Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Onda možda i postoji, ali je retka onda. Sorry za lošu info.
 
Pozdrav ljudi, uzeo sam Note 10 Pro ali nisam ni obraćao pažnju da je Indijska verzija. Možete li mi reći koja je razlika imeđu ove i globalne verzije (osim punjača) i imam li potrebe da mjenjam telefon?
 
Pozdrav ljudi, uzeo sam Note 10 Pro ali nisam ni obraćao pažnju da je Indijska verzija. Možete li mi reći koja je razlika imeđu ove i globalne verzije (osim punjača) i imam li potrebe da mjenjam telefon?
Sistem ima više bloat-a, nema sve 4G bendove za naše mreže, ekran je Super Amoled (Globalni je samo Amoled) i nema Nfc. Takođe ako je običan indijski Redmi Note 10 Pro kamera ti je 64mp a ako je Note 10 Pro Max onda je kamera 108mp.
 
Hvala na odgovoru, možeš li mi pojasniti ovo oko bloat-a i 4g bendova? I imam li potrebu mjenjati ga ako mi npr ne znači NFC? Inače Pro Max je u pitanju. Hvala još jednom
 
Hvala na odgovoru, možeš li mi pojasniti ovo oko bloat-a i 4g bendova? I imam li potrebu mjenjati ga ako mi npr ne znači NFC? Inače Pro Max je u pitanju. Hvala još jednom
Ne podržava Band 20 koji je jedan od najvažninih u Evropi ali na sreću kod nas se takođe koristi i Band 3 tako da radiće ti 4G ali ne znam koliko stabilno. Npr ja imam Mi 5 koji isto ima samo 4G Band 3 i uglavnom nisam imao problema u Beogradu. A što se sistema tiče deinstaliraš nepotrebne aplikacije.
 
Band 20 se koristi za ređe naseljena područja i da pokriju otvoreni prostor. I ja sam koristio Mi5s bez band 20 i isto uglavnom nije bilo problema po Beogradu, ali npr. u Zvezdarskoj šumi nikad nisam imao 4g signal, a drugi telefoni su imali.
 
Ja kad god da sam bio u zvezdarskoj šumi, nisam znao ni gde mi je telefon...
 
Od jutros mi ne radi YT aplikacija, prosto neverovatno. Nikad mi se ovo nije desilo, ne radi orginalni ni YT vanced. Izlazi mi ova greska, zna li neko resenje za ovo da ga ne vracam na fabricka?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-13-09-52-50-979_com.vanced.android.youtube.jpg
    Screenshot_2021-11-13-09-52-50-979_com.vanced.android.youtube.jpg
    33.3 KB · Pregleda: 47
Aha, radi na telefonu inkognito(nisam ni znao da YT ima inkognito mode)
 
Ma meni su debili suspendovali nalog na YT, ne radi ni na TV-u, kompu, telefonu... nemam pojma sta je po sredi, ne secam se kad sam poslednji put kacio neki snimak tamo a i komentarisanje se ne secam iskreno da sam nekog uvredio mada i to se ne secam kad sam bacio neki komentar poslednji put?!
Ima li neko ideju sta da radim sad, kako kontaktirati google u vezi ove zavrzlame?
 
Jedno pitanje: gde u setingsu da nadjem opciju da mi ne isključuje mobilni internet kad uključim navigaciju? Stalno mi isključi mobilni internet kad uključim navigaciju. U pitanju je A1 mreža iRedmi note 10 pro.

Inače kad se već javljam, da kažem da i dalje nisam imao nijedan problem prilikom razgovora telefonom. Sve radi savršeno.
 
Imam utisak da mi se baterija brze prazni, dan izgura do 7-8 h maks (5)posto,zahtjevniji sma korisnik ali takav slucaj nije bio kad sam ga kupio.
Zna li neko sta da se uradi a da ss poboljsa?
 
@idibre, to je zato sto ga punis a baterija se jos nije ispraznila. Sad sacekaj da padne na 20%, pa kad se napuni 100% sacekaj jos 10 minuta pa ga tek tada skini sa punjaca i trajace ti mnogo duze. To je novi tip baterija i ne reaguju isto kao one ranije.
 
Juce koleginici zazelene ekran, zavrsila razgovor stavila telefon u dzep, posle 5 minuta vadi iz dzepa ekran zelen. Probao sam da ga resetujem power up+vol down i nekako se upalio. Jel se desavalo nekom slicno ?
 
