Šta je novo?

Redmi Note 12/Pro/Pro+

Imali su ali nisu skupili dosta sredstva pa sad samo ko placa mesecno patreon dobija emajl odakle da skida rom. Nema auto nadogradnje.
Moze da se nadje preko telegrama ali nemas update.
 
Imali su ali nisu skupili dosta sredstva pa sad samo ko placa mesecno patreon dobija emajl odakle da skida rom. Nema auto nadogradnje.
Moze da se nadje preko telegrama ali nemas update.
Pa da, skontah sad kad si napisao, nisam nikad obraćao pažnju jer koristim uglavnom snapdragon modele. Baš sam se zagrejao za RN13pro+ ili K70e ali će kontam ipak biti novi poco (k70) baš zbog Xiaomi.eu romova. Muka mi je kad vidim one google-ove dialere i poruke na xiaomi modelima.
 
slična situacija, ili će pasti 14Pro ili K70 Pro 24/1TB, sve zavisi od budžeta
 
Po vama jel bolji Redmi note 12 pro ili Xiaomi 13 lite?
Male razlike su u pitanju...sta bi pre uzeli?
 
Samo zavisi da li preferiraš više Mediatek ili Snapdragon. Ja uvek gađam SD modele tako da bih lično izabrao X13 lite. Inače posedujem RN 12 Pro, ali "Speed" verziju koja, za razliku od "običnog" pro modela, ima Snapdragon procesor.
 
I ja vise volim SD,ali me kopka njegovih samo 4500 baterije...mislim da je to malo
Jos neko?
 
I ja vise volim SD,ali me kopka njegovih samo 4500 baterije...mislim da je to malo
Jos neko?
I mene to zanima vidim da je X 13 lite na dobrom popustu u mi storu ali ja se dvoumim da li njega ili da cekam note 13 pro. Ako si bas zahtevan korisnik onda nemoj 13 lite, ako si prosecan korisnik onda mislim da moze izdrzati do uvece.
 
A to mi za sestru...ona u principu cepa samo instagram,viber i te fore
 
Onda Xiaomi 13 lite, bolje su slike 🤣 Mozda mozes da uzmes u obzir i honor 70 mada je on malo stariji.
 
Ne zaboravi da postoje korisnici koji traže čist android.
Čist android niko ne spori.
To je svojevremeno bio i moj ideal..
Moj komentar se odnosio na nešto sasvim drugo: Problemi sa nekim bazičnim aplikacijama kao što su budilnik, tastatura..Problemi sa pregrevanjem, restartima niotkud..Pa sporadični problemi sa Viber-om
Za sve pobrojano - nije kriv android.
Kriv je softverski tim koji nije taj operativni sistem uklopio sa inače moćnim hardverom.
Da bi sve to bilo uklopljeno kako treba mora se izdvojiti pozamašna cifra..
E, onda uređaj više nije po tim cenama, nego nešto nalik ostalima..
Kucam ovaj poduži konentar sa rn12 pro+5g 256/8 i mogu reći da za razliku od prethodne dve motorole konačno imam potpuni mir i harmoniju. Totalna funkcionalnost na svim poljima. Baterija neiscrpna. Stabilnost - od prvog dana kao tvrđava. Problema - jednostavno nema.
 
Jel držiš zvanični MIUI na njemu? I jel si probao možda taj Mediatek Dimensity sa nekim zahtevnim igrama, emulatorima itd?
 
Naravno. Od igara ponekad odigram Tennis clash i..to je to.
 
Jednostavno, zaboravio sam na nekadašnje frustracije tipa: 'kako da podesim samo da nešto radi', pa da tražim neke third party apps za neke jednostavne funkcionalnosti, pa da upristojim interfejs...
Ukratko, od septembra kada sam uzeo ovaj uređaj preko yettel-a na paket, ne znam za probleme..
Samo vozi..
 
Čist android niko ne spori.
To je svojevremeno bio i moj ideal..
Moj komentar se odnosio na nešto sasvim drugo: Problemi sa nekim bazičnim aplikacijama kao što su budilnik, tastatura..Problemi sa pregrevanjem, restartima niotkud..Pa sporadični problemi sa Viber-om
Za sve pobrojano - nije kriv android.
Kriv je softverski tim koji nije taj operativni sistem uklopio sa inače moćnim hardverom.
Da bi sve to bilo uklopljeno kako treba mora se izdvojiti pozamašna cifra..
E, onda uređaj više nije po tim cenama, nego nešto nalik ostalima..
Kucam ovaj poduži konentar sa rn12 pro+5g 256/8 i mogu reći da za razliku od prethodne dve motorole konačno imam potpuni mir i harmoniju. Totalna funkcionalnost na svim poljima. Baterija neiscrpna. Stabilnost - od prvog dana kao tvrđava. Problema - jednostavno nema.
Sa 13T jurimo wifi signal po kući, a i dalje mi ne radi pretraživanje imenika po početnom slovu.
Sve ti ovo pišem sa edge 20 pro.
I moj komentar nema veze sa klot androidom, kao ni tvoj.
 
Sa 13T jurimo wifi signal po kući, a i dalje mi ne radi pretraživanje imenika po početnom slovu.
Sve ti ovo pišem sa edge 20 pro.
I moj komentar nema veze sa klot androidom, kao ni tvoj.
Za 13T ne mogu reći ništa iz prve ruke. Ukoliko je uzet na paket to je jedno a, ukoliko je uzet u maloprodaji ili u mi storu - to otvara more pitanja i dilema..
Sve svoje xiaomi uređaje (rn10pro, rn12pro+5g) uzeo sam u yettelu na paket.
 
kupio sam zeni telefon note 12 pro 4g, da promeni konacno, jer je koristila samsung, i imam problem sto za sve iskacu jbn. reklame, tipa hoce da cuje zvono da podesi, mora da saceka reklamu, koja uleti od 30 sekundi ili slicno, probao sam svasta ali nisam uspeo, i kada namesti DND, na viberu su i dalje notifikacije ukljucene, i to me nervira, cackao sam svasta....ali ne mogu da namestim. A za reklame sam gasio, deaktivirao svasta nesto i dalje ne pomaze...
 
Možda da se promeni region na neku zemlju u EU? Ja dok sam imao Xiaomi sam uglavnom podešavao region na Švajcarsku, Međutim pošto nije dugo dobijao update promenio sam na Poljsku.

Reklama nije bilo-ili barem ne u tom obimu.
 
kupio sam zeni telefon note 12 pro 4g, da promeni konacno, jer je koristila samsung, i imam problem sto za sve iskacu jbn. reklame, tipa hoce da cuje zvono da podesi, mora da saceka reklamu, koja uleti od 30 sekundi ili slicno, probao sam svasta ali nisam uspeo, i kada namesti DND, na viberu su i dalje notifikacije ukljucene, i to me nervira, cackao sam svasta....ali ne mogu da namestim. A za reklame sam gasio, deaktivirao svasta nesto i dalje ne pomaze...
@bogata_sirotinja je lepo objasnio šta treba uraditi:
Post in thread 'Redmi Note 12/Pro/Pro+' https://forum.benchmark.rs/threads/redmi-note-12-pro-pro.488984/post-7048584
 
ko ima problem sa reklamama, a iz nekog razloga nema mogućnosti da instalira X.EU ROM, neka proba AdGuard apk, blokira sve žive reklame i trakere pa bi verovatno odradio posao i u samom OS-u
 
kupio sam zeni telefon note 12 pro 4g, da promeni konacno, jer je koristila samsung, i imam problem sto za sve iskacu jbn. reklame, tipa hoce da cuje zvono da podesi, mora da saceka reklamu, koja uleti od 30 sekundi ili slicno, probao sam svasta ali nisam uspeo, i kada namesti DND, na viberu su i dalje notifikacije ukljucene, i to me nervira, cackao sam svasta....ali ne mogu da namestim. A za reklame sam gasio, deaktivirao svasta nesto i dalje ne pomaze...
Takođe, postoji jedno korisno rešenje za izbegavanje nenamernog otključavanja telefona.
Thread 'Fingerprint unlock recognition - method press' https://forum.benchmark.rs/threads/fingerprint-unlock-recognition-method-press.493722/
Ovo spašava sve one koji se navikavaju na Redmi telefone..
 
Da li imaju problema sa proksimiti senzorom tj da li se pali ekran kod razgovora?
 
Ja nemam iskreno.
Jedino zadnji put,ako slučajno pritisnem prekid veze par puta, pozove nekog posle prekida poziva. To jako nervira,isto mi radio x3 pro
 
Da li imaju problema sa proksimiti senzorom tj da li se pali ekran kod razgovora?
Imam telefon od septembra i nema problema.
Nema uopšte potrebe da se koriste oni stari trikovi kao kod rn10 pro..
Pričam sa telefonom pridržavajući ramenom uz uho dok su mi ruke zauzete i nema paljenja ekrana..
To što ja imam već formiranu naviku da gasim ekran po uspostavi poziva je nešto drugo.
Eh da, i na ovom redmiju fukcioniše onaj isti 'štos' sa podešavanjem fingerprint senzora..😀 :
"press"
https://forum.benchmark.rs/threads/...k recognition - method-,press,-Thread starter
 
Pošto se izgleda RN13 PRO neće isplatiti, gledam sada RN12 PRO 5G i RN12 PRO +.

Ima li išta sem kamere što je bolje na + modelu u odnosu na obični Pro? Razlika je nekih 70 evra za istu memorijsku konfiguraciju pa mi broj piksela na papiru i ne vrijedi baš toliko.
 

Klip je malo zastareo što se razlike u ceni tiče međutim, bitne su neke fine razlike između ova dva modela.
Dakle, neke tehničke razlike koje nekome mogu biti nebitne, a nekome presudne za krajnji izbor..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno