Šta je novo?

Raiffeisen bank

imam 5000 din na racunu.. a racun na aliju je 3$... to ne bi smelo da bude problem...jedino offline transkaciju prvo da obavim.... sad cu do maksija opet :) izem ti komplikacije

da pomognem ako neko drugi bude imao problema sa iracun visa karticom.
1 korak aktivirate karticu putem call centra raif
2. odete u prodavnicu ili bankoman i platiti jednom nesto sa karticom
3. tek nako toga radi kartica online za tipa placanja sa aliekspresa
 
119.1 за еур тренутно. Ако се валута трансакције разликује од еур, онда се користи картични курс увећан за 1% за конверзију у еур. И на крају на све то иде још 1% провизије.

На пример, ако се нешто купи за 40 долара, то ће бити 34.9 еура односно 4,156.6 динара. Толико ће бити прокњижено и онда као посебна ставка 41.6 динара провизије. Ово је кад би данас било књижење, курсеви наравно благо варирају.
Kod Aliexpresa teoretski moze placanje u dinarima ,kurs nije uopste los .
Jel probao neko ?
 
  • Like
Reagovanja: mnt
@scylla Visa Business je dodatna pa pretpostavljam da će moći da se zatraži i za Biznis iRačun. U početku neka bude vezana za dinarski dok je povežeš na PP ako ne primaš direktne uplate iz inostranstva pa je posle poveži na devizni. Proviziju imaš samo za ino plaćanja Visa karticom 1%, ali ne i prijem, dok u Srbiji će svakako biti odbijena. Uplata pazara na bankomatu je 60, a nalog 40 do 80000 dinara, preko toga 0,05%. Ugovaranje kursa zavisi od ličnog bankara, ali mahom će ti reći da ispod 5000€ ne mogu da ti ponude bolji kurs. U aplikaciji je cca 116.30.

Gledao sam tarife raif ali ovaj biznis iRaif ne vidim nigde tarifnik...kao da ga skrivaju...ili sam corav :)
Ja sam pre par meseci bas iz Raif presao u postansku za firmu jer je jeftinije a samo 10-15tak naloga mesecno pustim i to je sve. nemam pazar niti bilo sta drugo. Firma je vise da mi ide radni staz :)

E sad Raif je ranije imao opciju da ako se placa mobilnim bankarstvom preko mob da nema provizije.... Ali to sad ne vazi ovde? Ovde je svaki nalog 40 dinara? Ako je tako onda mi je i dalje slicna cena dal ostao u Postanskoj ili ovde...ovde bi bilo 15 x 40 din tj jedno 600 din a u postanskoj je 400din+ 15 x 27 din,,,, Tj razlika je tolika da se ne bih drndao da prebacujem racun iz postanske u rajf...
Ako ne gresim? Kapiram da vise nema bespalo pustanje naloga preko mobilne aplikacije ? :)
Kod Aliexpresa teoretski moze placanje u dinarima ,kurs nije uopste los .
Jel probao neko ?
ja pre 10 minuta :)
3,22$ je iznos na aliju
335,89 din mi je skinuto

korektno rekao bih skroz.. nisam racunao proviziju :) ali je mala

edit sad vidim da nisi pitao ovo sto ti odgovorih. sorry. ne znam za dinare ako biras... VErujem da je minimalna razlika jer je i ovo sa dolarima ok?
 
@solomonbg u tarifama za osnovni račun su iskazane klauzule ako je otvoren na daljinu (Biznis iRačun).
 
Nikako ne plaćajte sa iRačun Visom online u dolarima, mnogo je povoljniji kurs u evrima ili dinarima.
 
Gledao sam tarife raif ali ovaj biznis iRaif ne vidim nigde tarifnik...kao da ga skrivaju...ili sam corav :)
Ja sam pre par meseci bas iz Raif presao u postansku za firmu jer je jeftinije a samo 10-15tak naloga mesecno pustim i to je sve. nemam pazar niti bilo sta drugo. Firma je vise da mi ide radni staz :)

E sad Raif je ranije imao opciju da ako se placa mobilnim bankarstvom preko mob da nema provizije.... Ali to sad ne vazi ovde? Ovde je svaki nalog 40 dinara? Ako je tako onda mi je i dalje slicna cena dal ostao u Postanskoj ili ovde...ovde bi bilo 15 x 40 din tj jedno 600 din a u postanskoj je 400din+ 15 x 27 din,,,, Tj razlika je tolika da se ne bih drndao da prebacujem racun iz postanske u rajf...
Ako ne gresim? Kapiram da vise nema bespalo pustanje naloga preko mobilne aplikacije ? :)

ja pre 10 minuta :)
3,22$ je iznos na aliju
335,89 din mi je skinuto

korektno rekao bih skroz.. nisam racunao proviziju :) ali je mala

edit sad vidim da nisi pitao ovo sto ti odgovorih. sorry. ne znam za dinare ako biras... VErujem da je minimalna razlika jer je i ovo sa dolarima ok?
Za 1$ kod Alija treba dati 101,479 RSD ,na to ide 1% VISA provizije al je kurs super
 
Razmisljam da otvorim iRacun, pa me zanima; da li ima izvod racuna istog na kojem pise adresa stanovanja (jer mi treba za verifikaciju naloga na odredjenim sajtovima)?

I da li se isplati ako je prijem novca u dolarima u poredjenju sa deviznim racunom ovde ili u nekoj drugoj banci?
Odradio sam sve i otvorio racun za 20-ak minuta bez vecih problema. Zanima me jos ovo u vezi prijema para u dolarima, video sam neko pominje prebacivanje u evre i sta vec, ne razumem skroz kako se to isplati.
 
Ne mogu vec duze vreme da se ulogujem u e banking. Javlja gresku da su pogresni korisnicko ime ili password iako se na telefonu logujem regularno. Probao sam i sa promenom lozinke. Da li se desava jos kome?
 
@mehboring Reč je o kupovini Visa karticom u inostranstvu gde obračunska valuta je evro i plus na to ide provizija od 1%. Viševalutni devizni račun se otvara samo uz Može i Premium paket, tako da dolare na iRačunu ne možeš primiti nikako osim preko kartice. Bliže određeno, povučeš na PayPal-u dolare, Visa prenese evre, banka ih konvertuje u dinare. Ova varijanta je svakako povoljnija od korišćenja Master kartice. Za sve one koji mesečno povlače do 100 evra, razlika je podnošljiva.
@xakep Ulogovao sam se najnormalnije. Nemam problem sa mBankom. Probaj da kontaktiraš nekog preko chat-a na ROL-u. Tamo ćeš najbrže dobiti agenta, a ako ne, onda zovi call centar na 0800/111-000 jer rade 24h.
 
Poslednja izmena:
Logujem se i ja na mbanku, problem mi je ebanka. Na tom chatu su me vise puta otkacili recima da nemaju prijavljen problem (ne shvataju da im prijavljujem problem).
 
  • Adds to story
Reagovanja: uji
@xakep Znaš kako, nisam nikada imao potrebe za rekreiranjem novog naloga, a u prilog toj činjenici ide što ranije je moralo reizdavanje LIB-a. Ne znam da li će to resetovati i mbank tokene, jer ćeš onda morati da zoveš call centar ako sistemski budu zablokirali da ti ih deblokiraju.
 
@uji Razumem, znaci Visa prenosi u Evra a banka zatim u dinare. Pretpostavljam onda da je isplativije prebaciti na devizni racun koji je u Evrima, pa zameniti Evre u dinare u nekoj menjacnici po boljem kursu?

Nego, malo je manje povezano za ovo, ali posto vec pominjes paypal... da li znas mozda da li je paypal ili skrill povoljniji za skidanje dolara (podrazumevajuci da su oba racuna u dolarima)? Znam nekog ko ima Skrill ali im skida dosta (prima pare u dolarima; Skrill radi konverziju u Evre, i onda dok skine na devizni racun uzima porilicno).
 
@mehboring evro račun je u ponudi i uz dosta natezanja bi mogao da se otvori. Meni je ostao od omladinskog. Alternativno, lakše ga je dobiti ovaranjem u Credit Agricole pa čekati 1.4.2022. ali to je nezvanični datum pripajanja. Ne koristim Skrill, ni Payoneer, ali sam ranije direktne uplate od AdSense-a primao od Google Ireland i to je funkcionisalo tako što banka obračuna svoju proviziju za priliv. Trenutno povlačim sa PayPal-a na Visa Prepaid Komercijalne banke (tako što mi je support agentkinja promenila kategoriju kartice na Debit, a imam i PayWave koja podržava instant) i to za sad ostaje do daljnjeg. Mada, ako bi mi Visa u Raiffeisen-u bila vezana za evro račun, deo bih povlačio i na nju.
 
evro račun je u ponudi i uz dosta natezanja bi mogao da se otvori.

A da li se taj račun može vezati za Visa Debit karticu?

Inače, ako nekom treba EUR račun u RF za povlačenje sa Paypal-a, jeftina varijanta bez natezanja je da se uzme Visa Virtuon uz koju dolazi devizni račun.
 
@uji Imam Evro racun u intezi, ali nisam siguran da li moze da se konektuju obe kartice na Paypal/Skrill, videcu vec kada dodje do toga. Oni naplacuju nekih 120 dinara mesecno (pod uslovom da ima transakcije/ima pare na racunu).

Inace, da li paypal ista naplacuje kada se skidaju pare na karticu? Posto izgleda sa Skrill to radi.

Hvala na informaciji :)
 
@ikos mnogi tvrde da ne može, ali kako mi je kolega pokazao, u aplikaciji isto piše ,,Transakcioni račun stanovništvo". Da li imaju takvu instrukciju ili savetnici ne žele da pristupe procesu vezivanja kartice, stvarno ne bih znao. Uglavnom, čekam pred novu godinu da mi istekne gašenje omladinskog, a ako ponovo ne uspem da nađem zajednički jezik sa osobljem iz RF, sa svima u Credit Agricole sam u neuporedivo boljim odnosima.
@mehboring da, naplaćuju od 1% do 10$/€ za iznose preko 1000. Intesa naplaćuje devizni ako ima pokrića da sistem skine održavanje. Imaj na umu da se Intesa Online gasi krajem godine, što znači još 50 dinara dodatno za mobilno bankarstvo koje je obavezno kod withKEY rešenja.
 
Glupo pitanje, ali..menjao sam uredjaj, i sad ne mogu da se setim kako mi ide username/password, iRacun je u pitanju, za mbanking. RaiPay radi jer samo se ponovo registrujem preko SMS OTP, ne trazi user/pw. Glup sam i ja sto ne pisem ili ne koristim lastpass ili tako nesto, ali krastavac sta je tu je. Mislim da je u nekom mailu bio prilikom registracije, ili mozda SMS, ali pojma nemam..koji je najbezbolniji nacin da ovo resim?
 
@euanknik Isti odgovor ću dati kao par postova unazad. Rekreiranje naloga je moguće rešenje, a da li utiče na blokadu mBank tokena, ne mogu sa sigurnošću da tvrdim. Ranije sam imao problem da reaktiviram token sa jednog na drugi uređaj, probao letos i to su vratili u funkciju kao pre. Te se iskreno nadam da nema sistemske blokade. U svakom slučaju ako se to desi, call centar radi 24h na 0800/111-000 i oni će ga/ih deblokirati.
 
Bio sam debil, imao sam sacuvan u chromeu izgleda za web login, crisis averted. Hvala svakako.
 
Убудуће менаџер лозинки,типа Битварден и ријешио си проблем уређаја,прегледача и сл.Ево упутство,при дну,ако ниси ријешио.
 
I kako to funkcionise? Ako nije tajna :D Otvoris firmu i posle uplacujes novac samom sebi ili sta se radi?
 
:) Pretpostavio sam da je neki konsalting, samo sto sam mislio da je finansijski. Svejedno, za oboje ima mali milion firmi koje to rade, tako da ako imas posla, svaka cast. 👍 Mada rece da to radis manje-vise za staz.

Hvala za info, da ne idemo dalje u off topic.
 
I kako to funkcionise? Ako nije tajna :D Otvoris firmu i posle uplacujes novac samom sebi ili sta se radi?
Ovo je vec visi nivo konsaltinga sto trazis :D

Ako nemas neku firmu koja bi ti placala onda ti je naravno opcija da sam sebi uplacujes pare (pozajmica osnivaca). Dok placas sve obavezu drzavh ne zanjma dal ti firma poslujd u plusu ili minusu :)
 
:) Pretpostavio sam da je neki konsalting, samo sto sam mislio da je finansijski. Svejedno, za oboje ima mali milion firmi koje to rade, tako da ako imas posla, svaka cast. 👍 Mada rece da to radis manje-vise za staz.

Hvala za info, da ne idemo dalje u off topic.
Niko.ne kaze da ti firma mora biti uspesna :)
Ne, pretpostavka je ipak da zaradi nesto minimalno, makar za penziono i zdravstveno.

Edit: ipak sam pogresio. :)
Ne bas je intako. Nesto malonzaradim a kad treba dam i svoje pare :) it consalting je ok da radis skoro sve it poslove prekonte delatnoati :)
 
Nazad
Vrh Dno