Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

ljudi pomagajte, imam graficku msi rx 3870 512h-b 256 bit ddr4 oc edition. ranije je kuler radio brze samo kod zahtevnijih igrica, a u zadnjih par nedelja na svakih par minuta ubrzava jer graficka nekim cudom u stanju mirovanja i dok sam na netu kao sada dostize temperaturu od 50 cak i 60 stepeni. na nekim forumima sam procitao da se i kod drugih ljudi isto desava ali koji je razlog to neznam ? moja konfiguracija je u potpisu

Pa da nisu mozda ove vrucine krive za brzinu kulera, krastavac zagreva se vise nego ranije... I kod mene je slicna situacija.:mad:
 
imam ati x1650 pro 256 mb ddr2 verziju i nece da prihvati nijedne drajvere sem one sa CD-a .Probo sma dosta drajvera i omega i oppet nista ,dobijem artefakte cim restartujem komp posle instalacije novih drivera.....


Sta mi je ciniti,ne mogu nijednu igru da igram priustojno samo zbog prastarih drajvera 6.14


i da jel moze neko da stavi link onog atijevog hotfixa za AGP karte jer ne mogu da ga najdme nigde ttj svi linkovi su broken
 
Poslednja izmena:
imam ati x1650 pro 256 mb ddr2 verziju i nece da prihvati nijedne drajvere sem one sa CD-a .Probo sma dosta drajvera i omega i oppet nista ,dobijem artefakte cim restartujem komp posle instalacije novih drivera.....


Sta mi je ciniti,ne mogu nijednu igru da igram priustojno samo zbog prastarih drajvera 6.14


i da jel moze neko da stavi link onog atijevog hotfixa za AGP karte jer ne mogu da ga najdme nigde ttj svi linkovi su broken



tvoja kartica je otisla u vecna lovista
 
tvoja kartica je otisla u vecna lovista

ako pod tim mislis da je na izdisaju :D ,nije nego jednostavno nece da primi nove drajvere zato sto su valjda za PCIe ,a AMD je izbacio AGP hotfix koga nigde nema pa molim nekoga ako ima ili zna link odakle mogu da ga skinem nek da ...
tnx
 
hvala puno ocu,mada sam trazio hotfix 8.1 al svatam tek sad da ga nema jer je izaso ovaj :p
 
Takodje @hibrid ista situacija i kod mene i nije crkla kartica...sve novije drivere sam stavljao i prvi koji radi a da je najnoviji je 7.1 i radi odlicno...javi za taj hotfix da li vredi...
 
yugo nema vajde :D

probao sam i hotfix radjen pomocu drivera 8.4 i opet po restartu artefakti i ovaj 9.6-iako ne podrzava x1650 seriju i prijavljuje mi gresku(zato sto nije radjen drajver za x1k seriju:p)

tako da nema vajde,jedino da probam taj 7.1,ne znam jel ima vajde kad je moj 6.14 a to je blizu
 
Ja sam od catalista od 8 isao unazad i prvi koji je radio je 7,1...a stvarno sam mislio da je neispravna kartica i trazio sam neki fix ali nisam uspeo...inace,nije bilo za mene nego za svaju a zbog takvih a i mnogih drugih SW ati fazona necu nikada uzeti atija ni na poklon...
 
Vidno je treperenje slike tokom reprodukcije filmova i igara. U pitanju je Ati 4770. Kapiram da treba da ukljucim Vsync al nigde ne nalazim tu opciju u Catalyst drajverima. Sta treba da uradim?
 
Poslednja izmena:
Vidno je treperenje slike tokom reprodukcije filmova i igara. U pitanju je Ati 4770. Kapiram da treba da ukljucim Vsync al nigde ne nalazim tu opciju u Catalyst drajverima. Sta treba da uradim?

Vidim imas monitor sa analognim izlazom, sto u kombinaciji sa TV kartom moze da izazove treperenje slike. Ako imas TV kartu povezanu na kablovsku, onda je 99% problem u tome. Iscupaj kabl iz karte, pa pogledaj da li je trperenje nestalo.
 
^
Nemam tv kartu. Treperenje je izrazeno u vidu da se slika sece pri brzim pokretima, znaci ne pulsira slika
 
Poslednja izmena:
Vidi se da si dosta truda ulozio kopajuci po netu , prevodeci tutorijale i copy/paste ovde.
Postupajuci po uputstvu za Ati mobility, obe varijante ne rade na Compaq Nx7010, koji ima Mobility 9200 radeon.
U prvom slucaju ( Safe mode ) , kaze da ne moze da instalira drivere za hardver kojeg nema ? ( Probao u Xp i Visti ).
U drugom slucaju ( Ati Modder ), on kao nesto instalira , ali nema control panela i ne moze da se menja rezolucija ekrana.
 
bio sam malo revnosniji nego inace pri deinstaliranju starih drajvera,
/ umesto driver cleanera, koristio sam driver sweaper /

tako da se pri instaliranju Ati CP , po restartu javlja ona greska
'can not find MOM.implementation file'
reinstalacija Frameworka 1, 2, 3 pa onda 3.5 nie pomogla.

sad koristim obican drajver i ati tray tools.

ima li neko resenje, ili cu morati da reinstaliram windozu ?
 
Imam 4770 i planiram da uzmem plocu sa G31 chipsetom i cpu intel 5200 pa se pitam da li neko pravio slicne kombinacije (ovakva ploca i radeon karta)??
Ne bih da se zeznem...
 
neces se zeznuti jer ti je to dobra kombinacija mada kada si vec uzeo graficko onda umesto g31 uzmi p31
 
Ja sa ATi integrusom HD 3200 imam extra glup bug.
Naime, puno radim u Google Sketch Up-u (koji se oslanja na Open GL). Kada ucitam neku "tesku" scenu i kada pokusam da je selektujem sa desna na levo Sketch Up pukne. Ovo se dogadja samo kada je ukljucena podrska za Open GL i samo kada selektujem scenu sa desna u levo. Ako na primer selektujem sa CRTL+A sve radi ok. Sve drajvere sam probao i na W7 i na Xp-u. Da li neko ima neki savet.
Pozdrav ?
 
Ja sa ATi integrusom HD 3200 imam extra glup bug.
Naime, puno radim u Google Sketch Up-u (koji se oslanja na Open GL). Kada ucitam neku "tesku" scenu i kada pokusam da je selektujem sa desna na levo Sketch Up pukne. Ovo se dogadja samo kada je ukljucena podrska za Open GL i samo kada selektujem scenu sa desna u levo. Ako na primer selektujem sa CRTL+A sve radi ok. Sve drajvere sam probao i na W7 i na Xp-u. Da li neko ima neki savet.
Pozdrav ?

Reseno sa najnovijom verzijom drivera 9.7!!
 
Tema je stara par meseci ali nema veze dacu svoje misljenje ljudima koji imaju probleme sa karticama.
Driveri nemaju veze sa BSOD ili sa zamrzavanjem slike na desktopu ili u igrama, glavni problem moze da bude prvo napajanje pa posle bios, dakle ako ste sigurni da vam je napajanje 100% ispravno ne gine vam flash biosa i kartica mora da radi ako je naravno ispravna.
poz svima i srecno.
 
Evo, nasao sam mesto da izrazim svoje nezadovoljstvo sa ati drajverima.

Imam problem konkretno u PES-u. Konstantno mi se na ekranu nalazi linija, kao da se ekran prelama na pola. I na kraju skapiram o cemu se radi. Radi se o wait for v-sync opciji u pes podesavanjima. Kada je ukljucim nema crte ali sve je ubrzano, kada pusti replay akcije ekran prvo zatamni pa pusti ubrzani replay pa opet zatamni pa pusti igru. Nekada taj prelaz zna i da potraje.

E sad, nesto nisam bio zadovoljan kako mi radi kartica pa sam je malo testirao.
Promenio drajvere od 9.1-9.8
Promenio bios
Stavio 8600GT
Instalirao pes i u xp

Da ne davim mnogo, kao zakljucak je da mi pes sa 8600GT radi mnogo bolje nego sa 3850. Karticu koja ima 4000 poena vise u 3DMark06 ne mogu da nateram da radi bolje od starije kartice.
Takodje mi se desavalo u SF da mi zablokira ekran i da uradi vpu recovery, sto je dosta sredjeno sa 9.7 drajverima ali opet zna da se desi iako mnogo redje.

Eto:)
 
Imam MSI Ati 4850 i u igrici (WoW) mi se zamrzava slika bez razloga,otisao sam na MSI site i skinuo nove drajvere,unistal stare,instal nove i sada pored toga sto mi se i dalje povremeno zamrzava,sada imam jos jedan problem a to je da kada hocu alt tab iz igre moram cekati oko 10-15 sec da bih uopste ista mogao da radim,isto tako je i kada hocu obrnut postupak,tj da udjem posle u igru.
Kartica nije nista oc posto ja to ne znam a i nemam potrebe za tim,a kada pogledam u ati catalist- ati overdrive pokazujem je kostantno oko 35 stepeni
neko resenje za zamrzavanje i taj problem sa alt tab?
 
problem sa grafickom

komp mi se gasio povremeno,i ja pomerim misa on se upali,reinstalirao sam sistem i sad imam sledeci problem:komp zamrzne sliku u radu,onda zacrni sliku i zanekoliko sek.se sve vrati i komp radi normalno,sta je u pitanju.posedujem ATI Radeon 2400 XT,graficku kartu.prijavi mi isto tako neki prozor sa informacijom VPU rekover itd.........
 
Приметио сам један пропуст на 4850 који може бити незгодан и изазивати проблеме. У чему је ствар, од момента када сам купио карту температура је ишла до 80-90 степени, иначе карта има фабрички Залманов кулер. Од старта ми ту нешто није штимало, поготово зато што је то хитпајп кулер који ни у лудилу не би требао да дозволи толико загревање.

Ситуација се погоршала јуче када је STALKER clear sky почео да показује артифакте и да закуцава, пипнем кулер оно пакао, сигурно је напумпао 100 степени.

Проблем, паметњаковићи из Гигабајта су на карту ставили неку пасту која се понашала као изолатор и суперлепак, једва сам откачио кулер са карте, ставио нову пасту од (100 динара по туби :D) и сад су температуре у фурмарку ок 57-60 степени. Раније ми је за десет секунди достизало 95 степени.

Ето па обратите пажњу на то при кад почну да вам куцају игре.
 
Poslednja izmena:
Проблем, паметњаковићи из Гигабајта су на карту ставили неку пасту која се понашала као изолатор и суперлепак, једва сам откачио кулер са карте, ставио нову пасту од (100 динара по туби :D) и сад су температуре у фурмарку ок 57-60 степени. Раније ми је за десет секунди достизало 95 степени.

Reci lepo da si stavio Titan pastu. :D
 
Приметио сам један пропуст на 4850 који може бити незгодан и изазивати проблеме. У чему је ствар, од момента када сам купио карту температура је ишла до 80-90 степени, иначе карта има фабрички Залманов кулер. Од старта ми ту нешто није штимало, поготово зато што је то хитпајп кулер који ни у лудилу не би требао да дозволи толико загревање.

Ситуација се погоршала јуче када је STALKER clear sky почео да показује артифакте и да закуцава, пипнем кулер оно пакао, сигурно је напумпао 100 степени.

Проблем, паметњаковићи из Гигабајта су на карту ставили неку пасту која се понашала као изолатор и суперлепак, једва сам откачио кулер са карте, ставио нову пасту од (100 динара по туби :D) и сад су температуре у фурмарку ок 57-60 степени. Раније ми је за десет секунди достизало 95 степени.

Ето па обратите пажњу на то при кад почну да вам куцају игре.

Isti slucaj i na ASUS 4850TOP koja mi je riknula. Posle nekog vremena pocela da baca random tackice po ekranu. Nisam ni obracao paznju na temperature, ali sam pokusao da skinem Glaciator. Zapeeeeklo brate, jedva sam skinuo. Meni nije pomogla zamena paste :S:

Mozda pomogne Cika Pera, ali on mi daleeeko pa ne znam kako to da organizujem
 
Poslednja izmena:
Isti slucaj i na ASUS 4850TOP koja mi je riknula. Posle nekog vremena pocela da baca random tackice po ekranu. Nisam ni obracao paznju na temperature, ali sam pokusao da skinem Glaciator. Zapeeeeklo brate, jedva sam skinuo. Meni nije pomogla zamena paste :S:

Mozda pomogne Cika Pera, ali on mi daleeeko pa ne znam kako to da organizujem

Klasicno popustanje lemova usled velike temperature. To ti je pregrevanje memorije, GPU ti je skoro sigurno ok jer je on stoka i moze da izdrzi velike temperature. Na zalost, leto je ucinilo svoje pa je disipacija tolote ugrozilo memoriju. Ako imas garanciju reklamiraj, ako ne nadji nekog da ti osvezi lemove samo na memoriji, 50% su sanse da proradi.

Na temu, ne znam kakve probleme imate ali meni 4890 sa svakom igrom radi super osim Crysis-a koji ima poznate probleme od 9.1 verzije drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno