Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

Imam problem sa karticom ati gainward 4870 1gb, posto nece da prebaci frekvenciju u 3d (konkrektno u krizi) tako da klok gpu-a radi kao u 2d modu (500 mhz) umesto 750 i ne moze da se igra,masina iz potpisa,najnoviji drajveri 9.10, winxp sp3.Do juce sve radilo normalno... Jel ima neko resenje ? :S:
 
OK, problem resen reinstalacijom CCC-a... kakva $$^$%^$#@$^%
 
Evo i ja da se ukljucim :D
Konacno se vratih na ATI, kupovinom polovne PALIT 2600pro SONIC GDDR3 kartice :D (meni sasvim dosta)
Pri instalaciji drajvera sa dobijenog diska uz kartica, nakon 10min BSOD i VPU Recovery...
Uninstal tih drajvera, i snimanje 9.3 serije sa CCC, i odjednom nema problema :D
Cak je i kuler prestao da tandrce pri paljenju kompa :D
 
Moram i ja da kazem koju. Do skoro sam se patio sa HD3870 DDR4 koja je stalno pravila problema kod butovanja (nikad nije moglo iz prve). Sumnjao sam na moju DFI P45, sta vise, bio sam siguran da ploca pravi probleme. Interesantno je bilo da kad ubodem grafu u donji PCI-Ex slot, sve je radilo normalno, ali u x8 modu. Neka iskusna faca sa DFI foruma mi je preporucila da promenim napajanje i uzmem PC P&C 750W, jer DFI plocama je jako bitna 5Vsb grana koja treba da ima minimum 3A. Nadjoh CM napajanje sa 3,5A, ali osta sve po starom. Tek kad mi se u rukama slucajno nasla nV9600GT, i kad je namontirah u kuciste, problemi nestadose kao rukom odneti! Jest da je slika mrtva i bledunjava, ali to uvek primetim kad predjem na nVidiju. E, zato je juce stigla GGB 4850 1G Silent, jer ATI je ATI,:smoke: pa cemo da testiramo...
 
E, oces snjurac! Nece da moze! Sad vec mogu da kazem: DFI DK P45 T2RS ne voli ATI kartice! I sa ovom 4850 ista boot situacija kao i sa 3870. Razocaran sam. Volim ATI kartice zbog njihovog kvaliteta slike, kontrasta, zasicenosti i bogatstva boja... Sad samo jos da odlucim koje ce od ovo dvoje u oglase, i to verovatno nece biti ATI. Ali opet, ovaj DFI tera moj proc. na 4GHz...:S:
 
Nije jedina ploca koja ce da tera taj tvoj proc na 4GhZ ;).
Tako da je odgovor ocigledan :D
 
Imao sam problem sa sapphire 4850 512mb dualslot..krenula da baca artifakte u 3d-u

Imala vazecu garanciju kod Alti-a, odnesem je ja u sredu proslu 11. i u petak mi konstatuju kao so sam i ocekivao "pukla" memara...kazu bice zamena u ponedeljak samoda stigne iz centralnog magacina u Cacku...

Zovem danas u oko 15h..kazu stigla zamena...

Dolazim ja kazem ko sam i sto sam doshao...meni lik u ruke daje novu neotpakovanu 4890 1GB DDR5...

ovu http://www.powercolor.com/au/products_features.asp?ProductID=5942

ja zabezeknut pitam treba ja nesto da doplatim? on kaze da je to o trosku firme, nema na stanju ni 4850, ni 4870...

Karta je necujna do 50% vent-a, 940/1100 sam je stavio odma, dalej nisam ishao, to cu sutra...ledena je, 44C idle, 82C MAX na furmark testu stabilnosi u 1680x1050...a u Dragon Age-u sve na max 1680x1050 oko 67C, drugu igru nemam na kompu trenutno...
 
Playboy, tu sam karticu uzeo HD4890 PowerColor, vrh, je.
Ekstra radi, dosta je tiha, i naravno fensy izgleda. :)

A inache, PowerColor ne pravi neshto lepe grafichke kartice, a ova im je izuzetak "valjda"....
 
kako nemam onu opciju u rivatuneru za klokovanje? verzija je 2.24 drajveri su 9.10 win7 x64

Inace karta je mnogo tiha i hladna.

Koliko si je platio ako nije tajna?
 
I ja sam prodavac kompjuterske opreme, pa zato... :)

Ati catalyst daje mesta za overclock solidno, mislim da nema potrebe za riva tuner (moje mishljenje, ne uzimaj ga za ozbiljno).
 
Nisam pogledao koju karticu imas ali ako imas 4770 onda ovo sredjuje stvar:

1. Otvorite Rivatuner.cfg file u Notepad-u
2. Nadite [GPU_1002] deo i liniju: “RV770 = 9440h-9443h,944Ch”
3. Dodajte: “94B3h” u opisu i snimite .cfg file.
4. Enjoy!
 
