Šta je novo?

Raiffeisen bank

Jel neko digital vizu uspeo da iskoristi na google i azuru cloud?
 
Verovatno se tih godinu dana bez održavanja odnosi na Može pa ko je zainteresovan, važi danas i sutra u Ušću.
U crhov je upisana promena kod CA i njen vlasnik je sada RF AD tj. naša podružnica.
 

Prilozi

  • IMG_20220402_111200.jpg
    IMG_20220402_111200.jpg
    157.1 KB · Pregleda: 67
Može mala pomoć?

Probao sam danas da otvorim iRačun online, sve kul dok mi negde tokom procesa nije iskočilo "Nažalost, ne možemo Vam ponuditi iRačun u ovom trenutku, hvala na apliciranju...".

Pomislih, neki bag, a možda je i do toga što sam tamo u "Razlozima otvaranja" naveo: štednja (tako je bilo po defaultu, a tehnički mi je svejedno). Probam opet, izmenim to polje, kao i "Koji je izvor sredstava koja ćete uplaćivati na račun?", kad ono - isto.

Okrenem call centar, kažu da oni ništa ne mogu da urade i da pišem mejl. OK, šibnem im prigovor/reklamaciju preko sajta, i na tome ostalo. Čudno sve u svemu, jer ja nikada ranije nisam imao račun kod njih.

E sad, je l imao neko ovakvo iskustvo i kako se rešilo (i da li je)? Da batalim ovo ili ima šanse da mi odobre u nekoj narednoj iteraciji? Stvar je u tome što bi mi iRačun sasvim dobro poslužio kao sekundarni račun u ovom trenutku.
 
@clavicula konkretan zahtev se čuva 7 dana i šta god naknadno budeš podnosio će se tretirati po onom prvom. Probaj onda naredne nedelje opet. Bilo je članova kojima je isto par puta odbijen zahtev pa su posle otvorili. Možda će interno otkloniti tu zadršku u međuvremenu. Uglavnom, meni je to pisalo dok nije proteklo 6 meseci od gašenja omladinskog i tačno na datum se otvorila mogućnost za apliciranje.
 
Bankarski kurs se menja preko 500€, ali neznatno i beznačajno.
 
Ima li na iRacunu mogucnost otvaranja stednog racuna?
 
Nema mogućnosti otvaranja nikakvih štednih računa, osim avista beskamatnog evro računa i to u filijali.
 
@clavicula konkretan zahtev se čuva 7 dana i šta god naknadno budeš podnosio će se tretirati po onom prvom. Probaj onda naredne nedelje opet. Bilo je članova kojima je isto par puta odbijen zahtev pa su posle otvorili. Možda će interno otkloniti tu zadršku u međuvremenu. Uglavnom, meni je to pisalo dok nije proteklo 6 meseci od gašenja omladinskog i tačno na datum se otvorila mogućnost za apliciranje.
Hvala na odgovoru! Nadam se da će biti nešto od tog zahteva, pošto ovako zaista ne vidim koji je razlog da odbiju aplikaciju za račun. Tim pre što nikad pre nisam bio u dodiru sa ovom bankom...
 
  • Like
Reagovanja: uji
(EN) Hi yalls! I have an account in euros in Raiffeisen and I'm looking for a way to create a digital (virtual) debit VISA card for online payments. What are the annual maintenance fees (if any)?
Is there ability to lock spending down to some limit and/or create a separate account for online payments using "Moja mBanka" application?
----
(SR) Zdravo! Imam račun u evrima u Rajfajzenu i tražim način da napravim digitalnu (virtuelnu) debitnu VISA karticu za onlajn plaćanja. Koje su godišnje naknade za održavanje (ako ih ima)?
Da li postoji mogućnost da se potrošnja ograniči na neki limit i/ili da se otvori poseban nalog za onlajn plaćanja pomoću aplikacije „Moja mBanka“?
 
Ask for Virtuon VISA card . 50 din per month for up to 2 years .Also have VISA commission 1% per transaction.
It will have separate account and you can refill it from your main account when you plan to use it .
 
Ask for Virtuon VISA card . 50 din per month for up to 2 years .Also have VISA commission 1% per transaction.
this is a bit disappointing. I thought that digital VISA/Mastercard with maintenance fee is a thing of the past.
I'm used to debit cards (e.g. Tinkoff black - its Mastercard world, middle tier of their debit cards) with no issuance or maintenance fees at all, with minimal or no transaction fees. The bank makes money simply from the deposit I keep on the account.

As for virtual cards - there are dozens of banks and payment systems without any commission for servicing or for depositing or withdrawing. Right now, a virtual card with no commission for top up with USDT and no commission for online purchases in USD is possible through bankoff.co or paywithmoon.com or similar - u literally spend ur USDT 1:1.
 
Poslednja izmena:
Iračun, digi pass nije pronađen, već neko vreme stoji. Kako se to ispravlja? Mora podrška?
 
Može li sa njihovom Visa karticom koja je došla uz iračun da se plaća u insotranstvu? Da li je uopšte isplativo ili bolje neka druga banka gde su EUR na računu?
 
Јуче је апликација моја банка лоше радила и баговала па ми скинула 2 пута паре за рачун за мтс
 
Može li sa njihovom Visa karticom koja je došla uz iračun da se plaća u insotranstvu? Da li je uopšte isplativo ili bolje neka druga banka gde su EUR na računu?
Може наравно и повољнија је нека друга банка с еврима на рачуну.:D
 
  • Like
Reagovanja: uji
Može li sa njihovom Visa karticom koja je došla uz iračun da se plaća u insotranstvu? Da li je uopšte isplativo ili bolje neka druga banka gde su EUR na računu?
1. Može, po kursu banke, uz dodatnu proviziju od 1% (koja važi i za upotrebu Visa kartica vezanih za devizni račun).
2. Nije pravilo i ima izuzetaka. Komercijalna i UniCredit na Visa karticama naplaćuju proviziju 2% kada valuta plaćanja nije evro, Eurobank i ProCredit takođe imaju dodatnu proviziju za upotrebu kartice u inostranstvu, itd.
 
Што се тиче тог 1% ,мени се обрачунава само курс банке за девизе.У питању је нпр. допуна припејд кредита(онлајн) од 10 КМ ,картица Ирачуна,у динарима и изађе тачно као што пише на конвертору валута,додуше у Рајф. БХ.Прокњижено све,не пише додатно никаква провизија а и кад израчунам не уклапа се Визин курс +1% или курс банке +1% итд.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@tarantula888

И онда на ту суму иде додатних 1% што се књижи посебно и појављује се као посебна ставка у трансакцијама. Једино је могуће да из неког разлога те провизије нема у случају БиХ.
 
Da ne grešim dušu, nisam plaćao dinarskom karticom iRačuna u inostranstvu, već prenosim ono što je navedeno u tarifama. Ako zarađuju samo na kursnoj razlici, to je onda već ok.
Ubacivao sam RF kartice u CA bankomat (noviji tip sa isplatom evra i NFC tagom koji ne radi) i dostupna je opcija promene PIN-a (stari iRačun). Tako da, kome je to problem sa dodatnim fizičkim karticama novog tipa iRačuna, može da proveri tu mogućnost.
 
Вјероватно сам ја онда нешто превидио/нисам добро видио,јер не вјерујем да би се Рајф. одрекао неке провизије,а изводе редовно бришем као и друге мејлове тако да не могу конкретно провјерити.
Покушао промијенити ПИН на обичном банкомату Креди банке,има опција али кад се покуша избацује обавјештење да је недозвољена трансакција.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Supruga je često ovih dana plaćala u Slovačkoj. Baš smo danas računali, sa oduzetim 1% za Visa, kurs je 116.3 dinara za 1€ .
iRačun
 
Finalno proknjiženo
 
Otvorio sam iRaćun i sve je ok. Nisam uspeo da u RaiPay ubacim DinaCard. Sve finkcionise besprekorno i bas me odusevilo. Vazno obavestenje: mozete dobiti i Dinacard i Visa elektron u fizickom obliku i to bez ikakve nadoknade. Morate u bilo koju filijalu podneti zahtev i jako brzo stizu. Nema naplate ni periodicne ni bilo koje. U tarifi od 05.02.2022.god stoji da banka nece naplacivati naknadu na ime periodicne clanarine za Visa electron kartice. Jedino sto mora licno da se ode, ne salju kartice postom. I sve je (jos uvek) besplatno. Sve u svemu, iRačun RFZ je gotovo idealan za mnoge korisnike.
 
Funkcioniše to sve besprekorno već 10 meseci, bez naplate.
 
Nisam uspeo da u RaiPay ubacim DinaCard.
Ni ne možeš. Ovo će se promeniti tek ako Raiffeisen i bilo koja druga banka krene za građanstvo da izdaje DinaCard UnionPay kartice koje zapravo imaju beskontaktno plaćanje, ali ni Poštanska ju je komercijalno još uvek nije ponudila. Jedino što možeš je da zatražiš samo fizičku DinaCard karticu, ukoliko ne želiš dodatne troškove.
Funkcioniše to sve besprekorno već 10 meseci, bez naplate.
Stari tip iRačuna je bio dostupan do 4. januara. Da ne žvaćemo temu u nedogled.
 
Ni ne možeš. Ovo će se promeniti tek ako Raiffeisen i bilo koja druga banka krene za građanstvo da izdaje DinaCard UnionPay kartice koje zapravo imaju beskontaktno plaćanje, ali ni Poštanska ju je komercijalno još uvek nije ponudila. Jedino što možeš je da zatražiš samo fizičku DinaCard karticu, ukoliko ne želiš dodatne troškove.
Koje troskove?! Nema nikakve troskove ako zatrazi fizicku Dinu.
 
Nazad
Vrh Dno