Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Upravo sam uzeo A55 8/256 i tako migrirao sa A52 na 55cu da li je neko već pisao u temi može li se telefon puniti sa punjačem 15w od A52 znam da u principu ne smeta mada nisam našao neki text da li možda negativno utiče na bateriju osim što se duže puni u odnosu sa punjačem od 25w. Proveravao u radnji imaju beli i crni originalni Samsung punjač s tim da je crni okruglo 3000, a beli 3600 din. Ne bacaju mi se pare ako baš ne moram.
 
Upravo sam uzeo A55 8/256 neko je pisao da li mogu da telefon punim sa punjačem od A52 znam da u principu ne smeta mada nisam našao da li negativno utiče na bateriju osim što duže puni u odnosu na punjač 25w. Proveravao u radnji imaju beli i crni originalni Samsung punjač s tim da je crni okruglo 3000, a beli 3600 din.
Ne skodi nista.
Jedino sto ce malo sporije puniti, mozda 20-30 min razlike.
 
Ljudi imam dobru ponudu za 8/256 verziju. Da li stvarno vredi menjati H90 za njega?
 
Ljudi imam dobru ponudu za 8/256 verziju. Da li stvarno vredi menjati H90 za njega?
Ja h90 nisam uzeo prvenstveno zbog mono zvucnika i zbog zaobljenog ekrana. Po meni je a55 bolji telefon. H90 ima mozda bolju kameru ali to mi je nevazno pri izboru modela jer je retko kad koristim.
 
Punjač koji dolazi uz A13 i puni superfast moj s23.Tako da,prije nego bacite pare na kao brzi Samsungov punjač,provjerite kakve punjače vam imaju stariji ukućani:)
Samo koristiti original kabl koji dolazi uz a55.
1000004434.jpg1000004433.jpg
 
Da li ima opcija da se isključi zvuk kada se fotografiše?
Ne mogu da nađem.
 
Ako ne grešim, Samsung ima malo čudan taj info o brzini punjenja.

Njima je SuperFast charging i kad puni 15W i kad puni 25W adapterom, ista charging info je na ekranu.
To samo znači da je opcija brzog punjenja omogućena i da je kompatibilan PD punjač povezan.

Dok recimo primera radi Realme ima drugačiji naziv za svaku brzinu... Recimo 33W je dart charge, 67W je SuperDart charge ili tako nešto.

Samo ja kupih 25W GaN charger, praktično je iste veličine kao 15W, to mu je izgleda jedina razlika naspram standardnog 25W punjača...

Ne bih rekao da je vredno para jer napuni telefon brže možda nekih 20-tak minuta.
 
Drugačija je boja animacije na ekranu kada puni.Na Fast je zelena,a na Super Fast neka svijetlo plava,cyan...
 
Nisam siguran da je zabranjeno u EU jer svi Realme i Xiaomi telefoni koji se prodaju u EU imaju tu opciju.

Ono šta znam jeste da je škljoc obavezan u J. Koreji i Japanu, ne znam gde još...

Na A53 imam tu opciju.
 
Jedno pitanje kako da podesim da na tastaturi imam slova šćčđ srpski latinica. Tj da imam sliva da ne moram da držim slovo da bi otkuca. U Ćirilici su slova umetnuta.
 
Instaliraj neku tastaturu, npr Gboard.
Samo što se slova suze kada dodaš naša slova, pa ja menjam po potrebi.
 
ovo iste specifikacije kao a52, izmenjali 5 generacija, stoji na isto, samo inkrementiraju broj na prazno
Bravo. Svaka čast kada si provalio. Odavno su se jabuka i samsung skoncentrisali na izgled, jer ljudima nije bitno šta je ispod haube. Samo kod nas u zemlji se gleda i sitničari (koji procesor, da li je ovoliko giga, koja brzina prenosa podataka preko kabla, da li je ovaj senzor kamere, itd...) U normalnim zemljama ljudi kupe telefon i koriste, a ovde kupe i kada dođe kući razmišlja da li se zaj... :D
 
Nakon što završim razgovor na ekranu mi se pojave tri ikone da ponovo pozovem pošaljem poruku i meet aplikacija, kako da izmenim da se umesto meet aplikacije pojavi neka druga ili da je uklonim? Ima li ko ideju? Ništa nisam podešavao sama od sebe se uglavila
 
Nakon što završim razgovor na ekranu mi se pojave tri ikone da ponovo pozovem pošaljem poruku i meet aplikacija, kako da izmenim da se umesto meet aplikacije pojavi neka druga ili da je uklonim? Ima li ko ideju? Ništa nisam podešavao sama od sebe se uglavila
Probaj da disejbluješ aplikaciju meet u podešavanju teleefona ili je obriši, onda bi trebalo da ti je ukloni. Jedino ako nisu nešto sa novim update-om zeznuli.
 
