Šta je novo?

Samsung Galaxy Ace saveti.

4 dana? Meni sa upaljenim 3g ne moze ni 12sati na ics sunday. Moracu drugu jacu da kupim ako postoji. Zna li neko?
 
Ugasen mi je 3g i WiFi. 3G ne koristim a WiFi palim po potrebi. Takodje su svi servisi vezani za google sinhronizaciju ugaseni i obrisani. Kada telefon koristim za razgovor i SMS baterija izdrzi 4 dana bez problema. WiFi koristim po potrebi i tada se vreme naravno skracuje. Mnogo stvari kod androida utice na trajanje baterije i treba obratiti paznju na mnogo sitnica a ja sam se potrudio da o svemu povedem racuna i rezultat toga je da baterija izdrzi duze od proseka.
 
Poslednja izmena:
^^
Koja je poenta SMARTphona ako mu iskljucish sve pozadinske servise, net + wifi? Tebi bi Nokia 3310 odradila posao. NHF
Ja sam uzeo telefon da ga ja koristim a ne da mu robujem.

Ja isto koristim jusadin ROM ICSunday2 i baterija mi traje dan i po, mozda moze da izgura dva ali ja sam navikao da pre spavanja telefon stavim na punjac tako da me ujutru doceka puna baterija. 3G net na phonu mi je iskljucen, palim ga po potrebi u 95% vremena phone provede na 2G mrezi ili na kucnom wi-fi-ju, koji manje trosi bateriju nego 3G mreza.
Inace baterija na ovom phonu je cista katasrofa, neznam kako je Samsung mogao ovako nesto sebi da dozvoli. Na 3G netu sa konstantnim surfom nemoze da izdrzi vise od 3.5 sata. Tuga. Na tabletu koji ima 10 inchni ekran sa 3g netom i puno vise ukljucenih programa baterija mi izdrzi 9 sati cistog surfa... Sa video playbackom moze sigurno da izdrzi sat vremena duze.
 
Poslednja izmena:
@ j sasa
ja mislim da je to cist junk od baterije.
kupio ja jednom neke punjive baterije marke ... sa tako nekim ogromnim kapacitetom kao reko ovo ce da resi problem kad ono ispade da drze jos manje od ovih standardnih od 1800MAh. sad ne vidim cenu nigde ali ako nije nesto skupa mozes i da probas pa javi ... srecno

sad vido i cenu ... u stal i sam gledo nije mi jasno verovatno zato sto je onako jarko zuta pa privlaci paznju.. pa i nije nesto skupa pitanje je dal samo vredi cekati je i nadati se da ce da zavrsi poso...

@ magicna ruka

i ja cekam i nadam se da ce biti uskoro ... dokle viseeeeee?
 
Poslednja izmena:
@ j sasa
ja mislim da je to cist junk od baterije.
kupio ja jednom neke punjive baterije marke ... sa tako nekim ogromnim kapacitetom kao reko ovo ce da resi problem kad ono ispade da drze jos manje od ovih standardnih od 1800MAh. sad ne vidim cenu nigde ali ako nije nesto skupa mozes i da probas pa javi ... srecno

sad vido i cenu ... u stal i sam gledo nije mi jasno verovatno zato sto je onako jarko zuta pa privlaci paznju.. pa i nije nesto skupa pitanje je dal samo vredi cekati je i nadati se da ce da zavrsi poso...

@ magicna ruka

i ja cekam i nadam se da ce biti uskoro ... dokle viseeeeee?

cekaj malo, kako standardnih 1800? Kod mene je 1350 koja je uzas boziji a na ebay-u ne vidim nigde 1800. Ima 1350, 1500, 1600 i ova gore
 
cekaj malo, kako standardnih 1800? Kod mene je 1350 koja je uzas boziji a na ebay-u ne vidim nigde 1800. Ima 1350, 1500, 1600 i ova gore

pa ne mislim na baterije za ace:d nego na standardne one AAA od 1.2V ko za daljinac.. e pa ja njih kupio jedan komplet sa kao extra kapacitetom od ako ne ne varam 2400MAh i nakon prvog punjenja su trajale krace nego ove od 1800 koje su bile vise desetina puta punjene.. nadam se da sam sada bio precizniji..
 
Poslednja izmena:
au ovo se oteze jos uvek nema miui roma ??>>!!!
 
Ima li koga na VIP mreži a da mu radi prijem i slanje MMS-a?
Poželjno bi bilo da je taj neko imao problema sa MMS-om i da ih je rešio. :D
 
ja nisam resio i prestao sam da se trudim ! ponekad posalje a ponekad ne ja mislim da je do VIP-a... uglavnom posle isteka ovog ugovora menjam operatera a nevezano za MMS vec zato sto u nasem gradu VIP nema ni 3G mrezu...
 
Hmm, mora da je nešto do podešavanja. Evo i drugu na Telenor mreži mms pravi isti problem.
Pola sata pokušava da ga pošalje iako su svi parametri podešeni kako treba.
 
Ja sam na mts-u uspešno poslao jedini mms koji sam slao, ali generalno za slanje slika koristim skype ili what's up, jedina mana je što i druga strana mora da ih ima da primi fajl.
 
Da li na Galaxy Ace postoji problem sa memorijom za aplikacije kao sto je primer kod HTC-a?
U osobinama pise da ima 158mb. Ja sa 500mb na HTC-u ne mogu da izadjem na kraj.
 
To je zbog Sense-a, TouchWiz drugacije radi, a ni custom romovi sa skriptama za optimizaciju memorije nisu na odmet. :)
 
ni meni ne radi mms sa gore pomenutim romom na VIP mrezi...za sada ne mogu da provalim u cemu je problem...
 
Da li na Galaxy Ace postoji problem sa memorijom za aplikacije kao sto je primer kod HTC-a?
U osobinama pise da ima 158mb. Ja sa 500mb na HTC-u ne mogu da izadjem na kraj.
Ima malo memorije ali to se rešava ext4 particijom na sd kartici. Nije mi jasno kako ti je malo 500MB? Ti koristiš telefon umesto kompa? :)
 
Ima malo memorije ali to se rešava ext4 particijom na sd kartici. Nije mi jasno kako ti je malo 500MB? Ti koristiš telefon umesto kompa? :)

Cekaj malo, da li je taj ext4 upotrebljiv i ovako ili mora da se rutuje telefon?
Koristim telefon maksimalno sto mogu, sto da ne.
 
Ma i treba da koristiš telefon, samo sam se ovako usput zapitao šta si to sve instalirao. :)

Rekao bih da ti za tu eksternu ext4 particiju treba root. Koristim s2e za prebacivanje aplikacija a njoj treba su. Neka me neko ispravi ako grešim.
 
To je zbog Sense-a, TouchWiz drugacije radi, a ni custom romovi sa skriptama za optimizaciju memorije nisu na odmet. :)

Covek je mislio na internal storage a ne na RAM. Internal storage jeste 158 MB a RAM je 278 od kojih je ~200 dostupno za korisnika...

Sto se tice ext4 particije naravno da treba root. Mislim da je moj SGA izdrzao manje od tri dana od kako sam ga kupio bez roota a posle pet dana je isao costum ROM :D A SGT 10.1 je izdrzao dan bez roota i tri bez costum ROM-a. :D

e baj d vej izasao je CM9 beta4. od vaznijih promena popravljen je deep sleep.
 
Poslednja izmena:
a miui za Ace??/ zna neko sta se sa time desava ???????????????
 
jedno te isto i dalje, nazalost. nista dok ne napisu drajvere i to.
 
@syntax
Pa nije to mnogo megabajta. Svi pisu u specifikaciji velicinu interne mermorije bez sistema instaliranog. Ja na mom fonu imam sistem, Igo, skype, i jos par programcica i to je to. Naravno imam jos mnogo koje sam instalirao na SD (koji to mogu).
 
@syntax
Pa nije to mnogo megabajta. Svi pisu u specifikaciji velicinu interne mermorije bez sistema instaliranog. Ja na mom fonu imam sistem, Igo, skype, i jos par programcica i to je to. Naravno imam jos mnogo koje sam instalirao na SD (koji to mogu).

Mislim da nije tacno ovo sto si napisao... ROM i internal storage nisu jedno to isto. Znam posto kad sam skinuo CM9 velicina mu je 124 mb a kad sam ga instalirao imao sam josh oko 90 mb free na internal storage...
 
kako radi CM9??
kamera ?
 
Na žalost kamera još uvek ne radi, kao mi sluške sa 3 pina osim originalnih.
 
Kamera još nije sređena. Pablo šta ti imaš od problema na beta4?
Jako me zanima kako sad radi ali me mrzi da flešujem dok se ne sredi kamera.
E da, sa kog roma si prešao na cm9?

Edit: damn troj, sekundu pre mene :D
 
ja se jos uvek drzim ovog ICS Final-a. sve se nadam da ce se pojaviti zvanicna verzija tog CM9 ili MIUI roma ali za sada.:type:...
 
Nazad
Vrh Dno