problem da sagovornik cuje vas eho sa custom rom-om? Probao sam skoro sve cm13, 12.1 i neke aosp romove i na svakom imam problem gde mi par sagovornika kaze da se lose cujem ( cuje moj eho i svoj glas dok pricamo) a kad upalim spikerfon onda prestane.... na fabrickom softveru nemam taj problem (lollipop)... A sa moje strane se sve lepo cuje. Citao sam po netu da je to zbog maske sto je besmisleno jer meni sve radi na stock-u kako treba, sa maskom i bez nje...
 
Poslednja izmena:
Da ti nije podesen na 3G only u Stock, a Auto u custom ROMovima? Ili mozda custom forsiraju ili samovoljno prelaze na 2G tokom razgovora, sto ume da bas zeza kvalitet razgovora.
 
Nisam gledao, pokusacu pa javljam. Citao sam da google now moze da pravi problem, mislim na "ok google" glasovnu komandu. Navodno treba da bude iskljucena.
 
Baterija danas:
2eb54ed5d705ef7fe134c6fd06c72044.jpg

ebb327023780014c3b25f1b2de172740.jpg

dc581d46c521dd5488d0193ed1ddc88f.jpg

N9002 u pitanju, sasvim normalno korišćenje, kao i do sada, jedina razlika je što sam ga sada prvi put punio preko Qi punjaca, videćemo da li je bio lucky shoot, ili je zaista do punjaca...
Do sada sam regularno dobacivao 4h SOTa u jednom danu, max, u dva 3.5h i to je to...
 
Poslednja izmena:
Ja poručujem sutra original novu bateriju, baš da vidim da li je do tog.

Druga stvar, istekla je garancija i nije briga ako kljucnem Knox. Šta se danas vozi od ROM i da li išta bitno dobijam? Telefon je odličan i nemam nameru da ga menjam još 2 godine.
 
Ja dobijam retko vise od djurkasa, uglavnom manje, jedan dan. I vidim da mi WiFi jede trenutno najvise (ne vidi se nigde softverski, nego traje bez problema >2 dana ako je na mobile data only)

Djule, jesi video kako se ponasa kada ga samo ostavis sa ukljucenim WiFi? Koliko trosi po h?
 
Ja dobijam retko vise od djurkasa, uglavnom manje, jedan dan. I vidim da mi WiFi jede trenutno najvise (ne vidi se nigde softverski, nego traje bez problema >2 dana ako je na mobile data only)

Djule, jesi video kako se ponasa kada ga samo ostavis sa ukljucenim WiFi? Koliko trosi po h?

Troši dosta više, u idle mi skine i po 1.5-2%/h, a na 3G+E oko 1-1.5%/h. Nemam uni-fy, koristim dual band ruter.
Ovo je neka moja subjektivna procena, ali ponavljam, ovoliki SOT mi se nikada nije desio, a pri tome sam na Stock-u...
 
Desi se to tako po nekad na androidu. Ja sa note 4 uglavnom 4-4,5h sot, a bilo je jednom 6 da sam orebacio sa jos upaljenim bluetoothom?!!
 
Desi se to tako po nekad na androidu. Ja sa note 4 uglavnom 4-4,5h sot, a bilo je jednom 6 da sam orebacio sa jos upaljenim bluetoothom?!!
Ma, meni se ovo desilo sa poptuno identičnim scenariom korišćenja, kao i prethodnih dana, Bt je uvek uključen (povezan sa gear fitom), bez nekog dužeg gledanja videa, da dužim korišćenjem mobile data u odnosu na wifi...
Videćemo danas kakva je situacija
 
Vrh Dno