Šta je novo?

Realme 8 / 8 pro

I meni se dopada više 8 nego 8i... Zato rekoh da ne razumem zašto je 8i skuplji, jedino možda jer je izašao posle, mada opet "i" bi trebalo da je inferiorniji model pa bi bilo logičnije da je jeftiniji svakako. Mada sam video da je na Benchmark recenziji lepo pohvaljen, ponajviše oko kamere, i koliko sam shvatio tu je ipak bolji.
A probao sam oba u prodavnici, ja iskreno ne videh poentu onih 120Hz, malo brže skrolovanje primetih i to je to.

Svakako ću sačekati, januar sledi, pa makar da vidim konkretnije najave. Mada pretpostavljam da će 9, 9 Pro biti 5G telefoni pa će se to verovatno odraziti i na cenu, te sumnjam da će biti pristupačan 9 i kada se pojavi kao 8 što je sad.
 
Danas još malo se poigrah sa Realme telefonima i baš Realme 8 deluje kao najzaokruženija opcija. 8i u ruci baš ne leži, nije da je pretežak ili preglomazan ali taman za tu razliku od svega 0.2" u dijagonali i par milimetara u dimenzijama 8 deluje udobnije u ruci.
I još nešto što nisam poverovao, je l' moguće da 8i nema na vrhu drugi mikrofon... Stvarno mi je nepojmljivo da jedan telefon sa sasvim solidnom specifikacijama dođe bez osnovne stvari koja služi kvalitetu razgovora, kao što je mikrofon za poništavanje buke. Da li je moguće da se na tome pravi ušteda.
Kako god, odlučih da čekam kraj januara, ako do tada se nešto novo u najavi ne pojavi što bi moglo biti unapređenje, kupiću 8-icu.

Ja sam baš nekako na slepoj ulici što se tiče tranzicije telefona, ovih par godinama sam na Mi A3 koji je klot Android telefon em kompaktnost koju sam privolio, a gledam ovo danas, iole kompaktnijeg, solidnog telefona, sa ok cenom nema ni za leka.
 
Mislim da ćeš biti zadovoljan sa nekim od Realme telefona pošto voliš klot android . Ja sam prezadovoljan, naravno za tu cenu . Xiaomi android mi je dosta konfuzan i non stop nešto iskače tako da je ovo bolja varijanta
 
Da, sviđa mi se UI... Koliko sam ga isprobao prilično bogat opcijama i intuitivan. Klot Android koliko god volim kao minimalizam, ipak deluje kao skelet naspram drugih.

Koristio sam ja i MIUI pre A serije, podavno beše, sada jedino što uzmem malo od drugih iz radoznalosti, vidim da je nikad jača iOS inspiracija a taj vizuelni dojam me odbija pomalo.
 
Kakav je displej na Realme 8 pro, kad je suncano?
 
Uzeo Realme 8 pro za oko 225e 6/128. Redmi note 10 pro u istoj konfiguraciji bi me kostao oko 295e.
Mislim da je dobra kupovina.
 
Videh da je ovaj 9i najavljen za 10. januar a već je isplivao, doduše na vijetnamskom. Dakle, slabiji procesor, slabiji ekran, iste kamere, brže punjenje u odnosu na 8i. Neće mi biti jasna ta filozofija proizvođača da naprave downgrade.
Doduše, ovaj SD 680 je nešto kao moderniji proces mog sadašnjeg 665 na Mi A3, ali su performanse tu negde.

 
Videh da su juče predstavili 9i u Vijetnamu, cena 290$...

Izbaciše slabiji telefon od prethodnog za skoro četvrtinu skuplji. Ako im toliko košta 9i, kakve li će tek cene da napumpaju za 9, 9 Pro...
 
Pozdrav svima. kupio sam Realme 8 pro prije 15-ak dana i telefon je prilično dobar. Međutim, imam problem kod bluetooth konekcije telefona sa Jabra talk 25 slušalicom. Tačnije uopšte je ne prepoznaje kada se uključe, dok sa drugim bluetooth uređajima nemam taj problem. Da li neko zna šta je uzrok ovome i kako to riješiti?
 
Pa onda verovatno nije do telefona nego do slusalica. Jesi li probao na drugom telefonu da uparis slusalice?
 
Možda da pokušaš sa onom reset wi-fi. mobile & bluetooth opcijom na telefonu...
 
Nakon nekoliko dana upotrebe Realme 8 pro zadovoljan sam jako. Dvije stvsri su mi upecatljive - lukavo rijesen zum i brzina punjenja. Zum sam poredio sa Redmi note 7 i Galaxy A71, stvarno su fotografije upotrebljivije nego na ta dva.
A sto se punjaca tice stvarno suludo brzo puni, neki dan mi se cini da je dodao preko 30% za oko 10ak minuta. Ali ipak ga ne bih koristio sem u nekoj krajnjoj potrebi, jer se telefon solidno zagrije i mislim da na duze staze to nije dobro. Tako da cu za svakodnevno punjenje koristiti spori punjac od Redmi mote 7 kog sam prije imao.
 
Prelaze na Snapdragon, možda bude više custom romova.
 
Banalno pitanje!!!
Kako iskljuciti swipe left side sa google novostima? Nekako ne uspevam.
 
Odgovaram napamet, jesi li probao da obrises ceo taj ekran u launcheru?
 
Banalno pitanje!!!
Kako iskljuciti swipe left side sa google novostima? Nekako ne uspevam.
Možeš da isključiš da ti se tu bilo šta pokazuje ovako:

Turn off Discover
  1. On your Android phone or tablet, open the Google app .
  2. At the top right, tap your Profile picture or initial Settings. General.
  3. Turn off Discover.
Ali da ukloniš ceo taj ekran - ne možeš, jedina opcija ti je da instaliraš novi launcher umesto sistemskog.
 
Ali da ukloniš ceo taj ekran - ne možeš, jedina opcija ti je da instaliraš novi launcher umesto sistemskog.

Jasno!
Znam da moze sa drugim launcher-om, ali sam bas hteo to da izbegnem. Svidja mi se ovaj fabricki realme.
Na prethodom telefonu se to elegantno gasilo u nekom od opcija u settings.
Nije da mi smeta, ali voleo bih da nemam tu stavku.

Inace moj prvi Realme. Zadovoljan sam. Sluzice kao drugi fon, tj sluzbeni, mada imaće ulogu u svakodnevnom zivotu (streaming audio/video servisi).
 
Bratijo, blic(krig) pitanje.
Za ženu 4/128
Realme 8 ili 8i?
Par vaših mišljenja i taj uzimam sutra prekosutra. Hvala
 
Mogu reći za realne 8 da je dobar telefon ispitano imam ga ja i supruga 4/64 i 6/128 zadovoljni.
8i je veći i teži telefon čipset je sličan.
Ja bi vam savetovao samo 8 bez i.
 
Hvala.
Jel ga ima kod nas u nekim ženskim fensi šmensi bojama? I gde si ga uzeo, na KP ili? Ako je proveren kp može PP link?
 
Prvi sam kupio u Gigatronu 4/64 bio na akciji 20000din. drugi na K.P. inače kupljen u Telenoru isto sa 2god. garancije nov neupotrebljiva,to gadjaj ko ga je uzeo od operatera ima dosta ljudi prodaju povoljno.Inace 8i ti je prilično osakaćena verzija 8.
Slabiji punjač IPS ekran nema dva mikrofona itd.
Što se tiče boja ima samo crna i srebrna,mada se to rešava futrolom sa alexpresa ima u svim bojama.
 
Poslednja izmena:
A recite mi još jedno, jel ima neke kineske verzije kao kod Xiaomiju gde se treba paziti ili ne? Konkretno ovaj model jel vidite neki problem ovde?
IMG_20220202_192937.jpg
 
Nazad
Vrh Dno