Šta je novo?

Raiffeisen bank

Neko je na reditu objašnjavao da takva master ne radi isto kao Visa revolving i da uzimaju više para. Nemam je, pa se nisam interesovao za detalje.
Jasno, ali nije stvar da ulaziš u revolving sa installment modelom, nego da uredno izmiruješ rate bez kamate.
 
Izašao je update za RaiPay, no kod mene (Honor Magic6 Pro, A14) i dalje ne radi tj isto ponašanje kao i pre update-a.
 
@Poolmaker Digitalna Dina je namenjena samo za upotrebu na internetu. Ne možeš da je dodaš u RaiPay, jer nije predviđena za beskontaktno plaćanje. Pin važi za plastičnu (Dina debit online u mBanka aplikaciji).
 
Meni u ponedeljak legla uplata.
@Poolmaker Digitalna Dina je namenjena samo za upotrebu na internetu. Ne možeš da je dodaš u RaiPay, jer nije predviđena za beskontaktno plaćanje. Pin važi za plastičnu (Dina debit online u mBanka aplikaciji).
Kako se dobija?
Ima li neke svrhe, u vezi sa sigurnošću plaćanja online?
 
Ako neko još ima, neka mi pošalje invite link u pp.
 
Meni u ponedeljak legla uplata.

Kako se dobija?
Ima li neke svrhe, u vezi sa sigurnošću plaćanja online?
Dinacard digitalna? Pa trebalo bi da se pojavi ako imaš izdatu Dinacard plastičnu, meni se sa iRačunom pojavila.

Možda ti neki od ovih linkova budu od koristi:

Zgodno je što digitalne verzije kartica možeš da privremeno blokiraš nakon plaćanja.
Za online plaćanja u zemlji, možeš da plaćaš i VISA debitnom karticom.

Digitalne koristim za online plaćanja (VISA debit digital za inostrana i ona je obavezno vezana za devizni iračun), dok RaiPay sa podrazumevanom karticom, VISA plastičnom, za plaćanja na POS terminalima.

Bankomatima pristupam uz pomoć plastičnih verzija ovih kartica. Dinacard plastična mi služi kao backup kartica, isto kao i Dinacard digital za online plaćanja u zemlji.
 
Lako bih je ja dodao da je imam, imam samo fizičke kartice. Pitaću u ekspozituri.
 
Nude mi Visa virtuon za 50 din mesečno na 4 godine, navodno ne postoji obična Visa u dig formi, kako sam ja kapirao ( da su jedno vreme nju davali umesto fizičke).
 
Jeste, iRačun je prvo bio samo sa fizičkim (kao što ti i ja imamo) pa samo digitalnim i onda na kraju obe, a od skoro promena i ukidanje Club paketa u korist izdavanja Mastera za mlađe od 26, tako da je bilo niza promena. Mislim da ne postoji druga mogućnost osim gašenja trenutnog pa čekanja 6 meseci i otvaranja novog. U PayPal temi neko ima problem sa dodavanjem Visa Virtuon, dok na fb stranici PayPal Srbija se još neki ljudi žale da uprkos aktivaciji kartice i obezbeđenim sredstvima na računu banka odbija dodavanje. Meni sve to lično ukazuje da je problem do banke.
 
Nisam kompetentan da odgovorim da li banka ne reizdaje kartice ako se ne aktiviraju, ali lično mislim da ne bi trebalo da ih otkažu i prestanu sa reizdavanjem, jer nisam primetio takve odredbe u ugovorima i opštim uslovima. Htedoh još onomad da napišem, uplatili su nagrade za prošlu nedelju. Ispunio sam target i molim vas da se obraćate drugim članovima za linkove.
 
Davno nekada sam imao karticu u RF koju nisam nikada preuzeo, ali su mi posle 2 godine uredno izradili novu. Tako da verujem da ih izdaju po automatizmu, bez obzira da li su aktivirane ili ne. Svakako postoji ova opcija privremene blokade, što je super varijanta.

I ja sam danas obradovan prvom uplatom "sa foruma". Imam još dve pozivnice, pa ako nekome treba neka mi piše PP.
 
Ja godinama imam rajf,izuzetno sam zadovoljan,koristim visa karticu,dina bacena u fioku,takodje mi legle danas tri uplate,ostale mi jos dve.
 
Ko hoće i ima neka pošalje pozivnicu na pm za iRačun.

@uji mi je poslao i dobio bih ja svoj deo, ali je on već ispunio kvotu za slanja, pa je bolje onda neko ko nije. Što da neko ne uzme 3000 din kad već nude :)

EDIT:
Hvala, hvala ne treba više :)
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, da li ste znali da se naplaćuje 1% pri plaćanju karticom u inostranstvu (i na internetu)
 
Jedno pitanje, da li ste znali da se naplaćuje 1% pri plaćanju karticom u inostranstvu (i na internetu)
Da, naplaćuje se kod svakog inostranog prihvatioca, bilo na fizičkom prodajnom mestu ili na internetu.
 
RF dosledan visedecenijskom dranju :D
 
Auh, to nisam ranije čuo ni u jednoj banci.
NLB Komercijalna i UniCredit: kod Visa kartica dodatnih 2% za valute koje nisu EUR plus autokonverzija po kursu banke (na Masteru nema provizije).
EuroDirekt: 1.25% po transakciji
Mobi Starter: 1.5% (Progresiv bez provizije)
ProCredit: 1%
 
NLB Komercijalna i UniCredit: kod Visa kartica dodatnih 2% za valute koje nisu EUR plus autokonverzija po kursu banke (na Masteru nema provizije).
EuroDirekt: 1.25% po transakciji
Mobi Starter: 1.5% (Progresiv bez provizije)
ProCredit: 1%
Koje nisu euro. Ovde za euro imaš 1%
 
Sve deru samo neke manje😉
 
Koje nisu euro. Ovde za euro imaš 1%
Retko kad i plaćam u evrima, skoro nikad. Uglavnom USD i za to imam Visa internet u Poštanskoj. Bio sam na Start setu u Komercijalnoj i to je neisplativo.
 
Jeste, meni je legla uplata pre nekih sat vremena.
Edit: što se kartica tiče aktivirao sam sve četiri pa ću ih blokirati i neka tako stoje.
poz kako si ih aktivirao ? na rajfajzen bankomatu ? ili moze bilo koji drugi bankomat samo znaci ubacis karticu i ukucas pin? pitam za kevu :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno