Šta je novo?

Resenje za (skoro) sve ATI probleme (AGP, PCI-E & Mobility)

^

hvala na opsirnom odgovoru,
ovo za dizanje napona mi zvuci zanimljivo,
ali mislim da ce mi trebati neko bolje hladjenje
za sada drzim graficku na 800/920 cisto malo, a ovih dana cu da je cedim.
 
stigla mi danas PowerColor x1650pro 512ddr2 AGP.
imam sve one navedene probleme iz prvog posta,dakle:
-BSOD
-zamrzavanje slike mi se desilo barem jedno 20 puta pri samom ulasku u desktop
-crn ekran nakon ulaska u desktop posle instalacije drajvera.
procitao sam detaljno prvi post i tako cu i postupiti,ali sad sledi glavno pitanje:

koje drajvere treba da skinem i da instaliram za x1650pro?

i da li treba neki hotfix da se skine za ovu graficku,to sam pre citao za neke hotfixove ali nisam siguran za cega sluze,pa ako neko moze da mi malo pojasni za cega su oni i jel uopste trebaju za ovu 1xxxx seriju radeona?

trenutno mi je ubodena radeon 9550 pa sam uspeo da dodjem u kontakt s vama,a sa onom x1650 nema sanse,samo zamrzava slika :(

pomagajte molim vas.
 
hvala ti na ovome,skinucu sve fajlove i sacuvati text za buducu upotrebu.

ali pazi sad ovaj problem:

u obican windows nema sad sanse da udjem,pri samom ulasku obavezno crna slika i nece dalje,probao sam restart sigurno 30 puta,ako ne i vise,i uvek isti slucaj.

udjem ja u safe mode,ali ne mogu da instaliram uopste drajvere,evo da prilozim dve slike da vidite o cemu se radi.

ja nemam pojma odakle da instaliram drajvere,u windows nikako nece da udje,a iz safe moda isto nece.
 

Prilozi

  • greska 1.JPG
    greska 1.JPG
    88.9 KB · Pregleda: 136
  • greska 2.JPG
    greska 2.JPG
    90.6 KB · Pregleda: 117
problem sa sapphire hd3650 dd2 512mb agp

Skoro sam uzeo sapphire hd3650 dd2 512mb agp i bas imam dosta problema sa njom.

glavni problem je sto racunar konstantno zamrzava bilo u klasicnom radu bili u igrama.
E sad bio sam kod ovih sto su mi prodali kartu i reklamirao naravno. Posle par dana su mi dali drugu kartu posto je na predhodnoj vrisnuo neki chip.
ali problem je ostao isti i sa drugom kartom (ponovo blokira)
sa zadnje strane karte ima neki chip(ne znam cemu sluzi) koji tokom rada racunara bude bukvalno usijan. Da li zbog toga blokira racunar i da li postoji neko resenje tip[a staviti dodatni hladnjak na to da se malo rashladi.

Hvala unapred :)
komp koji koristim je:
MB : asus k8n-e
ram : TakeMS TMS1GB164C081403EP 1 GB PC3200 DDR SDRAM
hdd : wd 250 gb s-ata
cd dvd pioneer 215d s-ata
napajanje: OCZ silentxtreme 600W
 
AGP-ovci

Vidim da mi agp-ovci polako izumiremo sve se preslo na pcie. Nema ko ozbiljno da se pozabavi nasim problemom sve su to nagadjanja te uradi ovo te uradi ono, ono sto sam ja postovao na 5-oj strani post 119. stvarno sljaka kod nekih a kod nekih ne. Ono sto sam postovao pilo je vodu kod mene nekih 5 dana i posle ponovo BSOD i zamrzavanje slike itd. itd. itd. Trebala bi da se stavi jedna tema u stick sve o agp-u, da ljudi otvore dusu da kazu koji su problemi ja sam stvarno boljan da resim ovaj problem sa nekompatibilnoscu atija sa amd-om i via chipsetom. Zato bih molio administratora da nama agp-ovcima stickuje jednu tem pod nazivom AGP problemi ili tako nesto. Budite kreativni. za BOJANH e nemoj se ljutiti ali ne volim svima da dajem tel. samo prati moj post i sve ce biti ok i javi kakve rezultate imas dal ti je pomoglo ili nije. Vidim da ti je napajanje slaba tacka ako imas od nekog da pozajmis neko malo jace ali brand napajanje posto tih 350w i nije 350w mislim jeste u cugu ali nije konstantno. Mozda i ono pravi problem ali posto imas iste simptome kao ja probaj ono iz posta. @pera
Probaj i ti ono sto sam postovao p ajavi
 
