Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Sad sam stavio SoC i complete mod 1.4.4 - poslednju verziju i mod za oruzija...

Stvarno izgleda prelepo, nikad ne bi rekao da je iz 2007 godine, svidja mi se vreca za spavanje i igra zaista lepo radi, imam od 70-120FPS na konfi iz potpisa(svi detqalji na max), e sad jedini problem je Vsync.

Dakle u opcijama u igri stikliram vsync i 60Hz i opet mi fps ide na +60 i slika se "lomi", odradio sam i force vsync za stalker exe iz nvidia control panela i nece...
Monitor mi je LG 22'' 2ms DVI 1680x1050.
Ako neko ima ideju...


@golub, i za Clear Sky ima complete mod? to cu da igram posle SoC :)

P.S. Do nekog marta sledece godine nema "normalnih" naslova sto se tice PC gejminga, tako da cu u slobodno vreme malo da predjem sve sto postoji od stalkera.
Inace stvarno super izgleda a verujem i da je usper igra ovaj SoC, mislio sam da ce mi posle CoP i DX11 grafike izgledati smesno, ali nije.
 
au kretao sam ovaj prvi deo jedno 4-5 puta...nikad mi se nije svideo, sto zbog bagova, sto zbog moje mozda slabe grafike i ostlaog HW-a

Al tek sad kad sam presao CoP, mi je atmosfera i kako ti kazes radijacija usla pod kozu :)
 
Poslednja izmena:
Evo proslo je par meseci od kako sam presao Call of Pripyat i zelim ponovo da odigram ali i da koristim neki mod. Pa me zanima koje preporucujete?
 
Call of Pripyat Reloaded
Starcev: S.C.O.P._Realistic
( Ja sam ih izmesao + absolute_nature_v1.1.... ubice me Starac :d )

improvedsoundfxforcop_1.1

s.t.a.l.k.e.r._copserbian_v.1.0

...pogledaj i Starcev odgovor br. 1234 na str. 83...

***
(Zaboravio sam kako se "mesaju"... ali se secam da mi se svidelo: S.C.O.P._Realistic + "Oruzja i beton" iz Reloaded + absolute_nature_v1.1.... i naravno: improvedsoundfxforcop_1.1 + copserbian_v.1.0 )
 
Poslednja izmena:
Jbt, treba neko da napravi tutorijal za istalaciju svih ovih modova i patcheva. Covek se lako pogubi.
 
Novogodišnji poklon iz GSC Game World
Rešili su da poklone moderima, potpuno funkcionalan SDK za CoP.Koliko sam razumeo, radi bez problema na Windows 7 64 bita, što je inače problem kod SDK za SoC.
Koliko sam razumeo , jezik interfejsa je engleski ali je dokumentacija na ruskom, za sad.
Dokumentacij, tu se verovatno misli na tutorijale u PDF formatu.
Možete ga skinuti odavde:
117955_1.jpg

http://stalker.filefront.com/file/SDK_for_XRay_16;117955
 
Poslednja izmena:
Lepe vesti :)
 
A ima li neki trik da u ovoj igri prorade sva četiri CPU jezgra ili bar dva?
 
LJUDI KONAČNO JE U GAME-S STIGAO ORIGINALNI S.T.A.L.K.E.R. Z.o.v. P.r.i.p.j.a.t.a.!:party::happy:cheers
 
Poslednja izmena:
Sta ce ti iz gejmsa? Pa imao si bundle na steamu, za par evra pre 2 nedelje...
 
Zato šta sam alergičan kad moram da ostavim on-line broj VISA karte.
 
Zbog radi cega ? Ako znas gde kupujes i znas koje sajtove posecujes (cisto da ne fasujes neku zlocu od softvera), kupovina je sigurna, a pogotovo preko steam servisa...
Ali kad je vec tako, ti preplacuj igre ;)
 
Preko preče naokolo bliže.Svi sve preplaćuju-jem.Eno Senka Černobilja košta 499;)Nekad je bolje platiti dinar više nego dinar manje pa da te na kraju košta par desetina hiljada više.
 
