Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. — Clear Sky

Stavi zadnji patch i Sky Reclamation Project. Imas link gore za SRP.
 
Da li moze neka preporuka za graficku kartu za staklera? Nesto u klasi ~100 eur, pozeljno da ne trosi suvise :D
 
Ne pratim cijene grafickih vec dugo, pa ti tu ne mogu pomoci.

I za CS obavezno kupi Nvidia kartu. Starije igre i AMD drajveri ne idu zajedno.
Kod mene CS radi jako lose.
 
:( a bas sam mislio neki 6770 ili 6850 da uzmem.... nista mi se ne svidja od Nvidije.
 
Uzmi jacu... kad odigras Clear Sky - preci ces na CoP... a on je dosta zahtevniji.

Meni je na Nvidia 275 Clear Sky odlicno radio... ali ne i CoP.
Sa ATI 5870 je poleteo:D
 
Znaci radi i Radeon? :)
 
CoP radi itekako...
CS bi morao, manje je zahtevan generalno... davno je bila 2008.
(nisam probao na ATI-ju)
 
CoP i kod mene radi odlicno. Ali CS jako lose. CS mi je bolje radio sa GTX 280.

Oblivion recimo takodjer radi jako lose sa 5850.

Stvar drajvera.
 
Iskreno, meni se CoP i ne svidja toliko :|.... nekako je dosadan, jeste graficki napredniji, ali SoC mogu da igram stalno, .... pa doobroo, mozda Nvidija u dogledno vreme izbaci neki Kepler za male novce :D
 
Je li bas mora biti Kepler?

Ovo je moje iskustvo sa CS-om i AMD drajverima. A kod mene su sve tri igre instalirane skoro uvijek, tako da znam kako sta radi.

Jednostavno CS radi lose. I ne samo on od ovih starijih igara.
 
Kazu da Kepleri ne trose struju, jos i vracaju nazad :) ... nesto u poslednje vreme stedim struju, a i ne volim da me masina greje preko leta.

Gigabyte GV-R677D5-1GD VGA PCI-E 1024MB GDDR5 ATI Radeon HD6770, Core 775 MHz, Mem 4 GHz, DVI, HDMI, DisplayPort, DX11 90
eVGA 01G-P3-1557-KR VGA PCI-E 1024MB GDDR5 GeForce GTX550Ti, SuperClocked, Core 981 MHz, Mem 4514 MHz, 2xDVI, HDMI 1.4a, GeForce with CUDA 105
Gigabyte GV-R775OC-1GI VGA PCI-E 1024MB GDDR5 ATI Radeon HD7750, Core 880 MHz, Mem 4.5 GHz, DVI, HDMI, DX11 100
Gainward GTX550TI-1024-DVI-HDMI-GS VGA PCI-E 1024MB GDDR5 GeForce GTX550Ti, Golden Sample, Core 1 GHz, Mem 4400 MHz, DVI, HDMI 1.4a, GeForce with CUDA 110
Gigabyte GV-R685OC-1GD VGA PCI-E 1024MB GDDR5 ATI Radeon HD6850, Core 820 MHz, Mem 4.2 GHz, 2xFan, DVI, HDMI, DX11 130

eo uzeg izbora :D
 
Zasto ne uzmes gtx560?
 
Previse to za mene, a cini mi se da to i trosi vise od 550ti/6850. Pored Stalkera pokrenem jos i Metro2033, tako da ulaganje u nesto jace od ovog sto sam naveo bas i nije opravdano.

Mada, ... ima tu sada i ovih 460tki zaostalih.... "S
 
Poslednja izmena:
Ja imam safir 6850 i sve još uvek leti, čak i Mass effect 2, 3, Deus Ex.. E sad to što Strac priča da mu ne radi kako treba ja ne znam, ja sam imao problem sa modom I work alone, sve drugo šljaka.
Tema već postoji, vidi u šta da kupim od grafičkih karti. Nemoj da te opominjem. :D
 
Uh, pa iz treceg zamalo da ubodes fazon ;)

Nije poenta 'sta da kupim' vec 'sta da kupim za stalker'. Sve ostale igre me apsolutno ne interesuju.
 
Tkodjer ME i DE kod mene rade odlicno.

SoC i CoP ista stvar.

Ali CS ne.
 
Ma pusti, pišem sa moba.
Pa ne znam, neki jači model iz godine CS, možda HD48xx.
 
ima li ista od S.T.A.L.K.E.R. 2?
 
N.E.M.A.2
ja sam sada instalirao stalkera i razocarah se grafikom... kakve crne dobre graficke, setio sam se da sam ja furao ati radeon x1600 kad sam ovo igrao, i islo je ok na nekim low medium podesavanjima...
videcu da montiram neke modove pa mozda budem igrao :)
 
Kod stalkera je srž u atmosferi, okruženju i poruci koju šalje, ne u teksturama.
 
Grafika uopste nije losa, zavisi ko sta trazi. U dizajn i prenosenje stvarnih objekata u digitalnu formu je ulozeno mnogo truda i taj trud se itekako primecuje. Kada bacis pogled sa nekog brezuljka na zonu, imas osecaj da si stvarno tamo, vide se postrojenja u daljini, napusteni vojni i civilni objekti, sruseni mostovi itd. Kolorit isto pogadja u centar i doprinosi mracnoj atmosferi i onom cudnom osecaju u stomaku koji svaki kvalitetan horor izaziva. Istina je da su teksture lose i da nema modernih efekata ali u ovom slucaju sto kaze Djordje to uopste nije bitno.
 
atmosfera je vrx za to skidam kapu... drvece mi je jako lose, to sam video da ima dobar mod...
teksture su mi ok kad sam blizu objekta... kad sam udaljen kao da se zamute (konkretno govorim za landscape texture...) na 5 metara od igraca kao da nema teksture, vec mi sve nekako ima mutnjikavu braonkasu boju... onda jos dodajte ono drvece sto su modele uradili za 5 min. i nabacili teksturice jos brze :D

P.s: teksture nisam ni spomenuo u prvom postu al ajde :D realno su jako mutnjikave

@psaras, mislim da igra ne treba da daje in game concept art screen shotove ulepom izdanju :d :p jako to dobro izgleda na slikama, sto sam i video (dok sam instalirao,malo zagledao po netu) al kad je pokrenuh pff...
 
atmosfera je vrx za to skidam kapu... drvece mi je jako lose, to sam video da ima dobar mod...
teksture su mi ok kad sam blizu objekta... kad sam udaljen kao da se zamute (konkretno govorim za landscape texture...) na 5 metara od igraca kao da nema teksture, vec mi sve nekako ima mutnjikavu braonkasu boju... onda jos dodajte ono drvece sto su modele uradili za 5 min. i nabacili teksturice jos brze :D

P.s: teksture nisam ni spomenuo u prvom postu al ajde :D realno su jako mutnjikave

@psaras, mislim da igra ne treba da daje in game concept art screen shotove ulepom izdanju :d :p jako to dobro izgleda na slikama, sto sam i video (dok sam instalirao,malo zagledao po netu) al kad je pokrenuh pff...

O kojem Stalkeru pricas?
 
E u tom slucaju si u krivu.

Landscape texture nisu uopce mutne. Izgledaju isprano u daljini zbog mip mapa, a i zbog colorita. Ovako ce ih generirati svaki engine.

Drvece izgleda lose, no prije svega zbog malog broja poligona. Najslabija karika su sky texture zbog razvucenosti.

CoP texture su vecinom 1024k i vece. U ostalim igrama ces naci 512k i cak 256k.
 
Daj da mi napravimo neki mod,.... cu premodelujem to drvece dok si rekao "cepanica" :D
 
Nazad
Vrh Dno