Šta je novo?

Raiffeisen bank

Normalna stvar za rezervisana sredstva.
 
Koje su prednosti premium paketa osim ličnog bankara i relativno povoljne cene putnog i nekih drugih osiguranja? Gledao sam sajt detaljno, al ne mogu baš da skontam čemu to tačno služi osim za one koji često putuju i za one koji stalno treba da završavaju nešto u filijali.

Postoji li neka ušteda, značajno povoljniji online kurs, niže provizije (naročito na plaćanja karticom u inostranstvu) ili bilo šta drugo? I da li je za premium status relevantno ako klijent ima i preduzetnički račun u RF? Da li, na primer, privatni bankar završava i neke stvari vezane za preduzetnički račun premium klijenta?
 
Ja sam uzeo premium, cisto jer je free zbog visine plate. Ono sto sam pitao jer mi je bilo vazno, a tice se tarifa, iste su mi provizije za instant placanja, placanja karticom u inostranstvu (iako je Visa Gold), mislim da je i kurs isti. Jedino sto imas svog bankara...
 
Ja sam uzeo premium, cisto jer je free zbog visine plate. Ono sto sam pitao jer mi je bilo vazno, a tice se tarifa, iste su mi provizije za instant placanja, placanja karticom u inostranstvu (iako je Visa Gold), mislim da je i kurs isti. Jedino sto imas svog bankara...
Nema vise provizije za instant online placanja.
 
Kako skenirati QR kod ako je u pitanju e-racun u pdfu na telefonu? :)
 
Ja ga fotografišem službenim telefonom, pa skeniram sa ekrana 🙄
 
Ja jednostavno otvorim mail na PC- i onda skeniram.
 
Ovo za qr code i mene zanima. Rešenje sa dva uređaja svi znamo, da li postoji način da neka app skenira code iz jpg, pdf, čega god što se u tom trenutku prikazuje na ekranu (ili ne mora na ekranu, prosto iz fajla).
 
@giovanni pa ne znači ti ništa da neka druga aplikacija skenira qr code iz fajla, kada svakako ne mozeš da ga “uvezeš” u mbank. Sama aplikacija banke bi morala da ima tu funkcionalnost.
 
Ja sam uzeo premium jer sam plaćao putno osiguranje, pa me je paket već koštao oko 600 dinara. Međutim, za 1200 koliko košta premium, dobijate mogućnost besplatnoh ulaza na loungeve po aerodromima... Pre korone sam putovao bar jednom mesečno, pa mu to dođe cena kafe na aerodromu, a ovako si mogao da ručaš, odmoriš se i nastaviš put.

Realno, ličnog bankara sam koristio svega nekoliko puta, pa mi to i nije neka prednost...
 
Koji je maximum za podizanje preko eurskog bankomata sa avista deviznog racuna za fizicka lica? znaci i po jednoj transakciji i u danu ako postoji maximum.
Svako dobro
 
Koji je maximum za podizanje preko eurskog bankomata sa avista deviznog racuna za fizicka lica? znaci i po jednoj transakciji i u danu ako postoji maximum.
Svako dobro
Koliko se sećam 1000€ na dan.
 
Ja sam uzeo premium jer sam plaćao putno osiguranje, pa me je paket već koštao oko 600 dinara. Međutim, za 1200 koliko košta premium, dobijate mogućnost besplatnoh ulaza na loungeve po aerodromima... Pre korone sam putovao bar jednom mesečno, pa mu to dođe cena kafe na aerodromu, a ovako si mogao da ručaš, odmoriš se i nastaviš put.

Realno, ličnog bankara sam koristio svega nekoliko puta, pa mi to i nije neka prednost...
To je platinum paket i ko putuje ima smisla da ga plati, sa druge strane gold paket koji ja imam za mene ima samo jednu prednost, više me ne zovu da pređem na premium.
Nikakve veze nema sa računarom i paketom za firmu tako da nema ni koristi.
 
Da li je neko uspeo da ispravno pročita QR kod sa poslednjeg računa Infostana u Beogradu? Meni RF aplikacija kaže da QR kod nije ispravan, dok ga aplikacija Intesa banke (na drugom telefonu) uredno i tačno pročita (i plati).
Ne znam da li je problem u RF aplikaciji, ili do mog telefona, iako se kodovi sa drugih računa ispravno očitavaju.
Pozdrav
 
^Hvala
Ne znam u čemu je problem. Drugi računi se uredno očitavaju, a i ovaj sa Infostana se naizgled uredno očita nekom QR scan aplikacijom. Ali iz RF aplikacije neće...
Pozdrav
 
Ni meni račun infostana iz RF aplikacije ovaj put nije mogao da očita. Ostali su bili bez problema.
 
Povoljniji kurs u mobilnoj aplikaciji !
Jel probao neko ,koliko je realno povoljniji ?
 
Pise da je povoljniji od zvanicne kursne liste banke ,114 je zvanicni kurs banke
Vazi samo za euro ,.
Manji troskovi kupovine i prodaje eura ...
 
Poslednja izmena:
Povoljniji kurs u mobilnoj aplikaciji !
Jel probao neko ,koliko je realno povoljniji ?
Nisu slagali. Na eBanking-u je 119.9, u aplikaciji 119.4 kad kupuješ evre. :LOL:
A zanimljivo je da je povoljnije plaćati sa dinarskog računa i pustiti ih da automatski konvertuju, tad je kurs 119.1.
 

Da li se dodatno plaća Visa debitna kartica uz ovaj eračun? Deluje na prvi pogled da je besplatna, ali znam da se inače uz druge račune plaća 1000din/godišnje.
 
Piše jasno da je Visa uključena za 0 dinara. No niko ne zna sigurno dok usluga ne postane aktivna.

Ono što mene zbunjuje je što kažu postojeći korisnici tekućeg računa ne mogu da apliciraju za taj paket osim ako ne zatvore račun i ne čekaju 6 meseci. Ispada da stari plaćaju nešto što novi dobijaju za džabe i još moraju po starinski u filijalu za stvari koje novi korisnici završavaju online ili poštom (dostava kartica npr).
 
Nazad
Vrh Dno