Šta je novo?

Raiffeisen bank

izem im tarifnik i sto lepo jednostano ne podelise za svaki tip racuna :) ili sam ja nespretan u snalazenju ...

za iracun za fizicka lica, je dakle uplata na salteru banke neisplativa jer uzimaju 1%...dakle samo transfer sa mog drugog racuna iz druge banke na iracun je ok - ako treba da dodam pare na iRacun?

Za iracun pravna lica, dakle def je uvek svaki nalog 40 din ? Tj nema pustanje naloga besplatno kroz m-banking i sl? Ako je tako iako bih se rado vratio u raif, preveliko je cimanje a premala razlika u odnosu na ponudu postanske stedionice za pravna lica :) Tj iRacun za pravna lica nije toliko povoljan koliko je iRacun za fizicka lica povoljan :)
 
za iracun za fizicka lica, je dakle uplata na salteru banke neisplativa jer uzimaju 1%...dakle samo transfer sa mog drugog racuna iz druge banke na iracun je ok - ako treba da dodam pare na iRacun?
Pisali su ljudi ovde da je za fizicka lica uplata na salteru za iRacun besplatna. Takodje mozes i preko bankomata da uplatis bez provizije.
 
+1
Za bankomat mogu i da potvrdim, uplacivao do sada vise puta.
 
Pokusavam da platim racun veceras, uneo bazilion cifara, proverio pet puta (busplus kazna), i na izlaznoj potvrdi unesem cetvorocifreni pin i dobijem error, i tako tri cetiri puta pa sam izasao da mi ne zablokira aplikacija. A onda se nakon toga uredno ulogujem sa istom sifrom, jel to ne rade placanja ili je bag neki?

edit: kaze mi da je losa sifra placanja

edit2: sifra placanja ako nekog zanima: uplata javnih prihoda izuzev poreza. Vesicu usta te......
 
Poslednja izmena:
Sifra za uplatu javnih prihoda ako placas elektronski je 253 ali mislim da tu kazni nećeš moći da platiš sa tom sifrom. Koji je račun primaoca?
 
pređoh nedavno u telenor i sad mi ne stiže sms iz rajfajzen banke? isti broj naravno ali nema poruka iz banke...koga sad da ganjam i kako, banku ili telenor? u čemu je uopšte problem ako je ostao isti broj...
 
@Altru Komercijalna, Poštanska i Inteza šalju sms prema informaciji u sistemu kod kog operatera je broj. Moguće da je isti slučaj. Pozovi call centar na 0800/111-000 ili vidi da li su agenti putem chat-a u nadležnosti da urade promenu operatera, ako je to u pitanju:
 
@uji

cvrc, banka kaže proverite kod telenora, u telenoru kažu da je ok sve što se odnosi na te servise...
 
  • Like
Reagovanja: uji
I jeste problem do operatera a ne banke. Operater mora to da resi.
 
operater kaže da ništa u vezi tih servisa nije blokirano ili na neki drugi način onemogućeno...a u banci da su sms poruke ukinute iako sam ih dobijao do prošlog meseca kod starog operatera?

na kraju su mi rekli na chatu rajfajzena da ipak moram da prijavim banci promenu operatera pa je i to urađeno...pretpostavljam, jer je to već tehnika koju ne kapiram da iako je broj ostao isti nije isti broj servisnog centra pa tu možda nastaje problem...
 
Poslednja izmena:
Pa jel onda banka prestala da salje? Ako su i dalje sms kanal komunikacije, problem je kod moilnog operatera, za drugo ne znam.
 
Pa jel onda banka prestala da salje? Ako su i dalje sms kanal komunikacije, problem je kod moilnog operatera, za drugo ne znam.
Mislim da je banka prestala da šalje sms. Stižu samo instant notifikacije, bar je tako kod moje žene.
E sad, imamo instalirane RaiPay aplikacije i žena i ja za njenu karticu. Moguće je da zato stiže samo notifikacija.
 
Poslednja izmena:
Pošalju SMS za izvod kreditne ako ne grešim. Nisam baš obraćao pažnju za šta stiže SMS.
Bilo je odavno obaveštenje da se SMS ukida. Idu odmah notifikacije u aplikaciji. Takođe Apple pay. Zaboravio sam kako Rai pay šalje.
 
Mislim da je ukljucen samo osnovni sms, a on obuhvata samo prilive u zemlji i odlive u inostranstvu. Za sve ostalo potrebno je aktivirati dodatni sms servis koji se naplacuje 100 din mesecno.
 
Drustvo, jedno pitanje, da li se rezervisana sredstva koja nisu proknjizena automatski vrate posle nekog vremena ili moram da cimam banku?
Konkretno, juce sam hteo da platim racun preko mts aplikacije, ukucam jednokratnu lozinku iz Raiffeisen app i stigne mi obavestenje od banke o koriscenju kartice, ali je u mts app kod tog poslednjeg koraka izbacio gresku na serveru, ili sta vec...
Uglavnom, stigao mi je mail od mts-a, da nije prosla uplata, a sredstva su kod banke ostala rezervisana.
 
Desavalo mi se nekoliko puta, sa nekoliko banaka , svaki put sam morao zvati banku da odglavi i vrati sredstva.
 
Razmisljam da otvorim iRacun, pa me zanima; da li ima izvod racuna istog na kojem pise adresa stanovanja (jer mi treba za verifikaciju naloga na odredjenim sajtovima)?

I da li se isplati ako je prijem novca u dolarima u poredjenju sa deviznim racunom ovde ili u nekoj drugoj banci?
Dosli su pin kodovi danas i Visa kartica... izgleda da je se Dina malo zagubila negde haha.

Nego, koliko sam razumeo kada se aktivira Visa kartica pozivom, treba da se ode i iskoristi negde gde se kuca kod pre nego sto moze da se koristi za razne sajtove? Pretpostavljam da je dovoljno da se skinu pare sa bankomata?
 
Dosli su pin kodovi danas i Visa kartica... izgleda da je se Dina malo zagubila negde haha.

Nego, koliko sam razumeo kada se aktivira Visa kartica pozivom, treba da se ode i iskoristi negde gde se kuca kod pre nego sto moze da se koristi za razne sajtove? Pretpostavljam da je dovoljno da se skinu pare sa bankomata?
Ja mislim da je dovoljno samo da se ubaci u automat i ukuca pin . Tek kad se aktivira kartica je vidljiva na Mobi bankingu .
 
Одлазе из Бугарске,не исплати се,док код нас иде као по лоју:)
 
pređoh nedavno u telenor i sad mi ne stiže sms iz rajfajzen banke? isti broj naravno ali nema poruka iz banke...koga sad da ganjam i kako, banku ili telenor? u čemu je uopšte problem ako je ostao isti broj...

Ja 1.11. prešao iz MTSa u Telenor i normalno mi stižu sve poruke iz Rajfajzen banke, zadržao sam broj iz MTSa.
 
Mora da se promeni i u banci. U Kom Bank imate opciju da sami izaberete operatera odavno, ne morate ih zvati i cimati se. Kom Bank app je institucija postala za sve app banka šta sve ima od opcija.
 
Одлазе из Бугарске,не исплати се,док код нас иде као по лоју:)
ako su ovi podaci tacni,
1.015 milijardi EUR i 2.500 zaposlenih,
to je ogromna banka,sa sajta NBS u Srbiji ima 1.635 zaposlenih
 
Nazad
Vrh Dno