Poslednja izmena:
ja sam batalio ovu graficku,nemam ja zivaca i vremena da se cimam oko toga,pa sam je stavio na prodaju,ko voli nek izvoli pa nek se zeza s drajverima :)
 
Sve to zavisi, ne verujem da je konkretno problem sa samim cipom. Ipak ima ljudi kojima sve savrseno radi.

Ja apsolutno nisam imao ni 1 problem, sem kada sam preterao sa OCom pa je puko Crysis, i tad je samo on pucao.
Kartica je gainward 4850 1gb GS, drzim je na 730/2050 i nisam imao problem ni sa jednim drajverima, od tipa 8.9, kada sam kupio karticu. Ostale komponente mogu da se vide u moja masina.
 
Imam jako čudan problem:
Secka mi Pro Evolution Soccer i PoP: Sands of Time, dok Grid radi kako treba. Ako pokrenem jedan test u 3d marku i opet pokrenem pes, sve radi kako treba. Koristio sam 9.2 drivere, promenio ih na 8.12 i problem je ostao. Ranije sam igrao pes i nije bilo nikakvih problema. Meni se čini da kartica iz nekog razloga ne podiže taktove kad uđe u pes, jer sam uključivao CCC dok je pes radio u "pozadini" i klokovi su bili 500-750. Ja nemam ideju šta da radim, osim da reinstaliram win opet (što me baš mrzi da radim).

+ Probao sam i sa starijim biosom za ploču, i sve je isto. Takođe, u 3dmarku imam oko 7000 poena u 1280 rezoluciji - s obzirom da imam loš procesor, koliko je to nizak rezultat? Radio sam te testove i ranije, dok su sve igre radile, ali se uopšte ne sećam kakvi su bili rezultati.
 
Rešio sam: bilo je potrebno da čekiram triple buffering u OpenGL settings
 
ATI i TV out

Capio sam Asus Radeon AH3450, pre nedelju dana, i uspeo sam da je nateram da radi, ali tek po formatiranju particije i ciste instalacije Windows XP-a. E sada naisao sam na sledeci problem - ne mogu nikako da nateram da mi prikazuje sliku na TV-u u boji. Koristim S-video -> Scart kabl i on je fenomenalno radio na nVidia FX5200 do pre nedelju dana, ali po ubacivanju Radeona 3450 jednostavno uvek dobijam crno-belu sliku na TV-u. Stavio sam da format slike bude PAL/B i opciju CLONE (da mi istu sliku prikazuje i na monitoru i na TV-u) ali nista. Koliko se secam dok sam imao FX5200 trebalo je da podesim i da mi konektori na TV izlazu bude kompozitni, iako je fizicki bio S-video pa mi je tek onda prikazivao sliku u boji. Da li tako nesto mogu da podesim i na Radeon 3450 kartici i gde?
A da drajveri - instalirao sam one sto dolaze uz karticu - znaci 8.52, ako se ne varam. Da li neko ima ideju kako da nateram da mi prikazuje sliku u boji na TV-u.

p.s. Inace postupak instalacije je bio Windows XP SP2 + WindowsXP-KB900485-v2-x86-ENU.exe + WindowsXP-KB920872-x86-ENU.exe + drajveri za plocu (zaboravih da napomenem da imam VIA-inu plocu i AMD procesor) + AC97 + SATA drajveri + LAN + USB + dot.NET 1.1 + dot.NET 2 + DirectX 9.0c (tacnije skinuto sa microsoft-ovog sajta i nosi oznaku nov2008) i na kraju drajveri za graficku.

Unapred hvala
 
Problem: posle kacenja drugog monitora dolazi do restarta ili gubljenja slike posle random vremena. Kartica je 4850 powercolor.
Resenje: ne samo da se ne sme OC kartica nego ne sme ni da bude cekirano da bude enable Ati Overdrive u CCC. Dosao sam do ovog resenja posle 20+ restarta i isto toliko proba raznih opcija u CCC.