Poslednja izmena:
Ukakilo me : )

Hvala za rivu.

Drzim je na 940/1100 necu da je mucim vishe : )
 
Ljudi jel neko zna u cemu je fora

kad gledam neki stream video na netu (youtube, google video) u full screen-u samo se zacrni monitor i moram restart kompa ne znam u cemu je fora

pomagajte izludjuje me
 
Jel postoji nacin da se resi memory leak kada se koristi opengl na ATI-jevim karticama novije generacije, konkretno 4870? Ovaj problem se javlja sa svim Catalyst drajverima posle verzije 9.6 - tako da sam primoran da ne updejtujem drajvere za graficku ako hocu da sve radi sa opengl-om.
 
- BSOD (pucanje fajla ati2dvag.dll, ati3duag.dll,...)
- Zakucavanje u igrama (zamrzavanje slike, restart, gasenje i paljenje monitora uz odmrzavanje igre)
- Crn ekran nakon instalacije drajvera pri ulasku u Windows (Stand by, No Signal)

Crn ekran nakon instalacije drajvera pri ulasku u Windows (Stand by, No Signal)

Resio sam smanjivanjem frekfencije osvezavanja na 59Hz
 
Poslednja izmena od urednika:
LJudi imam problem sa mojom 4870 ili s drajverima,naime od prelaska na 9.11 drajvere imam problem s GT Legends igricom naime kad udjen na Nordschlafe stazu(jedino se na njoj to desava,poveca je i najzahtevnija) desava mi se da mi se slika ukoci,zvuk se i dlaje cuje i onda na tren se pojavi crni ekran i rekao bi odma za njim crno bele kockice i vrati se u igru(nekad se to desi nakon prve krivine a nekad nakon skoro celog kruga),ostale igre rade ok->Dirt2,Cod5,cak sam je testirao sa furmarkom 1.75 pustio test 10min i problema nije bilo.Vracanjem na 9.10 problem je ostao...
 
Poslednja izmena:
LJudi imam problem sa mojom 4870 ili s drajverima,naime od prelaska na 9.11 drajvere imam problem s GT Legends igricom naime kad udjen na Nordschlafe stazu(jedino se na njoj to desava,poveca je i najzahtevnija) desava mi se da mi se slika ukoci,zvuk se i dlaje cuje i onda na tren se pojavi crni ekran i rekao bi odma za njim crno bele kockice i vrati se u igru(nekad se to desi nakon prve krivine a nekad nakon skoro celog kruga),ostale igre rade ok->Dirt2,Cod5,cak sam je testirao sa furmarkom 1.75 pustio test 10min i problema nije bilo.Vracanjem na 9.10 problem je ostao...

Ne mogu da editujem pa cu citirati,problem resen,graficka se malo greje vise nego sto bi trebalo analogija sledeca utakao 4850 radi extra vratio 4870 radi extra ,zatvorio stranicu od kucista pocinju problemi.

Kuciste je extra provetreno ali unutrsnja temp skace za 6' kad se zatvori,zanimljjivo je da se ovo desava samo u gtl-u pri nekih 60' za gpu i 72' za mem dok pri istim temperaturama furmark,dirt2 i cod5 rade normalno.

Leti nemam taj problem jer palim klimu (def.),a zimi imam caleta koji navrce grejanje pa je u stanu ko u africi (a tad ne palim klimu) tako da je problem poceo da se ispoljava od kad je kreno da navrce grejanje (samo sto mi to nije padalo na pamet):smash:
 
Poslednja izmena:
Ajd sad recite mi kako da sredim TV...Radilo sve sjajno do pre neko vreme.Instalirao sam Win7 i od tad ne mogu da dobijem celu sliku na TV-u....dobijam samo rezoluciju sa monitora.Probao sam sve meni znano ali netje!Inače drajveri su 9.11....Na TV-u je slika dobra ali skraćena tj. ne razvlači se do kraja...
 
Ajd sad recite mi kako da sredim TV...Radilo sve sjajno do pre neko vreme.Instalirao sam Win7 i od tad ne mogu da dobijem celu sliku na TV-u....dobijam samo rezoluciju sa monitora.Probao sam sve meni znano ali netje!Inače drajveri su 9.11....Na TV-u je slika dobra ali skraćena tj. ne razvlači se do kraja...



Ako je TV plasma nemozes dobiti vecu sliku od 1024x768. Postoji mogucnost putanja slike sa PC samo na TV ili samo na monitor ili da ti slika na TV bude extended desktop. Mozda treba da na TV ukljucis neki zoom ili nesto slicno.
 
