Šta je novo?

Revolut beta

Moze lii neko ko ima otvoren Revolit lite u Srbiji reci da li je nalog RS ili ide preko litvanske banke kao i za vecini zamalja EU?
 
Zdravo drugari,
posle pet dana proučavanja čini mi se kao da znam manje nego kad sam krenuo. Prijavio sam se na revolut ali sam samo primio mejl da sam na listi čekanja.
Elem, žena zarađuje neku sitnu lovu na Paypal, nagomilala je 400, 500 eur i sad kuka kako to ne može da koristi, a neće da šalje sama sebi na račun zbog poreza.
Kapiram da je Revolut rešenje, da uzme karticu, pošalje lovu s Pejpala tamo i onda troši ovde sa te kartice.
Pošto postoji lista čekanja, pitanje je da li postoji alternativa za trošenje love s Pejpala, bilo čijom karticom, a da se lova ne šalje na račun u RS.
Slobodno sve ispravite ako ima grešaka u gore navedenim koracima...

edit: nije nužna fizička kartica, može i apple pay ili google pay...
 
Kakva kartica :oops: to moze samo sa EU papirima ili vizom iz EU nece proci verifikaciju
 
Zdravo drugari,
posle pet dana proučavanja čini mi se kao da znam manje nego kad sam krenuo. Prijavio sam se na revolut ali sam samo primio mejl da sam na listi čekanja.
Elem, žena zarađuje neku sitnu lovu na Paypal, nagomilala je 400, 500 eur i sad kuka kako to ne može da koristi, a neće da šalje sama sebi na račun zbog poreza.
Kapiram da je Revolut rešenje, da uzme karticu, pošalje lovu s Pejpala tamo i onda troši ovde sa te kartice.
Pošto postoji lista čekanja, pitanje je da li postoji alternativa za trošenje love s Pejpala, bilo čijom karticom, a da se lova ne šalje na račun u RS.
Slobodno sve ispravite ako ima grešaka u gore navedenim koracima...

edit: nije nužna fizička kartica, može i apple pay ili google pay...
Posalje nekome ko moze prebaciti pare na svoju karticu, posle toga se posalje na racun u Srbiji ili WU.

Revolut svake godine trazi potvrdu poreskog broja drzave na koju se racun odnosi, cisto kao info.
 
Ne može ni na Payoneer, Wise računi su takođe na crnoj listi, verovatno je isto za Revolut i N26. Tromesečno ima pravo do 103296 dinara (≠880€) u protivvrednosti na dan povlačenja (ako je card currency postavila na USD, računa u EUR po Visa exchange rate) i ako je zdravstveno osigurana po drugom osnovu (kao zaposlena, pp poslova, naknade nsz, paušala, samostalni umetnik, itd) ne plaća doprinose za zdravstveno.
 
hvala.
au, ja sam mislio da će uzimanje love s pejpala biti jednostavnije...
 
Bolje neka plati doprinose za zdravstveno tih oko 4000 na 3 meseca, nego što bi isto dala za povlačenje na US bankovni račun pa opet proviziju te platne institucije i eventualno upotrebom kartice.
 
Moze i to, kupi nesto preko PP umesto ovde (ili posle proda ovde).
 
Zdravo drugari,
posle pet dana proučavanja čini mi se kao da znam manje nego kad sam krenuo. Prijavio sam se na revolut ali sam samo primio mejl da sam na listi čekanja.
Elem, žena zarađuje neku sitnu lovu na Paypal, nagomilala je 400, 500 eur i sad kuka kako to ne može da koristi, a neće da šalje sama sebi na račun zbog poreza.
Kapiram da je Revolut rešenje, da uzme karticu, pošalje lovu s Pejpala tamo i onda troši ovde sa te kartice.
Pošto postoji lista čekanja, pitanje je da li postoji alternativa za trošenje love s Pejpala, bilo čijom karticom, a da se lova ne šalje na račun u RS.
Slobodno sve ispravite ako ima grešaka u gore navedenim koracima...

edit: nije nužna fizička kartica, može i apple pay ili google pay...
S obzirom da je paypal verifikovala nema sta da se plasi povlacenja na racun. Oni koji bi videli te pare na domacem racunu, vec ih vide na pp. U ostalom, porez na tako mali iznos nije ni 50e.
 
Zdravo drugari,
posle pet dana proučavanja čini mi se kao da znam manje nego kad sam krenuo. Prijavio sam se na revolut ali sam samo primio mejl da sam na listi čekanja.
Elem, žena zarađuje neku sitnu lovu na Paypal, nagomilala je 400, 500 eur i sad kuka kako to ne može da koristi, a neće da šalje sama sebi na račun zbog poreza.
Kapiram da je Revolut rešenje, da uzme karticu, pošalje lovu s Pejpala tamo i onda troši ovde sa te kartice.
Pošto postoji lista čekanja, pitanje je da li postoji alternativa za trošenje love s Pejpala, bilo čijom karticom, a da se lova ne šalje na račun u RS.
Slobodno sve ispravite ako ima grešaka u gore navedenim koracima...

edit: nije nužna fizička kartica, može i apple pay ili google pay...
Imaš pp
 
Jel radi otvaranje racuna ili i dalje jok?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240407-084502.png
    Screenshot_20240407-084502.png
    254.7 KB · Pregleda: 110
Jos ne.
 

Prilozi

  • IMG_2830.jpeg
    IMG_2830.jpeg
    57.8 KB · Pregleda: 87

Prilozi

  • Screenshot_20240408-114511.png
    Screenshot_20240408-114511.png
    243.9 KB · Pregleda: 63
U Bosnu izgleda stiže potpuna usluga. Da li mi imamo kakve šanse?

Nakon Aircasha i Love, zainteresiranost za licenciranje u BiH iskazao i Revolut.

Jedna od vodećih fintech kompanija Revolut iskazala je zainteresiranost za dobivanje licence za izdavanje elektronskog novca, kao i uslugu izdavanja platnih kartica, a na temelju nedavno usvojenog Zakona o elektronskom novcu Republike Srpske.

Iz Agencije za bankarstvo su izjavili da su od poznatih fintech tvrtki zaprimili upite o licenciranju, među kojima su Aircash, Lova i Revolut. Zakon na snagu stupa u lipnju, a Agencija namjerava izdati prve licence već početkom jeseni, izjavili su iz Agencije. Kompanije licencirane od strane Agencije za bankarstvo Republike Srpske imaju pravo poslovati i na području Federacije Bosne i Hercegovine te Distrikta Brčko, to jest, licenca je važeća na državnoj razini.
 
cisto sumnjam da je potpuna usluga pre bih rekao da je revolut lite ali ok jel od kad je Bosna u EU ?
Neka je i Lite, i to je nesto. U svakom slucaju stize i AirCash koji ce uskoro nuditi IBAN ako ne bude Revolut nudio tu uslugu. Nije Bosna u EU.
 
Neka je i Lite, i to je nesto. U svakom slucaju stize i AirCash koji ce uskoro nuditi IBAN ako ne bude Revolut nudio tu uslugu. Nije Bosna u EU.
znam ja vec imam AirCash ^^ sta znam nije lose dobra je ideja
 
cisto sumnjam da je potpuna usluga pre bih rekao da je revolut lite ali ok jel od kad je Bosna u EU ?
Članstvo u EU nije preduslov za potpunu uslugu Revoluta. Nije Svajcarska u EU, Brazil, Japan, Singapur itd. Za potpunu uslugu bitno je da dobiješ licencu u državi, a kako bi dobili licencu bitno je da zakon države dopusta takvo šta.
 
Ja mislim da svi ti fintech servisi cekaju da a pay zvanicno dodje u BiH pa ce onda i to ici. Revolut bez a pay-a je polovicno rjesenje po meni
 
Ja mislim da svi ti fintech servisi cekaju da a pay zvanicno dodje u BiH pa ce onda i to ici. Revolut bez a pay-a je polovicno rjesenje po meni
Moguće. Mada, Revolut je doneo Apple Pay u Hrvatsku jer su kartice izdate van hrvatske pa svakako nisu mogli spreciti korisnike da koriste AP u Hr promenom lokacije na mobitelu.

Takvo šta bi se možda moglo desiti u BiH i sa Aircashom. Sve kartice imaju HR BIN, tako da kad usluga postane zvanicno dostupna u BiH, ne znam kako će spreciti ljude da samo promene region telefona na HR i dodaju karticu. 😅
 
tesko, air cash je vec dostupan u BiH
 
tesko, air cash je vec dostupan u BiH
Kako dostupan? Pa neki dan je bio članak da tek ove godine dolazi u BiH (pa posle i u Srbiju).

Ove godine ćemo korisnicima u BiH ponuditi Aircash Mastercard karticu koja će biti izvrsna za sigurnu i jednostavnu online kupovinu, ali i za kontrolu troškova. Karticu će biti moguće nadopunjavati s tekućih računa, karticama i gotovinom, te jednostavno njome upravljati putem Aircash mobilne aplikacije, izjavio je Hrvoje Ćosić.
 
probaj se registrovati ^^
 
probaj se registrovati ^^
Činjenica da je registracija moguća ne znaci da je usluga zvanično i dostupna. Da li imaju BAM valutu? Nemaju. Imaće kad dobiju licencu, a izgleda da se za to pripremaju jer je karticu već moguće kupiti u BiH.
 
Činjenica da je registracija moguća ne znaci da je usluga zvanično i dostupna. Da li imaju BAM valutu? Nemaju. Imaće kad dobiju licencu, a izgleda da se za to pripremaju jer je karticu već moguće kupiti u BiH.
nemaju imaju euro pa znam da moze da se reg da da moze preko one kladionice wwin valjda se tako zove
 
Nazad
Vrh Dno