2monitora=>disablujte ati overdrive
 
Imam 1 glup problem ali gubim živce da ga rešim.
U nekim igrama mi treba Wait for VSync.
HW je R3870 a SW 8.12 driver i RivaTuner 2.09.

Kako da ga rešim, tj da Wait for VSync uvek bude uključen?
 
Imam 1 glup problem ali gubim živce da ga rešim.
U nekim igrama mi treba Wait for VSync.
HW je R3870 a SW 8.12 driver i RivaTuner 2.09.

Kako da ga rešim, tj da Wait for VSync uvek bude uključen?

ukljucis u drajverima,
a i uglavnom u svakoj igrici imas da ukljucis.

ides u CCC pa na 3d, pa na all, pa imas skorz dole klizac wait for vertical...

mada meni ta opcija nesto ne radi, ali zato stavim na application specified i ukljucim u igri
i onda radi.
 
Poslednja izmena:
ukljucis u drajverima,
a i uglavnom u svakoj igrici imas da ukljucis.

ides u CCC pa na 3d, pa na all, pa imas skorz dole klizac wait for vertical...

mada meni ta opcija nesto ne radi, ali zato stavim na application specified i ukljucim u igri
i onda radi.

Heh, pa ni meni ne radi ni kad je "ap. spec." ni kad je "always on", a u igri nema da se podesi (PES6)... :(

Mislio sam da li možda može lroz Rivu da se upali na "always on" pošto ovako izgleda da ne reaguje?
 
Poslednja izmena:
Zakucavanje sistema

Bez ikakvog povoda, u nepravilnim vremenskim intervalima, i pod različitim okolnostima dolazi do zamrzavanja sistema. Pri čemu ništa ne pomaže osim restarta. I tako nekoliko puta na dan.
Problem pripisujem grafici (nisam baš sasvim siguran da sam u pravu) jer sam ne verujem da je bi bilo šta drugo moglo biti. Naime Računar je nov (20ak dana) i isporučen je sa Ati HD 4350 512MB (Gigabyte), sa kojim nisam bio zadovljan, da bih je posle par dana menjao za ATI 4370 (opet Gigabyte). Kao i celom zdravom svetu užasno me je iritirao fan sa pomenute pa sam u CCC otključao Ati overdrive kako bi smanjio rpm kulera, i naravno ništa nisam postigao (stvar jednostavno tera svoje). Već sutradan je desilo do pucanja ati2dvag.dll fajla koje je rešeno isključivanjem Ati overdriva. No pre par dana je počelo misteriozno zamrzavanje -> sve samo stane. Nadam se da neko ima predlog rešenja.
Ostatak hardvera: Gigabyte EP45C-DS3R, E5200, 2x1GB 800MHz. Driver je najsvežiji sa ATI-ja (9.3).
Svaki savet dobrodošao.
 
Capio sam Asus Radeon AH3450, pre nedelju dana, i uspeo sam da je nateram da radi, ali tek po formatiranju particije i ciste instalacije Windows XP-a. E sada naisao sam na sledeci problem - ne mogu nikako da nateram da mi prikazuje sliku na TV-u u boji. Koristim S-video -> Scart kabl i on je fenomenalno radio na nVidia FX5200 do pre nedelju dana, ali po ubacivanju Radeona 3450 jednostavno uvek dobijam crno-belu sliku na TV-u. Stavio sam da format slike bude PAL/B i opciju CLONE (da mi istu sliku prikazuje i na monitoru i na TV-u) ali nista. Koliko se secam dok sam imao FX5200 trebalo je da podesim i da mi konektori na TV izlazu bude kompozitni, iako je fizicki bio S-video pa mi je tek onda prikazivao sliku u boji. Da li tako nesto mogu da podesim i na Radeon 3450 kartici i gde?
A da drajveri - instalirao sam one sto dolaze uz karticu - znaci 8.52, ako se ne varam. Da li neko ima ideju kako da nateram da mi prikazuje sliku u boji na TV-u.

p.s. Inace postupak instalacije je bio Windows XP SP2 + WindowsXP-KB900485-v2-x86-ENU.exe + WindowsXP-KB920872-x86-ENU.exe + drajveri za plocu (zaboravih da napomenem da imam VIA-inu plocu i AMD procesor) + AC97 + SATA drajveri + LAN + USB + dot.NET 1.1 + dot.NET 2 + DirectX 9.0c (tacnije skinuto sa microsoft-ovog sajta i nosi oznaku nov2008) i na kraju drajveri za graficku.

Unapred hvala

Imao sam isti problem: ATI 2600Pro na laptopu, priključeno S-Video -> SCART i crno bela slika. Problem je što SCART ne prenosi lepo S-Video signal, odnosno SCART ulaz na TV-u na tim pinovima očekuje Composite video signal, pa se zato dobije crno-bela slika.
Kod S-Video signala imamo luminance i chrominance signale, dok kod Composite video signala imamo samo jedan signal (lošijeg kvaliteta) koji prenosi sliku.
Jedno od rešenja je da direktno zakačiš S-Video na S-Video ulaz na TV-u (pod uslovom da ga TV ima) - tako sam ja povezao kod mene i savršeno radi.

Pozz
 
Bez ikakvog povoda, u nepravilnim vremenskim intervalima, i pod različitim okolnostima dolazi do zamrzavanja sistema. Pri čemu ništa ne pomaže osim restarta. I tako nekoliko puta na dan.
Problem pripisujem grafici (nisam baš sasvim siguran da sam u pravu) jer sam ne verujem da je bi bilo šta drugo moglo biti. Naime Računar je nov (20ak dana) i isporučen je sa Ati HD 4350 512MB (Gigabyte), sa kojim nisam bio zadovljan, da bih je posle par dana menjao za ATI 4370 (opet Gigabyte). Kao i celom zdravom svetu užasno me je iritirao fan sa pomenute pa sam u CCC otključao Ati overdrive kako bi smanjio rpm kulera, i naravno ništa nisam postigao (stvar jednostavno tera svoje). Već sutradan je desilo do pucanja ati2dvag.dll fajla koje je rešeno isključivanjem Ati overdriva. No pre par dana je počelo misteriozno zamrzavanje -> sve samo stane. Nadam se da neko ima predlog rešenja.
Ostatak hardvera: Gigabyte EP45C-DS3R, E5200, 2x1GB 800MHz. Driver je najsvežiji sa ATI-ja (9.3).
Svaki savet dobrodošao.

Deinstaliraj VGA drajvere.

(Ako imaš vremena, deinstaliraj sve drajvere.
Onda prvo instaliraj nanjnoviji DirectX, drajvere za MoBo, grafiku i sve ostalo...)
Instaliraj starije drajvere.
Npr 8.11 ili 8.12.
Obavezno i onaj HDA drajver sa pratećeg diska i ako ne koristiš disable-uj iz Device Managera.

Iiii, kad "sve samo stane", jel ima zvuka (npr u igri ili WinAMP) ili se sve "zaledi"???
 
Deinstaliraj VGA drajvere.

(Ako imaš vremena, deinstaliraj sve drajvere.
Onda prvo instaliraj nanjnoviji DirectX, drajvere za MoBo, grafiku i sve ostalo...)
Instaliraj starije drajvere....
QUOTE]

Hvala na pomoći , ali već sam rešio problem:
@BIOS i 2 novije verzije BIOS-a. Sve radi kako treba.
Hvala još jednom.
 
Evo nekih mojih iskustava sa Sapphire 4850 dual slot karticom: preko DVI porta nikakav signal na monitoru(ni BIOS) na VGA portu radi, CPU stalno opterećen nekih 20-30%, isprobao razne drajvere, instaliran novi operativni sistem (vista). Kad ubacim 8600gt svi problemi nestanu (DVI port radi, CPU 0-1% opterećenje.Power play ne radi- frekvencije su stalno na 625/993.Najviše me nervira opterećenja CPU-a. Konfiguracija iz potpisa.
 
Evo nekih mojih iskustava sa Sapphire 4850 dual slot karticom: preko DVI porta nikakav signal na monitoru(ni BIOS) na VGA portu radi, CPU stalno opterećen nekih 20-30%, isprobao razne drajvere, instaliran novi operativni sistem (vista). Kad ubacim 8600gt svi problemi nestanu (DVI port radi, CPU 0-1% opterećenje.Power play ne radi- frekvencije su stalno na 625/993.Najviše me nervira opterećenja CPU-a. Konfiguracija iz potpisa.

Reklamiraj grafiku.
 
Ljudi ubi me bsod :p
Nova vista 64 instaliratana ploca je biostar ta690g,1gb rama(imam josh 2gb al su u drugom kompu privremeno),a64 3000+,sapphire ati 2600 pro,sata 160gb!

Znaci bsod na svakih 15 min,nekad i pri paljenju racunara,sve drajvere sam pre dizanja sistema najnovije skinuo i za plocu i za graficku,probao sa int grafom sistem radi normalno bez ikakvih problema,ocistio drajvere sa driver cleanerom iz safe moda,instalirao ponovo i isti djavo!Mnogo nervira...

Hoce li pomoci stara verzija drajvera,ili shta vec?
 
Ja lud ne vidim edit :p
Upalim memtest zabode posle 5 sekundi!

Izvadio sve van kompa ocistio od prasine, memoriju zabo u prvi slot (bila u drugom) drajvere ponovo instalirao,uplaio memtest radio sat vremena bez greske!
I za sada bez ikakvih problema radi,skidam 3dmark da upalim sada pa cu da vidim,nadam se da je to to!
 
Krenula da zeza kartica - poslednjih nekoliko dana krenule da padaju igre, pri standardnim clockovima (800/950 za ovu karticu). Koliko sam skapirao, problem je u vishoj rezoluciji nego ranije (1920 naspram 1680) i vecem grejanju. Ochistio sam drajvere, instalirao 9.4 i nishta se nije izmenilo. Danas cu pogledati da nije prashina uletela u cooler, ali plashim se da nije samo to problem. Na default clocku za R4870 (750/900) sve igre rade bez problema.
 
Na 2600pro cim ukljucim komp pojavi mi se uzana crna linija vertikalno uz levu ivicu i cim postavim misa na nju onda se pojavljuje i neka horizontalna linija ali u principu bez boje je samo se menja osvetljenje malo po celoj sirini monitora u toj liniji,posto je kartica dual dvi cim zabodem u drugi port sve je ok!Koristim dvi-vga adapter!
Shta to moze da bude!
Znaci kada ukljucim komp samo promenim dvi izlazi i sve je ok,al smara opet :p
 
Cudan problem:

Dobio sam od jedne propale firme P4 2.8 racunar, ASUS ploca, ASUS ATI Radeon AGP 7000. Nije bio instaliran uopste drajver za graficku i kad krenem sa instalacijom Catalysta nece - kaze da uopste ne prepoznaje da postoji ATI graficka kartica. Gledao sam karticu, ASUS ATI Radeon 7000 64MB memorije.

Racunar mi treba iskljucivo za surf (da bude kao mrezni).

Na racunaru nema nista, samo XP Proffessional i SAP program i Office. Nema virusa, nema nista ostalo instalirano, softver je legalan...

Znaci, nema sanse da se instalira driver - a u properties pise device unknown. Sve sam probao, da skinem to iz device managera, da je izvadim i vratim, sve jovo nanovo i ne vredi... U cemu je fora? Da prepakujem XP?
 
Ako se ne varam, ATI već odavno ne podržava 7000 seriju radeon-a u drajverima. Potraži neke starije drajvere.
 
Postoji najnoviji Catalyst sa podrskom za Radeon 7000...

Ali - resio sam problem :smoke:

VIA CPU to AGP drajver je rikno iz nekog razloga :smash:

Reinstalirao sam i iz cuga je prepozno karticu i radi sve ;)
 
ljudi pomagajte, imam graficku msi rx 3870 512h-b 256 bit ddr4 oc edition. ranije je kuler radio brze samo kod zahtevnijih igrica, a u zadnjih par nedelja na svakih par minuta ubrzava jer graficka nekim cudom u stanju mirovanja i dok sam na netu kao sada dostize temperaturu od 50 cak i 60 stepeni. na nekim forumima sam procitao da se i kod drugih ljudi isto desava ali koji je razlog to neznam ? moja konfiguracija je u potpisu
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno