Šta je novo?

Samsung Galaxy A52 (5G)

Pozdrav,
Jedno pitanje. U programima ne vidim da ih ima mnogo instalirano ali kada odem u settings, pa u programi, vidim da je Samsung instalirao milion nekih (njegovih).
Šta brisati i da li će to dovesti do problema sa radom?
 
Ne mozes ih brisati ali programe koji ne bi trebalo da ti prouzrokuju problem mozes da onemogucis (disable) iz samog androida. Odes na propertis applikacije i tamo imas disable.
Ima Win program, zove sa ADBControl (il tako nesto, nisam sad pri laptopu). S njim mozes da obrises, disablujes koji god program hoces. On ima i listu programa koje je ok obrisati. Mada, obavezno pravi backup i proveri sta brise.
 
Kakava je kamera telefona A52s (obicni wide senzor, ne zanima me ultrawide i macro) u poredjenju sa Pixel 3 obzirom da mi je to prethodni telefon?
 
Imam jedan problem sa A52s..
Kupljen u novembru u mts-u, i sve je OK sa telefonom osim sto se desava da se sve notifikacije utisaju, znaci poruke stizu na vreme, nema kasnjenja... telefon zavibrira upali ekran i pokaze notifikaciju ali nema zvuka. To tako bude dan-dva i onda se vrati u normalu. Stizu poruke sa zvukom, tako radi neko vreme, ne cackam nista u podesavanjima i onda opet posle nekog vremena krenu da stizu poruke bez zvuka.
Mnogo pocinje da mi smeta to, a niko ne zna da mi resi problem. Azuriran tel na zadnju zakrpu, aplikacije azurirane.
Jel se desava jos nekom to? Ima li neko resenje za to? hvala :)
 
Imam jedan problem sa A52s..
Kupljen u novembru u mts-u, i sve je OK sa telefonom osim sto se desava da se sve notifikacije utisaju, znaci poruke stizu na vreme, nema kasnjenja... telefon zavibrira upali ekran i pokaze notifikaciju ali nema zvuka. To tako bude dan-dva i onda se vrati u normalu. Stizu poruke sa zvukom, tako radi neko vreme, ne cackam nista u podesavanjima i onda opet posle nekog vremena krenu da stizu poruke bez zvuka.
Mnogo pocinje da mi smeta to, a niko ne zna da mi resi problem. Azuriran tel na zadnju zakrpu, aplikacije azurirane.
Jel se desava jos nekom to? Ima li neko resenje za to? hvala :)
Znas kako se kaze: kad pokusas sve i nece, resetujes ga i cekas ishod.
 
Sačekaj još neko da se javi sa nekim predlogom možda iz iskustva pa ako ništa, čekaj novi update 🍀
 
Kad vidim kakve su sve probleme poceli ljudi da prijavljuju, uopste mi nije zao sto ga nisam kupio kada se pojavio.
 
Da čuknem u drvo, ja sa mojim A52s nemam nikakvih problema. Sad još da dočekam OneUI 4, pa da vidim šta su sve ubacili od onoga što sam video na jutjubu. Trebalo bi da je poboljšan AOD da se pali samo kad ima neka notifikacija, a da ne moram da ga držim non stop uključenog, a i da ubace opciju da se baterija puni samo do 85 posto, da ne bi degradirala i još neke sitne optimizacije.
 
Kad vidim kakve su sve probleme poceli ljudi da prijavljuju, uopste mi nije zao sto ga nisam kupio kada se pojavio.
Nisam primetio niti jedan problem, moguće je da su to random problemi ali evo već godinu dana ga koristim i prezadovoljan sam sa A52. Da mogu uzeo bih A52s ali ne dodaje mi se ta razlika tako da neka još godinu dve pa ćemo videti. Mislim da si pogrešio što nisi uzeo telefon je extra u svakom segmentu.
 
Jel citas ti ovu temu? Vrati malo objave u nazad. I govorimo o A52s.
 
Da nisi promasio temu? Mozda se nisi razbudio, rano je jutro. 😆
Salu na stranu, telefon je top. Sem lajsne koja mi krcka kad pritisnem na odredjeno mjesto, nema mane. Imao sam i s21, 11 pro max pa mi 11 tako da znam sta pricam.
 
Da nisi promasio temu? Mozda se nisi razbudio, rano je jutro. 😆
Salu na stranu, telefon je top. Sem lajsne koja mi krcka kad pritisnem na odredjeno mjesto, nema mane. Imao sam i s21, 11 pro max pa mi 11 tako da znam sta pricam.
Nisam ja ni rekao da je telefon los, nemoj pogresno da me shvatis. A sto se tice lajsne koja krcka, mozda se to nekome svidja, meni licno ne.
 
Ma ne svidja se ni meni ali nije to problem da ne bih uzeo ovaj uredjaj. Razmislio bih da li da kupim, dal ce mi to smetati. U masku ide svaki, skoro 99% vremena pa mi i ne smeta. Svako ne opravdavam ovim to i ne "zmirim" na taj problem ali svakako nije to problem da, sto ti rece, da ti drago sto nisi kupio.
 
Nisam ja ni rekao da je telefon los, nemoj pogresno da me shvatis. A sto se tice lajsne koja krcka, mozda se to nekome svidja, meni licno ne.
U odnosu na teme o drugim telefonima, na ovoj temi se baš malo ljudi javljalo sa problemima. Obiđi malo druge teme o telefonima, pa ćeš videti kako izgleda kukanje. Na Xiaomi podforum bolje da ne ulaziš.
 
U odnosu na teme o drugim telefonima, na ovoj temi se baš malo ljudi javljalo sa problemima. Obiđi malo druge teme o telefonima, pa ćeš videti kako izgleda kukanje. Na Xiaomi podforum bolje da ne ulaziš.
Na Xiaomi ( i slicne kineske) forume nisam ni ulazio, ali verujem ti na rec. Licno imam Samsung, i mislim da daje najbolje korisnicko iskustvo, u odnosu na ostale proizvodjace.
 
A52s ima 120Hz osvezavanje ekrana a koliko znam A52 90Hz. A52s ima i mnooogo bolji procesor. To nije mala razlika!
Kuciste, kamera i baterija iste.
 
Uporedivsi drugov a52 sa mojim a52s nisam primetio tu razliku u Hz i procesoru.
Da ok, to je dozivljaj ali objektivno postoji znacajna razlika.
Ni ja ne vidim razliku izmedju zeninog A72 (isti procesor kao i A52) i mog A52s. Ali to je samo zato jer koristimo app koji su jos daleko u dometu procesora na A72. Razlika ce se videti u zahtevnijim app, multitaskingu, stucanju kad otvara jacu app itd. i u tome koliko dugo ce fon biti aktuelan, tj., kako ce se nositi kasnije sa novijim aplikacijama i android verzijama.
Sto se ekrana tice def. vidim razliku izmedju 120 i 90Hz. Pre neki dan sam uzeo njen fon da podesim nesto i pitao sam je sto je prebacila ekran na 60hz (mislio sam da je zbog baterije). Ispostavilo se da nije, da je i dalje na 90Hz, nego mi je tako delovalo jer sam navikao na 120Hz na A52s.
 
Naravno da znam koje su razlike između modela, govorio sam o svom ličnom utisku moja je greška što nisam bio precizniji, da ta razlika između modela nije tolika da bih plaćao više. Govorio sam generalno o modelu kao zaokruženoj celini. I dalje mislim da je A52, A52s odlična kupovina u poređenju sa ostalim modelima iz iste klase.
 
Pozdrav svima!

Planiram već neko vreme da kupim A52s i možda je sada prava prilika pošto ovi iz prodavnice na G... trenutno daju neki popust od 5k za Samsung telefone.
E sad, buni me to što na njihovom sajtu postoje modeli: SAMSUNG GALAXY A52S 128GB NE DS I SAMSUNG GALAXY A52S 128GB DS... Naime malo sam ispratio recenzije za sve A52 modele i znam da postoje verzije sa procesorima Sd 720, Sd 750 i Sd 778G.

Ja želim da kupim A52s sa Sd 778G.
I mislio sam da je kod svih njih grafika Adreno 642L, ali na sajtu G... za A52s stoji Adreno 619.

Pa sam hteo da vas pitam da li postoji više varijanti ili je ovo njihova greška?
 
A buraz, kad si već toliko istraživao, kako se nisi setio da izguglaš oznake jednog i drugog modela i video bi da su to isti telefoni, samo su sa NE označili modele u nekim bojama koje nisu bile dostupne od starta.
 
Jesam guglao, ali moram priznati površno. Nije mi važno ako je samo boja u pitanju. Ali me ipak zbunjuje taj Adreno 619, jer nisam nigde video/čuo da se on spominje.
Običan A52 ima valjda Adreno 618.
Moguće da je ovo 619 neka vrsta zamenskog imena za 642L, moguće je da su iz G... pogrešili, a moguće je samo da ja nisam "pazio na času"...
Ako neko ipak zna nešto više neka pomogne.
 
Poslednja izmena:
Pa ja ti lepo rekoh, imaš na sajtu oznaku jednog modela, oznaku drugog modela, ubaciš ih u google pretragu, nađeš na Samsungovom sajtu jedan i drugi model, pa uporedi. Ili idi direkt na Samsung sajt pa tamo u pretrazi kucaj oznaku jednog i drugog modela, to ti je još kraći put.
 
Ma druže, hvala tebi na trudu u svakom slučaju. Ali teško da možeš da "pomogneš" na taj način kad misliš da je neko debil.

Naravno da sam gledao na Samsungovom sajtu (na kom se to uopšte ne pominje i postoji samo jedna verzija A52s). Mada je bila Samsung Srbija verzija.
I naravno da znam da proguglam.
Pogledaću detaljnije malo kasnije.
Pozdrav
 
Ja mislim da je to toliko nebitno na mobilnom telefonu, ovom. Da je neki ultra, giga ili mega najbolji model pa onda.
Adreno 619 vs Adreno 642L, totalno nebitno meni a mislim i 95% korisnika ovog uredjaja.
Kad je mene zainteresovao, samo sam obratio paznju koji je procesor, da nije neki eksinos mrtvi i to je to.
Ova grafika, ovaj senzor kamere, blabla, toliko je nebitno vecini.
Mozda tebi jeste, stvarno nemam pojma sta ces raditi na njemu da ti od toga zavisi koji model da uzmes, ali mislim da su razlike minimalne u radu.
Edit: A52 Adreno 618
A52 5G Adreno 619
A52s 5G Adreno 642L
Izvor: Gsmarena.
 
Vrh Dno