Kad je extended razvuče je i naravno ne mogu da koristim tako desktop.A kad postavim bilo koju rezoluciju na TV-u ne daje tu rezoluciju nego konstantno drži sliku na nekoj rez tako da imam crne trake oko ivice ekrana.Zum radi OK ali ne razvlači sliku....
 
Jel postoji nacin da se resi memory leak kada se koristi opengl na ATI-jevim karticama novije generacije, konkretno 4870? Ovaj problem se javlja sa svim Catalyst drajverima posle verzije 9.6 - tako da sam primoran da ne updejtujem drajvere za graficku ako hocu da sve radi sa opengl-om.
Ja imam isti problem ali sa 5770 karticom :(
 
Evo, svi smo svedoci da tehnologija napreduje, poslali smo coveka na Mesec, gledamo filmove u 3D-u, imamo telefone osetljive na dodir...ali ati2dvag.dll problem niko ne moze da resi?! Nije mi jasno da ne mogu da sastavim dva dana da mi se ova greska ne pojavi, i da zbog plavog ekrana moram da resetujem racunar! U 99% slucajeva mi se desava kada mi je neki video fajl otvoren, kada gledam neki film, i onda pozelim da dok je otvoren film otvorim prozor nekog programa koji ves stoji otvoren u taskbaru (npr. Operu) i onda vidim prikazan samo deo Opere, i vec vidim u glavi kako za 10 sekundi izlece plavi ekran sa ati2dvag.dll greskom! Imam najnoviji bios ploce, imam instalirane najnovije drajvere za graficku. Jel postoji resenje ili ne? U Windows 7 takodje pucaju drajveri za graficku vrlo cesto, ali se drugacije manifestuje, ali takodje moram da resetujem racunar, jer se boje pobutaju. Nesto mislim da i ako kupim noviju graficku, da cu da imam isti problem. Nije mi jasno sta gospoda u ATI-u rade osim sto kao na traci izbacuju nove serije falicnih grafickih kartica. Bolje da prskoce jedan mesec, da ne izbace novu seriju, pa da ta serija lici na nesto. Ovako, imamo gomilu poluproizvoda. Izvinite za ovaj izliv besa, ali malo mi je preko glave ovog ATI, a nVidiu nikad nisam voleo. Imao sam dve nVidia grafike, i oba puta sam bio razocaran. Gde je 3dfx kad mi treba? :(
 
"Izvinite za ovaj izliv besa, ali malo mi je preko glave ovog ATI, a nVidiu nikad nisam voleo"

Mozda, ako si dovoljno "hrabar" i imas gde da nabavis, a gejming nije prioritet, da probas sa S3;)

http://www.s3graphics.com/en/index.aspx

Kartice izgledaju "ko rodjene" za 2D i filmove, samo ne verujem da neko ima iskustva iz prve ruke sa njima kod nas, sa ovim novim serijama...bese pre par godina jedna S3 Chrome koja se solidno nosila sa GF6600GT
 
Ni meni stvarno nikada nece biti jasno zasto niko iz ATI-ja ne resava problem sa drajverima!!! Ako sam nekada imao problem na tu temu to je uvek bilo sa grafickim kartama koje "brljave" zbog losih drajvera... Ne znam koliko tesko moze biti da se napise set dobrih ili mozda unificiranih drajvera! Pa nek budu i gigabajt ali samo da rade kako treba... :D Salim se malo ali stvarno smo svi zeljni kvalitetnijih komponenti sa boljim drajverima!
 
Naleteo sam na neobican problem sa starom Club 3D ATI 9200. U racunaru u kom je bila odjednom je pocela da se predstavlja kao ATI rAge Pro a tako nekako ili cak gore je i radila. Nije pomagala ni reinstalacija a kad se pokusa instalacija drajvera instaler javi da hardwer nije podrzan. Ista situacija je i na drugom racunaru samo sto se tu ne pokazuje kao Rage Pro nego uzme neke najosnovnije drajver iz Windowsa. Da li je neko imao slican problem nekada i resio ga ili je kartica crkla?

P.S. Poenta je da je kartica VIVO i da ponekad zatreba video ulaz a dok je radila kako treba zadovoljavala je potrebe za tim bez greske pa bi bilo dobro da moze da se oporavi.
 
Izvinjavam se ako je vec bilo reci o ovome, ali ja imam problem sto mi se pojavljuje crn ekran u sred igre a vent na grafi se zavrti na 100% i nista ne pomaze sem reseta. Totalno je nepredvidljivo kada ce da se desi. Desava se i dok surfujem ili neki put kad bas nista ne radim, a opet neki put mi radi sve normalno 2-3 dana. Trazio sam malo po net-u i nasao da postoji bas dosta postova na ovu temu, ali nigde odgovora. Uglavnom se sve svodi na pretpostavke tipa: updejtuj bios ploce, vrati stare drivere itd. Grafulja je iz potpisa pa ako ima neko nesto da kaze bio bih zahvalan
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno