Šta je novo?

Samsung Galaxy Ace saveti.

Kamera još nije sređena. Pablo šta ti imaš od problema na beta4?
Jako me zanima kako sad radi ali me mrzi da flešujem dok se ne sredi kamera.
E da, sa kog roma si prešao na cm9?

Edit: damn troj, sekundu pre mene :D

Xexe prst na obaraču veoma mi je lak ;) I mene mrzi da isprobavam kad znam da sigurno vraćam stari rom. Samsung ih malo zeza sa drajverima, pa imaju problem sa kamerom, al kad izadje stabilna verzija isprobavam sigurno.
 
Mislim da nije tacno ovo sto si napisao... ROM i internal storage nisu jedno to isto. Znam posto kad sam skinuo CM9 velicina mu je 124 mb a kad sam ga instalirao imao sam josh oko 90 mb free na internal storage...

Ne znam kako, ali od 500mb nisam video ni 200mb na mom htc-u. Kako objasnjavas to?
 
Jel neko imao slucaj da se displej dok je tel zakljucan pali bez ikakvog razloga? To sam slucajno primetio da se dogadja nekoliko puta u min-dva pa onda neko vreme nista da bi se opet ponavljalo...
 
ja sam primetio , takodje poneki put se desi da nece da ugasi displej ( ode u sleep).
nista to nije strasno samo ga restartujes i teras dalje.

probao sam CM9 beta 5 izasla je 18/3.
* kamera i dalje ne radi
* galerija je nestabilna (ponekad nece da ocita sadrzaj na kartici), mada sam ja za probu skinuo neku galeriju sa marketa i onda je radela sasvim ok.
* mnogi se na xda zale da ni deep sleep mod ne radi pouzdano mada ja dotle nisam ni stigo
* sredili su seckanje slike (flickering) i sad telefon radi ali bas glatko kao da klizi
* video akceleracija jos uvek nije sredjena ( jos uvek se vuce slika dok audio ide normalno) mada kazu da sa MOBO playerom radi kako treba, ja nisam probao
* mnogi se zale da nece da im butuje telefon i to u razlicitim stadijumima , ja taj problem nisam imao

ali zato vizuelno CM9 izgleda stvarno mocno, jednog dana kad bude bi CM9 RC ili kad izadje zvanicno ima da bude nezaobilazan za ACE u svetu kuvanih romova...
 
Slažem se, CM9 stvarno dobro izgleda, ali još uvek nije za dnevnu upotrebu (sa njega ovo pišem). Osim galerije meni ni music aplikacija nije htela da čita karticu, pa sam morao i plejer da skidam, a kad već ne rade, te aplikacije bejahu obrisane :D. Takodje mi ne svetle menu i back dugme. Držaću ga još dan dva, pa vraćam nandroid backup do sledeće verzije.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2 Beta-2
 
Poslednja izmena:
Ok.
Na XDA se digla velika frka, posto se juce pojavio Adreno 2xx ICS drivers (armv6) za nas vojeni ace za sutra je
Maclaw najavio CM9 beta6!!!!:banana:
U kojoj ce i nasa draga kamera proraditi kao i hardwerska akceleracija.....
tako da cemo izgleda napokon imati Android 4.x.x za nas Ace koji ce biti za svakodnevnu upotrebu.......
 

Prilozi

  • mc.jpg
    mc.jpg
    324.1 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Ok.
Na XDA se digla velika frka, posto se juce pojavio Adreno 2xx ICS drivers (armv6) za nas vojeni ace za sutra je
Maclaw najavio CM9 beta6!!!!:banana:
U kojoj ce i nasa draga kamera proraditi kao i hardwerska akceleracija.....
tako da cemo izgleda napokon imati Android 4.x.x za nas Ace koji ce biti za svakodnevnu upotrebu.......

Camera nema sanse da proradi u beta6 posto ceo ICS team mora da zasuce rukave i napise drivere za cameru. Inace ovi driveri shto je adreno objavio nemaju veze sa camerom, to su driveri za graficku... A delimicna H/W acceleracija postoji od Beta1 ( angry birds su na beta1 radili dobro ) sad cemo samo dobiti full odnosno i video ce raditi dobro. Ono shto josh beta6 donosi je novi 3.0.8 kernel i beta6 ce biti bazirana na Androidu 4.0.4.

We have HW acc. from a lot time ago.

These libs aren't something special for us, really.

And what have graphic libraries to camera?

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk

4.0.4 Unofficial Changelog:

Noticeably Faster
Android OS bug fixed (in battery stats)
Long-pressing on a blank spot on the last page of app tray bug is gone
New Radios. 3G/4G switching MUCH better. Don't even notice it changing.
Improved signal strength
New Power Menu. New from 4.0.2, familiar to those who have used a stock 4.0.3 rom. Screenshot here
PRIMELA03 Bootloader
Faster boot up time
Auto-brightness Functionality changed. Smooth transition
Holding down camera button now refocuses again
Multitouch issue seems resolved. Screenshot here
Autorotate is faster
Browser performance noticeably improved
Recent apps list opens faster
Miscellaneous camera UI changes
Increased volume
Keyboard fixes
Updated News & Weather app UI
Improved quick controls in browser. New when coming from 4.0.2. Present in 4.0.3. Screenshot here (Update: 02/05)
 
Poslednja izmena:
Ipak beta6 nece biti bazirana na 3.0.8 kernelu... Sutra izlazi a evo ga i changelog:

Hi all!

It's probably the best release ever. But it's the most problematic release what I ever made. Why? It's probably the best release ever. But it's the most problematic release what I ever made. Why?

It caused by CM9 update to 4.0.4. It's not ready yet in 100%. It caused by CM9 update to 4.0.4. It's not ready yet in 100%.

We had problem with bluetooth and deep sleep. Deep sleep is fixed (great idea about it by We had problem with bluetooth and deep sleep. Deep sleep is fixed (great idea about it by tom3q tom3q ), ), bluetooth still isn't working. bluetooth still isn't working.

Now I gonna to sleep (you should do the same), tomorrow we'll work on bluetooth again. Say good Now I gonna to sleep (you should do the same), tomorrow we'll work on bluetooth again. Say good luck to us! luck to us!

And there's beta6 changelog:
- Android updated to 4.0.4
- Clean CyanogenMod - we're using only CM9 sources with our device sources!
- Super smooth system
- Smooth windows animations
- New phone lock animation
- Hardware acceleration on most video formats (not all)
- Smooth videos on YouTube (LQ only right now)
- Fully working deep sleep (all the time)
- GSM fully works (signal indicator/mobile data/phone calls/messages etc.)
- Updated GoogleApps

It's really good release, but bluetooth must to be fixed! We had worked on in all the day (something It's really good release, but bluetooth must to be fixed! We had worked on in all the day (something about 8 hours without any break), so we're stopping works for today and will continue it tomorrow. about 8 hours without any break), so we're stopping works for today and will continue it tomorrow. You'll be happy for that, trust me! You'll be happy for that, trust me!

tom3q tom3q have fixed deep sleep and made new RIL for Gio, what solving all problems with GSM, like have fixed deep sleep and made new RIL for Gio, what solving all problems with GSM, like fake signal indicator etc. He made really good work with our device without it - he's still waiting for fake signal indicator etc. He made really good work with our device without it - he's still waiting for his device ;-) his device ;-)

You ask - what with 3.0 kernel and camera? You ask - what with 3.0 kernel and camera? Slowly, guys. We cannot do everything at the same moment. For get these things we must to provide Slowly, guys. We cannot do everything at the same moment. For get these things we must to provide device for device for tom3q tom3q , we really need his help. , we really need his help.

So, go to sleep if you're still waiting for today beta6 release. It was to be today, but problem with So, go to sleep if you're still waiting for today beta6 release. It was to be today, but problem with bluetooth have surprised us guys! bluetooth have surprised us guys!

Cheers to all! Cheers to all! Macław

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 2 Beta-4
 
Poslednja izmena:
Izašao beta7 pre dva dana, kažu da je još brža od 6ice, nikako da je probam.
 
:d

vec sam je probao i proglasio za svoj novi everyday rom... klizi kao po buteru!!
jedino sto kamera i dalje ne radi i nigde nisam procitao na XDA dali i kada misle da namunje drajver za nju.. Maclaw i dalje po tom pitanju cuti...
za nekog ko ne koristi cesto kameru ... PREPORUKA...
 
Ma za kameru ih samsung zeza. Neće da pusti drajvere, pa moraju sami da pišu. Ja furam Nightly zadnjih par dana i skroz sam zadovoljan, al ću da testiram i beta7 uskoro.
 
Ma za kameru ih samsung zeza. Neće da pusti drajvere, pa moraju sami da pišu. Ja furam Nightly zadnjih par dana i skroz sam zadovoljan, al ću da testiram i beta7 uskoro.

Pa stvarno nevidim razlog zasto to SAMSUNG radi, ako je vec digo ruke od daljeg razvoja softwera za ace nek da ljudima drajvere kad se vec trude da urade nesto za zapostavljeni Ace.
 
Pa da ljudi bace Ace i kupe nov fon. Mada mislim da će developeri ipak uspeti (ili se bar nadam).
 
Mene je ICS zezao oko povezivanja sa BT u kolima (phone i audio) plus još nekoliko sitnih gluposti. Pošto mi je ovo tel za posao ne smem da se zezam da mi nešto ne radi. "Vratio" sam se na ovaj vo-1 Miracle v2 i prezadovoljan sam.
 
E kakav je taj vo u odnosu na ics final od jusade? Kopka me da probam...

Edit. I koji je launcher?
 
Poslednja izmena:
Od svih koje sam probao meni najviše odgovara. Brz, stabilan i nije mi se desilo da nešto neće da radi. To je u principu CM 7.2 ali dosta sređen. Ovaj Miracle edition je ogoljen malsimalno tako da je još brži.

LauncherPro dolazi said ROMom. Mada ja već dugo koristim ADW ex.
 
Koji je rom u ovom trenutku najispeglaniji, najstabilniji i da usput sve radi sa njim? Trenutno imam 2.3.4 stock rom koji se vuče poprilično pa bih da isprobam ove kuvane, pečene ili kako ih već zovete. :)
 
Šta mislite da li da dam svoj Ace i 50€ za HTC Desire?
 
Par koji su se meni svideli: Gingercruzt, RAZR UI 5.1, ICS final i Nightly. Prvi i treći srču bateriju, drugi i četvrti su bolji po tom pitanju, s'tim da je Nightly malo brži od RAZR UI. Možeš da probaš i Sony HD v2 ne izgleda mi loše, a i za njega kažu da ne jede mnogo bateriju.
 
Šta mislite da li da dam svoj Ace i 50€ za HTC Desire?

Не, много је велика доплата, бар ми се чини. Desire јесте бољи, али 50 је пуно.

sgs2 via tt2
 
Ma za kameru ih samsung zeza. Neće da pusti drajvere, pa moraju sami da pišu. Ja furam Nightly zadnjih par dana i skroz sam zadovoljan, al ću da testiram i beta7 uskoro.

Nezeza ih Samsung nista, driveri za kameru na ICS za ARM6 platformu nepostoje posto ih samsung nije ni napisao posto nikad nije ni planirao da ARM6 platforma dobije ICS. Zato developeri CM9 moraju sami da napisu drivere...

...ali Wayland_Ace je u tome vec delimicno uspeo posto koliko sam razumeo pre nekoliko sati je uspeo da natera kameru da radi ali josh nema preview. :)
 
Maclaw je najavio i to ce biti verovatno beta 9 uskoro a kad on to najavi petkom onda obicno nedeljom uvece dodje i upd.

ako sam ja dobro razumeo wayland je uspeo da pokrene aplikaciju ali da nema slike jos uvek..
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna šta da uradim da mi baterija na Ace traje malo duže? Užasno je loša, uz malo njakanja jedva potraje od jutra do mraka. I koja je najnovija zvanična verzija Androida za njega? Imam trenutno 2.3.5.
 
Posto od pre par dana imam ovaj telefon (android pocetnik), i planiram da instal. neki od kuvanih romova, zanima me koji bi bio ispravan redosled radnje... Da li prvo da rutujem telefon, pa onda preko Odin-a da instaliran zvanicnu 2.3.x verziju ili obrnuto? Odnosno, da li ima potrebe za update-om ili mogu odmah preko fabrickog roma da instal. neki sa xda?

Hvala :)
 
Posto od pre par dana imam ovaj telefon (android pocetnik), i planiram da instal. neki od kuvanih romova, zanima me koji bi bio ispravan redosled radnje... Da li prvo da rutujem telefon, pa onda preko Odin-a da instaliran zvanicnu 2.3.x verziju ili obrnuto? Odnosno, da li ima potrebe za update-om ili mogu odmah preko fabrickog roma da instal. neki sa xda?

Hvala :)

Prvo rutujes telefon, instaliras CWM5 a zatim instaliras kuvane romove po zelji. Odin posle rutovanja vise nije potreban jer kuvani rom instaliras sa sd kartice prejo CWM5 .
Procitaj na XDA sve je do detalja objasnjeno..
 
^^

Ok, znaci root preko SuperOneClick-a i to je to... :) hvala

Imaš na XDA i update.zip kojim radiš root.

Jel taj telefon na stocku ima podršku za srpski (mislim na ispravljanje reči x9). Možeš li da pre rootovanja da izvučeš koja ti je verzija na telefonu.

Što se tiče romova predlažem ti CM 7.2 vo-1 Miracle edition V3.
 
Nazad
Vrh Dno