Poslednja izmena:
Cena u gejmsu za COP je 1499 RSD
Mene su obe igre izasle :

S.T.A.L.K.E.R. CoP + SoC
4,99 EUR

Subtotal
4,99 EUR
Tax
0,00 EUR
Shipping
0,00 EUR

Total
4,99 EUR

Pritom, nije me kostalo par desetina hiljada vishe, vec oko 533 kinti, obe igre...
E sad, ako ne verujes sebi i tvom bivstvovanju na world wide webu, jbga, placaj vise u gejmsu (Pritom, Branko, vlasnik games-a je moj prijatelj, i nikada nisam kupio igru kod njega, cak ni kad mi spusti cenu) ;)
 
Vidi ga,ja kažem da kupovinom on-line može da te košta više desetina hiljada,ne znači da hoće,jer svuda ostavljaš broj VISA karte.Slažem se da je preko Pare i drugih jeftinije.Mada si isto tako mogo da kupiš sa zvaničnog sajta S.T.A.L.K.E.R.A.;)
 
Kupljeno preko steama, ne znam kog pare... Sumnjam da za 500 kinti mogu to da kupim preko zvanicnog sajta... Ovu prepisku zavrsavam sa, kraljuuu ;) :)
 
Šališ se-Steam je u prevodu PARA.(ono što se dimi kad ti čorba ključa,mislim nema veze za domaćom valutom)
 
lol, kraljuuu :D
 
S.C.O.P.: Realistic, 1680x1050, DX10.1, max settings, 4xMSAA, HQ TSAA, 16xAF, sa ovim user.ltx vrijednostima:

ph_iterations 50
r2_dof -1.250000,2.000000,200.000000
r2_dof_enable on
r2_dof_sky 200.
r2_ssa_lod_a 96.
r2_ssa_lod_b 32.
r2_ssao_blur on
r2_ssao_hbao on
r2_ssao_mode hbao
r2_sun_details on
r2_sun_far 180.
r2_sun_lumscale_hemi 0.85
r2_sun_near 30.
r2_sun_quality st_opt_extreme
r2em 2.2
r3_dynamic_wet_surfaces_far 100.
r3_dynamic_wet_surfaces_near 70.
r3_msaa 4x
r3_msaa_alphatest st_opt_atest_msaa_dx10_1
r3_use_dx10_1 on
r__dtex_range 175.
rs_skeleton_update 128
rs_v_sync on
 

Prilozi

  • cop-scop3tdbf.jpg
    cop-scop3tdbf.jpg
    645.1 KB · Pregleda: 419
  • cop-scop4agr1.jpg
    cop-scop4agr1.jpg
    596.2 KB · Pregleda: 407
  • cop-scop6vcou.jpg
    cop-scop6vcou.jpg
    424.6 KB · Pregleda: 409
  • cop-scop7vd0f.jpg
    cop-scop7vd0f.jpg
    725.5 KB · Pregleda: 430
  • cop-scop8bfa8.jpg
    cop-scop8bfa8.jpg
    655.9 KB · Pregleda: 457
Poslednja izmena:
.....
 

Prilozi

  • cop-scop9cfmi.jpg
    cop-scop9cfmi.jpg
    679.1 KB · Pregleda: 432
  • cop-scop12qf3b.jpg
    cop-scop12qf3b.jpg
    554.2 KB · Pregleda: 479
  • cop-scop23hhv.jpg
    cop-scop23hhv.jpg
    669.4 KB · Pregleda: 396
  • cop-scop53g2x.jpg
    cop-scop53g2x.jpg
    735 KB · Pregleda: 433
  • cop-scopjfk5.jpg
    cop-scopjfk5.jpg
    503.9 KB · Pregleda: 406
Ti starac baš imaš elana i ideja.A što ti fino nebi uradio neku tako igru i klepio dobru lovu.;)U svakom slučaju hvala ti 100x.:wave:
 
Ti starac baš imaš elana i ideja.A što ti fino nebi uradio neku tako igru i klepio dobru lovu.;)U svakom slučaju hvala ti 100x.:wave:

Bilo je i to u planu.

Ogranicavajuci faktor je lova. Ali da se to i pokrenulo, vjerovatno bi bilo sukoba interesa, jer mene kes na zanima. Radio bih to iz ljubavi.

Ali mozda bi se malo i taktiziralo :)
 
Taman nabavim Z.o.v. P. siti ekspres donese al nikog nema kući,baš sam sreće.Podiću ga sutra,mmm.
 
DSC00204.JPG ponosni vlasnik. E sad imam i problem kada stavim da radi u DX10 igra mi se otvara na četvrt ekrana i neće nikako pun ekran dok u DX9 hoće ali slika je loša, jako mi mutna. Šta da radim?
 
Poslednja izmena:
Da znam, otvori mi se kao kada otvoriš aplikaciju, eto tolike mi je veličine. Da li je moguće zato što nemam DXSDK instaliran pa ne konta DX10 mod ili da ga reinstaliram, možda instalacija nije dobro legla. P.S. Nemate pojma kako je do jaja izaći napolje po ovom kijametu i skinuti sneg sa satelitske,brr.
 
Poslednja izmena:
Alt+<enter dok si u igri i trebalo bi da prbaci.
 
Nazad
Vrh Dno