Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl

A hoce li biti nesto od novih misija ? Jel se menja prica ? Ili je sve klasika, samo bolja grafika i zvuk ?
 
@starac
U pravu si, na te teksture sam slučajno naleteo dok sam guglo slike za desktop, S.T.A.L.K.E.R. Clar Sky Reload je u pitanju, u svakom slučaju me oduvalo!
P.S. Klip za alfa mod ću pogledati večeras, nadam se, kad dođem kući pa ću reći utiske, you tube mi na čobilnom štuca, užas jedan!Ali ipak 10 Gb mod, pa to je nova igra.
 
Ako misliš na Narodnu Soljnaku , ona ne menja glavnu priči iz SoC, odnosno njen glavni tok.Što se tiče novih misija , toga ima za izvoz.Dovoljno je da kažem da vanila SoC ima 18 mapa a Soljanka ima 36.Čisto sumnjam da je iko može preći za 200 sati aktivnog igranja.Mod je jako težek za igru čak i na naj slabijoj težini.Rađen je na bazi AMK moda a on je takav.
Lost Alpha je kako rekoh već, nova igra a ne mod.Potupuno nova priča.Priča prati Streloka od njegovog dolaska u Zonu i okupljanje njegove grupe (Fang, Ghost, Doktor,...).Znači, priča se dešava, hronološki, pre Clear Sky.Deteli i dalja razrada priče su još uvek tajna što je i razumljivo.Lost Alpha je naj manje grafički mod iako grafiku radi Sky4CE, lik koji je uradio čuveni SkyGRAPHICS MOD.Generalno, na modu Lost Alpha, odnosno novom addon-u za S.T.A.L.K.E.R. radi ekipa iskusnih modera koji su tom "zanatu" već odavno i imaju izuzetno zapažene radove.To nisu samozvani "Artisti" kao onaj samozvanac Pavel sa njegovim Complete serijalom modova koji su u suštini , kopilacije tuđih radova.Starac će verovatno dodati na ovo,jako loše kompilacije.
 
Nemoj mi na starca:) Evo pogledo sam oba klipa, Narodnaya Solyanka mi izgleda donosi prvenstveno novi spektar mapa, a malo manje grafičko okruženje, možda grešim? Dok je Lost Alpha potpuno novi nastavak, kao da upotpuni prazninu do izlaska S.T.A.L.K.E.R.A. dvojke, tek toliko da se fanovi ne olade. Interesantan mi onaj deo sa kompom, gledaš slike.., pitam se može li se promeniti desktop ili da iščeprkaš neku njavu? :hump: :d
P.S. eno na X Hamsteru ceo snimak golupčića kod beogradske arene preko 18 minuta traje.:d
 
Poslednja izmena:
Ako misliš na Narodnu Soljnaku , ona ne menja glavnu priči iz SoC, odnosno njen glavni tok.Što se tiče novih misija , toga ima za izvoz.Dovoljno je da kažem da vanila SoC ima 18 mapa a Soljanka ima 36.Čisto sumnjam da je iko može preći za 200 sati aktivnog igranja.Mod je jako težek za igru čak i na naj slabijoj težini.Rađen je na bazi AMK moda a on je takav.
Lost Alpha je kako rekoh već, nova igra a ne mod.Potupuno nova priča.Priča prati Streloka od njegovog dolaska u Zonu i okupljanje njegove grupe (Fang, Ghost, Doktor,...).Znači, priča se dešava, hronološki, pre Clear Sky.Deteli i dalja razrada priče su još uvek tajna što je i razumljivo.Lost Alpha je naj manje grafički mod iako grafiku radi Sky4CE, lik koji je uradio čuveni SkyGRAPHICS MOD.Generalno, na modu Lost Alpha, odnosno novom addon-u za S.T.A.L.K.E.R. radi ekipa iskusnih modera koji su tom "zanatu" već odavno i imaju izuzetno zapažene radove.To nisu samozvani "Artisti" kao onaj samozvanac Pavel sa njegovim Complete serijalom modova koji su u suštini , kopilacije tuđih radova.Starac će verovatno dodati na ovo,jako loše kompilacije.

Da, Soljanka je vrlo, vrlo teska! Ja sam morao da smanjujem tezinu u config fajlovima, jer drugacije ne ide. Ali u Soljanki su ogroman problem ucitavanja snimljenih pozicija koja umeju da potraju i do 4 minuta kod mene(naravno na static lightning, na dynamic je fps zakucan na jednocifren broj). Tako da kad te iz jednog hica ubiju nekoliko puta zaredom... Sto se tice LA tu me je, pored ostalog, potpuno kupila mapa Pripjata, mislim da bolje od toga tesko da moze!
 
ima li naznaka kada ce LA da izadje? Hoce li biti stand alone obzirom da je kao nova igra?
 
ima li naznaka kada ce LA da izadje? Hoce li biti stand alone obzirom da je kao nova igra?
Koliko sam razume dez0dora, Lost ALpha će samo da bi se instalirao zahtevati već instaliran SoC a kasnije radi nezavisno od original igre i da se ona može i deinstalirati.Nešto slično kao prva "narodna" verzija CoP (ruska).Za nju je ptrebalo da imaš već instalirano bilo koji od prva da Stalkera a posle su mogli biti deinstalirani.
Što se tiče datuma izlaska, dez0dor još uvek odgovara ovako "no release date yet. its still "tbd".
 
Došo sam do samog kraja igre i vidim da bi trebao da razgovaram sa nekim vodičem, odem ti ja do njega i pitam ga, gde je strelokov doktor, on neće da mi kaže već nešto okvirno kod agrokop istraživačkog centra i sad imam zadatak da pronađem tajno skrovište strelokovog doktora, da li iko zna gde je?
 
Meni ne radi ovaj link, ali sam uspeo da otvorim deo linka i koliko sam shvatio strelokov doktor je pod zemljom, jel da, tamo gde sam našao i fleš drajv?
PS vrlo dobar sajt ali ga treba izbegavati, nema smisla videti fore pa nastaviti igrati.;)
 
Poslednja izmena:
stvarno ne radi link, juce je radio
evo slika, Agroprom podzemlje
 

Prilozi

  • streloks_room.jpg
    streloks_room.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 126
Aa pa da pretpostavio sam, sišo sam ja, pobio bandite i kreno dalje pa iskočiše 2 krvopije, j.bi ga, ja se usro pa pobego, pa luto okolo sve ne želim da prihvatim da moram tuda, ali kad se nešto mora i nije teško. Hvala
 
Poslednja izmena:
ss_Đorđe_04-05-11_19-27-03_(l06_rostok).jpg ss_Đorđe_04-09-11_21-19-57_(l06_rostok).jpg ss_Đorđe_04-19-11_18-23-21_(l11_pripyat).jpg
Samo kad sam uspeo da uperim pištolj u ovog levata! :smoke:
 

Prilozi

  • ss_Đorđe_04-03-11_17-03-08_(l04_darkvalley).jpg
    ss_Đorđe_04-03-11_17-03-08_(l04_darkvalley).jpg
    347.9 KB · Pregleda: 72
  • ss_Đorđe_04-09-11_19-17-20_(l08_yantar).jpg
    ss_Đorđe_04-09-11_19-17-20_(l08_yantar).jpg
    257.1 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Pronašao sam sedište Monolita, sve ih pobio, i kad uđem u prostoriju gde im je onaj hologram okružen plavim svetlima, vrata se zamnom zatvore i ne mogu da izađem, prosto ne znam šta da radim dalje.
P.S. Puko mi je net pa ne mogu sliku da pošaljem vać pišem sa moba.
 
Pucaj u svjetla.
 
Da, u koja, plava ili bela? Probaću belu
 
Poslednja izmena:
U plava koliko se ja secam.
 
Jeste u plava, hvala vam.
 
Pomagajte S.T.A.L.K.E.R.i!

Evo upravo igram poručnika Priobi, opalim čuvanje i izađem iz igre, obavim moj redovn 3K (klonja, komp, kuhinja) ritual, pokrenem Last save i dobijem ovo

bag, sliko sam sa čobilnog jer mi kapčur skrin pravi velike slike, preko 5 Mb.JPG

i šta sad ja tu da radim?:crash:
 
Vjerovatno je do moda?

Imas li kakvih novi zakrpa za njega?
 
Nemam, mada ja mislim da je do toga što sam u user.ltx uključio opciju za vožnju kola i transportera, pa je zbog toga postao bagovit. Ništa, probaću sutra kad dodjem sa posla da preinstaliram mod, ne mogu sad, živ sam se smorio! Probaću da vidim da li se pojavio 1.2 mod, mora da je tu rešeno sve.
 
S.T.A.R.A.C.

Evo ovako stvari stoje, video sam da ima samo 1.2 beta Priobi mod ali nisam našao gde da ga skinem, tako da sam našao fix 1.1.3 za 1.0005 verziju. E sad, meni neće da se instalira 1.1.3 fix, raspakujem ga u SoC,game data (što je u stvari Priobi mod) pokrenem igru i u donjem levom uglu mi stoji 1.000x, izađem i raspakujem fix još jednom u glavni direktorijum SoCa i opet ista stvar, da li je to zato što ja imam 1.0006 zakrpu ili radim nešto pogrešno? Sad mi jedino ostaje da reinstaliram igru i da gurnem zakrpe baš do 1.0005, šta mi ti savetuješ?:crash: Što se tiče baga, provalio sam da sam ja dobio već sačuvane neke delove igre uz Priobi mod, tako da kada sam ja hteo u učitam Last save on nije konto šta tačno hoću pa je bagiro, tako da sam bio obrisao sve sejvove i ponovo pokrenuo igru, opalio moj novi sejv, izašao i ponovo pokrenuo taj zadnji sejv i sve je radilo kako treba, za sad.:S:
 
Aha, ok, javim ti sutra utiske.;)
 
U.T.I.S.C.I. v2.

ss_Đorđe_06-25-11_13-28-14_(l01_escape).jpg ss_Đorđe_06-25-11_13-19-43_(l01_escape).jpg ss_Đorđe_06-25-11_13-24-34_(l01_escape).jpg ss_Đorđe_06-25-11_13-20-24_(l01_escape).jpg ss_Đorđe_06-25-11_13-28-31_(l01_escape).jpg
:bottle: :guitar: :wave:
 
Ovo ko da je garden centar a ne Zona :d
 
Bas...ko Botanicka basta, od silnog modovanja preterase, zona bsa ne treba da bude ovakva, men ise ne svidja sad mi lici na Oblivion sa svim onim patchevima
 
LoL koja idila :d

18Rdg.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno