Šta je novo?

Revolut beta

Da li ste uspeli da se verifikujete preko naših dokumenata, za taj revolut lite?
 
Prelepo. Još sam kontaktirao support i moram da kažeš da tamo očigledno rade idioti - rekao sam da moram da se verifikujem, 4x su me transferovali i na kraju rekli usluga ne radi u Srbiji.

Je l možeš da šalješ novac na karticu?
 
iskreno ne znam mislim da jos uvek ne radi app kako treba
 
Je l' realno da aplikacija ne podržava slanje para na IBAN/SWIFT nego samo na br. telefona ili email? Ako ostane na tome biće korisno za 1% korisnika
 
Podržava slanje na iban, bez provizije...pričam o full aplikaciji, za lite ne znam
 
Da li se onda preko Revolut lite-a novac može koristiti samo ako se povuče na račun banke?
 
@fadeaway_dunk AirCash sa nasih kartica nema provizije za load? Jednokratno ili?
 
Nema provizije uopšte, stalno dopunjujem...jedino provizija domaće banke za plaćanja ka inostranstvu, ako ima
 
Odgovor od intese:
 

Prilozi

  • Screenshot_20240509-165052.png
    Screenshot_20240509-165052.png
    230.1 KB · Pregleda: 69
Odgovor od intese:
Koju karticu imas?
Revolut ima fore da gleda koja kartica se koristi, i drugacije naplacuje (i za autorizaciju ima necega tu, gledaju tip kartice i neke odbace).



Jel' ima neko jos EU kartice (sem AirCash i N26) i moze da potvrdi da li ima fee kada proda da ide na Add Money na Revolut, a da je vec jednom dodao novac?
 
Koju karticu imas?
Revolut ima fore da gleda koja kartica se koristi, i drugacije naplacuje (i za autorizaciju ima necega tu, gledaju tip kartice i neke odbace).



Jel' ima neko jos EU kartice (sem AirCash i N26) i moze da potvrdi da li ima fee kada proda da ide na Add Money na Revolut, a da je vec jednom dodao novac?
Visa debit, kao što piše da podržavaju iste. Kontaktirao sam ih, oni kažu da nije do njih.
Ali mi je čudno što čim napišeš broj kartice odmah izbaci da nije podržana.
 
Probao danas MasterCard Gold, Visa Inspite debit, Visa Classi debit i Amex Gold i nijedna ne prolazi od Intese. Ajd' za Amex nisam ni očekivao da prođe ali za MC i Visa kartice ostaje enigma zašto ne prolaze.

Doduše, uzevši u obzir koliko je ovo zapravo siromašna ponuda čak i za Lite varijantu, nije da nešto bitno propuštam ovde trenutno.

Zanimljiv detalj - uspeo sam da vežem EUR i USD devizne račune kod Intese sasvim regularno i izgleda da mogu maksimalno 2 devizna računa da se vežu za jedan Revolut nalog pošto mi sada nudi samo opciju da dodam kartice ali ne i bankovne račune.
 
Probao danas MasterCard Gold, Visa Inspite debit, Visa Classi debit i Amex Gold i nijedna ne prolazi od Intese. Ajd' za Amex nisam ni očekivao da prođe ali za MC i Visa kartice ostaje enigma zašto ne prolaze.

Doduše, uzevši u obzir koliko je ovo zapravo siromašna ponuda čak i za Lite varijantu, nije da nešto bitno propuštam ovde trenutno.

Zanimljiv detalj - uspeo sam da vežem EUR i USD devizne račune kod Intese sasvim regularno i izgleda da mogu maksimalno 2 devizna računa da se vežu za jedan Revolut nalog pošto mi sada nudi samo opciju da dodam kartice ali ne i bankovne račune.
Vezao sam ja račun kao, ali probaj da pošalješ nekome pare ili da zahtevaš primanje para, samo ti izbaci "something went wrong".
 
Koju karticu imas?
Revolut ima fore da gleda koja kartica se koristi, i drugacije naplacuje (i za autorizaciju ima necega tu, gledaju tip kartice i neke odbace).



Jel' ima neko jos EU kartice (sem AirCash i N26) i moze da potvrdi da li ima fee kada proda da ide na Add Money na Revolut, a da je vec jednom dodao novac?
Kod EU kartica nema provizije, bar do sada nisu napalacivali
 
OK to je prednost, ali ako ne nude punu uslugu ili bar svoju karticu, ne vidim cemu tolika pomama za Revolutom
cisto sumnjam da ce biti puna usluga mozda ako Ekonomski Tigar ude u EU i Brat Si nas gurne malo
 
Divota :/

Ništa, čekamo onda da se preleže dečije bolesti pa možda i postane upotrebljiv servis kod nas. Ovo za sada je baš kilavo
S ozbirom da smo čekali godinama od najave do log in-a u aplikaciju.... Ne znam šta da kažem i očekujem..
 
My bad.. i n26 i AC racuni su mi business, pa i kartice samim tim! Zato ima fee :(
 
cisto sumnjam da ce biti puna usluga mozda ako Ekonomski Tigar ude u EU i Brat Si nas gurne malo
Heh, s obzirom da nismo u EU ekonomija nam se jos i drzi solidno, cak i bolje od nekih EU zemalja, a i braca Kinezi dosta ulazu pa ce da nas poguraju malo sto kazes :D Ali bez ulaska barem u SEPA, necemo dobiti ovakve usluge lako.

Informacija za ostale - ja sam jedno vreme koristio neku Bitsafe Holandsku kompaniju, dobija se njihov IBAN i Bitsafe MasterCard. Ne znam da li i dalje sljakaju, kartica je istekla krajem prosle godine a nisam obnavljao jer sam resio probleme sa Payoneerom, ali mozda nekome bude korisna informacija.

edit:
Nisu vise Bitsafe, sad su Yoursafe
 
cisto sumnjam da ce biti puna usluga mozda ako Ekonomski Tigar ude u EU i Brat Si nas gurne malo
Nema to nikakve veze sa EU, u pitanju su regulative. Revolut mora da dobije od NBS-a bankarsku licencu, zatim mora da nadje partnersku banku preko koje ce nuditi tekuci racun/IBAN. U Poljskoj su promjenili komplet bankarsku garnituru, sve banke su ih odjebale sad rade preko Aion banke koja je u sustini banka kao i oni. Mi nismo u EU pa nam ne mogu dati IBAN iz Litvanije sto svi dobijaju po difoltu za devize transakcije. Dosta stvari mora da se ispegla kod nas da bi ponudili punu uslugu.
 
Mislim da je tu glavni problem sto NBS boli uvo da bilo sta radi po tom pitanju. Prosto ne idu u korak sa vremenom i tjt.
 
Mislim da je tu glavni problem sto NBS boli uvo da bilo sta radi po tom pitanju. Prosto ne idu u korak sa vremenom i tjt.
Mislim da je veci problem sto strane banke to koce, prvo uzimaju ogromne pare na konto naknada za odrzavanje racuna sto je dzaba u vecini EU zemalja a revolit je dzaba tj ima osnovni racun koji se ne naplacuje. Transalcije iz inostranstva mogu biti dzaba, instant(prenesi) ako ti neko iz instranstva ko isto ima revolit salje. Podrzava slanje na kartice sto je isto instant i dosta jeftinije od swift slanja. Davno bi BiH, Srbija bili u SEPA sistemu da nelo to ne koci. Malo zalazim u politiku a u sustini kod nas je sve politika ;)
 
Srbija nije u SEPA zato što nije u EU/EEA i to je cela filozofija. Nisu ni mnogo uređenije zemlje od Srbije u SEPA prosto zato što su van svih unija na kontinentu, ali očigledno postoje naznake da se i to polako menja pošto EU kapira da je ipak bolje da neke zemlje "od spolja" pusti u interni platni promet jer je to čist win-win za obe strane. Nema potrebe za bilo kakvim teorijama zavere, tako su i 2004. pričali da strane banke koče PayPal da dođe u SRB pa evo ga PP već godinama živ i zdrav.

Revolut će proširiti paletu usluga kada bude procenio da ovde mogu da se zarade neke ozbiljnije pare. Kao fintech ne moraju da traže dozvolu NBSa za bilo šta osim što imaju obavezu da se prijave kao institucija elektronskog novca iz inostranstva u kom slučaju će biti dodati na NBS spisak i to je to. Videti Zakon o platnim uslugama za detalje, koga interesuje.
 
Prvi put čujem da neki servis mora da bude na nekom app store-u da bi bio legalan u nekoj zemlji. To je isključivo poslovna odluka te kompanije pošto ni u jednom zakonu ne piše da je bilo koja platna institucija dužna da uopšte ima nekakvu aplikaciju negde.

Ako neka banka drnda za povlačenje para na devizni račun, to je do internih procedura te banke. Ja povlačim na devizni račun uplate relativno često i do sada sam imao tačno 0 problema u Intesi. Povlačio sam i kao fizičko i kao pravno lice (DOO).
 
Vrh Dno