Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Koliko mu treba da se napuni sa njim, kad je prazan skroz?

Ja koristim od A52 onaj od 15W i zadovoljan sam brzinom pa me zanima da li imam potrebu i da bacam pare na brzi.
Ne znam koliko treba od nule ali od 15% do 100% se napunio juce za nekih 50ak minuta. U stvari posle 50 min sam pogledao i pisalo je napunjen. Stavio sam ga da se puni na pocetku utakmice pa mi zato ostalo vreme u glavi.
 
Kupio pre 3 dana A55 ali nešto mi mreža mobilna slabija u odnosu na A54 gde je imao sve 4 crte dok A55 ima samo 2 na istim mestima dali neko nešto od vas zna više o tome?
 
Koliko mu treba da se napuni sa njim, kad je prazan skroz?

Ja koristim od A52 onaj od 15W i zadovoljan sam brzinom pa me zanima da li imam potrebu i da bacam pare na brzi.

GSMA kaže da puni 0-50% za pola sata, do 100% za sat vremena i 5 minuta.

Ja isto koristim 15W trenutno i koristio sam na A53, neću reći da sam zadovoljan baš brzinom, ali nisam ni nezadovoljan...
Ali ako uporedim sa burazerovim Realme 11 Pro koji puni 67W, to je praktično skroz nova navika... Bukvalno staviš telefon, odeš ujutru u kupatilo da obaviš šta imaš i telefon je spreman.

Međutim, možda i to sporije punjenje ima svoju dobru stranu... Ja sam dakle na A53 koristio 15W uz onu uključenu opciju da stane na 85%.

Telefon je punjen u 80% slučajeva tako što ga ostavim uveče na punjaču, uvek se budim u isto vreme, dakle adaptive charging radi svoje i puni telefon kalkulisano tako da do 85% dođe taman kad svira alarm.

Nakon godinu dana i 6 meseci ne primetim nikakvu degradaciju u kapacitetu baterije, dakle ništa da vidim da telefon manje zadržava punjenje ili da baterija brže curi.

Mada ne verujem ni da 25W može imati ikakav efekat na bateriju, za današnje pojmove to je praktično sporo punjenje.
 
Evo poredjenje sa nekim modelima telefona za trajanje baterije. A55 se odlicno pokazao.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240524_150416_Chrome.jpg
    Screenshot_20240524_150416_Chrome.jpg
    113.8 KB · Pregleda: 87
Vec se bolje pokazao kod mene (iste navije A52 i A55). Prezadovoljan sam.

Da li koristite neki launcher ili ste na originalu?
 
Na originalu. Kod drugih modela sam koristio nova launcher prime, kod samsunga nema potrebe.
 
Odavno ne koristim launchere, tj. Novu Prime koju jesam kao ponajbolju verovatno.
Mislim i da nemaju preterano smisla danas kao pre kada su mogućnosti prilagođavanja i personalizacije interfejsa bili mršava stavka kod ranijih Androida.

Na Samsungu, tj. OneUI launcher mi ima najmanje smisla tek. Samsung se prilično uložio da svoj skin i launcher učini indvidualnim kvalitetom naspram nekog lakše prepoznatljivog Android i Google identiteta, i mislim da je šteta prekrajati to nekim third-party alternativama. Rekao bih čak da pomalo pobija smisao Samsung telefona.
 
Imam dva brzinska pitanja za ponosne vlasnike A55.
1. Ako ste instalirali youtube revanced, da li vam radi? Na starom fonu mi radi, a ovde neće da pusti.
2. Da li fotografije slikate u 12MP ili 50MP i koji format držite? Ne znam zašto drže 12 podrazumevano da bude, logično mi je da je 50MP. Tako da sam stavio 50MP i to da uvek ostane (ne resutuje) i 16:9 razmeru.
 
Radi revanced v19.11.43. Kameru slabo koristim, skoro nikako pa tu ne znam sta bih ti napisao. I meni je logicno da se slika sa 50mp.
 
Što se tiče pitanja za kameru, nikad nisam koristio taj mod "pune" rezolucije... Koliko je meni poznato to je praktično jedna vrsta raw moda, omogućena skoro reda radi a praktičnu vrednost jedino ima ukoliko je namena fotke posle da se cropuje.
Dakle to nije mod za point&shoot fotografije.

Barem koliko ja znam... Skoro uvek kad sam čitao recenzije na tu temu taj full mode je više upotrebljivan u eksperimentalnu svrhu nego praktičnu.
 
Ja imam a54, nije a55 ali su kamere gotovo iste. 50 MP mod ima poente koristiti ga samo pri dobrom osvetljenju da bi imalo efekta inače u low light samo ima kontraefekata jer se gubi bining (4 piksela u 1) i dobijaju se lošiji rezultati u odnosu na 12MP mod. A što se tiče stavljanja odnosa 16:9 u odnosu na difolt 4:3 nema poente jer je senzor 4:3 i kad staviš 16:9 kropuješ deo kadra i automatski gubiš širinu u kadru i deo rezolucije.
 
Imam velikih problema sa čitačem otiska prsta. Telefon kupljen nov u ovlašćenoj prodavnici ovde u Češkoj. Znači full EU i nikad otvaran. Od prve sekunde čitač otiska prsta mi pravi problem. Radi par sati i onda odjednom prestane. Nekad prestane jako brzo posle 3-4 otključavanja a nekad posle nekoliko sati. Onda se u toku dana ili uveče volšebno opet aktivira i radi par otključavanja i to je to. Užas božiji. Znači iritira da ne mogu da vam opišem. Pokušao sam bukvalno sve. Bar 50 puta sam ponovo registrovao sve prste, sve je čisto, novo .... itd. Deluje da je problem softverske prirode ali tako izražen da je to strašno. Da li je iko od vas imao slično iskustvo? Ne vraća mi se telefon tek tako, sve sam instalirao, banku, i sve aplikacije pa sad opet ispočetka ....smrt ... Inače sve ostalo radi savršeno.
 
Ja pri registraciji otiska prsta ne koristim samo jedan prst. Naizmenicno pritiskam palcem leve i desne ruke dok ne dodje do 100%. I nemam problema sa otkljucavanjem.
 
Probao sam sve pa i to. U jednom momentu je radio kad pritisnem sam vrh kruga koji svetli ali sam obrisao te otiske i krenuo ponovo misleći da sam pronašao rešenje (vrh kruga da pritisnem) i od onda opet sve po starom. Deluje kao da je izmešten senzor od samog kružića koji je osvetljen. Inače jedva registrujem otiske. Prvi okej, drugi malo teže a u poslednje vreme treći uopšte ne uspevam ma koji prst koristio. Kao da se prepuni memorija pa sporo skenira i odjednom me izbaci. Blagi užas.
Evo nađoh post sa identičnim problemom kao što imam ja.
https://us.community.samsung.com/t5...A55-5G-Fingerprint-Sensor-Issues/td-p/2843033
I da, vrlo često posle restarta fona proradi na neko vreme.
 
Izgleda da je probme One UI 6.1. Problem se pojavio nakon upgradea na još nekoliko modela.
 
Ništa novo za Samsung da imaju neko brljanje sa FP senzorima... Ne bih se stresirao previše do nekog narednog ažuriranja.
 
Imam velikih problema sa čitačem otiska prsta. Telefon kupljen nov u ovlašćenoj prodavnici ovde u Češkoj. Znači full EU i nikad otvaran. Od prve sekunde čitač otiska prsta mi pravi problem. Radi par sati i onda odjednom prestane. Nekad prestane jako brzo posle 3-4 otključavanja a nekad posle nekoliko sati. Onda se u toku dana ili uveče volšebno opet aktivira i radi par otključavanja i to je to. Užas božiji. Znači iritira da ne mogu da vam opišem. Pokušao sam bukvalno sve. Bar 50 puta sam ponovo registrovao sve prste, sve je čisto, novo .... itd. Deluje da je problem softverske prirode ali tako izražen da je to strašno. Da li je iko od vas imao slično iskustvo? Ne vraća mi se telefon tek tako, sve sam instalirao, banku, i sve aplikacije pa sad opet ispočetka ....smrt ... Inače sve ostalo radi s
Ako imas zastitno staklo moze da bude i do njega . Ja imam taj problem na S21 isto ne moze da se odradi, Mada to je moj problem jer vec naglaseno da otisak prsta ne radi
 