Samsung radi posao sa A5x serijom godinama; A52S i A53 su bili najprodavaniji Androidi za godine kada su izašli, A54 je bio 2. najprodavaniji Android, A55 će biti verovatno isto ili na tronu ili pri vrhu.

Imaju godišnje praktično dva krštena midrejdžera, A3x i A5x i i taj jedan im predstavlja ne samo najprodavaniji telefon u klasi već i telefon inače u moru konkurencije koja izabacuje svoje modele kao papuče.

Što kažu ako nije pokvareno ne popravljaj.

A sa A55 su se popravili... Glupo je reći da nisu napravili pomak jer su konačno iznašli dostojan vlastiti procesor koji praktično nema nikakve mane i skroz je u rangu sa konkurencijom.

Uostalom, ne znam šta to nude drugi toliko naprednije od generacije do generacije... Svi samo osveže modele uglavnom.
 
Vredi li stavljati onu mobile outfitters zastitu na a55? Ima li neko sa njom iskustva? Da li je bas toliko izdrzljiva?

Na mom S21 mi je mobile outfitters (najmanje) jednom spasio ekran. I ko zna koliko puta da nisam ni shvatio i ono kada se folija izgrebe, pa se narednih dana potpuno izravna. To bi sigurno napravilo štetu na ekranu. Odlična zaštita.

Kada sam kupio A55 za posao, pošto ga koristimo u servisu, odmah stavio MO zaštitu ekrana. Da ne razmišljam gde će da padne ili šta će da padne na njega.

Punjač sam uzeo Samsung 35W sa 2 porta, jer tamo imamo više telefona, pa da sve bude u jednoj utičnici. Valjda je 35W maks na USB C, a kada su na oba kabla spojeni uredjaji, mislim da je 25+15W.

Za sada mi se ne svidja samo taj oštri, četvrtasti oblik. Kao da u ruci držim ravnu ploču, bez da je neko u izradi razmišljao o ergonomiji.
 
Pa, kada staviš masku za telefon nemaš taj osećaj oštrih ivica valjda?
 
I maska je sva nešto četvrtasta :confused:
Probao sam nekoliko maski, sve su mi jednako ćoškaste, kao i telefon. Probao sam više, jer sam pokušavao da nađem neku rozu ili crvenu, da vrišti sa radne površine kada ne znamo gde smo ostavili telefon.
 
Kada sam kupio A55 za posao, pošto ga koristimo u servisu, odmah stavio MO zaštitu ekrana. Da ne razmišljam gde će da padne ili šta će da padne na njega.
Da li si stavio ne ceo telefon ili samo na ekran ?
 
Ergonomija A55 bez maske nije jača strana, barem ni ja ne volim oštre uglove, barem nisu prijatni na ovu veličinu i težinu telefona.

Jedino što prvi utisak mi je bio koliko je telefon kao tenk, u pozitivnom smislu... Ono baš velika razlika nakon telefona sa plastičnim okvirima i leđima. Što bi moj ćale rekao bez težine nema kvaliteta. 🤣

Setim se samo A50, ono kada je Samsung izveo onu tkzv. Glasstic izradu, koja je bila neko jadno parče akrila u imitaciji stakla, pa uzmeš telefon u ruke a ono ko dečija igračka. 😁
 
Na mom S21 mi je mobile outfitters (najmanje) jednom spasio ekran. I ko zna koliko puta da nisam ni shvatio i ono kada se folija izgrebe, pa se narednih dana potpuno izravna. To bi sigurno napravilo štetu na ekranu. Odlična zaštita.
Da li možeš da nam malo pojasniš. Koliko košta da se stavi samo na ekran, koji tip zastite. Gledao sam na njihovom sajtu, ima 100 opcija.
Stavio bih samo na ekran zastitu, nesto da se što manje primeti i eventualno doplatu za zamenu.
 
Da li si stavio ne ceo telefon ili samo na ekran ?

Stavio sam samo na ekran. Onu najjeftiniju. Kada sam prvi put stavljao pre nekoliko godina, bilo je dve opcije. Sada ih ima nekoliko.

Ako koristite neku futrolu, obavezno je ponesite, jer nekada mora da skrati foliju za malo, da je futrola ne bi kidala.
 
jel radi na a55 novi android 14 feature da telefon moze da se native koristi kao usb web kamera? ili to i dalje radi samo na pixelima?
 
Upoređujući boje na ekranu između A52 i A55 mogu reći da su boje na 52 mnogo bolje na 55 mi deluju isprane bledunjave, ista su podešavanja ekrana na oba telefona, verovatno je do kvaliteta samog panela... Malo sam razočaran ali dobro šta je tu je. Možda pomogne reset telefona. Generalni utisci su okej, jedino me ekran razočarao...
 
A možda je to ipak subjektivno mišljenje?
Neko ne voli jarke boje.
Meni je ekran dobar i nisam primetio da je isprana boja...
 
A možda je stvar navike...
 
Nazad
Vrh Dno