Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Ovo je pravo pitanje, razlika u ceni između ovlašćenog prodavca Samsunga i neoficijelnog je ozbiljna, dal se radi o istom poreklu i li izvoru.
Kod neoficijelnih prodavača ćeš najvjerovatnije dobiti indijsku ili kinesku verziju. Prije je bilo i ruskih, ali nakon Ukrajine, takve je teško naći.

Koja je razlika? Pa ima razlike, najviše kada je u pitanju povezivanje na mreže i sl. Također se može desiti serijski problem sa telefonima, koji se onda povlače sa tih tržišta i vrši zamjena i ti tu ostaješ kratkih rukava jer taj telefon kupljen ovdje, ne možeš zamijeniti niti refundirati.

Najveća razlika je što kod takvih prodavača nemaš nikakvu garanciju. Može on tebi napisati neki papir kao garancija, ali ta garancija vrijedi koliko i papir na kojem je napisana, a često ni toliko.

Uvijek je bolje dati 50-100€ za telefon sa garancijom nego bez garancije.
 
Ako mislis da ce crkne,nemoj ni kupovati.Da sam na svaki Telefon dao 100e vise,bilo bi mnogo.
 
A kako to računaš, kad meni ispada A55 u A1 3600 mesečno uz Neo 24 i to mu izadje 3600×24=86400 dinara što je duplo skuplje nego KP
Ti računaš sve. Telefon+pretplata za 2 godine. Ja sam računao samo telefon, bez pretplate. Jer najveći broj korisnika koji su postpaid, uzeo/neuzeo telefon ćeš plaćati 2200 za Neo 24. Ja sam računao dodatnih 800 dinara mesečno koje plaćaš kada uzmeš telefon i još 700 dinara mesečno za ratu za telefon.
 
Stvar ličnog izbora gde ćeš kupiti telefon i koliko para si spreman da izdvojiš. Moje mišljenje je ako možeš proći jeftinije od radnje što da ne. Garancija vredi ali ako telefon u početku radi nema razloga da ne radi i u budućnosti. Ako se uvidi da je nešto falično odmah ti zamene za drugi...
 
Planiram da kupim A55. To će mi biti 3 Samsung telefon. Imao sam A5, trenutno imam A52 i kupiću A55. Ova dva su se sjajno pokazala. Nikada se nisu toliko zabagovali da sam morao da ga resetujem, vratim na fabrička podešenja ili nosim na servis. Bude tu neki sitan bag, ali ništa što ti remeti redovan rad. Mislim da je Samsung taj fine tuning uradio mnogo bolje nego bilo koji konkurenata. I to je nešto što mora da se plati. A ova trenutna cena A1 je više nego dobra. Ako se plati u kešu,imaš 10% popusta od 15120, pa kada se to sabere sa onih 800x24=19,200 +15,120 =34320 ili 290€. Čisto sumnjam da će A55 u ovoj godini toliko pasti sa cenom.
 
Jel se za kupovinu preko operatera traži neka potvrda o zaposlenosti, primanjima itd?
 
Ne treba ništa, nikakva potvrda o primanjima, ako uzimaš na rate gledaju kreditni biro za skupe telefone, ali i to može da prodje jer traže 3-6 meseci pretplata+rata unapred (najrigorozniji je yettel koji tako traži)
 
Možda je razlog pada cene najavljeni S24FE, baš me zanima kako će se pozicionirati cenovno u odnosu na A55 i naravno kako su rešili ekran da li su bazeli izraženi kao na A55 ili su ipak svedeni na neku razumnu meru, jedva čekam objavu i prve fotografije S24FE modela.
 
Tesko da ce biti bolje sa bazelima, ne smeju da smanje da ne ugroze s seriju.
Za A55- izgleda da verzije sa 128gb koriste ufs 2.x, a sa 256gb ufs 3.x, sad koliko je tacno ne mogu da proverim.
 
Kako vam se cini video snjimak 4k? Da li ima onih microstutter-a pri kretanju ili je dobro stabilizovan?
 
Nije losa baterija s obzirom da je jos uvek u fazi ucenja. A bilo je i dosta igranja ( wild rift, gta3, gta vice city i gta san andreas, mau king, slagalica i lora). Ovo je podatak iz digital wellbeing, dok u battery pokazuje 8h27min soc.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240504_174749_Digital Wellbeing.jpg
    Screenshot_20240504_174749_Digital Wellbeing.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 43
Pa onda je dobro, jer sistem na 15% upozorava na bateriju. Možda iskoristim akciju u A1 i zamenim A52S, mada on i dalje dobro radi. Jedino što je završio sa nadogradnjom sistema, mada i to nije nešto straobalno loše.
Jel si primetio neko zagrevanje telefona u radu (boljka A54)?
 
Poslednja izmena:
Imao sam i a52s, a53, a54 i sad a55. Malo je reci da sam zadovoljan. Sve sto meni treba radi bez ikakvih problema. Cak mogu da primetim da mi je wifi signal bolji u odnosu na a54. U garazi sad imam pun signal dok sam ranije u najboljem slucaju imao 2 crte. Uzeo sam onu svetlo plavu verziju 8/256. Najlepsa mi je iako je nakon otkutnjavanja odmah legla crna maska na njega.
 
Imao sam i a52s, a53, a54 i sad a55. Malo je reci da sam zadovoljan. Sve sto meni treba radi bez ikakvih problema. Cak mogu da primetim da mi je wifi signal bolji u odnosu na a54. U garazi sad imam pun signal dok sam ranije u najboljem slucaju imao 2 crte. Uzeo sam onu svetlo plavu verziju 8/256. Najlepsa mi je iako je nakon otkutnjavanja odmah legla crna maska na njega.
Nabavi providnu masku, šteta da kvariš tako lepu boju sa crnom maskom. I meni se najviše svidja ta boja, Ice blue.
 
Za sada ne. Oko dva sata igranja Wild rifta na 120hz i max detaljima, nije se zagrejao. Sad sam ga stavio na punjac i tek tek je mlak. Uzeo sam i originalni samsungov punjac 25w. Sasvim solidno puni, nisam ljubitelj onih super brzih punjaca. Evo pre par minuta sam stavio da se puni i vec je na 42%
 
Za sada ne. Oko dva sata igranja Wild rifta na 120hz i max detaljima, nije se zagrejao. Sad sam ga stavio na punjac i tek tek je mlak. Uzeo sam i originalni samsungov punjac 25w. Sasvim solidno puni, nisam ljubitelj onih super brzih punjaca. Evo pre par minuta sam stavio da se puni i vec je na 42%
I ja imam taj punjač za A52S, pored originalnog od 15W koji sam dobio uz telefon. Bar pola sata brže ga napuni.
 
Za sada ne. Oko dva sata igranja Wild rifta na 120hz i max detaljima, nije se zagrejao. Sad sam ga stavio na punjac i tek tek je mlak. Uzeo sam i originalni samsungov punjac 25w. Sasvim solidno puni, nisam ljubitelj onih super brzih punjaca. Evo pre par minuta sam stavio da se puni i vec je na 42%
Gde si kupio orginalni punjač od 25W ?
 
Uz galaxy a24 se dobije taj 25w punjač,koristim ga na s23:) Tako da ga prvo pokusajte napuniti sa original kablom i nekim od 7A punjača sa jeftinijih Samsung telefona.
 
Vrh Dno