Prilozi

  • staklo 1.png
    staklo 1.png
    45.1 KB · Pregleda: 24
  • Staklo.png
    Staklo.png
    215.4 KB · Pregleda: 23
Negde sam pročitao da je problem u tome što se pozicija senzora ne poklapa sa ikonicom i da pomaže kada se 'pritisne' malo iznad ili ispod ikonice. Potrudicu se da pronađem pa cu staviti link da procitate.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240527_070417.jpg
    Screenshot_20240527_070417.jpg
    270.7 KB · Pregleda: 27
Negde sam pročitao da je problem u tome što se pozicija senzora ne poklapa sa ikonicom i da pomaže kada se 'pritisne' malo iznad ili ispod ikonice. Potrudicu se da pronađem pa cu staviti link da procitate.
Tačno je to bilo. Kod mene je malo iznad, sever- seveozapad. Neverovatno. Mnogo hvala! Napraviće oni to. Číst bag.
Tačno je to bilo. Kod mene je malo iznad, sever- seveozapad. Neverovatno. Mnogo hvala! Napraviće oni to. Číst bag.
Jednostavno je preosetljiv, verovatno su to uradili zarad bržeg otvaranja ali poziciju definitivno moraju da poprave.
 
Upravo su izbacili authentification framework I za sad radi sve kako treba.
 
Eto, nije to stres nikakav. 😁

Da znaš kako je bilo imati Mi 11 Lite, prvo čuješ da FP senzori crkavaju svuda okolo, čekaš hoće li tvoj, probudiš se jednog dana ono senzor ne samo da ne radi nego ga nema ni u podešavanjima kao da ni ne postoji, odneseš na reklamaciju, pomisliš Šomi makar izbacio u rezervne delove neku reviziju, ono crkne i rezervni FP nakon 6 meseci...
A Xiaomi izbaci 0 obaveštenja, 0 upozorenja i 0 rešenja u međuvremenu.

E tako izgleda pravi FP problem. 🤣
 
Eto, nije to stres nikakav. 😁

Da znaš kako je bilo imati Mi 11 Lite, prvo čuješ da FP senzori crkavaju svuda okolo, čekaš hoće li tvoj, probudiš se jednog dana ono senzor ne samo da ne radi nego ga nema ni u podešavanjima kao da ni ne postoji, odneseš na reklamaciju, pomisliš Šomi makar izbacio u rezervne delove neku reviziju, ono crkne i rezervni FP nakon 6 meseci...
A Xiaomi izbaci 0 obaveštenja, 0 upozorenja i 0 rešenja u međuvremenu.

E tako izgleda pravi FP problem. 🤣
Ne koristim ga ni na jednom telefonu pa me baš briga dal radi il ne radi.
 
Nikako da se naviknem na ovaj dizajn always on. Nema nikakvih naprednih fukncija.
Glavna mi je zamerka što su sat i notifikacije plave boje, pa slabije vidim.
Ranije rešenje je bilo tanak beli font, i mnogo se bolje videlo.
 
Nikako da se naviknem na ovaj dizajn always on. Nema nikakvih naprednih fukncija.
Glavna mi je zamerka što su sat i notifikacije plave boje, pa slabije vidim.
Ranije rešenje je bilo tanak beli font, i mnogo se bolje videlo.
Skini good lock i za njega addon za lock screen. Tu imas da podesavas aod. Svetlinu, boju, izgled i ostalo
 
Nazad
Vrh Dno