@idibre, to je zato sto ga punis a baterija se jos nije ispraznila. Sad sacekaj da padne na 20%, pa kad se napuni 100% sacekaj jos 10 minuta pa ga tek tada skini sa punjaca i trajace ti mnogo duze. To je novi tip baterija i ne reaguju isto kao one ranije.
E ja to nisam radio cak i kad napuni odma sam micao, a vidim 95-100 posto puni bas bas dugo ovi 96,97,98,99 posto
Probacu upravo eco sad ,za 5 minuta ga stavljam cim pane na 20 posto
Imas jos neki savjet ?
 
Hm....😃
Ja moj skidam 8,9h nakon što se napuni baterija...
J bg,duže spavam .
 
Izgleda da sam rešio problem. Malo sam brčkao po settingsu. U telefonu u mobile network mi je bio uključen prefer 3G. Prebacio sam na prefer LTE i sada radi mobile network istovremeno sa telefonskom navigacijom. Hm, deluje mi i da je internet brži... I bolji signal.
 
Izgleda da sam rešio problem. Malo sam brčkao po settingsu. U telefonu u mobile network mi je bio uključen prefer 3G. Prebacio sam na prefer LTE i sada radi mobile network istovremeno sa telefonskom navigacijom. Hm, deluje mi i da je internet brži... I bolji signal.
Pa logicno da je net brzi kada je sada na 4g+, a ne na 3g :)
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-11-19 at 15.29.42.png
    Screenshot 2021-11-19 at 15.29.42.png
    81.9 KB · Pregleda: 50
Da, da ti ne stoji stalno maksimalno osvetljenje displeja, tako trosi vise struje. Kod mene nije amoled i drzim ga na 2/3 skale i sasvim je pristojno osvetljen.
@Djole, tako brze propada baterija, pise u uputstvima
A smijem li dok mi se puni da malo cackam na njemu ili da ga ne diram svo vrijeme.
I npr mogu li ako mi je 45 posto ostalo da ga stavim da se puni do 100 ili da stalno cekam na 20 posto.
Posto nije to lako uskladiti nekad izadjem u grad nekad obaveze itd.
 
Što se tiče baterije stvar je prosta.
Ako ga već puniš do 100% sačekaj nekih 10-15 min i tad ga skini sa punjača.
Ja telefon ne punim tokom noći dok spavam i skinem ga sa punjača obično između 96-98%.
 
Препоручио бих да испробате "MTSL" гугл камера порт,има доста подешавања и у овим ноћним условима делује добро.Сутра ћу видети током дана.
 
Поздрав свима.
Пре месец дана ми је друг донео из Немачке РН 10 Про 6/128 који је на акцији коштао 230 евра (купљен у Медиамаркту).
Телефон нема проблема са батеријом, сигналом, и са осталим стварима које сте поменули овде на 36 страна.
Једини проблем, који ме излуђује, је тај када ме неко зове, телефон наравно креће да звони, али екран се не пали једно 5 секунди и наравно не приказује за то време ко ме позива. Тек након тих неки 5 до 6 секунди екран се упали и ја онда могу да видим да ме нпр. жена зове. Да ли је неко имао проблем и ако је имао, како га је решио?
 
Поздрав свима.
Пре месец дана ми је друг донео из Немачке РН 10 Про 6/128 који је на акцији коштао 230 евра (купљен у Медиамаркту).
Телефон нема проблема са батеријом, сигналом, и са осталим стварима које сте поменули овде на 36 страна.
Једини проблем, који ме излуђује, је тај када ме неко зове, телефон наравно креће да звони, али екран се не пали једно 5 секунди и наравно не приказује за то време ко ме позива. Тек након тих неки 5 до 6 секунди екран се упали и ја онда могу да видим да ме нпр. жена зове. Да ли је неко имао проблем и ако је имао, како га је решио?
Повремено се деси.Ако га држиш у руци,"обори" га у хоризонтални положај па га исправи,код мене тако укључи дисплеј.
 
Izašao je update 12.5.4.0.RKGMIXM za običan Note 10....
Ništa veliko, sigurnosne zakrpe
 
Поздрав свима.
Пре месец дана ми је друг донео из Немачке РН 10 Про 6/128 који је на акцији коштао 230 евра (купљен у Медиамаркту).
Телефон нема проблема са батеријом, сигналом, и са осталим стварима које сте поменули овде на 36 страна.
Једини проблем, који ме излуђује, је тај када ме неко зове, телефон наравно креће да звони, али екран се не пали једно 5 секунди и наравно не приказује за то време ко ме позива. Тек након тих неки 5 до 6 секунди екран се упали и ја онда могу да видим да ме нпр. жена зове. Да ли је неко имао проблем и ако је имао, како га је решио?
Ako imas google dialer, izbrisi update.
 
Nazad
Vrh Dno